Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:Tak já osobně s tímto tvrzením souhlasit nemohu, zatím každá B77W stála za pendrek..


Rad bych se zastal EK a AF. V obchodni tride je to docela slusne svezeni :-)


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Fabo »

Tak za sebe mohu taky rici, ze kazda 777 kterou jsem letel stala za pendrek, ale mam moc malou vzorku, 1 nebo 2 kusy, 1 AL, podobne misto kdesi vzdu mezi 30 a 40 radou...

ale stejne bych mohl rici ze kazda A350 byla skvela, takze to neni moc vymluvne.

btw. kolegove si 77W u EK chvalili, ale nemam moznost moc porovnat jejich a moji uroven rozmazlenosti :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od micaello »

flyingblue píše:
micaello píše:Tak já osobně s tímto tvrzením souhlasit nemohu, zatím každá B77W stála za pendrek..


Rad bych se zastal EK a AF. V obchodni tride je to docela slusne svezeni :-)


Tak bavíme se zde celou dobu předpokládám o Y, že :-b

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od micaello »

Fabo píše:Tak za sebe mohu taky rici, ze kazda 777 kterou jsem letel stala za pendrek, ale mam moc malou vzorku, 1 nebo 2 kusy, 1 AL, podobne misto kdesi vzdu mezi 30 a 40 radou...

ale stejne bych mohl rici ze kazda A350 byla skvela, takze to neni moc vymluvne.

btw. kolegove si 77W u EK chvalili, ale nemam moznost moc porovnat jejich a moji uroven rozmazlenosti :D


Já mám zatím 2x LX, 2x AF a 2x QR a všecko bylo pendrekoidní, sedačky na začátku Y kabiny, urostřed i na jejím konci, vždy u okna..asi jsem rozmazlenej :lolno: , žel čeká mě nejblíže 1x UA a 1x LX..zjišťuji, že je čím dál těžší se triplu vyhnout :-? U těch UA jsem se aspoň těšil na retrositting 2-5-2, ale zdá se, že už všechny triply refitovali :cry:

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od flyingblue »

micaello píše:
flyingblue píše:
micaello píše:Tak já osobně s tímto tvrzením souhlasit nemohu, zatím každá B77W stála za pendrek..


Rad bych se zastal EK a AF. V obchodni tride je to docela slusne svezeni :-)


Tak bavíme se zde celou dobu předpokládám o Y, že :-b


No tak bylo to tak nejak implicitini, tak jsem citil potrebu se C zastat :-)

Nicmene nakonec i mirne obtloustly flyingblue, ktery ma na svem konte 47 segmentu s triplem (sic! - AF,DL,KQ,KE,MU,CZ,KL,SU), se do tech sedacek nejak napasuje. Nicmene jako okynkar ma radeji 767/330/340 nebo 380 horni palubu.


vit.krivan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 26. 07. 2017, 19:12
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od vit.krivan »

micaello píše:
vit.krivan píše:možná akorát nový A380 se mohl vyrovnat.

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))


nevim kolikrat jste timto typem letadla letel, ale muzu vam rici, ze (alepson v Lufthanse) ma nejkomfortnejsi sedadla s dosti velkym legroomem. Navic specialne do tohoto typu letadla dava Lufthansa specialni jidla (vetsinou losos) a take je vetsi vyber filmu v IFE.
Rozhodne spolecne s 787 nejlepsi letadla, kdyz sedite v ulicce :-bd

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od MarcosFT »

Panove, nevim jak vy, ale vzdycky berou co nejzajimavejsi routing - pres letiste ktera nemam nebo ciste aerolinku kvuli segmentum, milim, pohodlne ceste diky salonkum a az pote se divam na letadla. Jiste je to jeden z dulezitych, hlavne pro nadsence, aspektu, ale neda mi se neazastav triplu po te spine, co je tu na nej hazena. S triplem mam 21 segmentu, drive jsem se mu vyhybal kvuli seatingu 3-4-3, nez jsem zjistil, ze je to vcelku jedno. 3-3-3 sirce sedadla moc neprida, ulicky jsou sice vetsi, ale to je tak jedno. Osobne muzu rict (long haulu mam nalitano xx vsechny typy, ktere ted long hauly litaji), ze vse zalezi spis na rozpolozeni cloveka nez na typu letadla. Jak moc je unavenej, jestli je zdravej nebo ne, cestuje sam nebo s otravnou pritelkyni nebo s kamaradem ktery je aviation guma, pak samozrejme trochu na stesti (nechytnou infanta ci smradlaveho, tlusteho spolucestujiciho) a trochu rozumu, tzn vybrat dobre sedadlo...kdo se chce zasit k oknu, vzdycky se bude tisnit s oknem a sousedem, ja vzdy na long haulu volim ulicku. No a goal je samozrejme sedadlo vedle volne, nejlepe cela trojka. Nejaky hluk vyresi sluchatka s hudbou (doporucuji investici pro ty, kteri nebudou souhlasit a koupit si dobra sluchatka). A nakonec je uplne jedno jestli to leti tripl seven nebo 767, A330, A340.

PS: Upper deck na A380 je ovsem trochu jina liga v Y, to souhlasim, alespon podle LHR-LAX a LHR-HKG-LHR s BA. Uvidime, co SQ na SIN-HKG.

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od micaello »

vit.krivan píše:
micaello píše:
vit.krivan píše:možná akorát nový A380 se mohl vyrovnat.

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))


nevim kolikrat jste timto typem letadla letel, ale muzu vam rici, ze (alepson v Lufthanse) ma nejkomfortnejsi sedadla s dosti velkym legroomem. Navic specialne do tohoto typu letadla dava Lufthansa specialni jidla (vetsinou losos) a take je vetsi vyber filmu v IFE.
Rozhodne spolecne s 787 nejlepsi letadla, kdyz sedite v ulicce :-bd


Nevím, o jakém letadle zde teď píšete (ale asi o A380, protože LH už 767 ve fleetu nemá), nicméně ty smajlíky patřily vašemu přirovnání, že snad jen A380 se vyrovná B767..

Pepino
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 31. 07. 2017, 12:36
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od Pepino »

Nějak mi tohle téma dříve uniklo. Zkušeností s touto linkou mám hafo, ale o jednu obzvlášť povedenou se musím podělit. Sice pozdě, ale přece - a pokud nepomůže, alespoň doufám pobaví... :P

V letech 2009 -2014 jsem zhruba každý měsíc absolvoval cestu do/z USA s dcerou a vyzkoušeli jsme opravdu kdeco. Potvrzuji, že nejhorší byla bezkonkurenčně triplsedma Continental, tam jsme včetně přestupu ve FRA skutečně získali věrnou představu, jak to asi vypadalo ve vlacích Berlin - Auschwitz :( Postupem času jsme zjistili, že tehdejší 763 DL nám vyhovuje nejlépe: omšelý interiér a odřené sedačky navozovaly takový jako důvěrný domácí pocit, předpotopní IFE nás nijak zásadně nelimitoval, protože rádi čteme (ano, myslím knížky, vím, že jsme v této době trochu deviantní) a muziku máme vlastní, na vrzající plasty jsme si zvykli, dvojčička vzadu vpravo u okna byla jak pro nás stvořená a z tak trošku oražených CC jsme měli srandu. Nezapomeňme - a to tady dosud nezaznělo - že zhruba asi do roku 2010 létala v létě DL 763 i PRG-ATL, a to bylo teprve žůžo, to se nám šiklo nejvíc. Ví bůh, proč to zrušili, vždycky to bývalo plné. No ale zvykli jsme si rychle na přestup na JFK a pak ten krátký přískok na jih už nebyl problém. Dcerka se mi dokonce začala vyptávat, zda tentokrát zase poletíme "tím naším milým starým sypákem" anebo zda jsem vymyslel nějakej novej dyzástr - jednou jsem ji totiž kvůli zážitku A380 AF vzal přes "Dům hrůzy CDG" a od té doby se budila děsem, že zase budeme někde v Evropě přestupovat.

K inkriminované historce došlo někdy v zimě 2012. Vraceli jsme se z JFK a byl to klasický noční let, IFE nám celou cestu hlásil přílet PRG v 09:26, což bylo plus minus STA, tak jsme se navečeřeli a ocenili, že okamžitě po sklizení nádobí CC zhasly v kabině a někam zmizely. Bylo mi divné, že mají asi čtyři řady vzadu vyblokované jakousi plentou, ale nevěnoval jsem tomu větší pozornost. Na východ to odsejpá, ani jsme se nenadáli a někde před Německem začlo svítat. Letěli jsme tím severnějším koridorem. IFE stále tvrdošíjně hlásil landing 09:26 a nám začalo připadat něco divné. Něco nám v tom letadle chybělo. Dcera na to přišla (přeci jen v 16 letech jí ty procesory mezi ušima fachčej o něco rychleji): chybějí CC!!! Touto dobou jsme již vždycky byli po snídani a věnovali se duševní i tělesné hygieně před přistáním, a dnes ticho po pěšině! Až zhruba když jsme přelétávali zasněžené Drážďany a zahájili sestup na přiblížení k RWY 24, se to stalo: zavoněla káva a doslova jako když střelíš do hejna vran, CC se zpoza plenty rozletěly po kabině a tempem Usaina Bolta začaly servírovat snídani. Na konci kabiny v obou uličkách otočily vozíky a hned to začaly zase sklízet, protože RWY 24 se nebezpečně blížila. Když jsem někde nad Horoměřicemi odevzdával svůj kelímek od kafe osobně vedoucí kabiny, neodolal jsem malému rýpnutí: "Tak jste dneska tu snídani nějak prokoučovaly, žejo?" Odpověď, které se mi dostalo, by se myslím měla tesat do kamene: "Nikoliv pane, my jsme se neopozdily, ale PILOT SE DNES ROZHODL PŘISTÁT O NĚCO DŘÍV"!!!

Řehtali jsme se jak při přistání (samozřejmě v 09:26), tak po něm i při cestě z letiště. Dodnes nevím, zda je tato rétorika obsažena v tréninkových kursech DL, nebo zda byla ona dáma kreativní sama od sebe, v rámci obecně dobrých vztahů mezi CC a piloty. Nevíte někdo??? Každopádně na její počest, a při vzpomínce na ten jejich rozptyl zpoza plenty, neříkáme od toho dne CABIN CREW, ale CABIN CROW :D

micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od micaello »

:)) :)) :)) tak to byl velmi milý zážitek a tipl bych, že paní byla kreativní a vtipná sama od sebe :D

CheckFlyer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 167
Registrován: 16. 10. 2016, 16:48
Stav: Offline

Re: Delta PRG-JFK - máte někdo zkušenosti?

Příspěvek od CheckFlyer »

Pepino píše:Nezapomeňme - a to tady dosud nezaznělo - že zhruba asi do roku 2010 létala v létě DL 763 i PRG-ATL, a to bylo teprve žůžo, to se nám šiklo nejvíc. Ví bůh, proč to zrušili, vždycky to bývalo plné.


Přesně tak. Je škoda že to zrušili, taky jsem tím letěl a bylo to plné. Mimochodem, létalo se to od roku 2007 až 2009 celoročně, sezónně v letech 2010 a 2011.


Odpovědět