OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

ttwd píše:
andrewM píše:Zdravim a prosim znale o odpoved ...

PS Pokud jsem se dobre dival do letoveho radu, CDG operuje minimalne u odpolednich letu SmartWings ... to asi bude duvod nedostupnost byznysu a nikoliv to, ze je byznys plne obsazen co?



4) Většinou jsou 3 lety AF a 3 lety OK, QS nikde nevidím. Nicméně občas je tam OK doplňový let a ten je většinou bez J/class.
Snad pomohlo.


Doporucoval bych sledovat typy. Pokud je tam 738, vsichni vime, kolik uhodilo.


ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

I na boeingu od QS může být j/class a vystavené bonusovky, pokud je operováno OK :-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

ttwd píše:I na boeingu od QS může být j/class a vystavené bonusovky, pokud je operováno OK :-)


To druhe ano, to prvni jsem zatim neslysel ani z doslechu :-)

ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

V GDS je takhle vedeno OK766 na 16.8. Ale teď koukám na www.csa.cz a tam mají A319. Tak nevím čemu mám věřit :D

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od prodejce »

ttwd píše:V GDS je takhle vedeno OK766 na 16.8. Ale teď koukám na http://www.csa.cz a tam mají A319. Tak nevím čemu mám věřit :D

Vítám tě na fóru, kolego!

Tam kde je codeshare s AF je vždy normální skyteamový business. Záclonka + žrádlo.


ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

Děkuji za přivítání :-). Spíš řeším, že v GDS jsou business místa na boeingu vlastněném QS a operovaném OK, business na AF je bez diskuse :-)

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od prodejce »

ttwd píše:Děkuji za přivítání :-). Spíš řeším, že v GDS jsou business místa na boeingu vlastněném QS a operovaném OK, business na AF je bez diskuse :-)

Nerozumíme si. Tam, kde ČSA na svém letu prodává blok míst AF (a ti to prodávají jako codeshare) je vždy skyteamový business.

ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

No já ti to neberu, ale tohle jsem vůbec neřešil.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od prodejce »

Ještě to zkusím jinak:

ttwd píše: Spíš řeším, že v GDS jsou business místa na boeingu vlastněném QS a operovaném OK


Ano, ta místa tam vždy jsou. I fyzicky jsou přítomna (se záclonkou a se žrádlem). Důvodem pro to je codesharování letu s AF.

ttwd
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 29. 03. 2015, 20:21
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ttwd »

Ah, sedím si na vedení.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

andrewM píše:Zdravim a prosim znale o odpoved ...

1) Chapu spravne smluvni podminky tak, ze jednosmerna bonusova letenka se da vystavit pouze na lety operovane CSA?
2) Pokud skladam dva lety (CDG - PRG a PRG - BTS) u jednosmerneho letu a protoze letovy rad do BTS je jako noty na buben a jsem tak nucen stravit noc v PRG (i kdyz let do BTS z PRG je prvni mozny po priletu do PRG), tak jde o dve bonusove letenky s odpisem 14 tisic mil?
3) Chapu spravne smluvni podminky v tom, ze rozdilne muze byt letiste v miste cilove destinace, nikoliv vsak vychozi letiste? (tz. ze se na zpatecni bonusovou letenku musim vratit presne na vychozi letiste - moznost vystoupit v pulce zpatecni cesty nechavam mimo diskusi).

PS Pokud jsem se dobre dival do letoveho radu, CDG operuje minimalne u odpolednich letu SmartWings ... to asi bude duvod nedostupnost byznysu a nikoliv to, ze je byznys plne obsazen co?

Diky moc :)


Zdravím,můžu se zeptat jak to nakonec dopadlo? Kolik ti odepsali mil add.
Dík

jonapet
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 335
Registrován: 22. 08. 2011, 08:52
Oblíbené typy letadel: ATR 42
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha & Ostrava, ČR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od jonapet »

Zajímavou možností jak získat pár set mil do programu OK Plus nabízí nově TripAdvisor. Za recenzi je až 150 mil, bohužel z osobní zkušenosti musím říct, že po zhruba 6-7 odeslaných recenzích je za každou další nabízeno pouze 20 mil...
Přílohy
okplus.png
okplus.png (488.64 KiB) Zobrazeno 5599 x

procvi
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 26. 01. 2009, 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od procvi »

Jeste na zacatku mesice se to dalo v pohode sbirat..cca 50 mili za jednu recenzi..ale ted to zkrouhnuli a je to spis opruz.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

procvi píše:Jeste na zacatku mesice se to dalo v pohode sbirat..cca 50 mili za jednu recenzi..ale ted to zkrouhnuli a je to spis opruz.


Mně to opět nabízí 100 nebo 50 mil za jednu recenzi. Jenom pozor na měsíční omezení uznaných hodnocení hotelů.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Chci se zeptat. Brali jste si teď někdo bonusovou letenku v business do Karibiku,Strední a Severní Ameriky ?
Dívám se do podmínek ČSA a čtu : V případě bonusových letenek vystavených do třídy business je za každý směr účtován dodatečný poplatek ve výši 100,-EUR v zóně E1 a E2 a 150,- EUR v rámci ostatních zón. Pro lety do Severní Ameriky s Delta airlines je vybírán dodatečný poplatek 50,- EUR v každém směru.
Kolik Vám vyšla konečná cena včetně tax.
Díky za odpovědi.


Odpovědět