Miles & More

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

Ak nemáš možnosť získať ich inak, tak do toho chod


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

MadLi píše:Chapem, nieje to rozdiel 50% ale kedze napr teraz je LAX za 55 000 mil spiatocne z Viedne tak mi to nepride uplne od veci cena. Ano da sa obcas zohnat letenka za 1 100 - 1 200,- Eur zo severu ale + priskok ...

Já teda nevím, kdy chceš letět, ale třeba na září jsou ceny za přímý let VIE-LAX každý den v rozmezí cca 750-800 € za zpátečku (asi to bude light, ale do 900 € by se plnotučná economy snad vejít měla?). Pokud chceš letět v létě, tak to bude asi dražší, ale na druhou tak s 55000 mílemi moc nepočítej, pokud si to nebudeš bukovat rok dopředu (alespoň zkušenost s UA Mileage Plus).

MadLi
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 15. 02. 2009, 15:23
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MadLi »

Ja mam samozrejme na mysli business class :D mile za economy by som nikdy nedal :oops: som to zabudol napisat, sorry

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

MadLi píše:Ja mam samozrejme na mysli business class :D mile za economy by som nikdy nedal :oops: som to zabudol napisat, sorry

Aha, tak to je fakt zadarmo za těch 55000 mil. Já žiju v cifrách UA, tam je za 60000 nejlevnější zpátečka economy pevninská Amerika - střední Evropa

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

Globik píše:
MadLi píše:Ja mam samozrejme na mysli business class :D mile za economy by som nikdy nedal :oops: som to zabudol napisat, sorry

Aha, tak to je fakt zadarmo za těch 55000 mil. Já žiju v cifrách UA, tam je za 60000 nejlevnější zpátečka economy pevninská Amerika - střední Evropa

normalne stoji Europe-North America v C 112k mil. Za 55k je to tzv. mileage bargain. Napr. do Japonska z Europy to stoji normalne v C 142k, ale mal som to par krat za 70k ako bargain, ked je akurat availabilita.
https://www.meilenschnaeppchen.de/
Vzdy zaciatkom mesiaca sa to meni.


Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Globik »

whiskey píše:
Globik píše:
MadLi píše:Ja mam samozrejme na mysli business class :D mile za economy by som nikdy nedal :oops: som to zabudol napisat, sorry

Aha, tak to je fakt zadarmo za těch 55000 mil. Já žiju v cifrách UA, tam je za 60000 nejlevnější zpátečka economy pevninská Amerika - střední Evropa

normalne stoji Europe-North America v C 112k mil. Za 55k je to tzv. mileage bargain. Napr. do Japonska z Europy to stoji normalne v C 142k, ale mal som to par krat za 70k ako bargain, ked je akurat availabilita.
https://www.meilenschnaeppchen.de/
Vzdy zaciatkom mesiaca sa to meni.

Jasně, LH má tedy evidentně nižší počet mil na award. UA má v Y cca 60000, saver je 30000. Saver C je cca 60000. Ale vše za OW!

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MarcosFT »

LH ma tady ty akce super, akorat mam pocit ze jde jen LH metal (takze nelze nakombinovat s OS ani LX, SN ani nepocitam). KLM, respektive FB ma take deals vychazejici kazdy mesic, ale za posledni rok tam nebylo nic normalniho. Posledni co pamatuju za 55k RT bylo Curacao, jinak je to vse jen minus 25 procent kdyz dobre. A stale se opakujici destinace.

georgo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 01. 03. 2010, 21:36
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od georgo »

MarcosFT píše:LH ma tady ty akce super, akorat mam pocit ze jde jen LH metal (takze nelze nakombinovat s OS ani LX, SN ani nepocitam). KLM, respektive FB ma take deals vychazejici kazdy mesic, ale za posledni rok tam nebylo nic normalniho. Posledni co pamatuju za 55k RT bylo Curacao, jinak je to vse jen minus 25 procent kdyz dobre. A stale se opakujici destinace.

Zrovna tenhle měsíc je tam s LX metal pár zajímavých věci - Havana (bohužel s Edelweiss), San Diego, Los Angeles, Montreal, EWR, Osaka, Nairobi, Dar Es Salam. Snad poprvé větší nabídka s LX než LH metal.

MarcosFT
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 709
Registrován: 10. 06. 2014, 21:30
Oblíbené typy letadel: B747, E145, B753
Bydliště: Hong Kong
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od MarcosFT »

georgo píše:
MarcosFT píše:LH ma tady ty akce super, akorat mam pocit ze jde jen LH metal (takze nelze nakombinovat s OS ani LX, SN ani nepocitam). KLM, respektive FB ma take deals vychazejici kazdy mesic, ale za posledni rok tam nebylo nic normalniho. Posledni co pamatuju za 55k RT bylo Curacao, jinak je to vse jen minus 25 procent kdyz dobre. A stale se opakujici destinace.

Zrovna tenhle měsíc je tam s LX metal pár zajímavých věci - Havana (bohužel s Edelweiss), San Diego, Los Angeles, Montreal, EWR, Osaka, Nairobi, Dar Es Salam. Snad poprvé větší nabídka s LX než LH metal.



Diky, to jsem nevedel, jdu vybirat to LAX.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od beardie »

po novom sa da k swissu za rovnake mile prilepit aj priskok, ale dostupnost, minimalne do LAX, je tristna
https://upperclasstravel.eu/2020/03/mei ... n-03-2020/

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, B757, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od martinlingan »

Ahoj, měl jsem na Velikonoce koupený jako Mileage bargain trip do SEA (55 tis. mil +taxy), který byl samozřejmě zrušený. Neřešil jste už někdo přebookování nebo zrušení a refund majlí + poplatků? Nepřišel mi ohledně toho ani žádnej mail, zkrátka nula informací.

Fabo
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3146
Registrován: 04. 01. 2007, 13:42
Bydliště: HAG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od Fabo »

Melo by to fungovat normalne jako u placeneho letu, tedy prebookovani na jiny volny termin nebo vraceni mil + poplatku.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4146
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od whiskey »

martinlingan píše:Ahoj, měl jsem na Velikonoce koupený jako Mileage bargain trip do SEA (55 tis. mil +taxy), který byl samozřejmě zrušený. Neřešil jste už někdo přebookování nebo zrušení a refund majlí + poplatků? Nepřišel mi ohledně toho ani žádnej mail, zkrátka nula informací.

ak bol let zruseny, osobne by som pytal nazad mile+peniaze, prebookovat v tejto chvili je imho loteria.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2862
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od alesesl »

Kamarad potrebuje ziskat 5tis mil do MM na nejaky award. Da se nejak smysluplne rychle ziskat v dnesni dobe tento pocet mil. Newsletter, appku uz vyuzil. Unicredit bank kreditku nema.

diky

martinlingan
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 35
Registrován: 24. 02. 2017, 18:17
Oblíbené typy letadel: B787, B757, E190
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Re: Miles & More

Příspěvek od martinlingan »

alesesl píše:Kamarad potrebuje ziskat 5tis mil do MM na nejaky award. Da se nejak smysluplne rychle ziskat v dnesni dobe tento pocet mil. Newsletter, appku uz vyuzil. Unicredit bank kreditku nema.

diky


Napadá mě jen transfer majlí od někoho jiného, 5 tisíc mil by mělo vyjít na 50 EUR.


Odpovědět