Austrian Airlines - faktura

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od persona »

Děkuji. Dovolím si ještě kontrovat a doplnit tím, že auditoři zdaleka nejsou neznámým jevem ani na univerzitách. Na jedné nejmenované prestižní veřejné VŠ je celý odbor interního auditu o 5 - 6 lidech (interní auditorky), který je určen pro všechny fakulty (dle zásady jsme papežštější než papež), ale i jednotlivé fakulty (obvykle) mají svého pracovníka pověřeného sledováním toho, že vše je jak má být. Pokud to není auditor pak tedy alespoň manažer vnitřní kvality, který ve spolupráci s odborem auditu garantuje korektnost probíhajících operací a procesů. Též implementuje metodiku přicházející z vyšších míst, připomínkuje ji na základě postřehů akademiků vrací s cennou zpětnou vazbou. :-)

Nevím nakolik jste přičichli v korporátním prostředí k vyplňování evropských programů (to je jedno na co, jestli školství, rybaření, rozhledny nebo výstavbu golfových hřišť) v on-line systému BENEFIT, ale třeba jen takový DNS (Dynamický nákupní systém) je pokouřeníčko. Protože jediným kritériem výběru dodavatele je v souladu se zákonem o veř. zakázkách nejnižší nabídková cena (soutěží se v kumulovaně, ve velkých dávkách, tj. třeba najednou se vypíše soutěž na 5000 propisek pro celou školu), kterou vždy někdo podstřelí, dostávali jsme propisky, z nichž píše jen některá, tonery, které brzy přestanou tisknout (inu, když stojí 350 Kč místo cca 1800 Kč jako dříve, člověk se stěží ubrání pocitu, že jde spíše o repas či refill).


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:Děkuji. Dovolím si ještě kontrovat a doplnit tím, že auditoři zdaleka nejsou neznámým jevem ani na univerzitách. Na jedné nejmenované prestižní veřejné VŠ je celý odbor interního auditu o 5 - 6 lidech (interní auditorky), který je určen pro všechny fakulty (dle zásady jsme papežštější než papež), ale i jednotlivé fakulty (obvykle) mají svého pracovníka pověřeného sledováním toho, že vše je jak má být. Pokud to není auditor pak tedy alespoň manažer vnitřní kvality, který ve spolupráci s odborem auditu garantuje korektnost probíhajících operací a procesů. Též implementuje metodiku přicházející z vyšších míst, připomínkuje ji na základě postřehů akademiků vrací s cennou zpětnou vazbou. :-)

Nevím nakolik jste přičichli v korporátním prostředí k vyplňování evropských programů (to je jedno na co, jestli školství, rybaření, rozhledny nebo výstavbu golfových hřišť) v on-line systému BENEFIT, ale třeba jen takový DNS (Dynamický nákupní systém) je pokouřeníčko. Protože jediným kritériem výběru dodavatele je v souladu se zákonem o veř. zakázkách nejnižší nabídková cena (soutěží se v kumulovaně, ve velkých dávkách, tj. třeba najednou se vypíše soutěž na 5000 propisek pro celou školu), kterou vždy někdo podstřelí, dostávali jsme propisky, z nichž píše jen některá, tonery, které brzy přestanou tisknout (inu, když stojí 350 Kč místo cca 1800 Kč jako dříve, člověk se stěží ubrání pocitu, že jde spíše o repas či refill).


Asi dobrej oddil :-)

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od gr09 »

persona píše:Nevím nakolik jste přičichli v korporátním prostředí k vyplňování evropských programů

Programy ne, ale obecne s korporatnim "setrenim" mam slusne zkusenosti. Nebudu popisovat pripady, kdy nesmyslne setreni na zacatku projektu stoji ke konci miliony dolaru (videl jsem takovych dost), ale takovy pekny priklad je R&R. Mel jsem se po tydnu doma vracet do jedne zeme stredniho vychodu. Tenkrat jsem jeste pouzival oddeleni firmy, ktere pro me kupovalo letenky. Napsal jsem jim mail, ze bych chtel nocni let s priletem asi v 6 rano. Oni mi ale koupili dopoledni let, ktery byl o 50 Euro levnejsi. Takze jsem byl o den mene doma a musel jsem navic na noc do hotelu. Firma mela smluvni hotel Marriott kousek u letiste. Tu noc byl ale volny pouze executive suite za bratru 500 Euro na noc.

Takze jsem ve vysledku utratil mnohem vic, ale vsichni byli spokojeni, protoze presne podle corporate policy koupili nejlevnejsi letenku.

HighFlyer
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4083
Registrován: 21. 01. 2004, 17:56
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od HighFlyer »

gr09 píše:
HighFlyer píše:Je to takova ceska klasika

Neni.

Tak dobre, rakousko-uherska ;-)

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od tygrlive »

Tak jsem si po roce zase střihnul 4 segmenty s Austrian. Evidentně se jim dari lepe, protoze z Prahy neletel turbovrtulak ale Fokker100 a do Kyjeva misto Fokkera A319ka a vzdy temer vse plno.
Hruza vsak palubni servis a obcerstveni. Nejen ze do VIE nedaji vubec nic, je to kratky let, ale nedaji ani dal a co vic, ani se neda nic koupit. Zpet, Charkov-VIE-PRG to same. Priteletel jsem a snedl bych snad i karkulku.

Dalsi vypecena vec jsou ty jejich super kratke prestupy .... 45min sice ve VIE staci, ale oni pocitaji 45min od dotyku ranveje, pak jeste popojizdky po plose, vystup autobusem...

Takže mile Austrian, kašlu na vás. Minulý týden jsem letěl do Ruska s ČSA a byl jsem daleko spokojenější!!


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od pavelpmi »

Návštěvy referují, že z Vídně do Palmy a zpět dávají dobrý oběd.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: Austrian Airlines - faktura

Příspěvek od tygrlive »

pavelpmi píše:Návštěvy referují, že z Vídně do Palmy a zpět dávají dobrý oběd.


:? nevim... z Charkova let pres 2h, tak jsem cekal, ze neco daji... i kdyby bagetu... a to drive, tak 2-3 roky zpet davali super gulasek od DO&CO ...


Odpovědět