Čím fotíte??

Čím fotografovat, fotit na digitál...
aviateur
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 17. 04. 2007, 19:04
Bydliště: PRG/LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od aviateur »

mám nový kodak dx7590 máte s ním někdo zkušenosti
?


aviateur
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 17. 04. 2007, 19:04
Bydliště: PRG/LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

nový fotoaparát

Příspěvek od aviateur »

ahoj...sháním nový kompakt no focení letadel okolo 12000,- koukal jsem na nake novy typy sony h9 15opt.zoom atd. muzete mi nekdi poradit ?

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: nový fotoaparát

Příspěvek od Kamyl »

aviateur píše:ahoj...sháním nový kompakt no focení letadel okolo 12000,- koukal jsem na nake novy typy sony h9 15opt.zoom atd. muzete mi nekdi poradit ?

Nechci vyvolavat nejaky flame - beru to tak, ze kazdy ma jiny vkus a jine naroky, ale dle ruznych recenzi a hodnoceni momentalne vychazi jako nejlepsi kompakt Canon Powershot G7. Priblizne za 14 dni bude v prodeji uz G9 - v podstate totozny kousek, jen ma RAW. Cena G7 je kolem tech 12000,- a G9 cca 16000,-

aviateur
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 66
Registrován: 17. 04. 2007, 19:04
Bydliště: PRG/LKPR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od aviateur »

diky. zda se ti lepsi novy sony h9 nebo olympus SP550/60 s 18opt.zoom?

letajicismoula
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 260
Registrován: 15. 03. 2003, 19:48
Stav: Offline

Příspěvek od letajicismoula »

Pokud to s focením myslíte vážně, nemá smysl uvažovat o ničem jiném než je zrcadlovka. Nikon D40 v setu s objektivy 18-55 a 55-200 mm. Cena jen o málo vyšší než cena té G9.


Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

letajicismoula píše:Pokud to s focením myslíte vážně, nemá smysl uvažovat o ničem jiném než je zrcadlovka. Nikon D40 v setu s objektivy 18-55 a 55-200 mm. Cena jen o málo vyšší než cena té G9.

No tak to je jasny, kompakty nelze s DSLR srovnavat... Ja odpovidal na kompakt... Ono je to o tom, ze spousta lidi fotak taha porad sebou v kapse a pri ruce, takze zrcadlovka v tomhle pripade moc nepripada v uvahu (muj pripad), proto jsem loni kupoval za 15000,- G7 i kdyz uz bych za ty penize mel i nejake levnejsi zrcadlo se setakem. No jenze litam s fotakem a s pristrojema ruzne po fabrikach a po provozech a tahat se jeste s fotakem, to bych uz nedaval...

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

aviateur píše:diky. zda se ti lepsi novy sony h9 nebo olympus SP550/60 s 18opt.zoom?

Nevim, nesledoval jsem tyto fotaky. Jen z ruznych diskuznich for jsem vycetl a i podle ukazkovych fotek dost lidi nadava na kvalitu obrazu (detailu, sumu, apod.) u Olympusu obecne, o tom Sonakovi nevim nic. Co do kvality fotek, tak asi (dle nazoru velke spousty foticich a ruznych recenzi) bych volil mezi Canonem a Fuji.

koutnyjiri
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 12
Registrován: 08. 09. 2007, 21:09
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od koutnyjiri »

Tak kombinaci D40 a 55-200 VR mam vyzkousenou, jak se mi to dari muzete posoudit sami na www.koutny.wz.cz

lojza.lojzovic
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 26. 11. 2007, 21:26
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Sony H9

Příspěvek od lojza.lojzovic »

to aviateur:

nevim esli nejdu s krizkem po funuse ale podle me H9 se tveri velice slusne, podle zkusenosti lidi kteri ji maji foti velice rychle, skvela vec je vyklopny display, taky sem hodne vybiral a vybral sem prave H9, kazdy ze srovnatelnych kompaktu ultrazoomu ma nejakou nevyhodu a zalezi co je dulezite pro tebe pokud mas cas mrkni na vlakno o H9

http://forum.grafika.cz/read.php?53,1997084,page=55

mareček
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 175
Registrován: 14. 03. 2007, 23:19
Stav: Offline

Olympus SP550 UZ

Příspěvek od mareček »

jupiii, jezisek mi prines Olympus SP550 UZ :D

Nevena
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 23. 04. 2010, 19:11
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od Nevena »

Doufám že už to tady nebylo, diskuzi jsem prolítla jen zběžně...
Používáte stativy? Mám obyčejný kompakt Nikon Coolpix 7900, zatím jsem jím fotila jen na blízko a kvalita fotek z něj při horším osvětlení není nic moc, takže asi budu mít co dělat, abych zněj vydolovala ostrou fotku...

j.ree
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1995
Registrován: 17. 04. 2007, 19:22
Oblíbené typy letadel: A318, A330-300, ATR42
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od j.ree »

No, jde o to, ze s kompaktama se moc kvalitni fotky udelat nedaji. Jejich vyhoda je prave na takove to domaci cvakani, kdy jen vytahnes a cvaknes, a tim take myslim to, ze se fotografovany objekt nachazi kousicek od objektivu. Ikdyz vyjimky potvrzuji pravidlo, ja jsem taky zacinal na Canon A560 (obe fotky jsou z tohoto kompaktu -http://www.planes.cz/cs/search/author/1750/ ), nyni jsem ale presedlal na Canon EOS 500D. Zrcadlo je dneska uz levne a na spotty asi i nutne ... :wink:

vitezslav
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2464
Registrován: 06. 01. 2005, 13:33
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od vitezslav »

Ahoj, rád bych si na cesty pořídil nějaký UZ kompakt, zkrátka něco menšího, když se mi nechce tahat zrcadlovku. Když razím třeba do AMS na dva dny, je blbé, když foťák zabírá půlku palubního zavazadla...
Pročetl jsem spoustu testů a do finále posunul tyto dva:

Panasonic Lumix FZ45
Nikon Coolpix P100

Každý má nějaké klady a nějaké zápory. Prosím tedy o radu zkušenější - který byste si vybrali na focení letadel? Ev. nějaký jiný?? Prosím nepřemlouvejte mne na zrcadlovku, teď mi jde o kompakt. DÍKY ZA KAŽDOU RADU!

shadrach
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 17. 03. 2011, 22:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od shadrach »

Ja momentalne zacinam fotit na rangefinder Minoltu Hi-Matic F
tesim sa, ze ide jar konecne, tak bude dovod a vacsia chut fotit :)

maras35
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 14. 03. 2012, 16:51
Stav: Offline

Re: Čím fotíte??

Příspěvek od maras35 »

já fotím fz-45 a kvalita je docela slušná
ukázka na http://aircraftfoto.webnode.cz/


Odpovědět