Potvrzení zpátečního letu

Odpovědět
fajosefml
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 10. 2016, 18:58
Stav: Offline

Potvrzení zpátečního letu

Příspěvek od fajosefml »

Dobrý den, čeká mě let se společností Turkish Airlines, která vyžaduje potvrzení zpátečního letu.

Jak se konfirmace provádí? Na webu společnosti jsem žádnou informaci nenalezl, ani Google mi nepomohl (kromě informace, že Turkish Airlines jsou jedna ze společností, která konfirmaci skutečně vyžaduje).

Co se stane, pokud zpáteční let nepotvrdím a dostavím se k odletu? (Budu na dovolené, takže na internetu nebudu během pobytu vůbec a po telefonu toho při sazbě 30 kč za minutu také moc nevyřídím.)

Hrozí pouze, že dojde k overbookingu a poletím na náklady společnosti následujícím letadlem, jak se občas stává, nebo jsou schopni letenku bez náhrady zrušit a já zůstanu na letišti na opačném konci světa, ačkoliv jsem letenku zaplatil?

Děkuji za rady a zkušenosti.


Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Potvrzení zpátečního letu

Příspěvek od Filisipi »

Myslim ze to resis zbytecne. Proste udelej online check-in v danej cas, pripadne si zkontroluj jestli je let "confirmed" v my bookings.

fajosefml
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 10. 10. 2016, 18:58
Stav: Offline

Re: Potvrzení zpátečního letu

Příspěvek od fajosefml »

Filisipi píše:Myslim ze to resis zbytecne. Proste udelej online check-in v danej cas, pripadne si zkontroluj jestli je let "confirmed" v my bookings.

Díky za uklidnění :-) Snad bude online checkin stačit - nikdy jsem nic jako potvrzení zpátečního letu nepotřeboval.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Potvrzení zpátečního letu

Příspěvek od whiskey »

fajosefml píše:Díky za uklidnění :-) Snad bude online checkin stačit - nikdy jsem nic jako potvrzení zpátečního letu nepotřeboval.

pouzivalo sa to v dobe analogovej, tak 20-25 rokov dozadu, uplne bezne. Zavolal si do CSA, ze naozaj zajtra poletis nazad domov...


Odpovědět