Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Je tu niekto, kto ma rakusku M&M kreditku?


elbraven
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11. 05. 2018, 13:20
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od elbraven »

Dobrý den,
pokudu kupuji letenku pro sebe a další 3 dospělé lidi (jedna z toho manželka) EUR-Kanada s AirCanada/LH, je nějaká možnost započtení status/award mílí za všechny 4 cestující?
Děkuji za odpověď.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

vitaj na fore, Egypt Air ma household account, Lufthansa len pre Nemcov a Svajciarov

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

beardie píše:vitaj na fore, Egypt Air ma household account, Lufthansa len pre Nemcov a Svajciarov


Ani to nie je celkom household, len mileage pooling pri nakupoch

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od pepa007 »

Mám takovej dotaz - právě jsem znovu obhájil Frequent Flyer status u LH/M&M. Ne díky mílím, ale díky 30 segmentům. A musím říct že pořád nechápu, k čemu je to dobrý. Jedinej jakž takž benefit pro mě je vstup do některých salónků na některých letištích (zdaleka ne všech). Jinak mi to přijde úplně k hovnu... Za těch 30 segmentů nasbírám cca 10 tisíc mil, což použiju jednou za rok leda tak na nějakou slevu cca 50 EUR v autopůjčovně nebo za kufr v shopu, a zdar. Dělám něco špatně? Dá se ten status využít nějak smysluplněji? Já bych třeba ocenil bezplatný upgrade do biz class pokud je volno, byť lítám jen po evropě, takže by šlo jen o trochu lepší jídlo.


beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

Skontroluj si triedy a ak sa to dá kreditovat na Aegean, tak to dávaj tam, za rovnaký počet segmentov (+6 s aegeanom) môžeš mať gold

https://upperclasstravel.eu/2019/06/ffp ... ilesbonus/

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:Mám takovej dotaz - právě jsem znovu obhájil Frequent Flyer status u LH/M&M. Ne díky mílím, ale díky 30 segmentům. A musím říct že pořád nechápu, k čemu je to dobrý. Jedinej jakž takž benefit pro mě je vstup do některých salónků na některých letištích (zdaleka ne všech). Jinak mi to přijde úplně k hovnu... Za těch 30 segmentů nasbírám cca 10 tisíc mil, což použiju jednou za rok leda tak na nějakou slevu cca 50 EUR v autopůjčovně nebo za kufr v shopu, a zdar. Dělám něco špatně? Dá se ten status využít nějak smysluplněji? Já bych třeba ocenil bezplatný upgrade do biz class pokud je volno, byť lítám jen po evropě, takže by šlo jen o trochu lepší jídlo.


Salonky v hubech M&M aerolinek plus nekterych letistich mimo (vsude kde je Business salonek M&M aerolinky), batozinu navic na ne-Light letenkach M&M aerolinek a na vsech letenkach LOTu. Co vic bys chtel? Je to celkem dobre stribro...

Upgrade zdarma... za prve, proc by to delali, kdyz chces business, muzes si ho koupit... za druhe, i kdyby to delali, tak se na tebe nedostane, protoze je pred tebou hromada senatoru pripadne FTLu s vyssim farem.


beardie píše:Skontroluj si triedy a ak sa to dá kreditovat na Aegean, tak to dávaj tam, za rovnaký počet segmentov (+6 s aegeanom) môžeš mať gold

https://upperclasstravel.eu/2019/06/ffp ... ilesbonus/


za 30 segmentov da 10k mil do M&M, do A3 potrebuje ziskat za rok 24k... to neda.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Mile neexpiruju, kym trva status (a potom este tri roky).

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3026
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od pepa007 »

Fabo píše:
pepa007 píše:Mám takovej dotaz - právě jsem znovu obhájil Frequent Flyer status u LH/M&M. Ne díky mílím, ale díky 30 segmentům. A musím říct že pořád nechápu, k čemu je to dobrý. Jedinej jakž takž benefit pro mě je vstup do některých salónků na některých letištích (zdaleka ne všech). Jinak mi to přijde úplně k hovnu... Za těch 30 segmentů nasbírám cca 10 tisíc mil, což použiju jednou za rok leda tak na nějakou slevu cca 50 EUR v autopůjčovně nebo za kufr v shopu, a zdar. Dělám něco špatně? Dá se ten status využít nějak smysluplněji? Já bych třeba ocenil bezplatný upgrade do biz class pokud je volno, byť lítám jen po evropě, takže by šlo jen o trochu lepší jídlo.


Salonky v hubech M&M aerolinek plus nekterych letistich mimo (vsude kde je Business salonek M&M aerolinky), batozinu navic na ne-Light letenkach M&M aerolinek a na vsech letenkach LOTu. Co vic bys chtel? Je to celkem dobre stribro...

Upgrade zdarma... za prve, proc by to delali, kdyz chces business, muzes si ho koupit... za druhe, i kdyby to delali, tak se na tebe nedostane, protoze je pred tebou hromada senatoru pripadne FTLu s vyssim farem.


beardie píše:Skontroluj si triedy a ak sa to dá kreditovat na Aegean, tak to dávaj tam, za rovnaký počet segmentov (+6 s aegeanom) môžeš mať gold

https://upperclasstravel.eu/2019/06/ffp ... ilesbonus/


za 30 segmentov da 10k mil do M&M, do A3 potrebuje ziskat za rok 24k... to neda.


K těm salonkům ještě – například v Katowicích je salonek, ale provozovatelem je nejspíš letiště, a vstup do něj nemám. Mám tam jen slevu díky kreditce Raiffeisen se symbolem letadýlka :-)

Další věc je, že ten vstup platí jen když letíte se Star Alliace. Zkoušel jsem například salonek v Soluni, ale letěl jsem tam s Wizzem, takže smůla.

No a třetí věc - většinou je to vstup jen pro jednoho, občas myslím +1. Takže zase k hounu, pokud letíte třeba s děckama.

Takže pro mě osobně jedinej benefit je salonek ve Frankfurtu. Jakože díky za to, ale stejně mi přijde že za 30+ letů ročně by mohlo být trošičku víc..

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

pepa007 píše:K těm salonkům ještě – například v Katowicích je salonek, ale provozovatelem je nejspíš letiště, a vstup do něj nemám. Mám tam jen slevu díky kreditce Raiffeisen se symbolem letadýlka :-)

Další věc je, že ten vstup platí jen když letíte se Star Alliace. Zkoušel jsem například salonek v Soluni, ale letěl jsem tam s Wizzem, takže smůla.

No a třetí věc - většinou je to vstup jen pro jednoho, občas myslím +1. Takže zase k hounu, pokud letíte třeba s děckama.

Takže pro mě osobně jedinej benefit je salonek ve Frankfurtu. Jakože díky za to, ale stejně mi přijde že za 30+ letů ročně by mohlo být trošičku víc..


Jo, na nezavisle salonky to neplati, proto rikam v hubech.

A ono to plati samozrejme jen se *A (pokud ne primo s M&M aerolinkama), snad bys nechtel aby Lufthansa sponzorovala salonkem tve lety s Wizzairem... na to si vybav treba Priority Pass, tem je fuk s kym letis.

No a karticka FTL je jen pro jednoho, to je fakt. Zlato muze vzit ssebou hosta, senatori i deti do 18 let. Takze pokud litas s deckama, musis byt senator. Ale predpokladam, ze na sluzebky ssebou decka netahnes.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MarcosFT »

No to je gól zkoušet se dostat na Stříbro u LH do salonku s palubkou od wizz air...pepo diky

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

MarcosFT píše:No to je gól zkoušet se dostat na Stříbro u LH do salonku s palubkou od wizz air...pepo diky


A jeste do nejakeho nahodneho salonku v Soluni :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Je salonek na stříbro "odjakživa" nebo je to záležitost posledních let? Žena měla kdysi (je tomu tak 10 let) nějakou krátkou dobu stříbro, ale do salonků nechodila. Tak by mě zajímalo, zda to tenkrát nebylo nebo zda je to její nepozornost/nedostatečná informovanost ze strany LH.
EDIT: Létala tehdy hlavně s OS metal, ale pokud se nemýlím, tak už tehdy to byla LH group.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:Je salonek na stříbro "odjakživa" nebo je to záležitost posledních let? Žena měla kdysi (je tomu tak 10 let) nějakou krátkou dobu stříbro, ale do salonků nechodila. Tak by mě zajímalo, zda to tenkrát nebylo nebo zda je to její nepozornost/nedostatečná informovanost ze strany LH.
EDIT: Létala tehdy hlavně s OS metal, ale pokud se nemýlím, tak už tehdy to byla LH group.

Ano, odjakziva, samozrejme ak to bol M&M FTL. A bolo to do business class lounge. Ak Senator, tak Senator lounge. Od augusta 2004 naviac (smarja, to je uz 15 rokov?...) HON Circle do FCL/FCT. Vtedy preslo M&M masivnymi zmenami, napriklad clovek dovtedy pokojne mohol do Senator lounge s boarding passom British Airways, v podmienkach bolo ze "Senator status holder with same day boarding pass" ;) To bolo cavykov na flyertalku vtedy, ze aka devalvacia statusu atd...

miro776
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 77
Registrován: 26. 09. 2015, 23:03
Oblíbené typy letadel: A350, A340, A330, E195
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG,BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od miro776 »

Ahoj, poradilo sa mi teraz urobit 30segmentov u LH/LX a vidim, ze sa mi zmenilo cislo M&M....

To je bezna vec u LH ? , ze sa mu vygeneruje nove cislo M&M (Service card number), ked clovek dosiahne "Frequent Traveller" ?..

Teraz som sa prihlasil na web LH s povodnym cislo M&M, lebo potrebujem kupit letenku na dalsiu sluzobku a hlasi mi to :
Before you can continue, please check the following:
In order to be able to use all functions of your Miles & More card, without any restrictions, please contact the Lufthansa Service Center. (54000 - 10)


Odpovědět