Zavazadla u Iberia

Odpovědět
HannaR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 03. 2015, 21:10
Stav: Offline

Zavazadla u Iberia

Příspěvek od HannaR »

Ahoj, mám asi takový hloupý dotaz, ale koupila jsem si letenku od společnosti Iberia (jako přepravce je uveden VUELING AIRLINES) tak tedy moc nechápu, u jaké společnosti mám koukat na ceny zavazadel? Jde o to, že je tam uvedone 1 x 1 kus, ale není uvedena váha (na stránkách je do 23 kg) ale já ted mám strach, zda je to tedy v ceně, u letenky je jen uvedeno 1x1 kus (1 kus) tak předpokládám, že zavazadlo je v ceně, ale objednávala jsem poprvé v životě tak jsem zmatená :( díky moc za objasnění, jsem z toho nervozní! :D


dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od dejavu »

Co pamatuju, naposled před dvěma lety, tak Vueling koupený na Iberii měl odbavené zavazadlo v ceně. Samotný Vueling v základním tarifu odbavené zavazadlo nemá.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od Tony Smoke »

Momentalne nema ani Iberia zakladnu batozinu v cene, takze to je otazne. Aky tarif si si zakupil?

Odporucam ti, chod na iberia.com, daj si "Manage Booking", zadaj priezvisko a booking number(6-miestne alfanumericke), nasledne zaskrtni, ze mas povolenie od vsetkych pasazierov pozriet booking, po nacitani bookingu si rozklikni zalozku s letovymi info, prepni na "Baggage" a tam vidis, ci mas alebo nemas batozinu v cene. Prikladam printscreen z mojho bookingu, u mna tam nie je napisane nic (cerveny kruzok), kedze batozinu zaplatenu nemam. Enjoy!
Přílohy
iberia.JPG

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od pavelpmi »

Iberia nabiziva na letech Vuelingu tarif Clásica, ktery je s kufrem, na letech operovanych Iberii i tarif Básica, ktery je bez kufru.

Tony Smoke
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2015
Příspěvky: 1048
Registrován: 16. 05. 2011, 23:48
Oblíbené typy letadel: A321, E190, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: VIE
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od Tony Smoke »

pavelpmi píše:Iberia nabiziva na letech Vuelingu tarif Clásica, ktery je s kufrem, na letech operovanych Iberii i tarif Básica, ktery je bez kufru.


Diki pavel, dobre vediet :) :thumbup:


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od MEA »

Vzhľadom na skúsenosti s Ibériou, by som bežný tarif európskej economy nazval nie Clássica, ale Tragédia

HannaR
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 12. 03. 2015, 21:10
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od HannaR »

Děkuju za rady, tak to mám v ceně, takže v pohodě :)

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od vita »

Já jsem teď udělal ohromnou chybu, že jsem si koupil letenku, na které figuruje i Iberia (měl jsem koupené lety VIE - LHR - (CLT) - MIA a zpět stejně, ale než jsem to zaplatil, tak mi přišel mail, že část letů (konkrétně VIE - LHR a LHR - VIE) jsou zrušené). Jejich VIE - MAD - MIA a zpět po stejné trase byla nejlevnější varianta. Ale jejich seating policy mě rozpaluje do běla.
Jestli to dobře chápu, tak při on-line checkingu nesmíme nic zadávat (pokud nechceme platit 30 Euro za místo), případně pokud se při odbavení na letišti zmíním, že by se mi líbily dvě dvojsedačky za sebou v A330, budu to mít po 40 Eurech :oops: ? Takže mám jen držet pusu a doufat, že když cestujeme čtyři a to s dvěma dětmi, že nám alespoň dají ty čtyři místa na prostředku vedle sebe (i když po dvojicích u okna by to bylo lepší).....
Jsem alespoň rád, že fyzicky operuje Iberia akorát let MAD - MIA (a zrovna ten mám na letence pod kódem Finnairu). Zbytek je sice pod jejím kódem, ale mezi Vídní a Madridem je to s Niki a z Miami do Madridu s AA.
Zajímalo by mě, jak je to se zavazadly, na letence je "1PC", na stránce Iberie je v bookingu "Ask the operator company. (Free of Charge)", když si ten booking otevřu u Finnairu, tak tam není nic :D

Když už nic jiného, tak doufám, že se mi alespoň za všechny segmenty napočítají míle na AAdvantage

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2211
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od pavelpmi »

No, já jsem si koupil let PMI-MAD-SPC, tarif byl s jedním zavazadlem dolů, na checkmytrip je zavazadlo na letu do Madridu a o zavazadle na navazujícím letu prý nejsou informace k dispozici, na svých stránkách teď píše Iberia, že ohledně zavazadel mám konzultovat operující společnost, a na Iberia Express mi pro změnu rezervaci nenajde vůbec. :crazy:

gabriella
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 19. 10. 2015, 21:36
Stav: Offline

Re: Zavazadla u Iberia

Příspěvek od gabriella »

Ahoj,
MOC prosím o radu. Letím z Lisabonu na Tenerife S IBERIA... nemám zavazadlo, nebylo mi ani nabídnuto, když jsem kupovala letenku...
už několik dní po několik hodin hledám a píšu emaily...
Píšou a čtu že mám "jít " na Manage my booking... ano, vídím že tam není zavazadlo zakoupené - ale na co kliknout a jak si ho zakoupit ?
prosím moc poradí mi někdo ?
děkuji


Odpovědět