OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
hanez
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 39
Registrován: 16. 01. 2010, 13:43
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hanez »

jo - v pohodě (loni v listopadu) - byznys tam s air france, zpět s aeromexico, jenom bacha na přestup v méxico city, air france přilítá na jiný terminál, ze kterého se musí přejet vlakem do terminálu aeromexico, je to docela dálka. příště bych asi letěl obě trasy s aeromexico, vychází i levněji taxy


poplis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 27. 04. 2011, 19:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od poplis »

aha tak to je ale skoro pred rokem,economy jsi nepoptaval?..s air france asi nee,spis aeromexico.na kolik te vysly taxi ? a trasovani s Air France bylo normalne pres atlantik asi že?
Naposledy upravil(a) poplis dne 01. 08. 2012, 15:47, celkem upraveno 1 x.

bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od bubo »

drobnost, kterou jsem se dozvedel pri druhem telefonatu na linku OK PLus (u toho prvniho mi to ten manik proste nerekl). pokud to jde, tak nekombinujte dopravce. PRG-CDG-PRG bylo jeden let OK a druhy AF drazsi o cca 400 CZK nez oba lety s CSA....

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

Zajimavy veci. V patek pred 14 dny jsem V Celnici rezervovat ty 2 letenky PRG-CDG-LAX-PPT v C (krom LAX-PPT a zpet) - jak jsem psal par stranek nazpet. Byly mi vypocitany taxy na 19.100,- Kc na osobu. Sileny, ale nedalo se nic delat. Rezervace platila do pulnoci nasledujiciho patku. Den predem, ve ctvrtek jsem do toho prastil, zavolal na info linku a chtel rezervaci potvrdit. Operator se omlouval, ze letenky nemuze ihned vystavit, system cosi-cosi-propojeni-cosi-cosi-air france-cosi cosi, proste nema aktualni taxy a tak to ihned nejde. Zapsal aspon mimo jine FF cislo do rezervace (chyelo tam) a ze hlavne posila pozadavek na tarifni oddeleni a nasledujici den (patek) odpoledne mam zavolat, uz to tam budou urcite mit.

Volam v patek odpoledne, operatorka do toho kouka ale pak se omlouva, ze taxy tam jeste nemaji, letenku nemuze vystavit. A rezervace vecer propadne. A jeste ze jeden segment PRG/CDG je nejakej zrusenej, ci co. Ale ze to se nejak vyresi. Nicmene jediny co muze udelat, kvuli taxam, je rezervaci zrusit a zalozit novou. Jen do pondelka (na dyl to pry nejde, jen 3 dny - zajimavy, ta aktualni rezervace byla na 7 dni). Problem je, ze na 1 segment PRG-CDG (nebo opacne) uz nejsou volny mista v C a tak pokud je nekdo na waitinglistu, sebere mi je hned po zruseni te prvni rezervace. Proti tomu jsem protestoval, ze potvrzuji rezervaci v platne dobe, ze mi to nebude prideleno to co mam na rezervaci jen kvuli nejakym jejich systemovym problemum (ktery me nezajimaji). K nicemu mi to nebylo. Pani se jen omlouvala, ze s tim nic delat nemuze, ze to tak neni, ze by mi to nechteli dat, ze jsou naopak radi, kdyz muzou neco takovyho vystavit. Ze taxy musi jit vzdycky pres Air France primo a je to slozity a trva to. Rikam, ze V Celnici mi pani vypocitala taxy s kalkulackou behem 2 minut. Na to se me operatorka ptala, proc mi je teda nenapsala do rezervace? CO JA VIM?! To by mi mela rict spis ona, a ne ja ji :) Zkousel jsem ze zoufalosti i nabidnout, ze ty letenky preplatim a az dopocitaji taxy, tak mi budou dobropisovat rozdil zpet. Byl jsem prepnut na on-hold (zrejme jsem ji tim presvedcil, ze to vazne hodne chci) a zkousela neco dal. Zadna zmena ale, nic lepsiho nejde, o to zaplaceni hlavne nejde, system nepovoli vystaveni letenky bez vyhodnocenych tax. Takze jedine zrusit a novou rezervaci na pondeli, doufat, ze mista v C vydrzi. A v pondeli to pak s taxama doresit. Po 40 minutach telefonatu jsem uz nemel cas a musel jsem odjet, tak jsem to cele odlozil, ze se jim vecer ozvu a doresime to.

Hodinu a pul na to jsem mel na telefonu zmeskany hovor z CSA a E-mail, ze me nemuzou sehnat, ze letenka je pripravena k zakoupeni, taxy byly vypocitany na 6.100,- :surprised:
Doma jsem jim urychlene zavolal, vse potvrdil, zaplatil a letenky mam. Nerozumim tomu, plno protichudnych informaci, nevim ktere taxy vlastne byly spatne vypocitane ale nechci do toho stourat. Konec dobry, vsechno dobre. Snad, letime az v Q1 2013 :wink:

pickard
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 16
Registrován: 19. 09. 2007, 17:20
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pickard »

to je ale podivny pribeh :( ty taxy na zacatku vypadaj prestrelene (19 tis.?, to asi pani na kalkulacce spatne neco zmackla) a ty druhe mi zas prijdou nizke (6 tis.?). Treba PRG-CDG-LAX tipuju taxy kolem 9. tis....
ale tak taky bych nerozporoval. Jen mne udivuje jak je to cele takove pekne zmatlane..


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 624
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

Jestli ti to prodali za 6k, tak bych se v tom fakt nešťoural. Podle matrixu ty taxy vždycky vycházely kolem 20k.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od MS743 »

pickard píše:to je ale podivny pribeh :( ty taxy na zacatku vypadaj prestrelene (19 tis.?, to asi pani na kalkulacce spatne neco zmackla) a ty druhe mi zas prijdou nizke (6 tis.?). Treba PRG-CDG-LAX tipuju taxy kolem 9. tis....
ale tak taky bych nerozporoval. Jen mne udivuje jak je to cele takove pekne zmatlane..


Ono vubec se dovolat OK plus je dilo. cekat na lince 35 minut je opravdu nechutne! ale budiz. Potreboval jsem nutne bonusovou letenku na let do Kahiry kvuli emergency smutne udalosti. Nasel jsem po velkem usili KLM C class. Co me zaraziko jsou letistni taxy = byly skoro 10,000KC! pekny rozdil od 1600-1700KC kdyz se letalo naprimo s OK

Pani v kanclu rekla ze AF/KL zvysili taxy a poplatky o 100% na veskere linky kam CSA nedavno prestala letat, takze alespon jsem vyuzil mile a jiz mam karticku OK plus prazdnou... Jiz se to bohuzel nevyplati. Vyhody jsou JEN na lety OK a zda se leta mimo evropy tak je to asi na nic :sad:

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

Mimochodem, jak rychle vam z uctu OK+ zmizely mile po zakoupeni bonusovky?

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Tonda 2 »

tak deset dní...,chvilku jim to trvá,než to zaznamenají :D

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 624
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

MS743 píše:...Co me zaraziko jsou letistni taxy = byly skoro 10,000KC! pekny rozdil od 1600-1700KC kdyz se letalo naprimo s OK
...
Jiz se to bohuzel nevyplati. Vyhody jsou JEN na lety OK a zda se leta mimo evropy tak je to asi na nic :sad:

Technicky vzato, nějakých 90% z těch 10k byl palivový příplatek (YQ), ne letištní taxy. Vyplatí se tedy na bonusovky vybírat lety/společnosti, kde palivový příplatek je minimální či žádný. Tudíž nejspíš KE, AM, UX.

Zajímalo by mě, jestli už někdo zkusil bonusovku přes AUH. Podle matrixu by např. PRG/BKK mělo být za cca tisícovku, pokud se to vystaví na OK lety (YQ=0). Na EY letech už jsou taxy o dost vyšší (YQ=5-6k). Jestli to tedy vůbec jde vystavit na OK lety... Ovšem takové SYD je YQ nula, ať je to OK nebo EY.

JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od JanoS »

V matrixu do ADVANCED ROUTING CODES Napiste tohle:

/f bc=y

a tim prinutite aby hledal jenom ve tride Y. Tak vam to najde plne taxy.
U Air France to ale je uz premium economy myslim, tak taxy muzou byt vyssi.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 624
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

Copak taxy v matrixu, ty najít umím... Jde mi o to, co v reálu povolí ČSA/okplus. Jak jsem psal, rozdíl v taxách PRG/BKK může být i 6k na těch samých letech zřejmě jen v závislosti, s jakými kódy je letenka vystavena (OK, EY).

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5910
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Globik »

Podle mě je YQ největší zlodějna. Založím firmu na taxislužbu a po Praze rozvěsím billboardy "Cena 15 Kč na km, za každou jízdu 2 jízdy na stejnou nebo kratší vzdálenost zdarma." Lidi mi utrhají ruce. Až si lidi objednají taxi na tu jízdu zdarma, sdělím jim, že je jízda zdarma, ale zaplatí palivový příplatek 50 Kč na km. Lidi mi rozbijí hubu a ČOI (a nevím kdo ještě) rozpráší.

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

Globik píše:Podle mě je YQ největší zlodějna. Založím firmu na taxislužbu a po Praze rozvěsím billboardy "Cena 15 Kč na km, za každou jízdu 2 jízdy na stejnou nebo kratší vzdálenost zdarma." Lidi mi utrhají ruce. Až si lidi objednají taxi na tu jízdu zdarma, sdělím jim, že je jízda zdarma, ale zaplatí palivový příplatek 50 Kč na km. Lidi mi rozbijí hubu a ČOI (a nevím kdo ještě) rozpráší.


To je zly priklad. CSA ti predsa uz dopredu hovori kolko je YQ, takze vies dopredu kolko ta letenka bude stat spolu. Kazdopadne preco takto rozdeluju cenu letenky (na nazvem to zaklad, na YQ a na ostatne taxy) tak to netusim. Je to len kvoli tym bonusovym letenkam alebo je tam nejaky dalsi dovod?

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od mojenakupy »

loupeznik píše:
MS743 píše:...Co me zaraziko jsou letistni taxy = byly skoro 10,000KC! pekny rozdil od 1600-1700KC kdyz se letalo naprimo s OK
...
Jiz se to bohuzel nevyplati. Vyhody jsou JEN na lety OK a zda se leta mimo evropy tak je to asi na nic :sad:

Technicky vzato, nějakých 90% z těch 10k byl palivový příplatek (YQ), ne letištní taxy. Vyplatí se tedy na bonusovky vybírat lety/společnosti, kde palivový příplatek je minimální či žádný. Tudíž nejspíš KE, AM, UX.

Zajímalo by mě, jestli už někdo zkusil bonusovku přes AUH. Podle matrixu by např. PRG/BKK mělo být za cca tisícovku, pokud se to vystaví na OK lety (YQ=0). Na EY letech už jsou taxy o dost vyšší (YQ=5-6k). Jestli to tedy vůbec jde vystavit na OK lety... Ovšem takové SYD je YQ nula, ať je to OK nebo EY.



Tak ČSA/Etihad do BKK jsem zkoušel...řekli mi, že tam ještě nemají nastavené bookovací třídy a oficiálně, že se toto spojení dá bookovat na award letenku od 1.8...Taxy opravdu mají být nižší (určitě nižší než s Aeroflotem, který je tak za 7000). Problém ovšem je, že evidentně se ČSA nechce jít do letenek s nízkými taxami...na BKK mi opakovaně nabízeli předražené AirFrance/KLM...o tom napíšu příspěvek později.


Odpovědět