Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od georgo »

Nove podminky se netykaji reward mili, ale nove pocitani statusu. Rewardove zustavaji stejne, jen mizna budou zase zvysovat pocet mili potrebny pro award letenku do ruznych miat.


Matt
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 54
Registrován: 31. 05. 2006, 20:55
Oblíbené typy letadel: Boeing 747
Airbus A380
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Matt »

Nemá někdo zlušenost, jak je to s propadáním mil po skončení statusu? Z toho mailu, co mi přišel mi to není úplně jasné. Status mi skončil v únoru a většina mil, co mám je starší 36 měsíců. Škoda, že skončila ta karta od UCB, bylo by to bez starostí.

Please note: your award miles no longer have unlimited validity. All the miles that you have earned so far can now be redeemed for a further 36 months. This will also apply to miles that you earn in future. As a Miles & More Credit Card holder, please check your credit card’s contractual conditions for mileage protection.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Co presne je nejasne na "further 36 months"? :-?

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Filisipi »

Ahoj, nevíte někdo, jak použít upgradovací e-vouchery u lufthansy, které dostanu se statusem? Chci upgradovat jeden let z C do F, ale nikde mi to nenabízí možnost ty vouchery uplatnit. Nebo to jde jen přes call centrum? Díky

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Filisipi píše:
09. 07. 2023, 16:49
Ahoj, nevíte někdo, jak použít upgradovací e-vouchery u lufthansy, které dostanu se statusem? Chci upgradovat jeden let z C do F, ale nikde mi to nenabízí možnost ty vouchery uplatnit. Nebo to jde jen přes call centrum? Díky
Normalne som to robieval cez MM web. Mas to fare bucket, ktory umoznuje upgrade vouchermi?


ecube
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 10. 2013, 10:51
Pohlaví: muž
Bydliště: CPH, KSC
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od ecube »

Tak som dnes stiahol najnovší pokus Lufthansy o NFTcka https://www.uptrip.app/ neviem ma s tým niekto skúsenosť? Vyzerá to tak že si prinajhoršom viete uplatniť Frequent flyer už za 25 letov, ak som to teda správne pochopil.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

teoreticky by sa do toho mali dat natahat BPcka aj za 6 mesiacov dozadu, a status (ak este bude k dispozicii) sa da vybrat 1.1.24 s platnostou do 2/25

co by mi bolo skoro aj luto ze som si nenechal ten let cez mnichov dnes a siel som napriamo.

na druhu stranu, od 25(24) to uz 30 je blizko a este tento rok to je na +2 roky statusu. Ale ak to budu feedovat aj nadalej a bude sa dat ziskat napriklad lounge voucher za par letov tak to moze byt fajn

ecube
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 06. 10. 2013, 10:51
Pohlaví: muž
Bydliště: CPH, KSC
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od ecube »

Miles and more majú promotion kde sa da získať 160k award míľ za 2k $, je to podľa vás worth it? Takisto je niejaka webová stránka kt trackuje dostupnosť awardov (najlepšie aj s taxes (poprípade koľko sú taxes pri award letenkách lebo tu informáciu neviem nikde nájsť))

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

ano, uvazoval som o tom, cez Meilenschaeppchen je jeden return do USA i s taxami okolo 1050 EUR na osobu a to je velmi prijemna suma

ten tracking je problematicky, najlepsie samozrejme cez expertflyer, web M&M je hnus

taxy su okolo 400 euro return na osobu z CR, odlet z A je tak o 50 euro drahsi

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MadLi »

ecube píše:
12. 09. 2023, 16:08
Miles and more majú promotion kde sa da získať 160k award míľ za 2k $, je to podľa vás worth it? Takisto je niejaka webová stránka kt trackuje dostupnosť awardov (najlepšie aj s taxes (poprípade koľko sú taxes pri award letenkách lebo tu informáciu neviem nikde nájsť))
Ja do toho asi pojdem, mam 140 000 mil, dokupim 160 000 a plan je to minut na Johanesburg tam first a spat business pre 2.
Dostupnost je najlepsie priamo sa zaregistrovat na M&M, inak volne miesta su velmi limitovane bohuzial :(

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

Neviem ale ako je to s platnosťou, najlepšie keby predĺžili aj platnosť starších mil, ale imho nie

PaPa
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 22
Registrován: 06. 02. 2018, 10:16
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od PaPa »

jeden tool zde: https://seats.aero/firstclass a ostatní stránky na tomto webu - celkem to odpovídá realitě, škoda že dostupnost ve firstce je u Lufhtansy dost bídná, měl jsem to štěstí když ještě šla pro plebs bookovat měsíce dopředu proletět DPS-BKK-FRA-PRG v jedničce a užít si odvoz v Porsche k letadlu ve FRA, no zamáčknu slzu

Filisipi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 215
Registrován: 09. 11. 2012, 19:11
Oblíbené typy letadel: B748, Dash8 - Q400NG
Pohlaví: muž
Bydliště: Seoul, GMP + ICN
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Filisipi »

PaPa píše:
13. 09. 2023, 08:26
jeden tool zde: https://seats.aero/firstclass a ostatní stránky na tomto webu - celkem to odpovídá realitě, škoda že dostupnost ve firstce je u Lufhtansy dost bídná, měl jsem to štěstí když ještě šla pro plebs bookovat měsíce dopředu proletět DPS-BKK-FRA-PRG v jedničce a užít si odvoz v Porsche k letadlu ve FRA, no zamáčknu slzu
Některé routingy se dají bookovat dopředu za míle. Ale v ne úplně populární termíny. Já mám například HND na prosinec už někdy od března. Dost často to taky nedá lety s přískokem, ale z Hubu ano (naposledy jsem kupoval Fku za míle z MUC do CLT, zrovna poslali 346ku, ale z PRG mi to nic nenašlo). Jinak akorát včera jsem jel Cayennem k 748 a týpek to nepochopitelně měl na sport plus, takže mi po těch FRA panelech na pěkně naklepal ric 😅

Marcela2
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12. 08. 2019, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Marcela2 »

Téměř tři týdny se bezúspěšně snažím o připsání mil, které mi dle pravidel Miles&More byly neoprávněně odečteny.
2.10. jsem rušila dvě bonusové letenky za celkem 284.000 mil, ihned jsem míle viděla připsané na účtu, ale při kontrole za pár dní již na účtu nebyly a na výpisu byly uvedeny jako expirované 1.10.. Hned jsem volala na CZ zastoupení, ale byla jsem odkázána na webový formulář s tím, že oni nemají žádné pravomoce s tím cokoliv dělat. Od té doby jsem Lufthansu kontaktovala více kanály (opakovaně webový formulář, email, chat, pošta) ale stále bez relevantní reakce.
Míle by dle pravidel měly být platné do 31.12.2023.
Věděl byste někdo, jak lépe postupovat, abych se domohla zpětného připsání mil?


Odpovědět