OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

velpa.66 píše:Chci se zeptat. Brali jste si teď někdo bonusovou letenku v business do Karibiku,Strední a Severní Ameriky ?
Dívám se do podmínek ČSA a čtu : V případě bonusových letenek vystavených do třídy business je za každý směr účtován dodatečný poplatek ve výši 100,-EUR v zóně E1 a E2 a 150,- EUR v rámci ostatních zón. Pro lety do Severní Ameriky s Delta airlines je vybírán dodatečný poplatek 50,- EUR v každém směru.
Kolik Vám vyšla konečná cena včetně tax.
Díky za odpovědi.


Vyslo nam to, co nam rekli na infolince nebo v kancelari CSA.


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

flyingblue píše:
velpa.66 píše:Chci se zeptat. Brali jste si teď někdo bonusovou letenku v business do Karibiku,Strední a Severní Ameriky ?
Dívám se do podmínek ČSA a čtu : V případě bonusových letenek vystavených do třídy business je za každý směr účtován dodatečný poplatek ve výši 100,-EUR v zóně E1 a E2 a 150,- EUR v rámci ostatních zón. Pro lety do Severní Ameriky s Delta airlines je vybírán dodatečný poplatek 50,- EUR v každém směru.
Kolik Vám vyšla konečná cena včetně tax.
Díky za odpovědi.


Vyslo nam to, co nam rekli na infolince nebo v kancelari CSA.


Děkuji za vyčerpávající odpověď. Tolik informací jsem opravdu nečekal.

comtel
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 18. 08. 2011, 14:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od comtel »

ano, je to bohuzel tak, tenhle program je fakt o nicem...

ted jsem poptaval HKG/PRG/HKG s Korean a v business jsou taxy 19500CZK!!!! €150/cesta + letistni taxy. Takze volba je letet za 11(komplet) s China Eastern nebo si skoro 9 tis priplatit za bus a utratit 140tis mil

spinar
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 443
Registrován: 11. 02. 2009, 16:47
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od spinar »

Ahoj, dělal jsem si včera večer rezervaci na bonusovou letenku s odletem 01/06 (ODS), klasicky nebyli místa v bonusové třídě, tak mám rezervaci na Waitlist, což mi předtím potvrzovali prakticky okamžitě. Ale už je to půl dne a pořád nic.. Tak mně napadlo jestli o víkendu pracují Ti pracovníci co mají ve své moci mi to potvrdit? Nevíte někdo?

dedik77
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 86
Registrován: 30. 01. 2012, 20:40
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od dedik77 »

Hledal jsem 2 x voucher na T2 - PRG. Vyřešeno.

Velice děkuji členovi tohoto fóra Martinovi Š. :-bd

Letu zdar.


velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Máte někdo zkušenosti s bonusovými letenkami na lety po Střední Americe a Karibiku,nebo mezi Střední Amerikou a Severní Amerikou ?
Má smysl brát bonusovku za míle s poplatky a příplatky ,nebo raději koupit letenku za hotové ?

maf
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 951
Registrován: 23. 01. 2003, 16:02
Bydliště: BTS
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od maf »

Mam 1875 mil platnych do 11-2017. Ak by niekto potreboval.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »

Mam pocit, že sú nejaké minimálne limity, bud, 5k alebo 10k, na prevod

Himmel26
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 02. 2017, 18:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Himmel26 »

Čerstvá zkušenost s rezervací bonusové letenky OK Plus do USA ve třídě business - od června do října jedno jediné datum pro odlet, cena 22.500,-Kč a 110.000 mil. Desítky minut na telefonu. Dva dny po zaplacení ji zrušili.

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »

dovod?

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

Himmel26 píše:Čerstvá zkušenost s rezervací bonusové letenky OK Plus do USA ve třídě business - od června do října jedno jediné datum pro odlet, cena 22.500,-Kč a 110.000 mil. Desítky minut na telefonu. Dva dny po zaplacení ji zrušili.


S kým jsi měl letět? Delta nebo AF-KLM ?

Himmel26
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 02. 2017, 18:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Himmel26 »

Letenku zrušilo samo ČSA, údajně bylo její směrování v rozporu s pravidly pro vydávání bonusových letenek. Chtěl jsem letenku do Vancouveru. Po 3 týdnech nekonečných telefonátů s OK Plus nenašli na termín od června do října žádný volný let, podobně dopadla města na pacifickém pobřeží USA. Pak se náhodou objevil jeden let s Deltou do NYC. Souhlasil jsem, že na let z NYC do Vancouveru si koupím normální letenku. Bohužel na zpáteční let nenašli také nic z Vancouveru ani odjinud ze Severní Ameriky. Našli ale let přes Soul, což ve výjimečných případech údajně povolují. Později ale směrování přes Pacifik odmítli.
Z jednání ČSA jsem pochopil, že bonusovou letenku do Ameriky nejsou schopni prakticky zajistit. A to ještě zdůrazňovali, že tak dlouho byli ochotni hledat jen kvůli tomu, že mám u nich zlatý status. Máte někdo zkušenosti, zda a jak lze u ČSA nyní využít míle na účtu? V minulosti jsem byl s nimi velmi spokojen, ale pravděpodobně nastal čas opustit potápějící se loď.

rak62
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 22. 02. 2017, 11:10
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od rak62 »

Himmel26 píše:Letenku zrušilo samo ČSA, údajně bylo její směrování v rozporu s pravidly pro vydávání bonusových letenek. Chtěl jsem letenku do Vancouveru. Po 3 týdnech nekonečných telefonátů s OK Plus nenašli na termín od června do října žádný volný let, podobně dopadla města na pacifickém pobřeží USA. Pak se náhodou objevil jeden let s Deltou do NYC. Souhlasil jsem, že na let z NYC do Vancouveru si koupím normální letenku. Bohužel na zpáteční let nenašli také nic z Vancouveru ani odjinud ze Severní Ameriky. Našli ale let přes Soul, což ve výjimečných případech údajně povolují. Později ale směrování přes Pacifik odmítli.
Z jednání ČSA jsem pochopil, že bonusovou letenku do Ameriky nejsou schopni prakticky zajistit. A to ještě zdůrazňovali, že tak dlouho byli ochotni hledat jen kvůli tomu, že mám u nich zlatý status. Máte někdo zkušenosti, zda a jak lze u ČSA nyní využít míle na účtu? V minulosti jsem byl s nimi velmi spokojen, ale pravděpodobně nastal čas opustit potápějící se loď.



Bohužel mám podobnou zkušenost. Potřebuji uplatnit v nejbližší době míle a nabízené ceny bonusových letenek překračují nabídky, které jsou běžně k dispozici. Pokud někdo míle využije, tak bych je dal k dispozici za výhodných podmínek.

kowal
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 252
Registrován: 17. 04. 2012, 23:35
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od kowal »

Před pár lety jsem proletěl na bonusovku PRG-JFK-SEA-AMS-PRG v C ve dvou lidech a bylo to kolem 12.000 na poplatcích za osobu. Termíny byly v pohodě, celkem výběr. Potom jsem měl ještě LAS a Karibik, kde už ale byly taxy podstatně vyšší. A nakonec jsem si zkusil nechat nacenit JFK a tam byly taxy snad 23.000 na osobu. A ještě skoro bez termínů. Holt nejsou si všichni členové Skyteamu rovni.
Vzal jsem si teda Soul za cca 10 na osobu, tam se našly i vyhovující termíny. Ale kde jsou časy, kdy jsem za Fiji platil 3.500 Kč a 150.000 mil. A za Austrálii 7.000 Kč. Prolítám zbytek mil a jdu jinam.

Himmel26
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 15. 02. 2017, 18:36
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Himmel26 »

Možnosti uplatnit míle za dálkovou letenku ve třídě C se u OK Plus velice redukovali. ČSA nedostává nic od KLM a AF, Delta poskytne vyjímečně destinaci PRG-JFK. U Korean se občas našlo něco na čekačku, ale nic nepotrvdí. Ale asi fungule China Eastern do Šanghaje, ten let mi nabídli ve dvou rezervacích.
Kde jsou ty doby po vstupu Korean do ČSA, kdy se létalo A380 v business do Honolulu za 80.000 mil a doplatek ve výši 3.000,-Kč.


Odpovědět