OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Smurfx »

Ta čerstvá zkušenost - zadal jsem několik variant letenek a bez problému vyšla hned první z nich - Fiji s KE - poplatky cca 3 tisíce za osobu, takže naprosto v pohodě. Ještě čekám, jak se popasují s dalšími destinacemi (zadával jsem tu Jižní Ameriku, Indonésii apod.), tak dám pak vědět, jak to dopadlo.


uff
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2009, 10:57
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od uff »

Smurfe, to je naprosto luxusni, hlavne ta cena.
Muzu se poptat na detaily letu? Sel bych do toho taky, na ucte mam mil vic nez je potreba a to, ze je nevyuziju me desi.

Vubec jsem nevedel, ze KE lita i na Fiji. To jsi nekde nasel nakou mapku, kam se muzes s okplus body dostat? Ja myslel, ze za levno s KE muzu akorat na tu proflaknutou a hlavne vybukovanou Hawaii... :(

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

Se stačí podívat na route map Koreanu (nebo Etihadu)...
Jinak profláknutost Havaje je dána i výhodnou cenou v mílích: 50/80k versus 100/150k za Fidži.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Zlin142 »

Zajímavá destinace je taky Palau (letiště Koror [ROR]) kam KE létá asi dvakrát týdně, slušně to navazuje na lety z PRG a letištní taxy jsou kolem 1200 Kč.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kowal »

Hawaii je výhodná díky tomu, že je počítaná stejně jako pevnina USA, zatímco u mnoha leteckých společností jsou podmínky pro Hawaii odlišné.
Fiji jsem vyřešil během 10 minut po telefonu, dvě letenky v C na příští rok. Poplatky necelých 6.100 za oba, cestou zpět jedna noc v ICN.


uff
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2009, 10:57
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od uff »

To si snad delate srandu, uplne se tu tetelim. To znamena, ze se za rozumne penize muzu dostat pri routingu pres slavne KE na NZ, Australie i Sao Paula??? To je mazec teda. Je zvlastni, ze kdyz jsem o NZ prosil na lince okplus, tak mi rekli, ze taxy za cca 13 tisic, zvlastni... :(

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Smurfx »

uff píše:To si snad delate srandu, uplne se tu tetelim. To znamena, ze se za rozumne penize muzu dostat pri routingu pres slavne KE na NZ, Australie i Sao Paula??? To je mazec teda. Je zvlastni, ze kdyz jsem o NZ prosil na lince okplus, tak mi rekli, ze taxy za cca 13 tisic, zvlastni... :(


Tak na Nový Zéland mohou být taxy odlišné - ne pro všechny destinace platí takto nízké.

Marr3wk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 123
Registrován: 11. 05. 2012, 09:24
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Marr3wk »

uff píše:To si snad delate srandu, uplne se tu tetelim. To znamena, ze se za rozumne penize muzu dostat pri routingu pres slavne KE na NZ, Australie i Sao Paula??? To je mazec teda. Je zvlastni, ze kdyz jsem o NZ prosil na lince okplus, tak mi rekli, ze taxy za cca 13 tisic, zvlastni... :(


Teď by to mělo jít i s Etihadem, taky za nízké poplatky.

pettydroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 03. 2012, 20:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pettydroid »

Nemáte někdo tip, kde sehnat plné znění platných podmínek OK Plus? V rubrice "Uživatelská příručka" na okplus.cz se píše, že příručku aktualizují a bude k mání na konci 3. kvartálu, což je poněkud pozdě na to, že změny platí od 1.5.

Chci se podívat, jak je to s upgradem do Business na kartu. Anoncované změny jsem pochopil tak, že mi kvůli úspěšnému upgradu nepřipíšou míle, což mi tak nevadí, ale vypadá to, že nepřipisují ani segment, a to mi značně vadí.

dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dydzej »

pettydroid píše:Nemáte někdo tip, kde sehnat plné znění platných podmínek OK Plus? V rubrice "Uživatelská příručka" na okplus.cz se píše, že příručku aktualizují a bude k mání na konci 3. kvartálu, což je poněkud pozdě na to, že změny platí od 1.5.

Chci se podívat, jak je to s upgradem do Business na kartu. Anoncované změny jsem pochopil tak, že mi kvůli úspěšnému upgradu nepřipíšou míle, což mi tak nevadí, ale vypadá to, že nepřipisují ani segment, a to mi značně vadí.

To je zvlastni, protoze samotny upgrade do C class by nemel mit vliv na nacitani segmentu za odpovidajici knihovaci tridu. Rozhodne bych to reklamoval.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kowal »

V případě knihovací třídy M a Y se načtou i míle, v ostatních případech pouze segmenty. Třídy, za které se nenačítají segmenty, neumožňují ani upgrade, takže ty v úvahu neberu.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

uff píše:Je zvlastni, ze kdyz jsem o NZ prosil na lince okplus, tak mi rekli, ze taxy za cca 13 tisic, zvlastni... :(

taxy 13k na NZ jsou s KL, s KE nebo EY jsou kolem 2k.

loupeznik
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 626
Registrován: 13. 08. 2010, 01:37
Bydliště: ČB/ZH
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od loupeznik »

uff píše:To znamena, ze se za rozumne penize muzu dostat pri routingu pres slavne KE na NZ, Australie i Sao Paula???

Do Jižní Ameriky se musí přes Atlantik. Takže Sao Paulo za rozumné taxy leda s AM.

pettydroid
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 28
Registrován: 15. 03. 2012, 20:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pettydroid »

dydzej & kowal : Díky za objasnění, měl jsem T, tak ještě vyčkám do příštího týdne, pak budu reklamovat.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kowal »

Kdyby reklamace nebyla na první pokus úspěšná, tak doporučuji to nevzdávat. Odečet mil za údajný upgrade (změna letenky z Y na C, placená v plné ceně) byla po dvou zamítnutích reklamace vyřešena až na třetí pokus.


Odpovědět