Konsolidace let. společností v USA

Odpovědět
blaniskaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 05. 2012, 22:43
Stav: Offline

Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od blaniskaa »

Ahoj, nevíte prosím někdo něco o konsolidaci leteckých společností v USA? Dostala jsem to jako téma na diplomku a potřebovala bych poradit, kde by se dalo čerpat krom internetu... nebo i ten internet, jestli máte nějaký tipy. Děkuju :)


happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od happyna »

To už si stihla vyzvědět u vedoucího diplomky, že ti nic neporadí? :wink:

blaniskaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 05. 2012, 22:43
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od blaniskaa »

Kdyby mi poradil, tak sem nepíšu.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od dydzej »

blaniskaa píše:Kdyby mi poradil, tak sem nepíšu.

A to studujes kde, ze tam mate takove ochotne vedouci DP? :)

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od happyna »

dydzej píše:
blaniskaa píše:Kdyby mi poradil, tak sem nepíšu.

A to studujes kde, ze tam mate takove ochotne vedouci DP? :)

Předpokládám že zde Vysoká škola obchodní v Praze, o.p.s., protože to téma jsem měl na výběr taky, ale že by vedoucí byli až tak neochotní :wtf: Sám se nechám překvapit, na vedoucího čekám a není kam spěchat :lol:


blaniskaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 05. 2012, 22:43
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od blaniskaa »

Vedoucí je v pohodě, jen nemá čas a já potřebuju dát dohromady zadání a vůbec netušim jak... a spíš než dohadování o tomhle by mi pomohla nějaká rada, kde čerpat.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od Night fly »

blaniskaa píše:Vedoucí je v pohodě, jen nemá čas a já potřebuju dát dohromady zadání a vůbec netušim jak... a spíš než dohadování o tomhle by mi pomohla nějaká rada, kde čerpat.


No v prvni fazi bych vyzkousel prohnat strejdou Googlem a tetou Wiki nasledujici hesla:

Continental/United merger
Southwest/AirTran merger
Delta/Northwest merger

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:No v prvni fazi bych vyzkousel prohnat strejdou Googlem a tetou Wiki nasledujici hesla:

Continental/United merger
Southwest/AirTran merger
Delta/Northwest merger

a tiez US Airways/America West. A v druhom kole by som sa vrhol na flyertalk.com, prislusne temy su tam kvalitne rozobrane z pohladu cestujucich a casto i zamestnancov.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od dydzej »

Night fly píše:
blaniskaa píše:Vedoucí je v pohodě, jen nemá čas a já potřebuju dát dohromady zadání a vůbec netušim jak... a spíš než dohadování o tomhle by mi pomohla nějaká rada, kde čerpat.


No v prvni fazi bych vyzkousel prohnat strejdou Googlem a tetou Wiki nasledujici hesla:

Continental/United merger
Southwest/AirTran merger
Delta/Northwest merger

Je docela zajimave, ze studentka magisterskeho studia, ktera chce psat DP na zvolene tema, neni schopna na tento jednoduchy prvni nastrel prijit sama. Jen by to chtelo by to trosku vice samostatnosti. :crazy:
Btw, to si studenti na VS obchodni a dalsich podobnych skolach opravdu davaji sami dohromady navrh zadani DP? Ja tedy svym diplomantum vytvarim zadani DP sam po predchozi diskuzi s dotycnym studentem. A delaji to tak vsichni ucitele na nasi fakulte, i kdyz se to tyka jineho oboru nez je tento pripad. Ale to na veci nic nemeni. Sorry za OT, ale rad se necham poucit, jak to chodi na soukromych vysokych skolach.

blaniskaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 05. 2012, 22:43
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od blaniskaa »

Moc děkuji za pomoc :)

blaniskaa
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 02. 05. 2012, 22:43
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od blaniskaa »

dydzej píše:
Night fly píše:
blaniskaa píše:Vedoucí je v pohodě, jen nemá čas a já potřebuju dát dohromady zadání a vůbec netušim jak... a spíš než dohadování o tomhle by mi pomohla nějaká rada, kde čerpat.


No v prvni fazi bych vyzkousel prohnat strejdou Googlem a tetou Wiki nasledujici hesla:

Continental/United merger
Southwest/AirTran merger
Delta/Northwest merger

Je docela zajimave, ze studentka magisterskeho studia, ktera chce psat DP na zvolene tema, neni schopna na tento jednoduchy prvni nastrel prijit sama. Jen by to chtelo by to trosku vice samostatnosti. :crazy:
Btw, to si studenti na VS obchodni a dalsich podobnych skolach opravdu davaji sami dohromady navrh zadani DP? Ja tedy svym diplomantum vytvarim zadani DP sam po predchozi diskuzi s dotycnym studentem. A delaji to tak vsichni ucitele na nasi fakulte, i kdyz se to tyka jineho oboru nez je tento pripad. Ale to na veci nic nemeni. Sorry za OT, ale rad se necham poucit, jak to chodi na soukromych vysokych skolach.



Já tady prosila o pomoc a nemyslím si, že by to svědčilo o mojí nesamostatnosti, tak mě laskavě nesuďte, když o mně nic nevíte.

Pan Am
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1822
Registrován: 08. 01. 2003, 21:50
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od Pan Am »

blaniskaa píše:Ahoj, nevíte prosím někdo něco o konsolidaci leteckých společností v USA? Dostala jsem to jako téma na diplomku a potřebovala bych poradit, kde by se dalo čerpat krom internetu... nebo i ten internet, jestli máte nějaký tipy. Děkuju :)


Záleží jaké období je myšleno, protože podle mě konsolidace aerolinií v USA probíhá od deregulace letecké dopravy koncem 70. let. Procesům v 80. a 90. letech je docela dost literatury. Například přes Google Books lze do některých knih nahlédnout.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od flyingblue »

blaniskaa píše:
dydzej píše:
Night fly píše:No v prvni fazi bych vyzkousel prohnat strejdou Googlem a tetou Wiki nasledujici hesla:

Continental/United merger
Southwest/AirTran merger
Delta/Northwest merger

Je docela zajimave, ze studentka magisterskeho studia, ktera chce psat DP na zvolene tema, neni schopna na tento jednoduchy prvni nastrel prijit sama. Jen by to chtelo by to trosku vice samostatnosti. :crazy:
Btw, to si studenti na VS obchodni a dalsich podobnych skolach opravdu davaji sami dohromady navrh zadani DP? Ja tedy svym diplomantum vytvarim zadani DP sam po predchozi diskuzi s dotycnym studentem. A delaji to tak vsichni ucitele na nasi fakulte, i kdyz se to tyka jineho oboru nez je tento pripad. Ale to na veci nic nemeni. Sorry za OT, ale rad se necham poucit, jak to chodi na soukromych vysokych skolach.


Já tady prosila o pomoc a nemyslím si, že by to svědčilo o mojí nesamostatnosti, tak mě laskavě nesuďte, když o mně nic nevíte.


Berte to treba tak, ze jsou tady stari dedkove (jako treba ja), kteri psali svoje diplomni prace jeste pred tim, nez vznikl Google nebo Wikipedia. V mem oboru v me dobe by fakt, ze se ptam na naproste triviality nekde na verejnych forech, znamenal divne otazky od meho vedouciho prace (protoze on by to forum cetl take, protoze bylo malo zdroju).

Jinak Night Fly nehodnotil ani tak Vas, jako uroven vasi skoly (pokud vubec neco hodnotil). Udelal to na zaklade informaci, ktere jste poskytla. To je normalni.

Napriklad spousta lidi ma jiste za to, ze pracuji jako dlazdic, coz neni uplne trefa do cerneho - lec nesu tuto nalepku hrde :-)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše:Jinak Night Fly nehodnotil ani tak Vas, jako uroven vasi skoly (pokud vubec neco hodnotil). Udelal to na zaklade informaci, ktere jste poskytla. To je normalni.


Ja jsem nikoho a nic nehodnotil - to byl nekdo jiny. Ale chapu, ze ty mnohocetne citace jsou obcas neprehledne.

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: Konsolidace let. společností v USA

Příspěvek od cocik »

flyingblue píše:Berte to treba tak, ze jsou tady stari dedkove (jako treba ja), kteri psali svoje diplomni prace jeste pred tim, nez vznikl Google nebo Wikipedia. V mem oboru v me dobe by fakt, ze se ptam na naproste triviality nekde na verejnych forech, znamenal divne otazky od meho vedouciho prace (protoze on by to forum cetl take, protoze bylo malo zdroju).


:clap:
(vidim to uplne stejne, i kdyz jsem jenom pitomec s MBA)


Odpovědět