SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...

Které aliance jste členem ?

SkyTeam
15
36%
OneWorld
9
21%
StarAlliance
14
33%
Žádné
1
2%
Využívám především LC
3
7%
 
Celkem hlasů: 42

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od prodejce »

Mně to přijde jako přirozený vývoj.

SkyTeam vznikl před dvaceti lety v době, kdy neexistovaly vlastnické skupiny aeroliní (AF/KL, IAG, LH Group) a americký oligopol tří se teprve začínal formovat. Spolu s tím, jak jsou vlastnické skupiny silnější a rozlezlejší, aliance pomalu ztrácejí na svém původním ekonomickém významu.

Jak budou vlastnické skupiny postupně polykat další a další minoritní aerolinky a dobývat další a další market share, budou aliance stále zbytečnější a zbytečnější. Ostatně ten pan CEO to tam říká úplně jasně:

We’re going at it through Delta making bilateral investments in the most important partners. We own 49% of Virgin Atlantic, we own 49% of Aeromexico, the two closest carriers to us on either side of the country. We’re invested in Air France KLM. We invested in Korean. We invested in China Eastern. We invested in Gol down in Brazil.

As a consequence what you see is this network of influence that we’re having within those companies. Those companies want to know what Delta has learned about operational efficiency and prowess and premium, we want to learn what it takes to win in those local markets. And over time while we can’t own them in terms of whole-owned consolidation we can have meaningful enough investment that we create an international network of carriers that will be uniquely tied where you have Delta as the centerpiece. That’s our goal.


mandrinka
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 396
Registrován: 02. 01. 2008, 15:12
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od mandrinka »


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

mandrinka píše:https://zdopravy.cz/letecky-nakup-roku-delta-ziska-petinu-aerolinek-latam-ktere-skonci-v-alianci-oneworld-34955/


Hmm, tak jsem zvedav jak to dopadne s VS a LA, kdyby se stali ST partnery, tak by to bylo fajn, ale to spis vypada, ze pan CEO chce udelat nejaky DeltaTeam, kde bude mit DL hlavni roli...

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od MEA »

Nechcem zbytočne zakladať novú tému, ale: kde zistím z fare basis, ktorý mi dáva v takomto tvare:
GS56PALG
alebo
XS55PALG
(toto je na stránke Air France pri bookingu)

aká je to vlastne knihovacia trieda?
lebo zasa aeroflot píše "vykapú vám míle" tak to musím nejakým krátkym letom oživiť, bo ich tam mám fakt hodne...

ak to správne chápem, míle u nich nabiehajú za tieto triedy:
A B Y M U H K L Q E G N R T V

dikes za radu!!!

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od beardie »

nieco mi hovori, ze je to to prve pismeno, takze v tvojom pripade G a X


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

nechcem zbytocne zakladat novu temu tak to drbnem niekam, kde to nedava zmysel, aby to nahodou niekto v buducnosti nenasiel :crazy:

odpoved: ano, je to to prve pismeno.


Odpovědět