Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Matt »

Jj, taky se mi změnilo číslo po dosažení statusu v červenci, asi za týden mi pak přišla stříbrná karta na který je to číslo dost blbě vidět oproti té modré.

Přihlašuju se teď novým číslem a PIN ke staré kartě.


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Co poviete na nove kvalifikacne pravidla M&M od 2021?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Night fly »

whiskey píše:Co poviete na nove kvalifikacne pravidla M&M od 2021?


Cital som na FT.

No na body by som to asi ulietal, ale koniec dvojrocneho cyklu je skoda. Ale velmi ma prekvapuje, ze tam nie je ziadne zvyhodnenie vzdialenosti (co je pre mna dost znevyhodnujuce, pretoze ja lietam dlhe longhauly). Cize ak naozak bude platit, ze FRA-CMN/RAK/TUN dava rovnake body ako FRA-EZE, je to pre mna extremne diskriminacne.

Teraz si vylietam SEN do konca 2022, nabuduci rok mam dead year, tak si nastudujem zmeny a pripadne sa obzriem niekde inde.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

Aha, to bolo dnes?

no pozrel som rychle zhrnutie, prvy dojem, teda ked chceli za ten rok a pol opajcnut FlyingBlue, mohli to spravit aj lepsie.

druhy dojem, 80 euro segmentov na FTL na rok? No, asi sa zacnem pozerat po alternativach. Pockam co v najblizsich dnoch zahlasi zakaznik na Cypre a asi prejdem napriek vsetkemu na Aegean.

Zaujimavy moze byt pre ludi ten lifetime SEN, ak spocitaju body retroaktivne...

edit: neviem pocitat. 32 segmentov, ale kazdy rok. zas sa rataju aj ostatne *A a za premiove lety a dialkovky je viac. hmm.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Night fly »

No som zvedavy, ako sa to usadi, ale uz teraz sa rysuju zaujimave moznosti na "mezikontinentalne" status runy (50QP/segment v J, SEN za 480):

A3: CAI-ATH-TLV
MS: VIE-CAI-DXB
AV, CM: CTG-PTY-BOG/MDE (ale tam je v oficialne zverejnenje tabulke regionov chyba, takze toto vo finale asi nepojde, resp.nebudu to dva "mezikontinentalne" segmenty)


georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od georgo »

Pro mě to asi vypdá výhodnější. Mám ročně kolem 50 segmentů v P. S tím jsem dosáhl maximálně na FT a na max 50K status mílí. Takhle za 48 segmentů dosáhnu na SEN. A jelikož to převážně mám na LH group, tak mám i dost QP.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MarcosFT »

HON se dá vylétat taky relativně levně, otázka je, jak jej pak maximálně využít v praxi..

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

MarcosFT píše:HON se dá vylétat taky relativně levně, otázka je, jak jej pak maximálně využít v praxi..

lietat longhaul cez FRA. Darovat zene/milenke/kamaratovi/svagrovi SEN. Byt hodne vysoko na opup grading liste. Free exit row na longhaul v Y.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MarcosFT »

SEN je dobrej, op up nekdo rika ze funguje jak u BA, nezalezi na statusu ale na fare. FCT by byly super, ale casem by to omrzelo....

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Ja som cital na FT nedavno, ze grading listy uz zase preferuju HON oproti fare. Ale ruku do ohna za to nedam.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MEA »

Fabo píše:Aha, to bolo dnes?

no pozrel som rychle zhrnutie, prvy dojem, teda ked chceli za ten rok a pol opajcnut FlyingBlue, mohli to spravit aj lepsie.

druhy dojem, 80 euro segmentov na FTL na rok? No, asi sa zacnem pozerat po alternativach. Pockam co v najblizsich dnoch zahlasi zakaznik na Cypre a asi prejdem napriek vsetkemu na Aegean.

Zaujimavy moze byt pre ludi ten lifetime SEN, ak spocitaju body retroaktivne...

edit: neviem pocitat. 32 segmentov, ale kazdy rok. zas sa rataju aj ostatne *A a za premiove lety a dialkovky je viac. hmm.


Ahoj, prosimta Aegean to ma ako, vyprsi tam platnost bodov/ mil po nejakom case ci nie? Lebo za star alliance som tiez uz len u nich a nikde som to nezistil a teraz neviem ci ja som blby alebo maju fakt neprehladnu stranku.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

MEA píše:
Fabo píše:Aha, to bolo dnes?

no pozrel som rychle zhrnutie, prvy dojem, teda ked chceli za ten rok a pol opajcnut FlyingBlue, mohli to spravit aj lepsie.

druhy dojem, 80 euro segmentov na FTL na rok? No, asi sa zacnem pozerat po alternativach. Pockam co v najblizsich dnoch zahlasi zakaznik na Cypre a asi prejdem napriek vsetkemu na Aegean.

Zaujimavy moze byt pre ludi ten lifetime SEN, ak spocitaju body retroaktivne...

edit: neviem pocitat. 32 segmentov, ale kazdy rok. zas sa rataju aj ostatne *A a za premiove lety a dialkovky je viac. hmm.


Ahoj, prosimta Aegean to ma ako, vyprsi tam platnost bodov/ mil po nejakom case ci nie? Lebo za star alliance som tiez uz len u nich a nikde som to nezistil a teraz neviem ci ja som blby alebo maju fakt neprehladnu stranku.

Omlouvám se, že se opakuju a je mi jasné, že ne vždy se tento program hodí, ale UA zavedl novinku (kterou už má nějakou dobu třeba Delta), že míle nevyprší nikdy.

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MadLi »

Ahojte, pytal som sa to aj inde ale pisem to aj sem:
Mate niekto skusenost s doplnenim mil do Miles & More cez zakupenie predplatneho vid link nizsie? Tych 40 000mil mi nepride od veci za tych 586,- Eur. Mam 15 000 mil a tym padom ma bonusovka ak je v akcii za 55 000mil vyjde na +- 900,- Eur vratane tax co nieje zle ci? :)

https://www.miles-and-more.com/de/de/pr ... itung.html

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

Ten link nie je úplný

Platiť za mile a taxy 900 euro keď môžeš mať za podobnú cenu za cash mi nepríde úplne rozumné, prepocitaj si to

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MadLi »

Chapem, nieje to rozdiel 50% ale kedze napr teraz je LAX za 55 000 mil spiatocne z Viedne tak mi to nepride uplne od veci cena. Ano da sa obcas zohnat letenka za 1 100 - 1 200,- Eur zo severu ale + priskok ...

Tu je link

https://www.miles-and-more.com/de/de/program/partners/frankfurter-allgemeine-zeitung.html


Odpovědět