PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Čím fotografovat, fotit na digitál...
Odpovědět
HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od HonzaLB »

I když jsem letěl PRG-BCN už dvakrát, zatím jsem měl vždy při cestě tam smůlu na oblačnost. Při cestě zpátky byl vždy super výhled zejména na francouzskou a italskou riviéru z levé strany letadla. předpokládám však, že routing ex PRG může být trošku jiný. Netušíte někdo, na které straně je lepší cestou do BCN sedět kvůli výhledu na Alpy a pobřeží? Vím, že trasy mohou být jiné, ale přeci jen nejsou takové odchylky, ne?)


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od pavelpmi »

Pokud jde o Barcelonu, tam se vetsinou pristava na 25R, tak jestli chces videt mesto (me ten pohled pokazde fascinuje; Sagradu je treba trosku hledat), tak sedadlo F. :wink:
Jinak po ceste tam je Francouzka riviera taky po leve strane (lety z BTS, BRQ, VIE), leta se trosku vic do vnitrozemi, z praveho sedadla pak uvidis do more vybihajici letiste v Marseille.
Naposledy upravil(a) pavelpmi dne 25. 09. 2009, 09:54, celkem upraveno 1 x.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od HonzaLB »

pavelpmi píše:Pokud jde o Barcelonu, tam se vetsinou pristava na 25R, tak jestli chces videt mesto (me ten pohled pokazde fascinuje; Sagradu je treba trosku hledat), tak sedadlo F. :wink:

díky..a let přes evropu probíhá tak, že italsko-francouzské pobřeží je na pravé nebo levé straně?

pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od pavelpmi »

HonzaLB píše:díky..a let přes evropu probíhá tak, že italsko-francouzské pobřeží je na pravé nebo levé straně?

ty jsi rychlik, mezitim jsem to dopsal do te odpovedi :wink:

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od HonzaLB »

pavelpmi píše:
HonzaLB píše:díky..a let přes evropu probíhá tak, že italsko-francouzské pobřeží je na pravé nebo levé straně?

ty jsi rychlik, mezitim jsem to dopsal do te odpovedi :wink:

díky, těžká volba, kam si sednout:)))


pavelpmi
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Nejlepší autor trip reportů 2013 a nejlepších fotografií v trip reportu 2013
Příspěvky: 2207
Registrován: 29. 11. 2008, 10:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Palma de Mallorca
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od pavelpmi »

HonzaLB píše:těžká volba, kam si sednout:)))

Jojo :D . Mne se myslim trikrat postestilo letet vzadu poloprazdnym letadlem (Iberia, Clickair a SkyEurope z VIE) a tak jsem si podle potreby presedaval zleva doprava a z5. :D

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od OR »

Rekl bych, ze kvuli foceni na letech pres den do BCN je lepsi prava strana tj. sedadla F - kvuli nasvitu.
Proti slunicku se foti hur.

HonzaLB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1484
Registrován: 09. 11. 2006, 09:02
Stav: Offline

Re: PRG-BCN na jaké straně sedět kvůli focení

Příspěvek od HonzaLB »

Tak čerstvá zkušenost: obě strany jsou lepší spíše nalevo. PRG-BCN se letí více vrchem, nalevo vidíte Mt. Blanc (piloti se ozvali akorát, když jsme se k němu blížili:)ale není zas vidět BCN při přistání (při současných časech letů Wizz Air je to stejně jedno, odlet už ve čtyři ráno, letěl jsem ještě poslední rotaci s odletem z prahy v 6:20)
na zpět to letí jižněji..takže po levici je úžasné italské pobřeží kolem Janova a pak je krásně vidět například Innsbruck.
jinak Wizz Air měl u mě premiéru a příjemné překvapení, které pomohlo rychle zažehnat stesk po NE. Oba lety PRG - BCN i BCN-PRG plné tak na 80%. Měsíc před odletem koupená letenka za 2500 - podle mě relativně optimální cena z pohledu zákazníka, i když z pohledu firmy asi ne:)Z Prahy dost nepochopitelně seating. Oba lety extrémně napřed - přílež až 30 min před plánem. Ovšem časy odletů jsou hodně krušné. Posádka mix polsko-český, výběrová komise v Česku měla ryze laickým pohledem heterosexuálního cestujícího dobře nastavená kritéria:)BTW, nepochopím, proč neletí dříve i ČSA, jejichž letadlo v BCN spí: Wizz odlétá v 7:10, OK 7:55. Zřejmě snaha o co největší využití letadla a la ČSA_)


Odpovědět