Nejlepší společnost

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Lauda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 30. 04. 2006, 16:12
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Nejlepší společnost

Příspěvek od Lauda »

Chtěl bych se zeptat,jakou byste volili leteckou společnost na cestu do USA(JFK).Jestli Air France,ČSA,British Airways nebo Lufthansu?Ptám se protože o prázdninách tam letím a let bych si chtěl užít v letadle té nej společnosti.Dík za odpověď


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Nejlepší společnost

Příspěvek od Zlin142 »

Lauda píše: a let bych si chtěl užít v letadle té nej společnosti.Dík za odpověď


No jestli letíš business nebo třeba dokonce první třídou, tak bych asi volil BA, kde je ten kvalitativní rozdíl v palubním servisu opravdu znát (business mohu potvrdit sám, o first jsem jen četl... :wink: ).
Jestli letíš cattle class (economy) evropské aerolinky, tak je to víceméně jedno.
Já bych letěl asi s ČSA.
Naposledy upravil(a) Zlin142 dne 02. 05. 2006, 13:33, celkem upraveno 1 x.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Jak píše Zlín142: v economy je to jedno - já bych volil podle ceny.

Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

Jafa píše:Jak píše Zlín142: v economy je to jedno - já bych volil podle ceny.


To bych si dovolil nesouhlasit - economy se dost podstatne lisi. Muj zebricek by byl:
Air France (maji v economy IFE a velice dobry palubni servis)
BA (taky maji IFE, servis budu moct zhodnit pristi tyden :-))
pak dlouho nic
pak jeste dlouho nic a tyhle tri spolecnosti vice mene jsou na stejne urovni (podle meho zebricku)
KLM - servis sice stoji za prd, IFE se nekona, ale je to zajimava zkusenost v pripade ze leti MD-11
Lufthansa - servis stoji za houby, IFE se taky nekona, nektery letadla maji Internet
CSA - servis jakztakz, ale letadla z doby ledovy (podobne jako KLM a Lufthansa v pripade 747 :-)). IFE se taktez nekona.

tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Příspěvek od tatranka »

No podle vlastni zkusenosti bych se urcite vyhnul LH a CSA.
LH - pokud "natrefis" na jejich 747 tak je to opravdu hruza. Ten JFK se asi jeste da zvaldnout, ale mel jsem tu smulu, ze jsem s nimi letel SFO a to uz je na povazenou.
Ja preferuji na letech do USA SAS, sice smerovani pres CPH nabo ARN je krapet drazsi, kvuli poplatkum, ale servis i IFE maji na solidni urovni a maji dokonce internet a 2 vesele kamery. Pohled pred a pod letadlo.
Ted me tak napada, ze SAS naletava EWR a ne JFK...ale to by snad nemel byt problem.


dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Snehulak:Kalamackej T7 ma urcite IFE i v Economy. Nevim na 100 procent ale myslim si ze A330 maji taky. Jinak LH je v tomhle velke zklamani por me. Jsem cekal ze v A346 IFE uz bude.

Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

dider píše:Snehulak:Kalamackej T7 ma urcite IFE i v Economy. Nevim na 100 procent ale myslim si ze A330 maji taky. Jinak LH je v tomhle velke zklamani por me. Jsem cekal ze v A346 IFE uz bude.


Jo, to souhlasi - me nejak v pameti zustala jen ta MD-11. Kazdopadne KLM 747 zadny IFE taky nema. A LH v economy sux :-(.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

LH co se tyka servisu nic moc. A346 je sice pekne letadlo, ale v provedeni LH mi prijde dost nepohodlne A343 i A346. A340 ma pro mne uvnitr takovy neprijemny hluk vyssich frekvenci nez dvoumotoraky.
Na druhou stranu jsou pry z velkych evropskych aerolinek nejdochvilnejsi.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

dider píše:Snehulak:Kalamackej T7 ma urcite IFE i v Economy. Nevim na 100 procent ale myslim si ze A330 maji taky. Jinak LH je v tomhle velke zklamani por me. Jsem cekal ze v A346 IFE uz bude.


A330 KLM ma taky LCD s IFE v kazdem operadle i v economy.

dider
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2590
Registrován: 11. 08. 2004, 21:24
Bydliště: Den Haag
Stav: Offline

Příspěvek od dider »

Mozna jeste SWISS by nemusela byt spatna volba. Maji IFE v A330 a A340. Ale bacha na codeshary, treba AA ma IFE jen v T7.

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

SAS ma pry taky IFE ve vsech A330-340 a dobry servis. Nevim, dalku jsem s nima nikdy neletel.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Snehulak píše:
Jafa píše:Jak píše Zlín142: v economy je to jedno - já bych volil podle ceny.



KLM - servis sice stoji za prd, IFE se nekona, ale je to zajimava zkusenost v pripade ze leti MD-11


Nuz tento NW Platinm Elite, co casto derie nohavice v KL jetoch cez Atlantik, ze KL onboard service stoji za prd.

Co sa tyka letu cez Atlantik na JFK, tak westbound by som si z AMS vybral T7 let KL641, je tam IFE takto sa clovek moze pozabavat za vidna. Spat by som si vybral let KL644, co je B747M (ako mixed), tam IFE nie je, co znamena, ze clovek ma vacsiu sancu sa vyspat v noci pocas letu, lebo necumi na nejake blbe filmy.

Snehulak
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 106
Registrován: 14. 07. 2005, 13:56
Stav: Offline

Příspěvek od Snehulak »

Jano píše:
Snehulak píše:KLM - servis sice stoji za prd, IFE se nekona, ale je to zajimava zkusenost v pripade ze leti MD-11


Nuz tento NW Platinm Elite, co casto derie nohavice v KL jetoch cez Atlantik, ze KL onboard service stoji za prd.

Co sa tyka letu cez Atlantik na JFK, tak westbound by som si z AMS vybral T7 let KL641, je tam IFE takto sa clovek moze pozabavat za vidna. Spat by som si vybral let KL644, co je B747M (ako mixed), tam IFE nie je, co znamena, ze clovek ma vacsiu sancu sa vyspat v noci pocas letu, lebo necumi na nejake blbe filmy.


Jano, rekl jsem jen svuj nazor. Bohuzel do destinace kam letam casteji KLM nabizi prave jen tu MD-11. Jak jsem jiz psal, je to zajimava zkusenost, ale osobne radeji davam prednost BA nebo AF. Je ale pravda ze s KLM jsem neletel skoro uz 5 let, takze ten servis po mergeru s AF vyznamne zlepsili ...

Kdyz uz jsme u tech spolecnosti, tak osobne nejlepsi zkusenost mam s Alitalii, tam se mi podarilo totiz ztravit nad Kanadou cca 1 hodindu v kokpitu. To zadnej servis ani IFE nenahradi :-). (to ale neznamena ze Alitalii bych dneska nekomu doporucoval - po 2001 se do kokpitu asi tezko nekdo dostane, a zbytek fakt nestoji za to ...).

meir
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 10
Registrován: 22. 05. 2006, 18:59
Stav: Offline

Příspěvek od meir »

V posledni dobe se AF dost zlepsila. Doporucuji pro mezikontinentalni.


Odpovědět