Miles & More opat :)

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Lujgy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 11. 2017, 21:46
Stav: Offline

Miles & More opat :)

Příspěvek od Lujgy »

Zdravim Vas vsetkych :wave: ...

Velmi vela cestujem sluzobne a rad by som to vyuzil co mi vsetko ponukaju letecke spolocnosti ...

Zaregistroval som sa na Miles & More a dostal som prvych 500mil za prihlasenie sa cez appku :biggrin:

A teraz zacina moj velky problem az sa mi z toho hlava toci :crazy: a neviem kam skorej, uz niekolko dni citam stare a nove fora ako to vlastne cele funguje ( Frequent flyer ) :?: a v podstate neviem nic konkretne .. a ak nieco zistim a myslim si ze viem tak potom zistim ze to tak nieje a uz sam neviem comu mam verit ...

takze by som potreboval poradit ^:)^ ^:)^ ^:)^

Sluzobne cesty sa skladaju z cesty do USA ( kazdy rok a potom europa, vacsinou nemecko) okrem ineho chcem cestovat aj do inych kontinentov.
Tak som to zacal studovat a vybral som ako prvu skupinu:

Miles & More - dovod uplne jednoduchy , lety do nemecka a do USA, (LH).
a teraz ako to funguje ? dojde mi karticka ktoru dam na check-in ? a oni mi tam pripisu let na ktory idem ? alebo ako ? co ak si budem kupovat letenku priamo na ifficialnej stranke ( je tam niekde kolonka kde mam zadat svoje cislo ? )

Dalsia vec, ktorej nerozumiem je, ze ked budem cestovat napriklad s prestupom a to priklad :

Austria airlines ( miles and more ) s prestom Qatar Airwayss (Oneworld) .. tak ako to funguje ? budem to mat cele pod miles and more ? alebo len prvy let a prestup mi daju na oneworld ?

Docital som sa ze potom budes moct vyuzivat za mile rozne akcie a zlavy a podobne..

Ako sa to potom da presnejsie vyuzit ? kde najdem akciu za moje mile ? Kde sa bude dat upgradnut moja economy letenka do businnes a podobne.

Dakujem pekne za odpoved.


Lujgy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 11. 2017, 21:46
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Lujgy »

a este jedna dolezitu otazka ...
Mam priatelku s ktorou chcem cestovat ako to bude fungovat? potrebuje aj ona registraciu v miles and more alebo staci len jedna ?

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Fabo »

Karticka ti dojde az ked nazbieras prve mile (mozno bude stacit tych 500 za prihlasenie, mozno musia byt letove. Neviem.)

Funguje to takto: Pri letoch Star Alliance a nealiancnych partnerov M&M (Eurowings) sa zada pri checkine cislo karty. Bud pri online checkine, alebo uz je sparovane ak si kupil letenku na webe pod svojim uctom, alebo pri checkine na letisku. Fyzicky karta byt pritomna nemusi, ale je lepsie ked je.

Za kazdy preleteny let s partnerom M&M ziskavas body. Spravidla malo.
Dalej mozes ziskat body u partnerov, cize, kreditne karty, autopozicovne, hotely (odporucam radsej zbierat hotelove body, ak prave nie je dobra akcia na aerolinkove), obchod M&M.

Za lety s Qatarom nezbieras. U inych programov (napr. FlyingBlue) sa zbieraju lety na zaklade toho ake mas cislo letu (codeshare), tzn. napriklad letenka Pariz-Vieden na lietadle Austrian sa da zapisat ak si si ju kupil cez kod Air France (napr. ako pripoj k dialkovemu letu). M&M ide striktne podla operujuceho dopravcu tj. az na male vynimky v akom lietadle sedis (male vynimky v zasade ak ide len o prenajom cudzieho lietadla pre lety *A, napr. na lety Austrian operated by Air Berlin sa bezne mile nacitali)

Na let, na ktory sa M&M nevztahuje si mozes dat ine cislo karty (ak si napr. zalozis Qatar Privilege Club alebo BA Executive pre OW resp. OK Plus alebo Flying Blue pre ST a.t.d.)

Pouzitie mil je mozne na

- letenky. Od economy v ramci EU az po prvu triedu do Australie, samozrejme sa meni pocet potrebnych mil. Doplacaju sa poplatky a priplatky, z toho dovodu sa vacsinou oplati az ked nasetris (ak nasetris) na dialkovy let v premiovej triede. (Mozes brat letenky aj pre dalsie osoby, nielen seba)
-- u Miles and More existuju akcie tzbl. Meilen Schnaeppchen ktore ti mozu podstatne znizit cenu bonusovky v milach. Tam sa s tym potom uz da celkom slusne pocestovat, napr. momentalne su za polovicu mil Singapur (Y a J) alebo Shanghai (J)

- upgradey. Nie kazda letenka sa da upgradeovat, podla tarifnych podmienok, ale ak sa tvoja da, moze to byt najlepsie vyuzitie mil pre cloveka ktory nenalieta vela a obcas lieta dialkove lety. Paradoxne upgrade niekedy stoji viac nez bonusova letenka na mile.

- M&M ucet je osobny, kazdy cestujuci zbiera za seba.

Lujgy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 11. 2017, 21:46
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Lujgy »

Fabo píše:Karticka ti dojde az ked nazbieras prve mile (mozno bude stacit tych 500 za prihlasenie, mozno musia byt letove. Neviem.)

Funguje to takto: Pri letoch Star Alliance a nealiancnych partnerov M&M (Eurowings) sa zada pri checkine cislo karty. Bud pri online checkine, alebo uz je sparovane ak si kupil letenku na webe pod svojim uctom, alebo pri checkine na letisku. Fyzicky karta byt pritomna nemusi, ale je lepsie ked je.

Za kazdy preleteny let s partnerom M&M ziskavas body. Spravidla malo.
Dalej mozes ziskat body u partnerov, cize, kreditne karty, autopozicovne, hotely (odporucam radsej zbierat hotelove body, ak prave nie je dobra akcia na aerolinkove), obchod M&M.

Za lety s Qatarom nezbieras. U inych programov (napr. FlyingBlue) sa zbieraju lety na zaklade toho ake mas cislo letu (codeshare), tzn. napriklad letenka Pariz-Vieden na lietadle Austrian sa da zapisat ak si si ju kupil cez kod Air France (napr. ako pripoj k dialkovemu letu). M&M ide striktne podla operujuceho dopravcu tj. az na male vynimky v akom lietadle sedis (male vynimky v zasade ak ide len o prenajom cudzieho lietadla pre lety *A, napr. na lety Austrian operated by Air Berlin sa bezne mile nacitali)

Na let, na ktory sa M&M nevztahuje si mozes dat ine cislo karty (ak si napr. zalozis Qatar Privilege Club alebo BA Executive pre OW resp. OK Plus alebo Flying Blue pre ST a.t.d.)

Pouzitie mil je mozne na

- letenky. Od economy v ramci EU az po prvu triedu do Australie, samozrejme sa meni pocet potrebnych mil. Doplacaju sa poplatky a priplatky, z toho dovodu sa vacsinou oplati az ked nasetris (ak nasetris) na dialkovy let v premiovej triede. (Mozes brat letenky aj pre dalsie osoby, nielen seba)
-- u Miles and More existuju akcie tzbl. Meilen Schnaeppchen ktore ti mozu podstatne znizit cenu bonusovky v milach. Tam sa s tym potom uz da celkom slusne pocestovat, napr. momentalne su za polovicu mil Singapur (Y a J) alebo Shanghai (J)

- upgradey. Nie kazda letenka sa da upgradeovat, podla tarifnych podmienok, ale ak sa tvoja da, moze to byt najlepsie vyuzitie mil pre cloveka ktory nenalieta vela a obcas lieta dialkove lety. Paradoxne upgrade niekedy stoji viac nez bonusova letenka na mile.

- M&M ucet je osobny, kazdy cestujuci zbiera za seba.


Dakujem Ti velmi pekne.
Vidim, ze s tym mas velke skusenosti, ak by som mal nejaku konktretnu otazku, mozem ti napisat sukromnu spravu ?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od beardie »

pis vsetko sem, nech sa poucia aj dalsi zaciatocnici


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Fabo »

lol, velke skusenosti fakt nie. Od toho su tu ini manici (a tak mi napada, ci je tu niekto na fore HON pripadne byvaly HON...)

Dost informacii sa da najst vo velkom M&M vlakne, ale vsetky otazky urcite niekto zodpovie.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od beardie »

kazdopadne, ak si sa rozhodol pre Lufthansu a budes kupovat letenky, tak sa snaz, aby boli prave s Lufthansou a ich kamaratmi zo Star Alliance, od inych spolocnosti sa zbierat body/mile pre Lufthansu nedaju
musel by si si zalozit dalsie frequent flyer programy, co by ti len triestilo moznosti zbierania

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Fabo »

Blbe v tychto malo-ale-nie-az-tak-mizerne-malo lietajucich poziciach je, ze nelietas dost aby malo zmysel zbierat u kazdej aliancie, ale zaroven nemas dost dosah na proces vyberu aby si mohol preferencne vyberat jednu alianciu :/ presiel som si tym. Aspon tolko som mal stastia ze som dlhodobo mal vacsinu lietania s LH a podarilo sa mi naskrabat na OW C award v Europe, co mi prislo prave vhod. Ale jeden let trochu inak a mohol som mat 10k na Lufty, 10k na OK Plus a 10k na Qatar...

takze LH som nejak teda vyuzil, a na QR mi sedi 10k mil, za ktore nedostanem ani blby AMS-LON (poplatky ani nehovorim), 82Qpoints, ktore mi len pripominaju uslu prilezitost dobojovat sa aspon k striebru a sancu, ze to niekedy doplnim vcelku mizernu (ked neratam blby napad letiet RTM-PRG via LCY :lol: )

Lujgy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 11. 2017, 21:46
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Lujgy »

Takze to nebude take jednoduche ako som si myslel :D

Tak dufam ze moj vyber Miles & More bol dobry a bude splnat to co budem potrebovat.

Chapem ze vela spolocnosti sa mi neoplati mat.

Takze ked budem lietat do Usa a Nemecka, Miles&More bude dostacujuca ?

A ktoru druhu allianciu mi doporucujete ? ked budem chciet jazdit na druhu stranu planety, Thajsko, Japonsko, Cina a podobny smer ?

Alebo mate nejaky iny napad ako to skombinovat ?

Vdaka

bureaucrat
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 151
Registrován: 25. 04. 2017, 12:53
Oblíbené typy letadel: A380
Pohlaví: muž
Bydliště: Královské Vinohrady
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od bureaucrat »

Tak obecně člověk nezkazí nic tím, když si založí účet u všech třech hlavních aliancí (Star Alliance, Sky Team, One World). Registrace je zdarma a zadání FF zabere jenom pár vteřin při check-inu. Na bonusové letenky nebo status člověk u všech nedosáhne, ale míle mají trvanlivost několik let a to člověk nikdy neví, jak se jeho situace za tu dobu změní (relokace na jiný hub, změna firemní politiky vůči některé alianci,…) a lepší mít pár mil na účtu a nevyužít je, než aby pak o pár let několik tisíc mil chybělo…
Navíc například míle z OW se u British Airways dají využít i na nákup palubního občerstvení, takže tam člověk dostane něco i za pár set mil. Samozřejmě je nejlepší jednu z aliancí preferovat, k té si zřídit třeba kreditku, bookovat přes to hotely, půjčovat auta,…
A pokud to jen trochu možné je, směřovat tam i většinu letů (pokud to firemní politika a routing dovolí).

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Night fly »

Mne hlavne prijde, ze zrovna M&M ma ty elitni statusy dosazitelne pomerne obtizne, tedy pokud neletas fakt casto, daleko a /nebo v premiovych tridach (prinejmensim premium economy). Obdobne benefity jako M&M SEN totiz mas i u ostatnich *A partneru pokud mas uroven Gold; typicky snadno dosazitelny (ve srovnani s M&M SEN) je gold status u Aegeanu.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Fabo »

@Lujgy: O smer nejde. Vsetky 3 aliancie maju viac menej globalne pokrytie (samozrejme s vacsimi alebo mensimi regionalnymi dierami).
Skor ide o to, aby si (pokial mozno) kupoval letenky so *A, cize LH group, do Ameriky United, do Japonska ANA napriklad, miesto Delty ci Japan Airlines.

@bureaucrat: Jo jasne, smysl to urcite ma. Ale jak rikas, porad je lepsi snazit se to vse pokud mozno smerovat do jedne hlavni aliance.

@Night fly: M&M SEN je pro bezneho cloveka nedosazitelna meta, ale ono mozna bude hodne brzo treba i FB Gold :D M&M ma zas tu vyhodu, ze ma pomerne silnou stribrnou karticku.
Aegean uz snadno dosazitelny neni, dostanes u nich nulu klidne na letenkach za 300, 400 eur, dokonce i v biznisovych tridach.

shady
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 84
Registrován: 12. 01. 2011, 19:57
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od shady »

Mohol by si aj pouvazovat nad Aegean Miles & Bonus programom. Tam by si si vedel naskrabat aj status pomerne rychlo ak budes lietat sluzobne TATL. Zalezi v akom predstihu budes kupovat letenky. M&B nedava ziadne mile za najnizsie triedy K,L,T. Vyhoda je, ze ak dosiahnes gold, ktory sa da vhodnymi letenkami dosiahnut pomerne rychlo, aktivuje sa ti tzv. "Together account", kde si vies spojit priatelkine konto s tvojim. Awardove mile potom mate v jednom konte a rychlejsie ziskat dostatok mil na lety. Nevyhoda je horsia dostupnost awardovych letov.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od beardie »


Lujgy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 05. 11. 2017, 21:46
Stav: Offline

Re: Miles & More opat :)

Příspěvek od Lujgy »

no tak vidim ze je to viacej komplikovanejsie ako som si myslel, ale nevadi :)
urcite to nevzdam,
zacnem s Miles & More a uvidime ako to pojde :)

Vdaka za tipy ! :ymapplause:

btw neviete odkial by som mohol cerpat dalsie tipy ? nejaka ina aktivna stranka, alebo nejaka FB skupina ?

Dakujem :-bd


Odpovědět