SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...

Které aliance jste členem ?

SkyTeam
15
36%
OneWorld
9
21%
StarAlliance
14
33%
Žádné
1
2%
Využívám především LC
3
7%
 
Celkem hlasů: 42

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:
pepa007 píše:U Star je FF při získání 35k

ZA jak dlouho to musí být nasbíráno? Za rok? A míle na status se počítají shodně jako míle na bonus?


Za kalendářní rok, tj. za období od 1.1. do 31.12. Takže když někdo začne lítat často na přelomu roku tak má smůlu :-)

A mají zvlášť “status” míle za který získávaš právě ten status, a “award” míle za který si můžeš něco koupit.

Já teď shodou okolnosti lítám skoro každej týden do FRA, takže alianci nemám moc na výběr. No a za “Economy Light” dostaneš směšných 125 status mil a 136 award mil. Takže přes míle to fakt nemáš šanci nasbírat. Ale už se blížím 30 segmentům…

Otázka je k čemu mi to bude, zatím jedinej benefit co vidím je priority boarding a to že mě ve FRA pustí do salónku, kterej je stejně brutálně přelidněnej.


Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:
Globik píše:
pepa007 píše:U Star je FF při získání 35k

ZA jak dlouho to musí být nasbíráno? Za rok? A míle na status se počítají shodně jako míle na bonus?


Za kalendářní rok, tj. za období od 1.1. do 31.12. Takže když někdo začne lítat často na přelomu roku tak má smůlu :-)

A mají zvlášť “status” míle za který získávaš právě ten status, a “award” míle za který si můžeš něco koupit.

Já teď shodou okolnosti lítám skoro každej týden do FRA, takže alianci nemám moc na výběr. No a za “Economy Light” dostaneš směšných 125 status mil a 136 award mil. Takže přes míle to fakt nemáš šanci nasbírat. Ale už se blížím 30 segmentům…

Otázka je k čemu mi to bude, zatím jedinej benefit co vidím je priority boarding a to že mě ve FRA pustí do salónku, kterej je stejně brutálně přelidněnej.


Ty salonky ve FRA jsou vetsinou fakt pomerne plny.

Jinak vyhodou muze byt, ze s ne-light letenkou dostanes +1 zavazadlo, u LOTu i s light (tedy 0+1)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:Jinak vyhodou muze byt, ze s ne-light letenkou dostanes +1 zavazadlo, u LOTu i s light (tedy 0+1)


Což mně osobně je docela k hounu, protože já lítám na lehko. A to doslova. Dokonce i když jsem letěl na měsíc do NYC tak jsem měl zavazadlo 8kg :D Čistý trenky, fusky a tričko na každej den, a zubní kartáček – nechápu co víc si lidi balej sebou :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:
Fabo píše:Jinak vyhodou muze byt, ze s ne-light letenkou dostanes +1 zavazadlo, u LOTu i s light (tedy 0+1)


Což mně osobně je docela k hounu, protože já lítám na lehko. A to doslova. Dokonce i když jsem letěl na měsíc do NYC tak jsem měl zavazadlo 8kg :D Čistý trenky, fusky a tričko na každej den, a zubní kartáček – nechápu co víc si lidi balej sebou :D


chlast :D kuprikladu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od flyingblue »

Fabo píše:
pepa007 píše:
Fabo píše:Jinak vyhodou muze byt, ze s ne-light letenkou dostanes +1 zavazadlo, u LOTu i s light (tedy 0+1)


Což mně osobně je docela k hounu, protože já lítám na lehko. A to doslova. Dokonce i když jsem letěl na měsíc do NYC tak jsem měl zavazadlo 8kg :D Čistý trenky, fusky a tričko na každej den, a zubní kartáček – nechápu co víc si lidi balej sebou :D


chlast :D kuprikladu.


Laptop, zrcadlovku, objektivy ... To kdyz das do carry-on, tak musi jit zbytek dolu (druhy boty, pripadne kvadro, dobijecky) :-)


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Globik »

Fabo píše:
pepa007 píše:
Fabo píše:Jinak vyhodou muze byt, ze s ne-light letenkou dostanes +1 zavazadlo, u LOTu i s light (tedy 0+1)


Což mně osobně je docela k hounu, protože já lítám na lehko. A to doslova. Dokonce i když jsem letěl na měsíc do NYC tak jsem měl zavazadlo 8kg :D Čistý trenky, fusky a tričko na každej den, a zubní kartáček – nechápu co víc si lidi balej sebou :D


chlast :D kuprikladu.

Závidím. 30 trenek a triček, celkem tak 6 kg (odhaduji, že tak 2 kg bude vážit příručák, pokud to nemáš v igelitce). Kalhoty jedny na měsíc. Boty taky. Nic na cestu, žádnou knížku atd. Když se ochladí, svetr a bundu koupit a před cestou zpět vyhodit.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

Globik píše:
Fabo píše:
pepa007 píše:
Což mně osobně je docela k hounu, protože já lítám na lehko. A to doslova. Dokonce i když jsem letěl na měsíc do NYC tak jsem měl zavazadlo 8kg :D Čistý trenky, fusky a tričko na každej den, a zubní kartáček – nechápu co víc si lidi balej sebou :D


chlast :D kuprikladu.

Závidím. 30 trenek a triček, celkem tak 6 kg (odhaduji, že tak 2 kg bude vážit příručák, pokud to nemáš v igelitce). Kalhoty jedny na měsíc. Boty taky. Nic na cestu, žádnou knížku atd. Když se ochladí, svetr a bundu koupit a před cestou zpět vyhodit.


v NYC, a nejen tam, mají prádelny :-) takže ne 30 ale tak cca 7. dva svetry, dvoje kalhoty. občas boty na běhání. kosmetickej nesesér - pořád jsme pod 8 kg :-) fotím iphonem a oblek většinou nosit nemusím, i když zrovna v tom NYC jsem ho měl :-)

ještě mám přes rameno tašku s notebookem. mimochodem musím doporučit Freitag, podle mě ultimátní cestovatelská taška, protože je prakticky nezničitelná, odolá větru, dešti, sněhu, spolehlivě ochrání notebook, v případě potřeby jde rozložit (viz video), dá se na ní i sedět (když vyndáte notebook), mrsknout kdekoliv na zem, atd. mám ji už snad 8 let a je pořád nepoškozená a bez oděrek, přes často divoký zacházení. viz https://www.freitag.ch/en/f13 (toto není žádný affil link ani placená reklama, přísahám)

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od MarcosFT »

Statusy v Evrope jsou hodne zvlastni vec. Souhlasim ze na nejaky poradny award bez kreditky sotva jde.

Pro cestaka z Prahy nejlepsi uletet 30 segmentu s LH Group na stribrenku, je to takova socka karta ale salonky v hubech potesi. Skyteam nejlepsi dle meho nazoru Flying Blue. Kde kdo vymatchoval LAN Platinum s KLM/AF - matchuje pro korporaty. Takze pokud pracujete v lepsi korporaci, Platinum zadarmo de facto. Je to takovej socka style, ale kdyz na to clovek nema, alespon neco. A za nejaky dalkovky a par letu po Evrope jde relativne v pohode vylitat Gold / Elite Plus. OW u nas asi nema cenu na kontinentu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od flyingblue »

MarcosFT píše:Statusy v Evrope jsou hodne zvlastni vec. Souhlasim ze na nejaky poradny award bez kreditky sotva jde.

Pro cestaka z Prahy nejlepsi uletet 30 segmentu s LH Group na stribrenku, je to takova socka karta ale salonky v hubech potesi. Skyteam nejlepsi dle meho nazoru Flying Blue. Kde kdo vymatchoval LAN Platinum s KLM/AF - matchuje pro korporaty. Takze pokud pracujete v lepsi korporaci, Platinum zadarmo de facto. Je to takovej socka style, ale kdyz na to clovek nema, alespon neco. A za nejaky dalkovky a par letu po Evrope jde relativne v pohode vylitat Gold / Elite Plus. OW u nas asi nema cenu na kontinentu.


Pro mum profil (kazdej rok par dalkovek a skoro nic po Evrope) vsechno v economy davam celkem v pohode Platinum medallion u Delty, zatimco u Flying Blue bych mel problem se stribrnou.

bepo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 234
Registrován: 22. 02. 2013, 20:30
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od bepo »

flyingblue píše:Pro mum profil (kazdej rok par dalkovek a skoro nic po Evrope) vsechno v economy davam celkem v pohode Platinum medallion u Delty, zatimco u Flying Blue bych mel problem se stribrnou.

Delta má statusy závislé od ceny leteniek, vedel by si sem dať detaily ako sa ti podarí mať Platinum u Delty ale u FB by si mal Silver? Na Silver u FB ti stačia 4 longhauly v economy bez ohľadu na cenu ale na Platinum u Delty potrebuješ minúť 9000 $

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

bepo píše:
flyingblue píše:Pro mum profil (kazdej rok par dalkovek a skoro nic po Evrope) vsechno v economy davam celkem v pohode Platinum medallion u Delty, zatimco u Flying Blue bych mel problem se stribrnou.

Delta má statusy závislé od ceny leteniek, vedel by si sem dať detaily ako sa ti podarí mať Platinum u Delty ale u FB by si mal Silver? Na Silver u FB ti stačia 4 longhauly v economy bez ohľadu na cenu ale na Platinum u Delty potrebuješ minúť 9000 $


Myslim, ze clenovia mimo USA nemaju MQD requirement.

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od pepa007 »

MarcosFT píše:Statusy v Evrope jsou hodne zvlastni vec. Souhlasim ze na nejaky poradny award bez kreditky sotva jde.

Pro cestaka z Prahy nejlepsi uletet 30 segmentu s LH Group na stribrenku, je to takova socka karta ale salonky v hubech potesi. Skyteam nejlepsi dle meho nazoru Flying Blue. Kde kdo vymatchoval LAN Platinum s KLM/AF - matchuje pro korporaty. Takze pokud pracujete v lepsi korporaci, Platinum zadarmo de facto. Je to takovej socka style, ale kdyz na to clovek nema, alespon neco. A za nejaky dalkovky a par letu po Evrope jde relativne v pohode vylitat Gold / Elite Plus. OW u nas asi nema cenu na kontinentu.


To je pravda že to je trochu socka style karta :D 30 segmentů za rok už není zas tak málo, to už není rekreační lítání, tak bych čekal o chlup víc benefitů :-)

Teď jsem například letěl poprvé v životě z ušmudlaných Katowic, kde to letiště vypadá trochu jak nádraží Petržalka se zlodějskýma cenama, a díval jsem se že ani s FF statusem tam nemám přístup do salónku #facepalm

Mimochodem lehce offtopic: dokud nebude do Brna/Ostravy taky posílat LH aspoň tu CRJ900 (úžasný letadlo btw - takovej bizjet pro chudé :D) s cenama kolem 150€, tak to bude furt zabitý. Zamáčknul jsem slzu u odbočky na Mošnov a pokračoval o hodinku dál na KTW :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od flyingblue »

bepo píše:
flyingblue píše:Pro mum profil (kazdej rok par dalkovek a skoro nic po Evrope) vsechno v economy davam celkem v pohode Platinum medallion u Delty, zatimco u Flying Blue bych mel problem se stribrnou.

Delta má statusy závislé od ceny leteniek, vedel by si sem dať detaily ako sa ti podarí mať Platinum u Delty ale u FB by si mal Silver? Na Silver u FB ti stačia 4 longhauly v economy bez ohľadu na cenu ale na Platinum u Delty potrebuješ minúť 9000 $


Status miles u Skymiles nejsou zavisle na objemu utracenych penez, minimalne pro mimoamericke cleny.

Na silver u FB mi 4 longhauly nestaci. Nejnizsi tridy maji 25% mili.

Jinak muj cestovatelsky profil najdes kazdy rok v prislusnem vlakne :-)

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

flyingblue píše:
bepo píše:
flyingblue píše:Pro mum profil (kazdej rok par dalkovek a skoro nic po Evrope) vsechno v economy davam celkem v pohode Platinum medallion u Delty, zatimco u Flying Blue bych mel problem se stribrnou.

Delta má statusy závislé od ceny leteniek, vedel by si sem dať detaily ako sa ti podarí mať Platinum u Delty ale u FB by si mal Silver? Na Silver u FB ti stačia 4 longhauly v economy bez ohľadu na cenu ale na Platinum u Delty potrebuješ minúť 9000 $


Status miles u Skymiles nejsou zavisle na objemu utracenych penez, minimalne pro mimoamericke cleny.

Na silver u FB mi 4 longhauly nestaci. Nejnizsi tridy maji 25% mili.

Jinak muj cestovatelsky profil najdes kazdy rok v prislusnem vlakne :-)


Jako flyinbglue bys mel vedet, ze zadne 25% uz u FB neexistuje :D

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3145
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: SkyTeam /OneWorld /StarAlliance

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:To je pravda že to je trochu socka style karta :D 30 segmentů za rok už není zas tak málo, to už není rekreační lítání, tak bych čekal o chlup víc benefitů :-)

Teď jsem například letěl poprvé v životě z ušmudlaných Katowic, kde to letiště vypadá trochu jak nádraží Petržalka se zlodějskýma cenama, a díval jsem se že ani s FF statusem tam nemám přístup do salónku #facepalm


na druhou stranu, neni to zas ani tak moc, zvlast kdyz uvazis lety s prestupem... nevyhoda ale je, ze to jsou jen lety s M&M aerolinkama, a jine *A lety se nepocitaji.
Je ale fakt, ze to je pomerne socka karta. Kdyz mimo LO na ni nelze ani dostat 0+1 zavazadlo (byt to nejde ani s HON Circle)

Se statusem u *A je to vubec o hodne horsi nez u ST, jestli clovek zrovna nema stesti ze na jeho cestovani sedne A3.


Odpovědět