Flying Blue

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

Tu francouzskou adresu si prověřují? Když zadám poslední adresu, když jsem ve Francii spal (nějaký hotel), je to problém? Bude tam asi pak chodit reklamní pošta, holt, no a co...
Že to akceptuje jen někdo: Ve Státech mám cca 10 kreditek. Většinu svých a pár jako autorizovaný uživatel mojí ženy. Samozřejmě jsou některé co-brand aerolinek. Většina je za roční poplatek, který se mi ale vrátí na slevách/výhodách. Když platím, musím se zamyslet čím zaplatím aby se mi to nejvíc vyplatilo. Ale čas vynaložený na to myšlení je velmi dobře investovaný. Pokud maf tu kartu dostane, tak nevidím žádný problém jen proto, že s ní může platit jen někde :D


maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od maf »

Globik píše:
14. 03. 2023, 04:39
Tu francouzskou adresu si prověřují? Když zadám poslední adresu, když jsem ve Francii spal (nějaký hotel), je to problém? Bude tam asi pak chodit reklamní pošta, holt, no a co...
Problem bude v tom, ze na tu adresu budu pravdepodobne posielat kartu, obnovu karty. Ale mozno existuje vo FR sluzba ako u nas, ze si mozes dat ich adresu a preposlu ti postu, len ak to je mesacny poplatok a nie za zasielku, uz to moze byt otazne ci sa to oplati.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od MadLi »

Ja som skusal DE,AT Amex aj MM Gold kreditku. Vsade bola podmienka trvaly pobyt v danej krajine. Aj ked som presiel celym procesom kontroly bonity, indentity atd, v poslednom kole mi to zamietli kvoli tomu ze tam nemam trvaly pobyt alebo obcianstvo. Tak som si dal aspon aktualne Visu platinum od Tatra banky, tam su 2 clenstva v Priority pass. Bohuzial ziadne body ani mile tam nezbieram :roll:

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od maf »

MadLi píše:
15. 03. 2023, 09:02
Ja som skusal DE,AT Amex aj MM Gold kreditku. Vsade bola podmienka trvaly pobyt v danej krajine. Aj ked som presiel celym procesom kontroly bonity, indentity atd, v poslednom kole mi to zamietli kvoli tomu ze tam nemam trvaly pobyt alebo obcianstvo. Tak som si dal aspon aktualne Visu platinum od Tatra banky, tam su 2 clenstva v Priority pass. Bohuzial ziadne body ani mile tam nezbieram :roll:
Áno, tiež idem nakoniec riešiť tu VISU od TB. Ako to myslíš, že 2 členstvá? Pokiaľ viem je to neobmedzené Priority pass pre majiteľa karty + 1 návštevník.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od MadLi »

maf píše:
15. 03. 2023, 09:35
MadLi píše:
15. 03. 2023, 09:02
Ja som skusal DE,AT Amex aj MM Gold kreditku. Vsade bola podmienka trvaly pobyt v danej krajine. Aj ked som presiel celym procesom kontroly bonity, indentity atd, v poslednom kole mi to zamietli kvoli tomu ze tam nemam trvaly pobyt alebo obcianstvo. Tak som si dal aspon aktualne Visu platinum od Tatra banky, tam su 2 clenstva v Priority pass. Bohuzial ziadne body ani mile tam nezbieram :roll:
Áno, tiež idem nakoniec riešiť tu VISU od TB. Ako to myslíš, že 2 členstvá? Pokiaľ viem je to neobmedzené Priority pass pre majiteľa karty + 1 návštevník.
Ano mas pravdu, zle som to napisal :D


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

maf píše:
14. 03. 2023, 07:06
Globik píše:
14. 03. 2023, 04:39
Tu francouzskou adresu si prověřují? Když zadám poslední adresu, když jsem ve Francii spal (nějaký hotel), je to problém? Bude tam asi pak chodit reklamní pošta, holt, no a co...
Problem bude v tom, ze na tu adresu budu pravdepodobne posielat kartu, obnovu karty. Ale mozno existuje vo FR sluzba ako u nas, ze si mozes dat ich adresu a preposlu ti postu, len ak to je mesacny poplatok a nie za zasielku, uz to moze byt otazne ci sa to oplati.
Uff, ano, jsem blbej, vůbec mi nedocvaklo, že si někde tu kartu musíš každých pár let převzít. Sypu si popel na hlavu a hrdě prebiram titul Idiot fóra roku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

MadLi píše:
15. 03. 2023, 09:02
Ja som skusal DE,AT Amex aj MM Gold kreditku. Vsade bola podmienka trvaly pobyt v danej krajine. Aj ked som presiel celym procesom kontroly bonity, indentity atd, v poslednom kole mi to zamietli kvoli tomu ze tam nemam trvaly pobyt alebo obcianstvo. Tak som si dal aspon aktualne Visu platinum od Tatra banky, tam su 2 clenstva v Priority pass. Bohuzial ziadne body ani mile tam nezbieram :roll:
V tomhle holt EU nefunguje. Je to špatně.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

Pro bezdětné je to skvělé, ale nejběžněji mají lidi, co jsou rodiče, 2 děti. Pak je 1+1 úplně na h***o.
Btw.mám dvě Priority pass členství. Na některých letištích je sleva do restaurací, v USA je to 28 dolarů na osobu a přesto, že mám 1+2 hosty, tak v těchto případech mám slevu jen 1+1. Příště zkusím na ně vytáhnout obě kartičky a že chci 3x28 (já plus na každou jednoho hosta), jsem zvědavý, jak se k tomu postaví.

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od maf »

Globik píše:
16. 03. 2023, 05:32
Uff, ano, jsem blbej, vůbec mi nedocvaklo, že si někde tu kartu musíš každých pár let převzít. Sypu si popel na hlavu a hrdě prebiram titul Idiot fóra roku.
nevadi, stava sa, ze si nieco neuvedomime
Globik píše:
16. 03. 2023, 05:33
V tomhle holt EU nefunguje. Je to špatně.
problem bude v tom, ze kartovym spolocnostiam a bankam EU znizila maximalne mozne poplatky, ktore mozu brat od obchodnikov za platbu kartou takmer k nule, potom tie vyhody nemaju z coho platit
Globik píše:
16. 03. 2023, 05:41
Pro bezdětné je to skvělé, ale nejběžněji mají lidi, co jsou rodiče, 2 děti. Pak je 1+1 úplně na h***o.
Btw.mám dvě Priority pass členství. Na některých letištích je sleva do restaurací, v USA je to 28 dolarů na osobu a přesto, že mám 1+2 hosty, tak v těchto případech mám slevu jen 1+1. Příště zkusím na ně vytáhnout obě kartičky a že chci 3x28 (já plus na každou jednoho hosta), jsem zvědavý, jak se k tomu postaví.
Teda aj ked mas Priority pass aj napriek tomu na letiskach v US musis platit za kazdeho 28 usd? Nie je to komplet zdarma? Myslim za vstup do salonikov. Alebo to pises len o zlavach mimo salonikov a saloniky su zdarma?

Ak pojdem ja, manzelka a dieta do 2 rokov ako sa postavia k vstupu do salonika? To dieta nepustia zdarma?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

Ad EU: Tohle je mi jasné. Já to myslel to, že jako rezident země EU nedostaneš určité bankovní služby v jiné zemi EU.

Ad PP: Já mám 1+2, salónky samozřejmě zadarmo pro 3 osoby. Ale kromě salónků jsou nasmlouvané i restaurace (a nejen v USA, ale třeba i na BER) a tam je sleva 28 dolarů na osobu, ale jen pro 2 osoby (1+1).
Malé děti jsou obvykle zadarmo, ale věková hranice je v každém salónků jiná, je to vždy uvedeno na webu PP. Jednou mě dokonce na HEL přesvědčoval člověk na recepci, že můj syn je o několik let mladší :wink: asi abych za něj nemusel platit (ale já ho měl i tak zadarmo, jenže to on nevidí, osoby navíc neplatis na místě, ale strhnou se Ti z dané kreditky).

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od maf »

Globik píše:
16. 03. 2023, 14:50
Ad PP: Já mám 1+2, salónky samozřejmě zadarmo pro 3 osoby. Ale kromě salónků jsou nasmlouvané i restaurace (a nejen v USA, ale třeba i na BER) a tam je sleva 28 dolarů na osobu, ale jen pro 2 osoby (1+1).
Malé děti jsou obvykle zadarmo, ale věková hranice je v každém salónků jiná, je to vždy uvedeno na webu PP. Jednou mě dokonce na HEL přesvědčoval člověk na recepci, že můj syn je o několik let mladší :wink: asi abych za něj nemusel platit (ale já ho měl i tak zadarmo, jenže to on nevidí, osoby navíc neplatis na místě, ale strhnou se Ti z dané kreditky).
Dik za info, o tych restikach som nevedel.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3157
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Online

Re: Flying Blue

Příspěvek od Fabo »

bacha, z pp co su k amexkam to zrusili, prdedpokladam ze to bude zrusene aj z tych co davaju k tej vise.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Flying Blue

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
17. 03. 2023, 14:24
bacha, z pp co su k amexkam to zrusili, prdedpokladam ze to bude zrusene aj z tych co davaju k tej vise.
IMHO jde jen o Amex, někde jsem to v nějaké hospodě viděl vyvěšené. Já mám PP přes dvě Visa, ale pravda, ve Státech...


Odpovědět