SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...

Které aliance jste členem ?

SkyTeam
15
36%
OneWorld
9
21%
StarAlliance
14
33%
Žádné
1
2%
Využívám především LC
3
7%
 
Celkem hlasů: 42

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
flyingblue píše:
bepo píše:Delta má statusy závislé od ceny leteniek, vedel by si sem dať detaily ako sa ti podarí mať Platinum u Delty ale u FB by si mal Silver? Na Silver u FB ti stačia 4 longhauly v economy bez ohľadu na cenu ale na Platinum u Delty potrebuješ minúť 9000 $


Status miles u Skymiles nejsou zavisle na objemu utracenych penez, minimalne pro mimoamericke cleny.

Na silver u FB mi 4 longhauly nestaci. Nejnizsi tridy maji 25% mili.

Jinak muj cestovatelsky profil najdes kazdy rok v prislusnem vlakne :-)


Jako flyinbglue bys mel vedet, ze zadne 25% uz u FB neexistuje :D


Zapomel jsem podotknout, ze vetsinu letu mam na ticketu s cislem 006 a kodem dopravce DL.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
Fabo píše:
flyingblue píše:
Status miles u Skymiles nejsou zavisle na objemu utracenych penez, minimalne pro mimoamericke cleny.

Na silver u FB mi 4 longhauly nestaci. Nejnizsi tridy maji 25% mili.

Jinak muj cestovatelsky profil najdes kazdy rok v prislusnem vlakne :-)


Jako flyinbglue bys mel vedet, ze zadne 25% uz u FB neexistuje :D


Zapomel jsem podotknout, ze vetsinu letu mam na ticketu s cislem 006 a kodem dopravce DL.


To je jedno. Pro ucely statusu to stejne neexistuje.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od MarcosFT »

Presne tak, FTL u LH za 30 segmentu jde....co vylet to 4 segmenty...nasbira se to relativne rychle a status plati dva roky. Tzn nemusi se hned dalsi rok obnovovat. A3 sedne kazdemu, kdo je ochotny v zime obetovat jeden vikend a koupit VIE-ATH-PRG za par stovek :)

btw 4 long hauly a nejaky ten shuttle k tomu ti na stribro musi stacit :D

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:na druhou stranu, neni to zas ani tak moc, zvlast kdyz uvazis lety s prestupem... nevyhoda ale je, ze to jsou jen lety s M&M aerolinkama, a jine *A lety se nepocitaji.

Se statusem u *A je to vubec o hodne horsi nez u ST, jestli clovek zrovna nema stesti ze na jeho cestovani sedne A3.


Lítám s LH/Austrian právě abych nemusel přestupovat :D Jasně že bych si to mohl nakombinovat se Swissem a lítat jak trubka přes Zurich abych měl víc segmentů, ale je to vopruz když člověk lítá každej týden tam a zpět.

Ty segmenty a míle ale dostáváš nejen ze Star Alliance - mám tam 2 segmenty s Aegean a mám je započítaný, i s mílema.

Co je to A3?

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Airbus380 »

pepa007 píše:
Fabo píše:
Co je to A3?


Aegean


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od MarcosFT »

pepa007 píše:
Fabo píše:na druhou stranu, neni to zas ani tak moc, zvlast kdyz uvazis lety s prestupem... nevyhoda ale je, ze to jsou jen lety s M&M aerolinkama, a jine *A lety se nepocitaji.

Se statusem u *A je to vubec o hodne horsi nez u ST, jestli clovek zrovna nema stesti ze na jeho cestovani sedne A3.


Lítám s LH/Austrian právě abych nemusel přestupovat :D Jasně že bych si to mohl nakombinovat se Swissem a lítat jak trubka přes Zurich abych měl víc segmentů, ale je to vopruz když člověk lítá každej týden tam a zpět.

Ty segmenty a míle ale dostáváš nejen ze Star Alliance - mám tam 2 segmenty s Aegean a mám je započítaný, i s mílema.

Co je to A3?



A3 je Aegean...................započítané je máš možná kvůli dobré fare (míle) a HLAVNĚ PROTOŽE JSOU STAR ALLIANCE..ty vogo Pepo, já chci bejt celkem hodnej....ale asi mi to nepůjde

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Petrpakl »

Lukas158 píše:Ahoj,
potřebuji poradit,jaká je podle vás nejlepší aliance ? Když zhodnotíte všechny aspekty ? :)


Zalezi, jestli ti jde primarne o status, nebo mile.

Status – celkem snadno se da naletat stribrna u LH nebo stribrna/zlata u FB. Pokud letas do ropnych destinaci, tak se vyplati zazadat o clenstvi ve FB/Petroleum klubu. S touhle kartou mas vstup do salonku v AMS/CDG i bez elite, navic muzes pouzivat prioriy boarding+security. Staci ti jedna dalkovka za rok na vybrana letiste v US nebo 2 evropske lety, vetsinou jde o sever Evropy kde se tezi ropa a plyn.
Ja zvolil FB, protoze me domovske letiste je BHX a z nej maji nejlepsi spojeni do sveta pres AMS/CDG. BA odsud neleta, a cestovat autem/vlakem do Londyna je kardinalni vopruz. To budu radsi sedet v salonku, nez se nervovat na dalnici v zacpe. U FB to do leta dotahnu z nuly na zlatou, a jak uz sem zminil, mam navic Petroleum.
Takze zalezi odkud nejvic litas, jestli z Prahy tak si vyber jeden hub FRA/MUC nebo AMS/CDG a vernostni program zvol podle toho. Nejvic musis na bronz/stribro naletat s BA. Tam to trva dlouho, ale pokud nezijes v UK, tak to asi stejne nedava smysl.

Mile - Star Alliance me prestala zajimat pote, co MBNA zrusili vsechny typy M&M kreditnich karet. Podarilo se mi diky firemnimu utraceni nasbirat ca 100t bodu za 6 mesicu. Ale po zruseni karty to vubec nema cenu. Takze mile propalim za nejakou dovolenou a sbohem.
Vubec, sbirani mil je bez letecke kreditni karty stejne spatne u vsech aerolinek. Pokud teda neletas businessem a hodne dalkovek.
Nevim kde bydlis, ale z tohoto duvodu sem zmenil sve predsevzeti a zacal znovu sbirat Aviosy. Ale jen diky tomu, ze mame firemni kreditku BA/American Express. 3000 bodu vstupni bonus, 25000 ze sem utratil £3000 za prvni tri mesice a pokud zaplatis vic nez £10000 rocne tak dostanes extra bonusovou letenku ve stejne tride.
Takze na mile si vyber alianci u ktere bys mel moznost ziskat kreditku a navic pres ne pujcuj auto, koukni na predplatne casopisu, a ruzne promo akce na hotely. Problem u BA jsou hrozne taxy na lety mimo Evropu. Po Evrope jsou dane £35 na osobu, coz je dobre. Navic na skok po Evrope a zpatky ti staci 12-15 tisic bodu. Ale bonusovky do US jsou kolikrat drazsi taxy nez letenka v akci.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:Presne tak, FTL u LH za 30 segmentu jde....co vylet to 4 segmenty...nasbira se to relativne rychle a status plati dva roky. Tzn nemusi se hned dalsi rok obnovovat. A3 sedne kazdemu, kdo je ochotny v zime obetovat jeden vikend a koupit VIE-ATH-PRG za par stovek :)


VIE-ATH-PRG r/t udelas ty 4 segmenty, ale porad musis jeste nalitat tech 24k (kvalifikace) resp. 12k (rekvalifikace) mil.
Coz treba u mne proste nejde. Jako stacilo by mi tech 250 mil na segment, cas od casu 500 to bych tech 12k nasbiral, ale moc moc casto mam 0, i za ten trip v biznisu z TXL loni bych mel 0 protoze P...

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:Ty segmenty a míle ale dostáváš nejen ze Star Alliance - mám tam 2 segmenty s Aegean a mám je započítaný, i s mílema.


Aegean je Star Alliance, a mile za ne davaji (alespon za ne ty nejlevnejsi tridy) ale celkem pochybuju ze ti je zaratali do ty 30 segmentove kvalifikace.

SK to ma podobne. Segmenty se pocitaji jen SAS a Wideroe.

Petrpakl
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 09. 02. 2014, 12:15
Oblíbené typy letadel: MD 11, Concorde, B747
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Petrpakl »

Fabo píše:
pepa007 píše:Ty segmenty a míle ale dostáváš nejen ze Star Alliance - mám tam 2 segmenty s Aegean a mám je započítaný, i s mílema.


Aegean je Star Alliance, a mile za ne davaji (alespon za ne ty nejlevnejsi tridy) ale celkem pochybuju ze ti je zaratali do ty 30 segmentove kvalifikace.

SK to ma podobne. Segmenty se pocitaji jen SAS a Wideroe.

LH dela to same s lety TK. SA ti zapocataj mile, ale kvalifikacni segmenty ne. Vyzkouseno letos v breznu.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:
pepa007 píše:Ty segmenty a míle ale dostáváš nejen ze Star Alliance - mám tam 2 segmenty s Aegean a mám je započítaný, i s mílema.


Aegean je Star Alliance, a mile za ne davaji (alespon za ne ty nejlevnejsi tridy) ale celkem pochybuju ze ti je zaratali do ty 30 segmentove kvalifikace.

SK to ma podobne. Segmenty se pocitaji jen SAS a Wideroe.


Tyjo máte pravdu. Vidím to v MM appce ale do segmentů to započítaný není. To sou z***i :-) Status/Award míle jsou mi celkem k hovnu, to jsem použil na slevu na kufr a jednou na autopůjčovnu, ale ušetřil jsem dohromady možná 100e :crazy:

EDIT: u letů se Swiss a/nebo Brussels se mi započítávají segmenty? To jsou dcery LH, stejně jako Austrian, ne? Narozdíl právě třeba od Aegean. Děkuju

Airbus380
Nejlepší autor trip reportů 2015
Nejlepší autor trip reportů 2015
Příspěvky: 1649
Registrován: 13. 06. 2010, 12:33
Oblíbené typy letadel: Let 410, 346, 747
Pohlaví: muž
Bydliště: Provodín
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Airbus380 »

pepa007 píše:
EDIT: u letů se Swiss a/nebo Brussels se mi započítávají segmenty? To jsou dcery LH, stejně jako Austrian, ne? Narozdíl právě třeba od Aegean. Děkuju


Segmenty se započítávají u všech aerolinek, co mají jako svůj věrnostní program MM, tj.: LH, OS, SN, LX, EW, LO, JP, LG a OU.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4143
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od whiskey »

Zaujimave, ktovie preco im prestali tie aliancie vyhovovat...
https://viewfromthewing.com/2019/09/19/ ... -carriers/

mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od mandrinka »

Mně ty aliance nikdy neseděly, těžko, kor při množství těch členů, se udrží nějaká jednotná pravidla a standardy, aby to bylo pro cestující přehledné a pro aerolinky ekonomicky výhodné. Takže logicky, pokud je budou vlastnit / spoluvlastnit, budou se moc víc podílet na řízení té aerolinky a vytřískat z toho pro sebe nějaké výhody. Myslím, že tak nějak to probíhá na transatlantických letech Delta - KLM - Air France, hlavně teda Delta - KLM z Amsterdamu, kde už ani pořádně nerozlišují, co je KLM a co Delta.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:Zaujimave, ktovie preco im prestali tie aliancie vyhovovat...
https://viewfromthewing.com/2019/09/19/ ... -carriers/


Je napriklad mozne, ze si Delta vsimla, ze nekteri mensi dopravci ze Skyteamu jsou spise ... ehm ... odpadkovi.


Odpovědět