Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od cocik »

Holt mame kazdej nastavenej prah citlivosti nekde jinde a rozhodne bych byl opatrnej s generalizacema typu "xy se nechava okradat, protze je Cech a blablabla". Travit dejme tomu tri dny casu nejistym obvolavanim vsech moznejch lidi kvuli kompenzaci v hodnote par desitek tisic se mi financne proste nevyplati, protoze za tu dobu muzu vydelat vic penez mnohem prijemnejsim zpusobem, kterej me nebude stresovat a kterej me bude zaroven i hodne bavit. Pravniky, kontakty, Ukrajince atd. volam resim az ve chvili, kdy jde o castku priblizne o jednu nulu vyssi. A ver mi, ze ziju v "problematicky" asijsky zemi dost dlouho na to, abych se umel o tyhle dulezity veci postarat.


morph
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 79
Registrován: 27. 01. 2011, 15:47
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od morph »

Jen bych se rad zeptal, za predpokladu, ze by se dalo odbavit i tech 48 hodin pred odletem, nestacilo by potom projit do mezinarodniho prostoru letiste, aby byl clovek v klidu? Nebo pokud mu konci viza, tak doopravdy musi odletet uplne do jine zeme? Ne, ze bych to chtel nekdy provadet, ale zajimalo by me, jak se vlastne veci maji...

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

cocik píše:Holt mame kazdej nastavenej prah citlivosti nekde jinde a rozhodne bych byl opatrnej s generalizacema typu "xy se nechava okradat, protze je Cech a blablabla". Travit dejme tomu tri dny casu nejistym obvolavanim vsech moznejch lidi kvuli kompenzaci v hodnote par desitek tisic se mi financne proste nevyplati, protoze za tu dobu muzu vydelat vic penez mnohem prijemnejsim zpusobem, kterej me nebude stresovat a kterej me bude zaroven i hodne bavit. Pravniky, kontakty, Ukrajince atd. volam resim az ve chvili, kdy jde o castku priblizne o jednu nulu vyssi. A ver mi, ze ziju v "problematicky" asijsky zemi dost dlouho na to, abych se umel o tyhle dulezity veci postarat.


Ale takhle to prece vubec nestoji: Penize jsou jedna vec - a spravedlnost druha... Pokud by vsichni byli ovce nebo grandi jako Ty, byli by cestujici (nejen v letecke preprave) jako trhaci kalendar...
Pokazde prece nelze letadlo vyprodat, pokazde nekde prsi nebo je mlha ci letusku anebo kapitana postihne prujem...
A kdyby to mel odnaset konecny cestujici, jsou podlahy letiste (i veznice immigracniho) preplnene cestujicimi, co se na ne prepravce vybodl.
A Tvoje fraze o vydelavani statisicu denne jsou take jak vystrizene z "brozurky pro zacinajici miliardare": Ja naopak cim vice "mam", tim vic hledim, kam penize smysluplne nasmerovat - a ne jimi krmit sizunky. Kazde reseni neobvykle situace prinasi nove kontakty - a je jen na kazdem, jak je vyuzije. Verim, ze i me se zuroci jako dalsi bonus...
Na svete jsou lide, kteri vsechno musi mit naplanovano, na vse itinerar - a pokud neco nevyjde, utikaji od reseni jako mysi, kdyz na ne zasyci kocka.
Nenechali jsme to byt uz jen pro nasi formu. Nemeli jsme co ztratit, oficialni "business" program uz jsme meli splneny a "efektivni cast" reseni trvala nekolik malo desitek minut, par deci benzinu naseho tamniho auta, co jsme meli k disposici, par telefonu... Jako "MNOHO DNU" namahy si to predstavujes Ty sam - asi podle Tvych vlastnich zkusenosti.

Vubec uz ale nechapu, proc mi "pohlavkujes" za clanek, na ktery jsem sem dal odkaz: Byl vytisteny az nekolik dnu po mych tvrzenich a presne je potvrzoval - tzn. obraz, jaky Cesi maji ve svete jako klienti a spotrebitele.

Kazdy narod je specificky: Cinane, Japonci, Korejci, Italove, Svedove ci prave Cesi.
Pokud jsi jako clovek tocici miliony mimo, precti si neco o "Think globally, act locally". Nejak jsi tuhle stranku v priucce pro miliardare asi preskocil :wave:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

morph píše:Jen bych se rad zeptal, za predpokladu, ze by se dalo odbavit i tech 48 hodin pred odletem, nestacilo by potom projit do mezinarodniho prostoru letiste, aby byl clovek v klidu...


No, nedokazu si predstavit, jak jsou dneska nastaveny "samoodbavovaci" pulty... Ale na check-in je prece potreba prijit jen nekolik hodin predem - jinak ani prece neni "kde se checkovat"?! A bez palubni vstupenky opet obvykle nejde projit pres immigracni. Proste jsou "aerolinky" a "aerolinky" - a jedny i druhe to resi vuci pasazerum "po svem". Navic si nejsem jisty, jestli je v tranzitnim terminalu Imama Khomeiniho vubec hotel.

Nastesti jsme resili spis princip a "skolili" prepravce, nezli se "zachranovali (i bez dcerky)" z Iranu. Na Iran vzpominame jako na skvelou zemi se skvelymi lidmi. Se vzpominkami na Air Armenii uz je to horsi. Nastesti jsou v dohledu Velke Veci... Treba tohle nase story bude mit jeste brzy zajimave pokracovani a vyusteni... Zrovna z neprilis velkeho povzdali pozoruji jedno dulezite planovani a jednani. Vse zle je obcas na neco dobre. A nekdy velice dobre :shh: Jen to nezakriknout :crazy:

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Globik »

Mám takový pocit, že se nám zjevuje nový mesiáš. Který změní svět a napraví zlé kapitalisty nebo líné státní zaměstnance.
Současně vidím člověka, který místo, aby si své peníze (kterých má čím dál víc) užil, věnuje neadekvátní čas a energii strategii, jak z nich pár šušňů ještě ušetřit. Místo aby za hodinu vydělal sto, radši za hodinu ušetří padesát. A ještě z toho má dobrý pocit. Btw.to je jedna z vlastností, které nesnáším na Amících.


Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

Globik píše:Mám takový pocit, že se nám zjevuje nový mesiáš. Který změní svět a napraví zlé kapitalisty nebo líné státní zaměstnance.
Na druhé straně vidím člověka, který místo, aby si své peníze (kterých má čím dál víc) užil, věnuje neadekvátní čas a energii strategii, jak z nich pár šušňů ještě ušetřit. Místo aby za hodinu vydělal sto, radši za hodinu ušetří padesát. A ještě z toho má dobrý pocit. Btw.to je jedna z vlastností, které nesnáším na Amících.


To je ale zvláštní, když čtu Tvoje (samozřejmě jinak velice exotické a zajimavé TR), tak mi na nich nejvíce vadí Tvůj Já-ismus. Který mi taky vadí na Američanech anebo na lidech, co jim Amerika přespříliš zarostla pod nehty. Vždy když musím v angličtině psát "i" s velkým, tak si připadám nepatřičně.

Mne baví věci prožívat, rozplétat a zkoušet různé pohledy. Ty naopak čím dál tím víc upadáš do cynického hltačství - a Já-ismu. Když jsi mi nedokázal s ničím poradit, tak jsi utrousil knížecí rady, pokoušel se mi popohlavkovat. A velice Tě mrzí, že si to nemíním nechat líbit. Nemíním s Tebou závodit ani v mílích, ani v exotických destinacích... Vždy jsem létal (já i moje nejbližší okolí)hodně služebně, takže si létání už ani nijak zvlášť neužívám a ani nemám důvod komukoliv létání závidět.

Ty tu řešíš měkkost sedaček, ne/designovost hotelů, či tvrdost staniolu na polystyrenovém palubním jídle. Já se v tom realizovat nedokážu. I když Tvé zanícení svým způsobem obdivuju. Pro mne je totiž více, nežli samozřejmé, že někde jedí na stříbře a jinde hůlkami.

Šlendrián a vyčůranost by ale měla mít své mantinely. A řešení se proti nim hledají od hltačů jako jsi Ty asi jako jehla v kupce sena. Měkkost sedaček zase nechává klidného mne - a nijak Ti Tvé soudy o nich nekomentuju. Neměl bych totiž co říct - stejně tak, jako jsi neměl Ty, když jsi se snažil mi dávat knížecí rady a kasat se Tvými statisícovými příjmy.

Připadáš mi jako člověk (Já-ista), který když si poprvé koupí nové boty, nový samsonite nebo iPod, tak se domnívá, že po něm kouká celé letiště. A přitom většina lidí co pravidelně cestuje, tak má kvalitní boty, samsonity či iPody. Stejně tak, jako lidé blízcí k častému cestování, letectví a dálkám nemívají malé příjmy, nespí v backpakerských hotelech a nejezdí stopem...
Když si to konečně uvědomíš, velice se Ti uleví... a budeš se i na neforemné sedačce, s neohebným staniolem na polystyrenovém jídle a v nedesignovém hotelu - pak cítit občas fine :thumbup:

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od pavelpmi »

Atlas: nepopletl sis náhodou trochu osoby?

Globíkův dnešní příspěvek, na který reaguješ, je jeho jediný v tomto vláknu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Globik »

Přesně tak. Zřejmě si mě s někým spletl. Jediné, co je pravda, je moje jájovství a možná i to hltání. Ostatní je zcela mimo a evidentně si popletl nicky.

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

Globik píše:Přesně tak. Zřejmě si mě s někým spletl. Jediné, co je pravda, je moje jájovství a možná i to hltání. Ostatní je zcela mimo a evidentně si popletl nicky.


Heh :crazy: Máte oba pravdu. A omlouvám se za věty určené cocikovi, protože jsem se doopravdy překoukl :thumbdown: A prosím proto za odpuštění...

Přiznávám bez mučení, že asi opravdu trpím mesiášským komplexem, snažím se lidem okolo sebe pomáhat, splácet dobro dobrem, někdy i někoho napravovat - a vůbec jsem "divnej".
Peníze nejen, že rád vydělávám, ale i posledních pár let si je ani nenechávám bez protihodnoty beztrestně brát. Platím (se společníky) statisícové měsíční paušály advokátům, páchám různé anti-, anti-, anti- plány a přezajišťuju se proti všemu možnému...
Asi bych měl začít oplácet zlo dobrem nebo cynismem a fanfarónstvím. Pak bych byl "in". Začnu nad sebou vážně přemýšlet :shifty:
Ale za ten popletený nick se omlouvám - vše v dobrém :angel:

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od salamio »

Jsem si vzpomněl na soutěž Der Koffer ze Sody: "Jan nebo Pavel, to je druhý."

Hele, Atlasi, oni to jsou nakonec oba z tvého pohledu stejní pitomci, že jo? Tak jaképak rozdíly, co?. Však on kdyby měl možnost, stejně by to proti tobě taky napsal, no ne? :crazy: Hlavně si ale nezapomeň užít ty svoje nové kontakty.

Prngr
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 208
Registrován: 31. 07. 2009, 11:55
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Prngr »

Atlasi:
1) myslím, že nějaké ArmAvii - jsi zcela ukradený a i kdyby jsi dal mega za negativní reklamu, nijak by jim to neuškodilo a hlavně vůbec nevadilo. Tobě se pouze podařilo sehnat známé, kteří požádali jiné známé, kteří ti zařídili, aby jsi dostal nějaké odškodnění.
Ale je to na stejné úrovni, jako když půjdeš v Praze do zoo, uvidíš slona srát a budeš to brát jako mravní úhonu. Zeptáš se deseti kámošů, napíšeš na 3 fóra a najdeš někoho, kdo má strejdu nahoře na magistrátu, který zoo platí. A ten strejda zavolá mluvčímu zoo a ten ti dá jako kompenzaci dvě roční vstupenky - a ty jsi king, co si vydupal odškodné, že se před tebou slon vysral.
2) ano, měl by jsi být schopen rozeznat, v které části světa se nacházíš - očekávat něco v Íránu, od ArmAvie :crazy:
3) nelíbí se ti americké velké I, ale hned zdůrazňuješ, že to nebylo pro peníze a odškodné ve výši několikaměsíční mzdy jsi rozfofroval za noc :lol:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

salamio píše:Jsem si vzpomněl na soutěž Der Koffer ze Sody: "Jan nebo Pavel, to je druhý."

Hele, Atlasi, oni to jsou nakonec oba z tvého pohledu stejní pitomci, že jo? Tak jaképak rozdíly, co?. Však on kdyby měl možnost, stejně by to proti tobě taky napsal, no ne? :crazy: Hlavně si ale nezapomeň užít ty svoje nové kontakty.


Nechápu pointu Tvého příspěvku (byl večer-byl's v rauši??? :surprised: :idea: :crazy: )

Obrácení nevýhody v nečekanou výhodu - či sérii výhod - je podle Tebe CRAZY :crazy: ?

Čím se sám živíš? Jsi celoživotně předprogramovaným zaměstnaneckým Biorobotem :shh: :silent: !
Bez vlastní vůle, schopnosti empatie, invence... a obrany sebe sama? Jako např. současní i bývalí zaměstnanci ČSA?! :confused:

Atlas
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 172
Registrován: 05. 10. 2008, 12:23
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Atlas »

Prngr píše:Atlasi:
1) myslím, že nějaké ArmAvii - jsi zcela ukradený a i kdyby jsi dal mega za negativní reklamu, nijak by jim to neuškodilo a hlavně vůbec nevadilo. Tobě se pouze podařilo sehnat známé, kteří požádali jiné známé, kteří ti zařídili, aby jsi dostal nějaké odškodnění.
Ale je to na stejné úrovni, jako když půjdeš v Praze do zoo, uvidíš slona s**t a budeš to brát jako mravní úhonu. Zeptáš se deseti kámošů, napíšeš na 3 fóra a najdeš někoho, kdo má strejdu nahoře na magistrátu, který zoo platí. A ten strejda zavolá mluvčímu zoo a ten ti dá jako kompenzaci dvě roční vstupenky - a ty jsi king, co si vydupal odškodné, že se před tebou slon v***l.
2) ano, měl by jsi být schopen rozeznat, v které části světa se nacházíš - očekávat něco v Íránu, od ArmAvie :crazy:
3) nelíbí se ti americké velké I, ale hned zdůrazňuješ, že to nebylo pro peníze a odškodné ve výši několikaměsíční mzdy jsi rozfofroval za noc :lol:


Ano, sloníček se vykakal, já si nechal pofoukat bebííí, rozfofroval kompensaci a nevěděl, v které končině světa se nacházím...
Kdybych Tě znal před vynálezem globusu, ušetřil bych si trápení a šustění kompensací... A poseděl si na kufru.
Svatá prostoto :wave:

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1251
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od Orus-x »

Tady se nám rozjela nová reality show: Souboj eg

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Posouvani odletu ArmAvia cca 60 hodin mailem

Příspěvek od salamio »

:)

Mě hlavně zaujalo, jak na skoro cokoli reaguje Atlas osobními útoky, to je vtipné.


Odpovědět