OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Zlin142 »

uff píše:Ja uz si v case mezi rezervaci a platbou vyridil dovolenou, zaplatil zalohu na ubytovani a koupil prelet mezi Oahu a Big Island.


Ale proč jsi kupoval přelety mezi ostrovy už teď když letítě až někdy na podzim, potažmo pokud jsi neměl letenku na Havaj ani vystavenou? :roll: Itinerář sestavovaný takhle hodně dopředu se ti může klidně několikrát změnit, včetně routingu nebo časů odlet/příletu.
Kdyby jsi se tady zeptal, tak by ti všichni řekli, že je to naprosto zbytečné kupovat přelety teď, že to bohatě stačí tři týdny, měsíc předem a že cenová hladina nejlevnějších letenek osciluje jen v rozmezí +/- pár dolarů a žádné akční slevy se tam nekonají. Tohle byla především tvoje zbrklost a žádná aerolinka není zodpovědná za tvoje další cestovní plány, které s jejím itinerářem nesouvisejí.

loupeznik píše:
poplis píše:nekdo ty papirove muze jeste zbyrat

člověče, zbýrat by si zasloužilo nominaci do ankety o největší gramatický úlet na fóru

Já nominuji jeho plýce o stránku dřív. =)) L-)

poplis píše:predchozi tazatel mel ale rezervaci(rezervace je platna zhruba 1tyden max 2tydny pak propada pokud se nezaplati) tzv.nezavazna rezervace.tam byla situace uplne jina.

Co přesně je "nezávazná rezervace", v životě jsem nic takového neslyšel. Jinak rezervace je platná tak dlouho na jak dlouho se nastaví.

poplis píše:takze jak vidis u csa je mozne naprosto vsechno i to co se jevi nemozne.a mohl bych pokracovat v jejich excesech

Buď rád, jinde bys tohle kšeftování s mílema dělat nemohl.


kolda123
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 27. 08. 2011, 12:11
Stav: Offline

OK Plus

Příspěvek od kolda123 »

Dobrý den,

poptávám bonusovou zpáteční letenku z programu OK plus na trase HRK - PRG popř. KBP - PRG v termínu cca 10.6.2013 - 25.6.2013. Může mi někdo poradit , kolik je na to třeba mílí a jaké jsou další poplatky? Popřípadě, kde se to dá vyhledat kromě telefonu na ČSA. Díky

poplis
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 27. 04. 2011, 19:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od poplis »

krome telefonu snad jedine na pobocce nebo dotaz pres email.kolik mil za to mas v prehledne tabulce po prihlaseni do okplus

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od MEA »

ak to lieta csa, tak je to dost jednoduche v "tabulke jednosmernych mili"

pickard77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 05. 2009, 11:09
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pickard77 »

mam nasledujici dotaz:

Pokud mam Gold kartu OKplus a letim na letenku ticketovanou na CSA (kod letenky 64- a let OKxxxx) ovsem let operuje partner, ktery neni ve Skyteamu (napr. Etihad). Mam pravo na pristup do Salonku?

Bratrovi, ktery ma KLM Gold kartu a mel letenku vystaveneou Alialii tedy cislo letu AZxx (ovsem let operoval Air One) tvrdili, ze pristup do salonku nema nebot Air One neni ve Skyteamu...

diky


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

pickard77 píše:mam nasledujici dotaz:

Pokud mam Gold kartu OKplus a letim na letenku ticketovanou na CSA (kod letenky 64- a let OKxxxx) ovsem let operuje partner, ktery neni ve Skyteamu (napr. Etihad). Mam pravo na pristup do Salonku?

Bratrovi, ktery ma KLM Gold kartu a mel letenku vystaveneou Alialii tedy cislo letu AZxx (ovsem let operoval Air One) tvrdili, ze pristup do salonku nema nebot Air One neni ve Skyteamu...

diky


Prozkoumej pravidla OK Plus.

pickard77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 21
Registrován: 27. 05. 2009, 11:09
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od pickard77 »

2flyingblue: snazil jsem se to tam najit predtim nez jsem polozil dotaz, ale asi jsem slepej. Kazdopadne diky za radu

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

pickard77 píše:2flyingblue: snazil jsem se to tam najit predtim nez jsem polozil dotaz, ale asi jsem slepej. Kazdopadne diky za radu


No kdyz to tam neni, tak asi narok nemas. V techdle sedejch zonach nikda nevis ...

satanmar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 03. 01. 2012, 23:14
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od satanmar »

Lanbub píše:na všech linkách s označením AF

Skutečně proletěný počet mill1. Mezinárodní lety minimálně 750 mil* a vnitrostátní lety minimálně 500 mil.
Třída Získané míle Získané lety (segmenty)
First
knihovací třídy F, P
300 % 1
Business
knihovací třídy C, D, I, J, Z
200 % 1
Economy2
knihovací třídy A, B, S, H, K, M, T, V
200 % 1
Economy
knihovací třídy B, E3, H, K, M, Q, R, S, T, V, W, Y
100 % 1
Economy
knihovací třídy A4, G, U, Q2
50 % 1
Economy
knihovací třídy L, N
25 % 0

1 v některých knihovacích třídách může být načítání základních mil sníženo nebo úplně vyloučeno
2 lety Air France do oblasti Karibiku a Indického oceánu
3 načítání třídy E společnosti Air France je zcela vyloučeno u letů do oblasti Karibiku a Indického oceánu
4 u letů společnosti Air France na krátkých a vnitrostátních trasách (zejména Evropa a Severní Afrika)

* platí pro lety uskutečněné po 1.5. 2009


Zdravim,

kde bych mohl najit prosim tyto informace (ziskane mile v OK+ na letech AF) k dnesnimu dni? Nedari se mi to nikde vyhledat.

Diky.

Martin

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dejavu »

Vzdycky to bylo na strankach OK Plus, ale az po prihlaseni.

satanmar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 03. 01. 2012, 23:14
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od satanmar »

dejavu píše:Vzdycky to bylo na strankach OK Plus, ale az po prihlaseni.

Diky, uz jsem to nasel.

Bobweiss
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 09. 2012, 00:34
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Bobweiss »

ahoj frequent flyeri, chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jak se resi situace, co mne potkala ve statech - na prestupu jsem nestih letadlo do evropy a delta mne poslala s BA az do prahy - prisel jsem tak o par tisic statusovych mil a segmenty, ktere sbiram, svete div se, do OKPlus - lze to nejak vyresit, nebo mam proste smulu? Diky.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

Bobweiss píše:ahoj frequent flyeri, chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jak se resi situace, co mne potkala ve statech - na prestupu jsem nestih letadlo do evropy a delta mne poslala s BA az do prahy - prisel jsem tak o par tisic statusovych mil a segmenty, ktere sbiram, svete div se, do OKPlus - lze to nejak vyresit, nebo mam proste smulu? Diky.


Reklamuj u delty

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

Magické slovní spojení na takovou reklamaci u Delty je "Original routing credit".

Ale nejsem si jistý, zda budou ochotní (nebo schopní) připsat to takhle do OK+.

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od -monie- »

Bobweiss píše:ahoj frequent flyeri, chtel jsem se zeptat zkusenejsich, jak se resi situace, co mne potkala ve statech - na prestupu jsem nestih letadlo do evropy a delta mne poslala s BA az do prahy - prisel jsem tak o par tisic statusovych mil a segmenty, ktere sbiram, svete div se, do OKPlus - lze to nejak vyresit, nebo mam proste smulu? Diky.

Nevidel bych v tom problem.
Neco podobneho se mi stalo kdyz CSA pred casem rusilo LHR. Letel jsem involuntary s BA, napsal jsem do OK Plus, naskenoval boarding pass a pripsali mi to rucne (jak mile tak i segmenty). Celkem jsem mel takto myslim 6 segmentu.
Obdobne pak zrusena LCA byla jednou s LH pres FRA a podruhe s OS pres VIE. Taky jsem mel oboje pripsano.
Je ale otazkou, jestli v ramci poslednich "vylepseni" proste nereknou ze smula..


Odpovědět