OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

bubo píše:tak jsem prave zkousel rezervovat PRG-CDG jako na bonusovou letenku. Poplatky 3700 v Y, 39XX v C. docela palka. Normalni letenka v Y ve stejnych casech by me prisla na 3500. Tak nevim, jestli nejaky FFP ma cenu. Anebo CSA maji poplatky nasazeny umyslne vysoko, aby lidi odradili....jde to nejak obejit ? pochybuju....
druhy dotaz - ma nekdo vyzkouseny pronajem auta za mile ? je to komplet cena nebo tam potom budou chtit na miste doplatit nejake pojistky?


Bonus letenky v ekonomicky tride po Evrope nemaj cenu.


rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

Aleq píše:A sakra. Tak to se zacinam dost bat, kolik budou taxy na muj let. Chystam neco silenyho ala Cocik, tj. na Tahiti/Bora Bora v C (O). Ze bych usetril penize letem s Air Berlin PRG-CDG za 1700? A za mile realizoval az CDG->LAX->PPT a zpet? :( Nemluve o tom, ze LAX->PPT v C neni dostupny (zahlidl jsem jen 2 vyskyty smerem tam a vzdy jen 1 PAX) a tak jsem se uz smiril s Y na tento segment.


s Air Berlin PRG-CDG???

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

Secitaji se taxy pri slozitejsim vicesegmentovem routingu (a jsou stejne jako u samostatneho letu, mam vychazet z hodnoty co napsal kolega) a nebo muzou byt jiny (vyhodnejsi - "mnozstevni sleva")?

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

Aleq píše:Secitaji se taxy pri slozitejsim vicesegmentovem routingu (a jsou stejne jako u samostatneho letu, mam vychazet z hodnoty co napsal kolega) a nebo muzou byt jiny (vyhodnejsi - "mnozstevni sleva")?


asi najlepsie si najst tvoj pozadovany let cez matrix a tam ti ukaze vsetky poplatky - http://matrix.itasoftware.com/

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

rastompk píše:s Air Berlin PRG-CDG???

Ted jsem to overoval a blbe jsem si to zapamatoval (netusim kde jsem to videl, uz mi z toho jde hlava kolem, kolik jsem uz toho vseho nejen KVS Toolem prosel), tento nesmysl prosim ignorujte :) Nejlevneji jsem ted nasel PRG-CDG s EasyJetem za 2100

UPDATE: Na Matrixu jsem poplatky videl, ale hleda je pro beznou Economy nebo Bussiness. Bude to stejny u Award?


rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rastompk »

flyingblue píše:
bubo píše:tak jsem prave zkousel rezervovat PRG-CDG jako na bonusovou letenku. Poplatky 3700 v Y, 39XX v C. docela palka. Normalni letenka v Y ve stejnych casech by me prisla na 3500. Tak nevim, jestli nejaky FFP ma cenu. Anebo CSA maji poplatky nasazeny umyslne vysoko, aby lidi odradili....jde to nejak obejit ? pochybuju....
druhy dotaz - ma nekdo vyzkouseny pronajem auta za mile ? je to komplet cena nebo tam potom budou chtit na miste doplatit nejake pojistky?


Bonus letenky v ekonomicky tride po Evrope nemaj cenu.


Aj ked mozno lepsie casy su pred nami. V programe FlyingBlue(AirFrance) bol nedavno odstraneny palivovy priplatok v ramci europskych letov. Bonusova letenka v Y CDG-PRG a spat potom vychadza na 30000miles + 50.30euro. Tj. ziadnych 3700CZK. No ale zase ziskat nejako normalne lietanim po europe s FlyingBlue tych 30000 miles to je ina nadludska uloha :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

rastompk píše:
flyingblue píše:
bubo píše:tak jsem prave zkousel rezervovat PRG-CDG jako na bonusovou letenku. Poplatky 3700 v Y, 39XX v C. docela palka. Normalni letenka v Y ve stejnych casech by me prisla na 3500. Tak nevim, jestli nejaky FFP ma cenu. Anebo CSA maji poplatky nasazeny umyslne vysoko, aby lidi odradili....jde to nejak obejit ? pochybuju....
druhy dotaz - ma nekdo vyzkouseny pronajem auta za mile ? je to komplet cena nebo tam potom budou chtit na miste doplatit nejake pojistky?


Bonus letenky v ekonomicky tride po Evrope nemaj cenu.


Aj ked mozno lepsie casy su pred nami. V programe FlyingBlue(AirFrance) bol nedavno odstraneny palivovy priplatok v ramci europskych letov. Bonusova letenka v Y CDG-PRG a spat potom vychadza na 30000miles + 50.30euro. Tj. ziadnych 3700CZK. No ale zase ziskat nejako normalne lietanim po europe s FlyingBlue tych 30000 miles to je ina nadludska uloha :)


Treba nekdo lita normalne v bukovacich tridach Y nebo C :-)

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od salamio »

No takoví určitě jsou.

gr09
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1106
Registrován: 03. 01. 2011, 14:55
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od gr09 »

Me ted staly taxy do Tbilisi 1400. Ale je fakt, ze jen za jednsmernou, ale zbavil jsem se 35 tisic mil a mam konecne od OK Plus pokoj a jeste let s mezipristanim v Baku :)

uff
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 50
Registrován: 05. 05. 2009, 10:57
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od uff »

aleq: tak to mi pak dej vedet, na kolik ty poplatky prijdou, ja koukal na tom matrixu (diky za link) a vychazi mi to na 23 tacu za poplatky, to uz je za Bora Bora pres limit...

Aleq
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 30. 03. 2009, 19:34
Oblíbené typy letadel: Spíš oblíbený typ letouna:
http://www.aleq.eu/hosted/aleqcz/DSC01319-1920.jpg
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kaloni
:-)
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Aleq »

uff píše:aleq: tak to mi pak dej vedet, na kolik ty poplatky prijdou, ja koukal na tom matrixu (diky za link) a vychazi mi to na 23 tacu za poplatky, to uz je za Bora Bora pres limit...

Jj, taky jsem koukal. A pak jeste je potreba mistni pripoj PPT-BOB za cca 8k. Drahej spas na to, ze to ma byt "zadarmo" :) Zitra overim u CSA primo a aspon porovname poplatky z Matrixu s primym bookovanim pres CSA.

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od outlier »

flyingblue píše:
bubo píše:tak jsem prave zkousel rezervovat PRG-CDG jako na bonusovou letenku. Poplatky 3700 v Y, 39XX v C. docela palka. Normalni letenka v Y ve stejnych casech by me prisla na 3500. Tak nevim, jestli nejaky FFP ma cenu. Anebo CSA maji poplatky nasazeny umyslne vysoko, aby lidi odradili....jde to nejak obejit ? pochybuju....
druhy dotaz - ma nekdo vyzkouseny pronajem auta za mile ? je to komplet cena nebo tam potom budou chtit na miste doplatit nejake pojistky?


Bonus letenky v ekonomicky tride po Evrope nemaj cenu.


Mě tohle přijde jako nesmysl, přece taxy nemůžou být nikdy větší než cena letenky. To byl let OK nebo AF? Neříkejte mi, že OK účtuje sama sobě palivo a to ještě dráž, než za kolik ho účtuje při prodeji letenky? Tomu prostě nevěřím.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od romul »

outlier píše:Mě tohle přijde jako nesmysl, přece taxy nemůžou být nikdy větší než cena letenky. To byl let OK nebo AF? Neříkejte mi, že OK účtuje sama sobě palivo a to ještě dráž, než za kolik ho účtuje při prodeji letenky? Tomu prostě nevěřím.


A proč by taxy nemohly být větší než cena letenky (tarif)? Situace kdy je tarif 500 + tax 2700 není extra výjimečná. Proto bylo konec konců již dříve stanoveno, že letenky se musí uvádět v konečné ceně aby dopravci nelákali jen na nesmyslně nízké marketingové tarify za 500 zatímco svůj výnos generují ve skrytém palivovém příplatku. Jak dopravce účtuje palivo je jeho věc, nakonec to stejně zaplatí cestující...

M-a-S
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 136
Registrován: 24. 06. 2009, 15:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od M-a-S »

romul píše:A proč by taxy nemohly být větší než cena letenky (tarif)?


Ano, ale Bubo ve svem prispevku pise, ze jen taxy ho vyjdou na 3700,- (bonusovka), zatimco muze koupit kompletni letenku za 3500,- (predpokladam tedy vcetne vsech tax) ... to by ale znamenalo, ze jestli jsou skutecne taxy 3700,- a je mozne koupit letenku za 3500,-, tak CSA ze sveho jeste doplati 200,- za kazdou takovouto letenku :roll: Myslim, ze prave nad tim se vyse-uvedeny diskutujici pozastavuje ... a nebo jsem Bubuv prvni prispevek nepochopil dobre :wink:

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od romul »

M-a-S píše:
romul píše:A proč by taxy nemohly být větší než cena letenky (tarif)?


Ano, ale Bubo ve svem prispevku pise, ze jen taxy ho vyjdou na 3700,- (bonusovka), zatimco muze koupit kompletni letenku za 3500,- (predpokladam tedy vcetne vsech tax) ... to by ale znamenalo, ze jestli jsou skutecne taxy 3700,- a je mozne koupit letenku za 3500,-, tak CSA ze sveho jeste doplati 200,- za kazdou takovouto letenku :roll: Myslim, ze prave nad tim se vyse-uvedeny diskutujici pozastavuje ... a nebo jsem Bubuv prvni prispevek nepochopil dobre :wink:


Ano, to zní nesmyslně a reagoval jsem trochu na něco jiného.

Zkoušel jsem si to ocenit:

PRG-CDG OK economy = tax 3.383
PRG-CDG OK business = tax business 3.618

ČSA stejně jako řada dalších dopravců při různých marketingových akcích neúčtuje palivový příplatek, konečná cena tarif+airport tax proto může vyjít než bonusovka jen s taxama (vč. YQ) což nevím jestli je tento případ. Nicméně ČSA ze svého neplatí nic, protože palivová taxa je její příjem a jeho výši si sami určují, často velmi nestandardně. Navíc mezi PRG a CDG jsou code share lety a výše tax se může měnit dle konkrétního operujícího dopravce. Kupovat si na bonusovku letenku do CDG však není efektivní, raději placenou a míle využít jinak...


Odpovědět