OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

whiskey píše:
tygrlive píše:stejny dotaz.... premyslim mezi FlyingBlue a Aeroflot ... nebo je v ST jeste neco nadejneho?

neviem preco mam ten dojem, ale tipujem, ze ani FB ani Aeroflot ti na OK+ Gold status match neda...


Pokud si spravne pamatuju, tak v ramci alianci nedela status match nikdo. Nicmene Ti nic nebrani sbirat mile s jednou aerolinkou a cerpat vyhody z druhe karty (samozrejme statusove mile prvni rok nedostanes).


The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od The810 »

Musi to byt SkyTeam? Lebo ak ste ochotni prejst napriklad k *A tak viem ze AB robi status match prakticky od kazdeho no a LH vam potom status match od AB urobi veeeeeeeeelmi rada. Aj ked mozno budete musiet splnit challenge.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od tygrlive »

The810 píše:Musi to byt SkyTeam? Lebo ak ste ochotni prejst napriklad k *A tak viem ze AB robi status match prakticky od kazdeho no a LH vam potom status match od AB urobi veeeeeeeeelmi rada. Aj ked mozno budete musiet splnit challenge.


AB? kde to najdu?

zatím jsem pro ty co mají OK našel jen nabídku od United http://statusmatcher.com/report.php?id=1703 bohužel, tímto směrem já nelétám...

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od The810 »

Napis na topbonus@airberlin.com, vysvetli im ze zvazujes zmenu dopravcu atd a daju ti ponuku.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

Mně se loni podařilo přesvědčit Deltu, že mi udělali match na Flying Blue (Gold -> Gold).
Trvalo to více než měsíc a bylo potřeba jim nafaxovat do USA kartičku a přehled letu za posledních 6 měsícu.


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:Mně se loni podařilo přesvědčit Deltu, že mi udělali match na Flying Blue (Gold -> Gold).
Trvalo to více než měsíc a bylo potřeba jim nafaxovat do USA kartičku a přehled letu za posledních 6 měsícu.


Fiha, to jsi lucky man :-)

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

flyingblue píše:
xmurphy píše:Mně se loni podařilo přesvědčit Deltu, že mi udělali match na Flying Blue (Gold -> Gold).
Trvalo to více než měsíc a bylo potřeba jim nafaxovat do USA kartičku a přehled letu za posledních 6 měsícu.


Fiha, to jsi lucky man :-)


Znamenalo to pro mě cca 45k RDM ~ 500$, o které jsem dostával 100% bonus RDM od začátku a né až od 50k MQM (a 25% bonus od 25k MQM) + několik domestic upgradů a 1 OpUp. Takže ano, Delta mi udělala radost tím, že mi věnovala cca 500$ + nějaké pohodlí...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:
flyingblue píše:
xmurphy píše:Mně se loni podařilo přesvědčit Deltu, že mi udělali match na Flying Blue (Gold -> Gold).
Trvalo to více než měsíc a bylo potřeba jim nafaxovat do USA kartičku a přehled letu za posledních 6 měsícu.


Fiha, to jsi lucky man :-)


Znamenalo to pro mě cca 45k RDM ~ 500$, o které jsem dostával 100% bonus RDM od začátku a né až od 50k MQM (a 25% bonus od 25k MQM) + několik domestic upgradů a 1 OpUp. Takže ano, Delta mi udělala radost tím, že mi věnovala cca 500$ + nějaké pohodlí...


Ty domestic upgrady bys pravdepodobne dostal i jako zlatak AF, ale musel bys somrovat na gejtech :-)

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

flyingblue píše:Ty domestic upgrady bys pravdepodobne dostal i jako zlatak AF, ale musel bys somrovat na gejtech :-)


To sice asi jo, ale to bych musel mit v rezervaci FB... Což když jsem se rozhodl pro přesun ke SkyMiles by nebylo ono...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

xmurphy píše:
flyingblue píše:Ty domestic upgrady bys pravdepodobne dostal i jako zlatak AF, ale musel bys somrovat na gejtech :-)


To sice asi jo, ale to bych musel mit v rezervaci FB... Což když jsem se rozhodl pro přesun ke SkyMiles by nebylo ono...


Nemuseeeel nemuseeel. Musis jenom somrovat.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

flyingblue píše:
xmurphy píše:
flyingblue píše:Ty domestic upgrady bys pravdepodobne dostal i jako zlatak AF, ale musel bys somrovat na gejtech :-)


To sice asi jo, ale to bych musel mit v rezervaci FB... Což když jsem se rozhodl pro přesun ke SkyMiles by nebylo ono...


Nemuseeeel nemuseeel. Musis jenom somrovat.


A není lepší dostat status match a tím více mil, upgrade 3 dny před odletem (případně v době nákupu u Y) a nemuset somrovat? :)

ale konec OT

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od jonapet »

flyingblue píše:
jonapet píše:Jen další důvod s ČSA nikam neletět. Když nedostanu za value special žádné míle, tak to můžu letět s nízkonákladovkou a nebo začít lítat s jinou aliancí.



A nebo mit karticku jineho partaka ve SkyTeamu


Nemá někdo tip na alternativu v rámci SkyTeamu? Koukal jsem na Mille Miglia od AZ. Míle expirují až po 24 měsících. Dle mého velmi štědrý příděl mil za lety s ČSA:

http://www.alitalia.com/EN_EN/millemigl ... m/csa.aspx

Pro ilustraci např. booking class L ČSA: 50% /AZ MM: 100%; booking class W ČSA: 0/AZ MM 50%

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

jonapet píše:
flyingblue píše:
jonapet píše:Jen další důvod s ČSA nikam neletět. Když nedostanu za value special žádné míle, tak to můžu letět s nízkonákladovkou a nebo začít lítat s jinou aliancí.



A nebo mit karticku jineho partaka ve SkyTeamu


Nemá někdo tip na alternativu v rámci SkyTeamu? Koukal jsem na Mille Miglia od AZ. Míle expirují až po 24 měsících. Dle mého velmi štědrý příděl mil za lety s ČSA:

http://www.alitalia.com/EN_EN/millemigl ... m/csa.aspx

Pro ilustraci např. booking class L ČSA: 50% /AZ MM: 100%; booking class W ČSA: 0/AZ MM 50%


Ja mam delta Skymiles

kopi
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 96
Registrován: 11. 02. 2009, 13:49
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kopi »

flyingblue píše:Ja mam delta Skymiles

Nevím, jestli je to už po novu, nebo ne, ale u Skymiles jsou OK lety takto:
Class Exclusions: E, G, N, O, P, R, S, U, W, Z
Zbytek je 100%.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

kopi píše:
flyingblue píše:Ja mam delta Skymiles

Nevím, jestli je to už po novu, nebo ne, ale u Skymiles jsou OK lety takto:
Class Exclusions: E, G, N, O, P, R, S, U, W, Z
Zbytek je 100%.


Ona zmena neni vzdy synchronni. Jinak mym hlavim duvodem ke switchi ke Skymiles byla zmena nacitani levnejsich booking class u AF a KL.


Odpovědět