Turkish Airlines

Odpovědět
Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Orus-x »

Alca píše:
BOEING737 píše:Takže tedy můžeme jít ven a vrátit se až klasicky dvě hoďky před odletem? A kufry dostaneme až v Praze, jo? Nemusíme se o nic starat?
Letíme SSH-IST-PRG.

Z podobné loňské zkušenosti musím říct, že je 6 hodin úplně v pohodě. I přesto: při pasové kontrole (ven) jsme ztratili 50 minut. Dopravu doporučuji metro, pak přestup na tramvaj a rychle na sultanahmat. My například stihli projít okolo Modré mešity a Hague směrem dolů ( po tramvají) a dole před Sirkeci stihli Döner i Baklavarnu. I na takhle krátký výlet se vyplatí, koupit Istanbulcard (v trafice na letišti) za cca 10 TL a rovnou si jí nechat nabít. Je to dále úspora času i peněz, neboť žetony jsou už snad 2x dražší. Celý výlet nás (2) vyšel na 15euro. (Směnárny na letišti jsou dobře viditelné. Doprava z letiště cca 45 minut. Na cestě zpět ještě méně, protože jsme stíhali poslední metro a doprava vůbec nikde nevázla.


Pardon, jenom co je v Istanbulu míněno tím "Hague"...vždycky jsem měl za to, že je to anglicky město Haag v Holandsku...a Baklavarna?


hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od hafi »

Aleno, tak! Jedno písmeno vedle není až takový zločin. A dotaz na baklavárnu nevím, jestli je jen taky šťourání za nesmyslně užitý velký B, nebo ti nedochází počeštěné označení prodejny baklavy.

qwertyx64
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 156
Registrován: 03. 08. 2016, 02:20
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od qwertyx64 »

Orus-x píše:
Alca píše:
BOEING737 píše:Takže tedy můžeme jít ven a vrátit se až klasicky dvě hoďky před odletem? A kufry dostaneme až v Praze, jo? Nemusíme se o nic starat?
Letíme SSH-IST-PRG.

Z podobné loňské zkušenosti musím říct, že je 6 hodin úplně v pohodě. I přesto: při pasové kontrole (ven) jsme ztratili 50 minut. Dopravu doporučuji metro, pak přestup na tramvaj a rychle na sultanahmat. My například stihli projít okolo Modré mešity a Hague směrem dolů ( po tramvají) a dole před Sirkeci stihli Döner i Baklavarnu. I na takhle krátký výlet se vyplatí, koupit Istanbulcard (v trafice na letišti) za cca 10 TL a rovnou si jí nechat nabít. Je to dále úspora času i peněz, neboť žetony jsou už snad 2x dražší. Celý výlet nás (2) vyšel na 15euro. (Směnárny na letišti jsou dobře viditelné. Doprava z letiště cca 45 minut. Na cestě zpět ještě méně, protože jsme stíhali poslední metro a doprava vůbec nikde nevázla.


Pardon, jenom co je v Istanbulu míněno tím "Hague"...vždycky jsem měl za to, že je to anglicky město Haag v Holandsku...a Baklavarna?


Hagia Sofia

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Orus-x »

Aha, tak díky no, myslel jsem si to...tak ale to chce napsat srozumitelně :o Tu baklavárnu jako prodejnu baklavy jsem skutečně nepochopil..

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od vitezslav »

Ahoj všem, letím v říjnu GYD-IST-PRG, původně 1,5hod na přestup, koupeno na jedné letence. Teď mi přišla sms, že se odlet z GYD posouvá o 15min. Kdybych náhodou přestup nestihl, netušíte, jak TK postupují? Segment IST-PRG je poslední rotace toho dne. Nocleh + odlet ráno, nebo je možné přesměrování v případě volné kapacity?


marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od marthym »

Zkus to domluvit s Šimáněm, QS tam v říjnu pořádají "exkurzi".

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od vitezslav »

marthym: Tak to mi hodně pomohlo...

koppak
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Vítěz kategorie Po přistání... 2015
Příspěvky: 74
Registrován: 23. 04. 2012, 20:00
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od koppak »

vitezslav píše:Ahoj všem, letím v říjnu GYD-IST-PRG, původně 1,5hod na přestup, koupeno na jedné letence. Teď mi přišla sms, že se odlet z GYD posouvá o 15min. Kdybych náhodou přestup nestihl, netušíte, jak TK postupují? Segment IST-PRG je poslední rotace toho dne. Nocleh + odlet ráno, nebo je možné přesměrování v případě volné kapacity?


Stihnout bys to měl, MCT je pro tohle konkrétní spojení rovná hodina, tzn. máš 15 minut "k dobru". Řekl bych i, že na poslední spoj kdyžtak chvilku počkají. Pokud by měl spoj z GYD zpoždění, pak bych čekal, že bude noc+odlet ráno, co se týče přesměrování, tak nemyslím, standardní to není, ale zkusit to určitě můžeš. Můj osobní tip je, že to v pohodě stihneš vč. zavazadel.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od marthym »

vitezslav píše:marthym: Tak to mi hodně pomohlo...


Tak Flyingblue mi nedávno dal lekci z ironie, tak jsem se přiučil.

Co vlastně čekáš za odpověď? Do toho jde takových faktorů... Každý z nás tady zažil rebooking. Každý z nás zažil zpoždění. Jak píše koppak, stihnout se to dá v pohodě, nevycházíš ven, jen transituješ. Ale je tam security a naposledy byly v IST fronty. Takže no stress, oni se postarají, není to QS :D Ale to mě přivádí k otázce: proč tam neletíš s nimi? Letíš tam na začátku října, ne? :D

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od vitezslav »

marthym: Šlo mi o to, jaká je praxe TK v takovém případě. Zda nocleh a ranní let nebo přesměrování. Později lze totiž letět IST-FRA-PRG s Lufthansou, což je alianční partner TK.

marthym
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 475
Registrován: 09. 10. 2012, 10:37
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od marthym »

No, tohle ti řekne asi každý: možné je obojí - není to o praxi, ale o tobě (resp. FFP) a tvém protějšku. A o LF do Frankfurtu. Večerní let bych řekl, že může být dost plný (do Prahy bych se nebál, naposledy jsem to letěl v zimě a LF byl asi 60 %). Ale budu se opakovat: oni se postarají, není to QS.

Orus-x
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1250
Registrován: 28. 08. 2003, 15:28
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Orus-x »

Trochu se obávám, že Turkish jsou členem *Alliance tak trochu pouze na papíře, respektive přerostli otcům zakladatelům z LH hodně přes hlavu, do té míry, že tam ochota ke kooperaci moc nebude. Ale zkusit se musí všechno :)

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od velpa.66 »

Máte někdo zkušenost s letem TK 800 IST-PTY s mezipřistáním v BOG.
Posílám tímto letem známé a mají obavy z mezipřistání. Jak to probíhá,musí vystoupit z letadla ?
Děkuji za radu.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Night fly »

velpa.66 píše:Máte někdo zkušenost s letem TK 800 IST-PTY s mezipřistáním v BOG.
Posílám tímto letem známé a mají obavy z mezipřistání. Jak to probíhá,musí vystoupit z letadla ?
Děkuji za radu.


Nevim jak konkretne u IST-BOG-PTY; ale pri IST-GRU-EZE cestujici do EZE zustavali pri mezipristani na GRU v letadle.

Zutur
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 14. 02. 2017, 20:25
Stav: Offline

Re: Turkish Airlines

Příspěvek od Zutur »

Zdarec,
koncem roku chceme jet na cca 3 týdny na Filipíny. Let z Istanbulu do Manily je cca 12 hod #:-s máte někdo tip jak se dostat k levnější letence v business? Míle na to rozhodně nemáme :D
Díky


Odpovědět