OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
micaello
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1234
Registrován: 15. 04. 2013, 14:50
Oblíbené typy letadel: E145, A340, A350
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od micaello »

Himmel26 píše:Kde jsou ty doby po vstupu Korean do ČSA, kdy se létalo A380 v business do Honolulu za 80.000 mil a doplatek ve výši 3.000,-Kč.


Smutné na tom je, že to bylo v době drahé ropy a červených čísel nejen ČSA..


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

velpa.66 píše:Máte někdo zkušenosti s bonusovými letenkami na lety po Střední Americe a Karibiku,nebo mezi Střední Amerikou a Severní Amerikou ?
Má smysl brát bonusovku za míle s poplatky a příplatky ,nebo raději koupit letenku za hotové ?


Udělal jsem si čas a zastavil se pro odpověď v kanceláři ČSA.
Příplatek 50,- euro za každý směr se počítá ke každé letence která se neletí z PRG i v ekonomy. Příplatky bez poplatků a tax v C se pohybují kolem 500,- euro.
Bonusovky jsou spíše o štěstí, tak že je malá šance dostat bonusovku v termínu který mám v plánu a na na místo kam chci. Ale někdy se to podaří.
Je lepší se připravit na to ,že poletím tam, kam mi na daný termín nabídnou letenku,nebo obráceně poletím tam kam chci ,ale v jiném termínu než bych si představoval .

PS. Který evropský člen Skyteamu dostane v tomto roce novou A 350 ?

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

velpa.66 píše:PS. Který evropský člen Skyteamu dostane v tomto roce novou A 350 ?


Řekl bych, že evropský žádný. Zavedení u Air France i KLM se opozdilo na 2018+, resp. 2020+.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Chci se zeptat jaké se Vám zobrazuje datum expirace připsaných mil? Mě už několikátý měsíc ke stejnému datu 31.11.2019,místo data připsání +36 měsíců.

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Lemon »

velpa.66 píše:Chci se zeptat jaké se Vám zobrazuje datum expirace připsaných mil? Mě už několikátý měsíc ke stejnému datu 31.11.2019,místo data připsání +36 měsíců.

Mám pocit, že každé připsané míle mají pevné datum expirace a připsání nových mil neposunuje datum expirace všech. Alespoň tak si to pamatuji z doby, kdy toto zavedli. Předtím, než jsem vybral celé OK Plus k cestě na Filipíny, mi přišlo upozornění, že mi v nějakém termínu propadne jen část mil... Nicméně nechť mne kdyžtak někdo povolaný opraví - já už od konce roku 2012 spokojeně škudlím míle u Delty...


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Lemon píše:
velpa.66 píše:Chci se zeptat jaké se Vám zobrazuje datum expirace připsaných mil? Mě už několikátý měsíc ke stejnému datu 31.11.2019,místo data připsání +36 měsíců.

Mám pocit, že každé připsané míle mají pevné datum expirace a připsání nových mil neposunuje datum expirace všech. Alespoň tak si to pamatuji z doby, kdy toto zavedli. Předtím, než jsem vybral celé OK Plus k cestě na Filipíny, mi přišlo upozornění, že mi v nějakém termínu propadne jen část mil... Nicméně nechť mne kdyžtak někdo povolaný opraví - já už od konce roku 2012 spokojeně škudlím míle u Delty...


No právě , mělo by to být 36 měsíců od data připsání,ale mě to na každé nově připsané míle píše toto stejné datum. Bez ohledu na to kdy byly připsány.

LeeMer
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 188
Registrován: 03. 08. 2015, 20:09
Oblíbené typy letadel: E170/175/190/195
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od LeeMer »

velpa.66 píše:
Lemon píše:
velpa.66 píše:Chci se zeptat jaké se Vám zobrazuje datum expirace připsaných mil? Mě už několikátý měsíc ke stejnému datu 31.11.2019,místo data připsání +36 měsíců.

Mám pocit, že každé připsané míle mají pevné datum expirace a připsání nových mil neposunuje datum expirace všech. Alespoň tak si to pamatuji z doby, kdy toto zavedli. Předtím, než jsem vybral celé OK Plus k cestě na Filipíny, mi přišlo upozornění, že mi v nějakém termínu propadne jen část mil... Nicméně nechť mne kdyžtak někdo povolaný opraví - já už od konce roku 2012 spokojeně škudlím míle u Delty...


No právě , mělo by to být 36 měsíců od data připsání,ale mě to na každé nově připsané míle píše toto stejné datum. Bez ohledu na to kdy byly připsány.


Mně teď připsali míle za ten výroční let a platnost mil se mi posunula na 30.4.2020.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

LeeMer píše:
velpa.66 píše:
Lemon píše:Mám pocit, že každé připsané míle mají pevné datum expirace a připsání nových mil neposunuje datum expirace všech. Alespoň tak si to pamatuji z doby, kdy toto zavedli. Předtím, než jsem vybral celé OK Plus k cestě na Filipíny, mi přišlo upozornění, že mi v nějakém termínu propadne jen část mil... Nicméně nechť mne kdyžtak někdo povolaný opraví - já už od konce roku 2012 spokojeně škudlím míle u Delty...


No právě , mělo by to být 36 měsíců od data připsání,ale mě to na každé nově připsané míle píše toto stejné datum. Bez ohledu na to kdy byly připsány.


Mně teď připsali míle za ten výroční let a platnost mil se mi posunula na 30.4.2020.


Vsechny mile propadaji, pokud neudelate tri roky let na palube CSA

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »


firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od firefly »

31.5.2017 mi propadne 40k mil OK Plus. Nemám možnost je nijak vyčerpat, ale je mi líto, aby jen tak zmizely. Tak se ptám, jestli by někdo, kdo normálně nemá přístup do salonku na letišti Václava Havla, neměl zájem o jednorázový přístup. Nestálo by ho to vůbec NIC a já bych měla aspoň radost, že ty míle mohly trošku někomu posloužit. Já mám bohužel nejbližší odlet už za týden a zrovna v 6.50 na LHR, takže by to pro mě nemělo cenu, salonek na T1 otvírá v 5.30. Pokud by měl někdo zájem, prosím napište na SZ. Myslím, že by to mělo platit pro odlety do srpna, platnost voucheru jsou 3 měsíce. Mohla bych tedy zajistit 8 vstupů. Je to pro salonky na T1 a T2.

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od firefly »

Děkuji za zájem, 8 míst již obsazeno. Pokud by si to někdo z již ohlášených rozmyslel, dám sem vědět.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Night fly »

firefly píše:Děkuji za zájem, 8 míst již obsazeno. Pokud by si to někdo z již ohlášených rozmyslel, dám sem vědět.


Sakra to mam za to, ze o vikendu nelezu na forum :? Nicmene pokud by zde nejaka dobra duse mohla za drobnou protihodnotu postradat 10.000 mil (vstup do salonku pro dva), byl bych vdecny za SZ. Jde mi o 4.5., zase jednou Skyteam a lonsky statusmatch na AZ Gold uz vyprsel. Diky moc.

UPDATE Jiz vyreseno, dekuji mockrat.

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1805
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od hafi »

Mám obdobnou prosbu, jestli někdo nemá 10k zbylých nevyužitelných mil na 2 vstupy do salonku (na červen). Jsem původně stihnul nabídku firefly, ale nějak jsme se špatně pochopili a už mám smůlu. Nicméně mi v rámci toho došlo, že by se to tentokrát celkem hodilo, ačkoli před tím mě to vůbec nenapadlo :-)

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kowal »

Napiš mi do SZ detaily - jméno a příjmení obou, datum letu, číslo letu a email, nechám ti dva vstupy vystavit.

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Kam vyrazit za 120tis OK mil? Nejlépe 747 nebo 787 . Díky za nápady a rady.
A350 za to nekoupím.Když nasbírám o 20 tis víc,tak se mi do Vietnamu ani nikam do Asie nechce.


Odpovědět