flyDubai

Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od micaello »

OK, nevěděl jsem, že letiště se v případě nepříznivého počasí pro letecký provoz (které zřejmě panovalo) nezavírá. Tím pádem berte můj komentář jako bezpředmětný.


JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od JackBrno »

Jen pro doplnění, v podstatě jediné počasí, kdy se zavírá letiště, je sněhová či ledová kalamita, kdy nelze udržet ani základní brzdné účinky na dráze.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od pepa007 »

No já bych si taky nedělal velký iluze o vzorným dodržování předpisů v Dubaji a SAE obecně. To je i věc nějakýho kulturního vývoje a postoje a musíme si uvědomit, že oni sice mají prachy, ale jejich otcové ještě jezdili na velbloudech - to teď nemyslím jako urážku, to sami vykládají někteří z tamních bohatých.

O jejich určité nevyspělosti vypovídá i spousta dalších indikátorů - přístup k právům žen, k lidským právům obecně, prvky práva Šaría jako bičování, trest smrti ukamenováním, trest smrti za ateismus, svoboda tisku, všeobecný nevkus a nedostatek soudnosti = pozlacené rolls-royce, úplně nesmyslné mrakodrapy, mraky pololegálních a ilegálních gastarbeiterů na "špinavou práci", atd. atd. –

Prostě nelze čekat že během jedné generace dojde k takovýmu vývoji, kterej v evropě trval třeba 500 let. Oni jsou při vší úctě ještě pořád trochu divoši, akorát mají ropu. Podívejte se některý blízký země, který moc ropy nemají, třeba takovej Yemen - to je prostě divočina.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od flyingblue »

pepa007 píše:O jejich určité nevyspělosti vypovídá i spousta dalších indikátorů - ..... všeobecný nevkus a nedostatek soudnosti = pozlacené rolls-royce, úplně nesmyslné mrakodrapy, mraky pololegálních a ilegálních gastarbeiterů na "špinavou práci", atd. atd. –


Ja bych daval pozor na tyhle zevseobecnovani ... Ty nesmazane indikatory najdes treba v Las Vegas nebo v Praze :-)

JackBrno
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2574
Registrován: 08. 01. 2008, 13:03
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od JackBrno »

V Las Vegas a v Praze to jsou lokální úlety. Na blízkém východě je to standard :-)


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od flyingblue »

JackBrno píše:V Las Vegas a v Praze to jsou lokální úlety. Na blízkém východě je to standard :-)


Premyslim, kdy jsi byl naposledy ve Vegas :-)

A projed se obcas kolem vystaviste v Holesovicich (gastarbeiteri)

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Filisipi »

pepa007 píše:No já bych si taky nedělal velký iluze o vzorným dodržování předpisů v Dubaji a SAE obecně.


No já nevím, slyšels o fenoménu posledních let jménem Emirates a Etihad? Nezdá se mi, že by zanedbávali údržbu aj. Navíc naprostá většina firem v Emirátech je minimálně částečně vlastněná státem, což už (minimálně) něco garantuje. Já se teď z dubaje vrátil a rozhodně to není tak, že by uklízečky jezdily v rolsech. Kolem Mallu a Financial centra jsi s Cayennem socka, ale jinak se tam jezdí v normálních autech, který potkáš v Praze. Co se jim musí nechat je to, že jako jeden z mála států regionu ty ropný prachy uměl smyslupně rozmnožit a diverzifikovat investice.

BTW : Po svých studiích v NYC za vrchol nevkusu považuju rusáky...že jsem jich ve třídě měl hafo. Jedna buchta toho pozlacenýho rolse fakt měla (tatínek) a nosila klasický tříproužkový ády a zlatý boty. Stejně tak její parta..

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od micaello »

Filisipi píše:BTW : Po svých studiích v NYC za vrchol nevkusu považuju rusáky...že jsem jich ve třídě měl hafo. Jedna buchta toho pozlacenýho rolse fakt měla (tatínek) a nosila klasický tříproužkový ády a zlatý boty. Stejně tak její parta..

:thumbup:

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od creyman »

http://www.novinky.cz/diskuse?id=441247 ... tionId=742
Chyba pilotů, stroj byl v pořádku.

mbsvobodova
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 23
Registrován: 02. 05. 2016, 14:27
Pohlaví: žena
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od mbsvobodova »

Na co si v březnu a dubnu stěžovali piloti Flydubai:
https://www.theguardian.com/business/20 ... s-flydubai
Takhle to zní děsivě, ale upřímně si říkám, jestli je situace v jiných společnostech lepší nebo se jen zaměstnanci bojí ozvat (anebo pokud se nebojí, jejich stížnosti se na veřejnost nedostanou)?

muf2muf
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 13
Registrován: 04. 01. 2011, 18:23
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od muf2muf »

Ahoj všem zkušenějším. Předpokládám, že když tak zasvěceně diskutujete o rozdílech mezi flydubai a Emirates, určitě jste s nimi něco nalítali. Budu tedy rád, když mi poradíte :o)
Koupil jsem si letenku o flydubai, byl jsem nadšený. Ovšem když mi přišel ticket do mailu, všiml jsem si poznámky, že při nástupu do letadla budou chtít vidět kreditku, ze který byla letenka koupená. A to jsem, moji drazí přátelé, v prdeli. Kreditka existuje jen jako virtuální nástroj jiné kreditky, fyzicky jí tedy s sebou vzít nemůžu. Proto se vás chci zeptat, jestli opravdu důsledně kontrolujou platební karty všech cestujících.

Pochopitelně si můžu vytisknout doklad o platbě z bankovnictví a tam ta virtuální kreditka bude vidět, v tom problém není. V Praze to třeba ještě nějak ukoulím, ale nedovedu si představit, jak to pak provedu v Bangkoku. Jak budu nějaký Thajce (nic proti Thajkám :D ) vysvětlovat, že moje kreditka neexistuje a že jí tedy nemůžu předložit ke kontrole.

Někdo nějaký nápad? Budu rád za jakoukoliv zkušenost a připomínku.
Jo a kdybyste se někdo chtěl opřít o to, že jsem měl použít jinou kartu, tak nemohl. V tu chvíli to byl nákup "hned a nebo nikdy" a jinou možnost jsem v ruce zkrátka neměl.
Děkuju :-)

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od dejavu »

Tohle pravidlo má víc leteckých společností, ale ještě se mi nestalo, že by to někdo chtěl vidět. Výpis s bankovnictví by jako rezerva mohl stačit.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Tony Smoke »

Na stranke Bangkok airways sa pise:
If you have paid by virtual credit card, you need to present evidence of the transaction in order to prove ticket purchase.
http://www.bangkokair.com/announcement/view/1
Myslim, ze u flydubai to bude podobne.

frenk.k
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 23. 08. 2011, 11:09
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od frenk.k »

Dobrý den,

za měsíc letíme s flyDubai na Zanzibar. Myslíte si, že je nutné si doplácet za seating? Nebo bude volno při online check in? Jde nám jen o místa společně u okénka.

Děkuji
Fanda

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Tony Smoke »

frenk.k píše:Dobrý den,

za měsíc letíme s flyDubai na Zanzibar. Myslíte si, že je nutné si doplácet za seating? Nebo bude volno při online check in? Jde nám jen o místa společně u okénka.

Děkuji
Fanda


skus nasledovne, ale nie som si isty, ze to funguje.
1. chod na stranku flydubai
2. v sekcii manage booking si vyhladaj svoju rezervaciu
3. klikni na zakupenie seatingu
Malo by ti to ponuknut mapku lietadla. Na nej uvidis, ze aka je situacia. Ak je väcsina sedadiel pri okne volna, tak by som to neriesil.


Odpovědět