Čím fotíte??

Čím fotografovat, fotit na digitál...
vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Čím fotíte??

Příspěvek od vitezslav »

Ahoj všichni, hodlám si konečně také pořídit digiťák a tak prosím o radu, jaké aparáty se vám pro spott osvědčily. Mým favoritem je Panasonic DMC-TZ1, jelikož má slušný ultrazoom, optickou stabilizace a hlavně je oproti jiným typům menší a lehčí. Jaké jsou vaše zkušenosti?


pkuran
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 14. 05. 2006, 13:57
Stav: Offline

Příspěvek od pkuran »

Z "kapesních" foťáků je tenhle asi ta nejlepší volba, hlavně kvůli tomu rozsahu ohniskových vzdáleností.

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Pokud budeš fotit v létě na sluníčku, tak je to dobrá volba. Za špatného světla - k večeru, pod mrakem apod. budou ale výsledky o dost horší, při focení letadel prakticky nepoužitelné. V tom případě bych doporučil spíše nějakou zrcadlovku - např. Canon EOS400D a a odpovídající objektiv.

Foxx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 854
Registrován: 11. 02. 2003, 09:15
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Foxx »

letajicismoula: No to je možná trošku přitažené za vlasy že k věčeru a pod mrakem budou výsledky nepoužitělné, když nebudeš mít zrcadlo. Fotím tři roky starým olympusem jak k večeru tak i pod mrakem a pokaždé nafotím dost použitelných fotografií aniž bych musel investovat desetisíce do těla a objektivů. :wink: EOS400 je pěkná záležitost ale pokud se ti nechce tahat s velkou brašnou a nechceš do toho cpát tolik peněz, je nahoře zmíněný foťák dost dobrou alternativou. 8)

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Já mám bohužel zkušenost, že čím menší foťák s větším zoomem, tím horší výsledky za špatného světla. Možná jsem už ale moc zmlsaný :-)


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od Kamyl »

vitezslav píše:Ahoj všichni, hodlám si konečně také pořídit digiťák a tak prosím o radu, jaké aparáty se vám pro spott osvědčily. Mým favoritem je Panasonic DMC-TZ1, jelikož má slušný ultrazoom, optickou stabilizace a hlavně je oproti jiným typům menší a lehčí. Jaké jsou vaše zkušenosti?

No ja si ted porizoval novy fotak, i s ohledem na foceni letadel. Tak po mesicnim usilovnem cteni recenzi a prohlizenim ruznych fotek na forech atd., jsem nakonec zvolil Canon G7 a zatim spokojenost maximalni. Na to, ze je to kompakt, tak fotky fantasticke. Mam ho teprve cca 3 tydny a na letadlech jeste nevyzkouseny, ale snad to bude O.K. Je jasne, ze zrcadlovka se zadnym kompaktem neda nahradit, ale ja hodne casto chodim po ruznych provozech a fotim ruzna zarizeni (v ramci zamestnani), takze si neumim predstavit tahat sebou vsude cihlu na krku. A abych si koupil oboji, tak to zas je dost nakladne...

Jinak mimochodem dobra stranka na provonavani kvality fotek u jednotlivych typu je tato: www.lesnumeriques.com - zrovna jsem se dival na porovnani G7 a TZ1 a rekl bych, ze hlavne v kresbe (ostrosti) pri vyrezech, G7 jednoznacne vede.

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

Já fotím Panasonicem FZ3, tedy již postarším strojem. Ale jsem spokojený, zoom je úžasný, stabilizace velmi funguje (poměrně bez problémů se dá udržet 1/4s, na letadla je ale třeba většinou vypnout, protože se potvory dost hýbou), akorát docela šumí. Příště bych asi opět zvažoval Panasonic, opět nějaký stabilizovaný ultrazoom. Anebo zrcadlovku samozřejmě...
Nějaké letecké fotky z tohodle foťáku jsou tady: http://foto.kobersky.com/thumbnails.php?album=2

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Díky všem za radu. Právě mi Panasonic TMC TZ1 přišel /nový za sedm litrů-neberte to :D / a už se těším, jak vyrazím. Zatím jsem fotil na klasiku, letos už se snad konečně nějaké mé fotky objeví na planes atd.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Příspěvek od bubo »

kober píše:Nějaké letecké fotky z tohodle foťáku jsou tady: http://foto.kobersky.com/thumbnails.php?album=2


a nejen pro Tebe: mnozne cislo od aircraft je zase aircraft, je to chyba ktera se objevuje porad, proste to k tomu s na konci svadi, ale nema tam co delat....;-)

kober
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 288
Registrován: 13. 07. 2005, 15:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od kober »

bubo píše:
kober píše:Nějaké letecké fotky z tohodle foťáku jsou tady: http://foto.kobersky.com/thumbnails.php?album=2


a nejen pro Tebe: mnozne cislo od aircraft je zase aircraft, je to chyba ktera se objevuje porad, proste to k tomu s na konci svadi, ale nema tam co delat....;-)

Díky!

skrita
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 269
Registrován: 06. 02. 2007, 21:02
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od skrita »

fotím Canonem EOS350D, letadla spíše výjimečně...Ale jinak z hlediska fotografování vám můžu zodpovědně říct, že to je přístroj "na opravdové focení". Ještě trochu lépe je na tom jeho bratříček EOS400. Fotil jsem před ním slušným digitálním kompaktem, ale srovnat se to nedá. Po všech stránkách - od kvality ostření přes rychlost po výslednou fotografii. Je to sice kráva, ale stojí to za to. Kdo si s tím zkusí, nechce do ruky nic jiného. Panečku a když k němu máš kvalitní objektivy!

boocha
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 10. 02. 2007, 11:30
Bydliště: chomutov
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

DMC-FZ7

Příspěvek od boocha »

DMC-FZ7.. mám ho sice jen týden a na érech ještě zkušenosti nemá, ale pro mě jako nezkušenýho fotografa to celkem ujde. ma 12x zoom a plno jinejch věcí o kterých ještě ani nic nevim.. zkoušel jsem s ním fotit přelety, ale není to zrcadlovka :D takže nic moc.. ale jak říkám, uvidim až ho budu moct pořádně prozkoušet na letišti.. :wink: už aby to bylo.. =)

Keno
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 52
Registrován: 19. 09. 2006, 14:50
Stav: Offline

Příspěvek od Keno »

Prosim o radu ... jakej objektiv /pripadne teleobjektiv/ doporucite k Nikonu D200 spec. na foceni letadel ???

Diky za pomoc

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Já mám v současnosti Canon A510 :( 3MPx, na svou dobu supr kompakt. I ted ale dokáže překvapit.

http://www.flamber.ru/files/photos/1165 ... 9561_o.jpg

Tenhle rok ho chci vyměnit a kandidáti jsou

Canon S3 IS
Fuji Finepix 9600
Panasonic FZ7

Zatím vede ten Canon. Čekám až někdo známy pojede do US.

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Příspěvek od vitezslav »

Já mám panasonic DMC TZ1, zatím si na sebe zvykáme, ale jsem moc spokojený. Zrcadlovky jsou samozřejmě jinde, ovšem 5mpx a 10xoptický zoom se stabilizátorem ujde. Negativa podle mě bohatě vyvažuje malý rozměr a nízká hmotnost.


Odpovědět