Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
jenovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 07. 2018, 11:14
Stav: Offline

Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od jenovo »

Ahoj,

pomerne hodne litam a to jak Evropa, tak svet. Mesicne cca. 2x mezikontinentalne a ca. 2x Evropa. V pripade mezikontinentalnich trida business. Vcetne vsech prestupu 10-15let mesicne.

Z drtive vetsiny transfer v Amsterdam nebo Paris, vetsinou vse Skyteam.

FPP jsem nikdy moc neresil, co si mam udelat? Mam miles and more zakladni a OK plus stribrnou.

Vyplati se mi honit body v OK plus nebo mam udelat Fylingblue (co jsme pochopil jak pro Air France, tak KLM je to to same). Neresim vstupy do salonku; Evropa chodim na cas, na dalky mam business. Neresim nadvahy zavazadel. Libi se mi moznost koupit si nejake darky a vzit v busiess 1-2 rocne letenky na dovolenou.

Diky za rady!

J.


MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od MarcosFT »

Delta

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od LeeMer »

Rozhodně FB, pokud ale ty cesty mezikontinentalní míří do Severní Ameriky a lítáš to zejména s Deltou, pak zváž i jejich SkyMiles.

jenovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 07. 2018, 11:14
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od jenovo »

MarcosFT píše:Delta


a v cem je ta Delta o tolik lepsi?

jenovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 07. 2018, 11:14
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od jenovo »

LeeMer píše:Rozhodně FB, pokud ale ty cesty mezikontinentalní míří do Severní Ameriky a lítáš to zejména s Deltou, pak zváž i jejich SkyMiles.


do Ser. Ameriky litam max. 3x rocne, cili ta delta pro me neni asi zajiamva.

V cem je to FB o tolik lepsi nez ok plus? Co jsem prochazel web, tak jedine co me prislo markantni byla moznost darku za mile.

Jde nejak prevest body z OK plus do FB?


LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od LeeMer »

jenovo píše:
LeeMer píše:Rozhodně FB, pokud ale ty cesty mezikontinentalní míří do Severní Ameriky a lítáš to zejména s Deltou, pak zváž i jejich SkyMiles.


do Ser. Ameriky litam max. 3x rocne, cili ta delta pro me neni asi zajiamva.

V cem je to FB o tolik lepsi nez ok plus? Co jsem prochazel web, tak jedine co me prislo markantni byla moznost darku za mile.

Jde nejak prevest body z OK plus do FB?


Míle mezi OK Plus a FB převést nejde. U FB je výhoda, že načítá míle u partnerů za knihovací třídy, za které OK Plus ne. U FB se taky daji sbirat mile i je utracet u nekterych spokecnisti mimo SkyTeam. Co je pro tebe asi nejdůležitější je fakt, že za bonusovou letenku v business u FB platíš pouze taxy, u OK Plus samozřejmě také taxy a navíc celou řadu příplatků které mohou dosáhnout snadno i několika set euro. Navíc FB má řádově více možností na bonusove letenky nez OK Plus. A někdy i hezké promo akce až -50% mil.
Naposledy upravil(a) LeeMer dne 15. 07. 2018, 12:48, celkem upraveno 1 x.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od MarcosFT »

Tak pokud ty mezikontinetalni lety nejsou do USA, tak bych se na Deltu vykaslal a zalozil FB.

jenovo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 07. 2018, 11:14
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od jenovo »

MarcosFT píše:Tak pokud ty mezikontinetalni lety nejsou do USA, tak bych se na Deltu vykaslal a zalozil FB.


ok, ale jaky je benefit mezi FB a OK plus? Snazil jsem se to vygooglit, ale moc se mi to nepovedlo.

Lze prevest mile z OK plus do FB?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Jaky FPP v ramci Skyteam - aktualni stav

Příspěvek od flyingblue »

jenovo píše:Ahoj,

pomerne hodne litam a to jak Evropa, tak svet. Mesicne cca. 2x mezikontinentalne a ca. 2x Evropa. V pripade mezikontinentalnich trida business. Vcetne vsech prestupu 10-15let mesicne.

Z drtive vetsiny transfer v Amsterdam nebo Paris, vetsinou vse Skyteam.

FPP jsem nikdy moc neresil, co si mam udelat? Mam miles and more zakladni a OK plus stribrnou.

Vyplati se mi honit body v OK plus nebo mam udelat Fylingblue (co jsme pochopil jak pro Air France, tak KLM je to to same). Neresim vstupy do salonku; Evropa chodim na cas, na dalky mam business. Neresim nadvahy zavazadel. Libi se mi moznost koupit si nejake darky a vzit v busiess 1-2 rocne letenky na dovolenou.

Diky za rady!

J.


Ahoj,
doporucuju soustredit se na dve veci:

- Obsluhovani Tvych moznych "dovolenkovych" destinaci (FB ma napriklad Air Mauritius, Malaysia Airlines, TAAG, naproti tomu SkyMiles maji Virgin Airlines/Australia)
- Pocet nabranych mil za utracenou korunu/dolar.

S darkama na tom neni SkyMiles dobre.

CSA bych nebral.


Odpovědět