OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

mojenakupy píše:jen nevím, která je určena na awardy.

http://www.kvstool.com/FAQ.php?Source=H ... es_SkyTeam


loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

mojenakupy píše:No, já se taky do Celnice chystám, protože si myslím, že osobní jednání bude lepší...Tady v tomto případě to byly všechny lety operované Korean Air, takže v tom by neměl být problém. Chápal jsem ten Bangkok, který v expertflyeru v tom termínu opravdu není, ale SGN se tam ukazuje v mnoha bookovacích třídách, jen nevím, která je určena na awardy.

Zkus se taky zeptat na OK/EY přes AUH, od včerejška by to mělo být možné za OK+ míle. BKK, CGK i MNL vypadají, že jsou bez palivového příplatku.

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

loupeznik píše:
mojenakupy píše:No, já se taky do Celnice chystám, protože si myslím, že osobní jednání bude lepší...Tady v tomto případě to byly všechny lety operované Korean Air, takže v tom by neměl být problém. Chápal jsem ten Bangkok, který v expertflyeru v tom termínu opravdu není, ale SGN se tam ukazuje v mnoha bookovacích třídách, jen nevím, která je určena na awardy.

Zkus se taky zeptat na OK/EY přes AUH, od včerejška by to mělo být možné za OK+ míle. BKK, CGK i MNL vypadají, že jsou bez palivového příplatku.


Jak bez priplatku? Napr. PRG-AUH-MNL cez OK/EY mi v matrixe ukazuje :

EY YQ surcharge (YQ) 5,228.00

Pozeram to zle?

UPDATE: ale BKK je naozaj bez priplatku :)

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

rastompk píše:Jak bez priplatku? Napr. PRG-AUH-MNL cez OK/EY mi v matrixe ukazuje :

EY YQ surcharge (YQ) 5,228.00

No ale samostatné segmenty OK (PRGAUH) a EY (AUHMNL) jsou bez příplatku, takže je otázka, co si OK+ naúčtují...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dejavu »

mojenakupy píše:No, já se taky do Celnice chystám, protože si myslím, že osobní jednání bude lepší...Tady v tomto případě to byly všechny lety operované Korean Air, takže v tom by neměl být problém. Chápal jsem ten Bangkok, který v expertflyeru v tom termínu opravdu není, ale SGN se tam ukazuje v mnoha bookovacích třídách, jen nevím, která je určena na awardy.

Neni problem v tom, ze jednou z podminek je co nejkratsi smerovani? Coz JV Asie asi pres Soul neni.
Navic jak od vcera Korean nasadil ty palivove priplatky, tak uz to asi moc zajimave nebude. A podle teto tabulky plati priplatky jak na trasu EU-ICN, tak ICN-JV Asie.
http://www.koreanair.com/local/kr/ld/en ... _89935.jsp


pettydroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 03. 2012, 20:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pettydroid »

Tak teď jsem dostal mailem tohle:

"Vážení držitelé Platinových a Zlatých karet OK Plus,
chtěli bychom vás informovat o komplikacích se vstupy do letištních salonků na letech operovaných společností Aeroflot. V současné době není možné z rozhodnutí partnera až do odvolání využívat vstupy do letištních salonků na všech letech operovaných touto společností.
Tento stav, který nevznikl vinou Českých aerolinií, nás velmi mrzí. Situace je dočasná. Aktuálně usilovně pracujeme na jejím řešení. Přesný termín v tuto chvíli není k dispozici.
Za způsobené komplikace se omlouváme.
S pozdravem,
Váš tým OK Plus"

Že už by neplatili ani za salonky?

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

Taky mi to prislo. Jsem radosti bez sebe. Poprvy za zivot si koupim letenky s Aeroflotem a takhle to dopadne. A to je zrovna dovolena jako darek, salonek mela byt jako mala pozornost/zprijemneni - soucast darku. Vyborny.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od outlier »

dejavu píše:Navic jak od vcera Korean nasadil ty palivove priplatky, tak uz to asi moc zajimave nebude. A podle teto tabulky plati priplatky jak na trasu EU-ICN, tak ICN-JV Asie.
http://www.koreanair.com/local/kr/ld/en ... _89935.jsp


Hmm, zajímavá tabulka. Řekl bych, že se to ale muselo stát. Korean byl jediný ve SkyTeamu, kdo příplatky neměl a podle mě jsou důvodem jejich zavedení právě ty bonusovky. Nevím sice přesně, jak si ty cross-airline bonusovky mezi sebou počítají, ale stav, že si míle vylétám jinde a pak jimi zaplatím u Korean musel být pro ně hodně nevýhodný.

pettydroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 03. 2012, 20:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pettydroid »

Aleq píše:Taky mi to prislo. Jsem radosti bez sebe. Poprvy za zivot si koupim letenky s Aeroflotem a takhle to dopadne. A to je zrovna dovolena jako darek, salonek mela byt jako mala pozornost/zprijemneni - soucast darku. Vyborny.


Z pohledu zpříjemnění o moc nepřijdete. Aspoň na Šeremetevu je k dispozici v podstatě pouze klidnější místo, bezproblémová wifina a nějaký pití. K jídlu kromě chipsů, pirohů se zelím a buterbrotů (suchý kousek chleba s položeným trvanlivým salámem nebo sýrem, ani rostlinný tuk tam není) není nic.
Ale plně to ilustruje k čemu nám ty karty jsou.

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od mojenakupy »

gr09 píše:
mojenakupy píše:jen nevím, která je určena na awardy.

http://www.kvstool.com/FAQ.php?Source=H ... es_SkyTeam

Díky, ten odkaz se bude hodit :)

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od mojenakupy »

dejavu píše:
mojenakupy píše:No, já se taky do Celnice chystám, protože si myslím, že osobní jednání bude lepší...Tady v tomto případě to byly všechny lety operované Korean Air, takže v tom by neměl být problém. Chápal jsem ten Bangkok, který v expertflyeru v tom termínu opravdu není, ale SGN se tam ukazuje v mnoha bookovacích třídách, jen nevím, která je určena na awardy.

Neni problem v tom, ze jednou z podminek je co nejkratsi smerovani? Coz JV Asie asi pres Soul neni.
Navic jak od vcera Korean nasadil ty palivove priplatky, tak uz to asi moc zajimave nebude. A podle teto tabulky plati priplatky jak na trasu EU-ICN, tak ICN-JV Asie.
http://www.koreanair.com/local/kr/ld/en ... _89935.jsp


V tom problém není, tohle bookují standardně, i když je potřeba si o to říct, poněvadž na úvod nabízí standardně AF/KL/SU...

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od mojenakupy »

loupeznik píše:
mojenakupy píše:No, já se taky do Celnice chystám, protože si myslím, že osobní jednání bude lepší...Tady v tomto případě to byly všechny lety operované Korean Air, takže v tom by neměl být problém. Chápal jsem ten Bangkok, který v expertflyeru v tom termínu opravdu není, ale SGN se tam ukazuje v mnoha bookovacích třídách, jen nevím, která je určena na awardy.

Zkus se taky zeptat na OK/EY přes AUH, od včerejška by to mělo být možné za OK+ míle. BKK, CGK i MNL vypadají, že jsou bez palivového příplatku.


No, já měl tuhle trasu booknutou už asi před týdnem, ale úsek AUH-PRG byl na waitlistu. Pak ta rezervace propadla, ale udělali mi ji znova a dnes už ten waitlist převedli na confirmed, takže jsem rád...Taxy PRG-AUH-BKK činí cca 2200 Kč vč. poplatku za vystavení.

Jinak já ten Korean do JV Asie zkoušel všelijak do různých destinací a třeba ten SGN v expertflyeru to ukazovalo a na ČSA tvrdili, že to nejde...

No, a když jsem tu psal o rozpačitých zkušenostech s call centrem, tak ještě jeden čerstvý příklad - asi před 2 hodinami jsem zjistil na call centru, že let je potvrzen a úhrada musí být provedena do 8.8...před chvílí jsem volal znova,pže jsem si chtěl ověřit výši tax (i když jsem věděl, že budou cca v té výši), tak mi operátor řekl, že je nutno uhradit do 6.8...prostě těch rozporů a nesrovnalostí bylo tolik, že si myslím, že to není náhoda...ale co už letenky máme a to je hlavní...ale chce to fakt pevné nervy a narazit na dobrého operátora na call centru...

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ziletka »

mojenakupy píše:Taxy PRG-AUH-BKK činí cca 2200 Kč vč.

To je za zpatecku?

mojenakupy
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 67
Registrován: 12. 02. 2011, 23:46
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od mojenakupy »

ziletka píše:
mojenakupy píše:Taxy PRG-AUH-BKK činí cca 2200 Kč vč.

To je za zpatecku?

Ano a jen doplnim, ze z/do Ostravy je vyse tax jen o cca 200 Kc vyssi za zpatecni let.

Martin12345678
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 29
Registrován: 17. 03. 2012, 08:35
Oblíbené typy letadel: já mám nejraději petrolejovou pilu Jawa z roku 1972
Bydliště: Kynšperk nad Vltavou
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Martin12345678 »

outlier píše:Nevím sice přesně, jak si ty cross-airline bonusovky mezi sebou počítají, ale stav, že si míle vylétám jinde a pak jimi zaplatím u Korean musel být pro ně hodně nevýhodný.


Vypadá to, že sem píše dost profesionálů, možná i pár zaměstnanců ČSA.
Nemohl by někdo zjistit v účtárně, kolik se platí Korean Air za vystavenou award Havaj?
Systém uvnitř Skyteamu mi přijde jako zajimavá ekonomická otázka (a také žádné velké obchodní tajemství, které by tu hledal někdo z jiné aliance).


Odpovědět