Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Smurfx píše:
Podoba businessu u LH v A300 mezi MUC a FRA je způsobena zejména typem letadla. U single-aisle letadel LH vypadá business naprosto stejně, jako u všech dalších evropských aerolinek.


jasne, preto som napisal nemusi byt nevyhnutne urobeny :wink:


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Za jak dlouho míle (nemyslím statusové) propadnou? Resp.pokud do té doby nasbírám další, ty staré mi zůstanou, tedy expirace bude u všech stejná (podle posledně nasbíraných mil)?

Díky

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Night fly »

Globík píše:Za jak dlouho míle (nemyslím statusové) propadnou? Resp.pokud do té doby nasbírám další, ty staré mi zůstanou, tedy expirace bude u všech stejná (podle posledně nasbíraných mil)?

Díky


IMHO to jsou tri roky bez ohledu na pripadnou "obnovu":

2.5. Mileage expiry

Any mileage not redeemed within 36 months of the date of accrual (date of flight, start of hotel stay, time of car rental) expires at the end of the following quarter, failing other arrangements published in the Miles & More communication media. Attention will be drawn in good time to the date and extent of the lapsed mileage in the Miles & More account information or in the personal Internet mileage account.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od context »

Globík píše:Za jak dlouho míle (nemyslím statusové) propadnou? Resp.pokud do té doby nasbírám další, ty staré mi zůstanou, tedy expirace bude u všech stejná (podle posledně nasbíraných mil)?

Díky


award míle majú platnosť 36 mesiacov od získania... potom prepadnú...

:-) tak som bol pomalší :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

ak mas vyssiu ako modru kartu, tak mile su platne dovtedy, dokedy ju mas a 3 roky sa rataju od skoncenia platnosti karty tusim.


Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj Muže někdo poradit jak ziskat kreditku milles & More? Je to vubec možne když mám učty pouze v ČR? Jake jsou vubec předpoklady které musi byt splněne aby karta byla vydána?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Máte někdo zkušenost, jak se načítají míle na M&M, když si letenku koupím u BMI a metal je UA? Nejlevnější tarif. Když si to koupím přímo u UA, načítá se mi vždy 50% mil. Cena BMI v librách je ale momentálně o něco výhodnější. Asi bych radši letěl s Virgin, ale UA má lepší časy + nechce se mi sbírat míle už na čtvrtou kartu, to takhle nikde nic nenasbírám...

Díky

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od kilgore »

Je to poněkud složitejší. U M&M platí vždy, že se míle načítají podle třídy přepravce, který linku operuje. Jenže není pořádně nikde možné zjistit, jaké třídy si na jednotlivých letech odpovídají, v případě že koupím letenku od jedné aerolinky, ale operuje ji jiná. Shodou okolností mám na středu koupený let na BMI, operovaný UA. Třídy jsou tam V, zpátky Q. Podle nepotvrzených informací by na UA měly být tyto třídy zachovány, tedy podle tabulek M&M bych měl dostat 100% mil (UA V a Q). Ještě jste se v tom nezamotal? :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Díky, nezamotal. Jen mi není nikdy stoprocentně jasné, jakou mám třídu. Jelikož si kupuju zásadně webem nabízené nejlevnější letenky, předpokládám, že mám nejnižší třídu, resp.třídu, ve které se načítá nejméně mil, ale jistý si nejsem. A jak jsem pak zjistil, u BMI i UA je to u tříd, kde se načítá nejméně, shodné, tedy 50%. Jelikož se mi líbí raritní let TATL zpět přes den (IAD-LHR), asi zvolím UA, i když službami by se mi víc líbily BA (kde mám také FF - program, ne status) nebo Virgin.

Marek.R
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 245
Registrován: 13. 07. 2006, 16:45
Stav: Offline

Re:

Příspěvek od Marek.R »

Jelikož v červenci poletím se swiss do Basileje a s Lufthansou do Mnichova, uvažuji, že bych se zaregistroval do programu Miles & More, ale jelikož cizí jazyky nejsou moje parketa, uvažuji, že bych se zaregistroval u polských aerolini LOT, ale mám obavy, že by moje členství nebylo uznáno. Chtěl bych se zeptat jestli jsou programy opravdu propojené a není potřeba aspoň jednou minimalně letět s LOT. Předem děkuji za informace.

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od kilgore »

Propojene jsou. LH, LX, OS i LO pouzivaji jen jeden program. A je snad uplne jedno, u koho se zaregistrujete. Stejne nejspis dostanete kartu s logem Lufthansy, protoze ta u nas M&M ridi.

Myslim, ze neni treba cizim jazykem vladnout. Na webu to nejak zvladnete, a Lufthansa ma tady v Cechach velice slusnou hot-line. Sice tam obcas mluvi slovensky, ale s tim snad problemy mit nebudete :-)

Jestli budete chtit pomoct, poslete soukromou zpravu. Muzu vam poslat pozvani a ziskame 1000 mil jako vstupni bonus oba :-)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Smurfx »

Lufthansa nabízí členům konkurenčních FF programů možnost získat pomocí status match stříbrnou nebo zlatou kartu programu Miles & More na období jednoho roku. Stačí odfaxovat svou stávající kartu a udělat jeden zpáteční let do 31.8.

Více info zde http://milesandmore-aktionen.de/status/?cc=CZ_EN

O nabídce jsem se dozvěděl z emailu, ve kterém stojí:

S naším věrnostním programem pro stálé cestující Miles & More můžete cestovat a využívat naše prvotřídní služby po celém světě.

S naší dnešní nabídkou můžete zažít ještě větší exkluzivitu a získat ještě více výhod: Staňte se držitelem stříbrné nebo zlaté karty programu Miles & More na období jednoho roku pouze za jeden let se společnostmi: Lufthansa, SWISS, Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, Croatia Airlines, Adria Airways nebo.

Bonus za Váš přechod k programu Miles & More získáte tehdy, odfaxujete-li kopii své karty stálého cestujícího programu letecké společnosti, která není členem sítě Star Alliance.

Díky pouhým několika minutám investovaného času budete moci využívat dlouhodobě vyšší úroveň cestování:
Například
+ o 25 % více načtených bonusových a statusových mil za každý let
+ větší váha zavazadel zdarma a přeprava golfového bagu zdarma
+ odbavení u přepážky obchodní nebo první třídy
+ přístup do salónků společnosti Lufthansa nebo partnerů Star Alliance po celém světě
+ vysokou prioritu na čekací listině a zaručenou rezervaci (zlatá karta)
+ větší dostupnost bonusů za lety v rámci programu Miles & More (zlatá karta)


Teď už jen někde najít fax :)

Pro zdejší OK Plus a Flying Blue stříbrné nebo zlaté členy je to určitě zajímavá nabídka :) Lufthansa se evidentně snaží z problémů ČSA vytěžit co nejvíce a vskutku se jí to daří :)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4145
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Podla reci na flyertalku to vyzera na celoeuropsku kampan, spominali sa tam status match ponuky v Taliansku, Spanielsku a este niekde tusim (hlava derava).

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od flyingblue »

Smurfx píše:Lufthansa nabízí členům konkurenčních FF programů možnost získat pomocí status match stříbrnou nebo zlatou kartu programu Miles & More na období jednoho roku. Stačí odfaxovat svou stávající kartu a udělat jeden zpáteční let do 31.8.

Více info zde http://milesandmore-aktionen.de/status/?cc=CZ_EN

O nabídce jsem se dozvěděl z emailu, ve kterém stojí:

Pro zdejší OK Plus a Flying Blue stříbrné nebo zlaté členy je to určitě zajímavá nabídka :) Lufthansa se evidentně snaží z problémů ČSA vytěžit co nejvíce a vskutku se jí to daří :)


Myslim, ze Luthanse jsou cestujici OK celkem sumak. Spis reaguje na pekelne zhorseni podminek Flying Blue. Protoze pocet FF s AF/KL je docela velkej.

Asi si budu muset zridit svoji ctvrtou karticku. Taky mohli s tou integraci bmi pohnout.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5905
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Nějak mi není jasné, co si představují pod pojmem "přechod". Když přejdu s tel.číslem k jinému operátorovi, je jasné, že abych současně zůstal u původního, musím si u něj zřídit nové číslo. Ale odfaxováním karty mi nezaniká ten dotyčný FF program. A za další, jestli se to tedy týká jen těch, co dosud nejsou členy M&M.
I když se toho asi nezúčastním, protože do té doby budu mít tak jedině čas si zaletět ze Splitu do Záhřebu a to není úplně nejlevnější špás, rozhodně ne 2.450 Kč, co stojí letenky LH v akci... Taky to mohli dát delší :x


Odpovědět