flyDubai

Odpovědět
Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Paštikář »

Dobrý den . Potřebuji poradit s dopravou z letiště v Dubaji z terminalu2 přiletím s FLYDUBAI v 10 večer . Zjistil jsem že do města jezdi několik autobusu - C2 by měl jezdit pořád. Odkud prosím jezdí tento letištní autobus - na terminálu 2 jsem ještě nikdy necestoval a tak bych potřeboval poradit - kudy kam .


Lingus
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 425
Registrován: 26. 04. 2008, 16:08
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Lingus »

Paštikář píše:Dobrý den . Potřebuji poradit s dopravou z letiště v Dubaji z terminalu2 přiletím s FLYDUBAI v 10 večer . Zjistil jsem že do města jezdi několik autobusu - C2 by měl jezdit pořád. Odkud prosím jezdí tento letištní autobus - na terminálu 2 jsem ještě nikdy necestoval a tak bych potřeboval poradit - kudy kam .


http://lmgtfy.com/?q=dubai+airport+terminal+2+map

Paštikář
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 16. 07. 2015, 19:24
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Paštikář »

Díky za snahu i když ten plánek nic neřeší - šlo mě spíš čím se dostanu do města - taxíkem jsem moc nechtěl protože autobus je daleko lacinější . Co ted vím tak letíšní bus C1 jezdí 24 hodin pouze na terminál 1 a 3 . Na ter.2 žádný C2 nejezdí protože to je označení linky TRASY autobusů - jezdí tam pouze běžný bus č.31 a C26 které jezdi do města autobusák Ghubaiba a druhy k metru do Karama. Ostatní autobusy jezdi na sraně u letiště .Problém je ten že poslední autobus večer z letiště jede 23.42 a pak až v 6 ráno - na letiště to samé a přesun mezi terminálem 2 a ostatními je v noci nemožný.
Takže se chci jen zeptat kdo to na dvojce zná zda se to dá stihnou - přílet z prahy v 22 hodin a přesun k odjezdu autobusů odjezd 23.42 - zda to není pro neznalé komplikované jak na terminálu 3 - tam to není vůbec značené a po výstupu z haly musíte přejít několik pruhů kde čeká desítky taxiků a davy lidi - pak se musí neoznačeným výtahem kterým se sjíždí do garáží na patro kde asi 150 m od výtahu jezdí autobusy - opět nic označené. Po prvně jsem docela bloudil a určitě by to byl pro každého stejný oříšek. Každý jezdí taxi a nebo s autobusem poslaného od hotelu - na zastávce nikde ani živáčka takže se není ani koho zeptat -a to jsem si myslel že z trojky přeci bude jezdit hodně lidí autobusem .
Proto kdo to zná na dvojce napište zda to tam je stejně zmatené nebo jednodušší - nejlépe návod jak se z východu od letiště dostanu k zastávce busu.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od prodejce »

Flydubai zavedla od 1.září nový koncept palubního servisu v ekonomické třídě.

Praha – Dubai / Bratislava – Dubai a zpět: každý cestující ekonomické třídy obdrží kromě teplého jídla i Inflight Bite Box nabitý rozmanitými slanými a sladkými pochutinami a nápojem 200ml. Veškeré další studené a teplé nápoje je možno při palubním servisu zakoupit.

Dubai – ostatní destinace: cestující mají možnost zakoupit snack i nápoje na palubě. Není možno rezervovat teplé jídlo. Výjimkou je Zanzibar se stejným standardem jako pražské lety.

Menu naleznete na adrese: http://www.flydubai.com/en/meals-on-board-new/

Zdenek
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1302
Registrován: 27. 02. 2003, 11:37
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od Zdenek »

Paštikář píše:Díky za snahu i když ten plánek nic neřeší - šlo mě spíš čím se dostanu do města - taxíkem jsem moc nechtěl protože autobus je daleko lacinější . Co ted vím tak letíšní bus C1 jezdí 24 hodin pouze na terminál 1 a 3 . Na ter.2 žádný C2 nejezdí protože to je označení linky TRASY autobusů - jezdí tam pouze běžný bus č.31 a C26 které jezdi do města autobusák Ghubaiba a druhy k metru do Karama. Ostatní autobusy jezdi na sraně u letiště .Problém je ten že poslední autobus večer z letiště jede 23.42 a pak až v 6 ráno - na letiště to samé a přesun mezi terminálem 2 a ostatními je v noci nemožný.
Takže se chci jen zeptat kdo to na dvojce zná zda se to dá stihnou - přílet z prahy v 22 hodin a přesun k odjezdu autobusů odjezd 23.42 - zda to není pro neznalé komplikované jak na terminálu 3 - tam to není vůbec značené a po výstupu z haly musíte přejít několik pruhů kde čeká desítky taxiků a davy lidi - pak se musí neoznačeným výtahem kterým se sjíždí do garáží na patro kde asi 150 m od výtahu jezdí autobusy - opět nic označené. Po prvně jsem docela bloudil a určitě by to byl pro každého stejný oříšek. Každý jezdí taxi a nebo s autobusem poslaného od hotelu - na zastávce nikde ani živáčka takže se není ani koho zeptat -a to jsem si myslel že z trojky přeci bude jezdit hodně lidí autobusem .
Proto kdo to zná na dvojce napište zda to tam je stejně zmatené nebo jednodušší - nejlépe návod jak se z východu od letiště dostanu k zastávce busu.

co jsem pochopil z http://www.rta.ae/wpsv5/links/map/PTA_B ... er_Map.pdf
tak na T2 jezdí N2 a N3 což jsou noční autobusy.


sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od sibirnaya »

ahoj, chtel bych si zas zaletet do dubaje, ale taky trochu usetrit, zatim sem lital jen s emirates z VIE a PRG, a popravde, ze bych byl nak vodvazanej z mista na nohy, to se rict neda. vsechno byly Boeingy 777-300ER. pac su z brna, tak by pro me byl optimalni BTS-DXB, ale mam strach, jestli to neni krabicka vod sardinek. vo IFE a jidlo mi az tak nejde, hlavne vo to misto, no.. mate nekdo primy srovnani? diky moc

vladivostok
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 505
Registrován: 10. 12. 2014, 12:03
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od vladivostok »

sibirnaya píše:ahoj, chtel bych si zas zaletet do dubaje, ale taky trochu usetrit, zatim sem lital jen s emirates z VIE a PRG, a popravde, ze bych byl nak vodvazanej z mista na nohy, to se rict neda. vsechno byly Boeingy 777-300ER. pac su z brna, tak by pro me byl optimalni BTS-DXB, ale mam strach, jestli to neni krabicka vod sardinek. vo IFE a jidlo mi az tak nejde, hlavne vo to misto, no.. mate nekdo primy srovnani? diky moc


Pokial nemaš 2 metre tak je to v pohode aj jedlo je docela chutne,IFE je za poplatok Ja som bol spokojny čo sa tyka pomer cena/kvalita

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 950
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od maf »

vladivostok píše:
sibirnaya píše:ahoj, chtel bych si zas zaletet do dubaje, ale taky trochu usetrit, zatim sem lital jen s emirates z VIE a PRG, a popravde, ze bych byl nak vodvazanej z mista na nohy, to se rict neda. vsechno byly Boeingy 777-300ER. pac su z brna, tak by pro me byl optimalni BTS-DXB, ale mam strach, jestli to neni krabicka vod sardinek. vo IFE a jidlo mi az tak nejde, hlavne vo to misto, no.. mate nekdo primy srovnani? diky moc


Pokial nemaš 2 metre tak je to v pohode aj jedlo je docela chutne,IFE je za poplatok Ja som bol spokojny čo sa tyka pomer cena/kvalita


Aj kamoska, ktora zvykne lietat v biznis triede, letela v economy vo flydubai a bola spokojna. Jedine co jej vadilo bola trosku zima na palube. Na miesto sa nestazovala, pritom je z tych vyssich.

sibirnaya
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 26
Registrován: 03. 08. 2014, 01:52
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od sibirnaya »

parada, priste zkusim, mam 175cm, ted me ceka VIE-DXB-MRU s EK..

s543
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 393
Registrován: 11. 05. 2013, 20:42
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od s543 »

sibirnaya píše:parada, priste zkusim, mam 175cm, ted me ceka VIE-DXB-MRU s EK..


Je to klasický seating 737-800, IFE ukáže něco i zadarmo, ale IFE celé je model tipuju tak 2008 - tedy žádná sláva a pokud bude zima lze si o něj příjemně hřát ruce. :lol:

Jídlo je docela rozumné - výběr ze dvou věcí.

Ona je PRG-DXB nejdelší let co Flydubasi mají v nabídce.

Nisméně posez v 777-300 v provdení EK t.j. 3-4-3 není žádná sláva - vyzkoušel jsem oboje a přijde mi to "prašť jak uhoď". EK ti dá zadarmo skleničku vína a kafe ale to za ten rozdíl asi fakt nestojí.

Terminál DXB-2 je typický LCC terminál se vším co k tomu patří. Srovnání s ostatními DXB terminály: je to "jiný svět".

mufik
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 38
Registrován: 24. 01. 2013, 15:22
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od mufik »

Mám dotaz, zda někdo ví, jak je to se spolehlivostí letů dopravce. Myšleno, zda neruší lety, pokud je malá obsazenost event. z jiných důvodů. Nyní nabízejí letenky v jejich C za výbornou cenu pro listopad/prosinec na Maledivy, ale požadovaný hotel ještě v nabídkách cestovek není, Na vyhledávačích např. booking.com se mi proti německým CK zdá cena vysoká (navíc by si člověk musel sám zajišťovat letecký transfer na místě). Jde mi o to, zda se dá spolehnout, že když nyní zakoupíme letenky na přelom listopadu/prosince, že také v požadovaných dnech poletíme. Např.na skytraxu si občas lidé stěžovali za rušení letů a navíc na dlouhou dobu vrácení peněz zpět. Když už jsme u toho, najde se někdo se zkušeností s jejich business class? (Vím, že to není plnohodnotná C, spíše mi jde o info, za i při sklopení sedadla před je dostatek místa i pro téměř 2m vysokou osobu apod.)

creyman
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 899
Registrován: 24. 09. 2008, 14:29
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od creyman »

http://www.novinky.cz/diskuse?id=437349 ... tionId=742

Technická závada, když mají nový mašiny to asi nebude. Nejlepší piloti do Emirates, druzí do flyDubai a expanze je tak rychlá a veliká, že se asi nepodařilo uhlídat profesionální kvality.
Pravděpodobně první havárie nízkonákladovky s tak fatálními následky, nabízející lety také na Evropském kontinentu?Nikomu se myslím nic zásadního bohudíky nestalo (vyjma úmyslného zřícení minulý rok)
Tento týden jsem s flyDubai koupil lety pro celou rodinu. Jsem trochu v nepohodě, jak to budu ostaním vysvětlovat, že letět s nima je v pohodě.

PV
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1066
Registrován: 19. 02. 2005, 14:17
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od PV »

creyman píše:http://www.novinky.cz/diskuse?id=437349&articleId=/zahranicni/evropa/398104-letadlo-v-rusku-nezvladlo-pristat-zemrelo-61-lidi.html&sectionId=742
Nikomu se myslím nic zásadního bohudíky nestalo

Nestalo? Vždyť to nikdo nepřežil :shock:

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od hafi »

Vynechal jsi dost podstatný text mezitím, z něhož jasně plyne, že myslí "dosud".

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: flyDubai

Příspěvek od bepo »

To je ako z filmu " Zítra vstanu a opařím sme čajem" - 4 mŕtvy po páde zo strechy a pribehne tam Petr Kostka a hovorí- "No, mohlo to být i horší"


Odpovědět