Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
brichoni
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 97
Registrován: 08. 08. 2008, 17:50
Bydliště: MXP, PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od brichoni »



whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

to je jedno, ide sa mi prihlasit na lufthansa.sk, .de, .com, .ie, kde len chces. Neprihlasujem sa cez meno/heslo, ale cez cislo karty (2220.......) a PIN. Normalne chod na luftwaffe web dla tvojho vyberu, a tam klikni My account (nie login). Malo by ta to hodit na tento link, kde by si sa mal prihlasit bez problemov. Pripadne skus iny browser a ak nic nepomoze, tak pod login formularom si vyber, ci si zabudol heslo alebo PIN, a klikni accordingly :wink:
Naposledy upravil(a) whiskey dne 26. 08. 2008, 09:35, celkem upraveno 1 x.

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Příspěvek od context »

whiskey píše:to je jedno, ide sa mi prihlasit na lufthansa.sk, .de, .com, .ie, kde len chces. Neprihlasujem sa cez meno/heslo, ale cez cislo karty (2220.......) a PIN. Normalne chod na luftwaffe web dla tvojho vyberu, a tam klikni <i>My account</i> (nie login). Malo by ta to hodit na tento link, kde by si sa mal prihlasit bez problemov. Pripadne skus iny browser a ak nic nepomoze, tak pod login formularom si vyber, ci si zabudol heslo alebo PIN, a klikni accordingly :wink:

kazdopadne dakujem za rady ale nejde to... je nejaky divny problem s mojim pc... kaslem na to zajtra to skusim z inej masiny...
ps: uz si zbaleny?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Night fly »

Podarila se mi zajimava vec: minuly tyden jsem letel na Maltu, letenku jsem mel s kodem KM a vedel jsem, ze let bude op by LH. Pri pokusu o online ckin na ceste tam me system KM nenasel, zkusil jsem se tedy checknout pres LH a ejhle - slo to. Navic na letence bylo pouze cislo letu LH. Ve FRA pri nastupu jsem tedy zkusil u prepazky nechat zadat sve prastare cislo karty M&M, system se nevzpouzel a za par dni jsem mel mile na ucte - nejen award, ale i status :shock: Pritom KM je sice partnerem M&M, ale jen pro award - a navic na letech op by KM...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Podarila se mi zajimava vec: minuly tyden jsem letel na Maltu, letenku jsem mel s kodem KM a vedel jsem, ze let bude op by LH. Pri pokusu o online ckin na ceste tam me system KM nenasel, zkusil jsem se tedy checknout pres LH a ejhle - slo to. Navic na letence bylo pouze cislo letu LH. Ve FRA pri nastupu jsem tedy zkusil u prepazky nechat zadat sve prastare cislo karty M&M, system se nevzpouzel a za par dni jsem mel mile na ucte - nejen award, ale i status :shock: Pritom KM je sice partnerem M&M, ale jen pro award - a navic na letech op by KM...


Pri M&M vzdy rozhoduje metal, takze ak to bolo operated by luftwaffe, tak je to koser.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Night fly »

Sranda... cize hoci nemam letenku na kod LH, ale dajme tomu na nejaku spolocnost uplne mimo M&M (a operuje to LH), tak aj tak dostanem mile do M&M? U AF som mal kedysi problem vyreklamovat mile na let IST-PRG na kode CSA op by THY...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Night fly píše:Sranda... cize hoci nemam letenku na kod LH, ale dajme tomu na nejaku spolocnost uplne mimo M&M (a operuje to LH), tak aj tak dostanem mile do M&M? U AF som mal kedysi problem vyreklamovat mile na let IST-PRG na kode CSA op by THY...


ak das svoje M&M FF cislo na checkine na let operovany LH, tak to funguje presne ako vyssie spominany priklad s KM. LH ta ma v manifeste tak ci onak, bez ohladu na to, cez koho si si letenku do ich lietadla kupil. Mozno to tak neplanovali, a nechceli by to tak mat, ale uz som to volakedy davno zazil tiez :wink: .

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od context »

whiskey píše:ak das svoje M&M FF cislo na checkine na let operovany LH, tak to funguje presne ako vyssie spominany priklad s KM. LH ta ma v manifeste tak ci onak, bez ohladu na to, cez koho si si letenku do ich lietadla kupil. Mozno to tak neplanovali, a nechceli by to tak mat, ale uz som to volakedy davno zazil tiez :wink: .

MM vie niekedy prekvapiť, kamaratke za let s MEX na letenke vydanej AF uznali reklamáciu :-)
a dokonca dostala míle za Y class

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

context píše:MM vie niekedy prekvapiť, kamaratke za let s MEX na letenke vydanej AF uznali reklamáciu :-)
a dokonca dostala míle za Y class


Moj osobny najvacsi hit v tomto smere je OK+. Na award letenku BTS-PRG-ATH nas kvoli zmeskanemu lietadlu v PRG prebukovali na PRG-CDG-ATH a za tie AF segmenty som dostal mile :D

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Může mi někdo říci, jak je to s automatickým bezplatným nebo bezplatným na vyžádání upgradem u jednotlivých společností Star? Já mám sice jen modrou kartu, ale přítelkyně má FF status a na letu UA nás teď oba sami upgradli, sice jen do Economy plus, ale alespoň něco. Je to běžné i u ostatních?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Může mi někdo říci, jak je to s automatickým bezplatným nebo bezplatným na vyžádání upgradem u jednotlivých společností Star? Já mám sice jen modrou kartu, ale přítelkyně má FF status a na letu UA nás teď oba sami upgradli, sice jen do Economy plus, ale alespoň něco. Je to běžné i u ostatních?


velmi sa to lisi od jednej aerolinky k druhej. Americke firmy casto automaticky upgraduju svojich FF, zatial co europske a azijske len ak je eco overbooked. Su na to rozne nazory - jeden napr. tvrdi, ze ak mas vela FF vysich levelov, ako napr. UA, tak automaticky upgrade vedie k tomu, ze si nikto/malokto kupuje business, kedze ho aj tak upgradnu, lebo je 1K alebo 1P. Tym padom firma zarobi menej na premium airfares, menej investuje do premium cabins atd atd. a v konecnom dosledku klesa kvalita produktu. Podobne US. Na flyertalku su cele litanie na tuto temu.
LH/LX/OS/LO napr. upgraduju minimalne, vzdy ako dosledok overbookingu, t.j. mozes mat F prazdne, a v C styroch senatorov a troch HON circle clenov, pokial nie je C overbookovane, tak to F aj zostane prazdne.
SQ neviem, to by nam mozno dider vedel objasnit.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od dider »

U SQ je to podobne jako us LH/OS/LX. Jinak jak pise whiskey, kazdy produkt ma svoji cenu a neni rozumne nabizet ho levneji a snizovat tak jeho hodnotu. Upgrade je u SQ mozny, ale je nutne za nej zaplatit ve forme nalitanych mili a taky nutnost vlastnit eko letenku ve vyssi RBD. Vysledkem teto strategie je mnohem vyssi vynos na sedacku proti konkurenci, diky cemuz si firma muze dovolit investovat hodne do noveho kabinoveho produktu a jeho image, a nasledne tak diky vysoke poptavce nabizet i vyssi cenu(rozumej ne free upgrade).

U A380 suites neni upgrade mozny vubec. Predstavte si situaci, ze si koupite za 400k sedadlo do SYD a vedle pan vam rekne, ze to ma jako automaticky upgrade for free. Priste se na to vykaslete a budete doufat, ze ten upgrade dostanete taky. Aerolinka nenabizi skvely produkt proto aby byl pak "prodavan" za upgrady, ale proto, aby diky tomu produktu rostly vynosy.

A to je napriklad situace s business u CSA do NYC. Kdyby v CSA dokazali nabidnout kvalitni produkt za rozumnou cenu, mohli by pak spolehat na cestujici, kteri jsou ochotni si za luxus zaplatit a CSA by pak klidne mohlo free upgrade do business zrusit a zaplnit tak svojich nekolik business class mist za trzni cenu.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

Ten přítelčin upgrade u UA nebyl na Mileage plus, ale na M&M. Nevím, jestli měli overbooking, ale upgradli poměrně dost lidí. Když řekla, že cestuje s přítelem, agent v gatu se jí zeptal, jestli mě má upgradnout také :-) a to bylo vše (já mám jen základní M&M kartu a letenky jsme měli kupované zvlášť, takže to ani nejprve neviděl).

Ad ČSA a jejich "kvalitní" business produkt: Vím, že se nedá long haul srovnávat s hodinovým letem po Evropě, ale když vidím Business class u LH např. PRG-FRA, tak nevidím rozdíl...

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4151
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Globík píše:Ten přítelčin upgrade u UA nebyl na Mileage plus, ale na M&M. Nevím, jestli měli overbooking, ale upgradli poměrně dost lidí. Když řekla, že cestuje s přítelem, agent v gatu se jí zeptal, jestli mě má upgradnout také :-) a to bylo vše (já mám jen základní M&M kartu a letenky jsme měli kupované zvlášť, takže to ani nejprve neviděl).

Ad ČSA a jejich "kvalitní" business produkt: Vím, že se nedá long haul srovnávat s hodinovým letem po Evropě, ale když vidím Business class u LH např. PRG-FRA, tak nevidím rozdíl...


ono je to prave o longhaul upgrade. V ramci Europy to urcite prezijes v Y.
A takisto shorthaul C nemusi byt nevyhnutne urobeny len posuvanim zavesu - toto je MUC-FRA na LH A300:
viewtopic.php?p=85100#p85100

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Smurfx »

whiskey píše:
ono je to prave o longhaul upgrade. V ramci Europy to urcite prezijes v Y.
A takisto shorthaul C nemusi byt nevyhnutne urobeny len posuvanim zavesu - toto je MUC-FRA na LH A300:
viewtopic.php?p=85100#p85100


Podoba businessu u LH v A300 mezi MUC a FRA je způsobena zejména typem letadla. U single-aisle letadel LH vypadá business naprosto stejně, jako u všech dalších evropských aerolinek.


Odpovědět