OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ziletka »

Bylo to zhruba kolem 1500,- CZK.


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od MEA »

aha, dik, to znie dobre. mne po rozhovore na call linke (a x prepojeniach - "ja s tim nedelam, propojim na kolegu...) povedali ze do tyzdna (!) sa mi ozvu ci dake reward letenky do mexika su... (na november)

ziletka
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 780
Registrován: 07. 04. 2007, 16:52
Bydliště: Brumov-Bylnice
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od ziletka »

Zkus to vickrat, ono hodne zalezi na koho zrovna narazis. Obecne jsou vice ochotni velmi brzo rano, nebo v noci. Jinak lety s AM mezi MAD-MEX si muzes najit sam pres award kalendar na strankach flyingblue. Chce to prochazet postupne, ja si takhle nasel volne lety operovane AM a na lince CSA to pak byla otazka par minut.

Thomasso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 06. 2012, 13:55
Stav: Offline

Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od Thomasso »

Možná někomu pomůže popis mojí komunikace mezi mnou a OK plus. Zpočátku jsem zkoušel poptávat mailem, ale po frekvenci týdenních odpovědí jsem raději zvolil telefon (do Gestinu opravdu nerad chodím).

Vzhledem k tomu, že jsem měl konkrétní představu o letech, tak jsem přímo poptával spoje, o které jsem měl zájem (odeslal jsem přímo z Amadea, aby to bylo jednodušší). Kombinace OK na CDG, pak A380 AF do LAX, pak DL do KOA, open-jaw z HNL s KE pres ICN do PRG (s nuceným stopoverem). Jednalo se o 4 letenky v "C" class za 80k/os. na leden 2013 a byl jsem dost flexibilní.

Dle ujištění OK nejsou na celé rezervační období od začátku roku dostupné žádné lety DL na routingu LAX-KOA ani LAX-HNL za bonusové míle. Routing PRG-CDG-LAX vcelku bez probémů, ale úsek s KE docela oříšek. Úsek HNL-ICN bez šance, pouze na WL (prý musí knihovat dlouhým vstupem a vždy jim to hodí tento úsek na WL). Úsek ICN-PRG v pohodě.

Vzhledem k tomu, že mám kamaráda přímo na KE, tak jsem mu volal a on na druhém letu z HNL požadovanou RBD "O" viděl (měl jsem WL na první let). Tak mi to v jejich systému bloknul, ale do Amadea ČSA to neprošlo. Jen jsem docílil toho, že mi segment s WL zamítli.

Moji žádost, že mají vystavit na pasivní segment, považoval operátor nejdříve za sci-fi, ale alespoň to postoupil výše a po týdnu jsem docílil toho, že mám letenky vystaveny... (první mail odeslán 29/3 2013 a letenky vystaveny 25/6 2013).

Takže vystavený a potvzený routing mám následovně:

1 OK 758 Z 17JAN 4 PRG CDG HK1 0710 0900
2 AF 066 O 17JAN 4 CDG LAX HK1 1030 1320
3 KE 054 O 28JAN 1 HNL ICN HK1 1155 1715+1
4 KE 935 O 30JAN 3 ICN PRG HK1 1410 1730

Taxy 7.683 CZK/os.

Přelety jsem vyřešil v Economy na vlastní náklady, one-way LAX-SEA-KOA za 7.911 CZK vč. tax/os. s Alaska Airlines a KOA-HNL za 2.088 CZK vč. tax/os. Hawaiian Airlines.

Total mne tedy "Round The World" přišel na 17.682 CZK vč. tax/os.

Chce to trpělivost a nenechat se odbýt. Někomu se to i tak bude zdát drahé, ale přelet s DL opravdu skoro není možné sehnat...

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od flyingblue »

Thomasso píše:Chce to trpělivost a nenechat se odbýt. Někomu se to i tak bude zdát drahé, ale přelet s DL opravdu skoro není možné sehnat...


Jde, ale musel bys byt DL FF (Skymiles).


honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od honzeek1 »

flyingblue píše:
Thomasso píše:Chce to trpělivost a nenechat se odbýt. Někomu se to i tak bude zdát drahé, ale přelet s DL opravdu skoro není možné sehnat...


Jde, ale musel bys byt DL FF (Skymiles).


Myslis na mile OK Plus a ze k tomu pomuze status u DL a nebo pouze primo pres SkyMiles?

Ja mam podobnou zkusenost, resp. znam jednu jedinou osobu, ktere se podarilo ziskat na OK Plus mile bonusovku s Deltou a to jeste nekde z Jizni Ameriky do ATL. Ja jsem to zkousel x-krat. Neni tam neco jineho, nez jen to, ze tech mist je malo? Jako ze Delta chce od CSA vic neceho a tak CSA letenky na DL proste nevystavuje?

Btw Korean ma jako award ted O? Ja jsem mel na lonskem RTW vzdy "D"

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od flyingblue »

honzeek1 píše:
flyingblue píše:
Thomasso píše:Chce to trpělivost a nenechat se odbýt. Někomu se to i tak bude zdát drahé, ale přelet s DL opravdu skoro není možné sehnat...


Jde, ale musel bys byt DL FF (Skymiles).


Myslis na mile OK Plus a ze k tomu pomuze status u DL a nebo pouze primo pres SkyMiles?


Primo pres SkyMiles.

Thomasso píše:Ja mam podobnou zkusenost, resp. znam jednu jedinou osobu, ktere se podarilo ziskat na OK Plus mile bonusovku s Deltou a to jeste nekde z Jizni Ameriky do ATL. Ja jsem to zkousel x-krat. Neni tam neco jineho, nez jen to, ze tech mist je malo? Jako ze Delta chce od CSA vic neceho a tak CSA letenky na DL proste nevystavuje?


Pokud vim, tak OK ma pristup jen k awardum, ktere jsou v bookovacim systemu Delty videt jako "low" (tj. jsou zeleny). No a na te Tvoji trase jsem v lednu, unoru a breznu zadnou takovou nevidel.

Inu priznejme, ze OKPlus neni ten nejlepsi program ve Skyteamu a CSA opravdu nehraje prvni housle v teto alianci.

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od honzeek1 »

flyingblue píše:Inu priznejme, ze OKPlus neni ten nejlepsi program ve Skyteamu a CSA opravdu nehraje prvni housle v teto alianci.


Nejvyssi cas dopalit zbytek mil, uz mam zazadano o status match u DL, tak uvidime. Puvodne jsem chtel az pristi rok, ale uz to asi udelam letos :)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od flyingblue »

honzeek1 píše:
flyingblue píše:Inu priznejme, ze OKPlus neni ten nejlepsi program ve Skyteamu a CSA opravdu nehraje prvni housle v teto alianci.


Nejvyssi cas dopalit zbytek mil, uz mam zazadano o status match u DL, tak uvidime. Puvodne jsem chtel az pristi rok, ale uz to asi udelam letos :)


Pokud Vam da Delta status match z OK Plus, tak budete prvni, koho znam.

Byva pravidlem, ze status match se dava FF z jinoaliancniho tabora.

xmurphy
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 122
Registrován: 18. 01. 2011, 16:02
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od xmurphy »

flyingblue píše:
honzeek1 píše:
flyingblue píše:Inu priznejme, ze OKPlus neni ten nejlepsi program ve Skyteamu a CSA opravdu nehraje prvni housle v teto alianci.


Nejvyssi cas dopalit zbytek mil, uz mam zazadano o status match u DL, tak uvidime. Puvodne jsem chtel az pristi rok, ale uz to asi udelam letos :)


Pokud Vam da Delta status match z OK Plus, tak budete prvni, koho znam.

Byva pravidlem, ze status match se dava FF z jinoaliancniho tabora.


Mně ho loni v březnu dali (Flyingblue Gold -> SkyMiles Gold). Stačilo poslat žádost a faxem poslat seznam letů za posledních 6 měsíců z Flyingblue a po cca měsíci mi to naskočilo. Stihlo se to akorát - asi týden před prvním letem v tom roce.

Thomasso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 28. 06. 2012, 13:55
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od Thomasso »

honzeek1 píše:
flyingblue píše:
Thomasso píše:Chce to trpělivost a nenechat se odbýt. Někomu se to i tak bude zdát drahé, ale přelet s DL opravdu skoro není možné sehnat...


Jde, ale musel bys byt DL FF (Skymiles).


Myslis na mile OK Plus a ze k tomu pomuze status u DL a nebo pouze primo pres SkyMiles?

Ja mam podobnou zkusenost, resp. znam jednu jedinou osobu, ktere se podarilo ziskat na OK Plus mile bonusovku s Deltou a to jeste nekde z Jizni Ameriky do ATL. Ja jsem to zkousel x-krat. Neni tam neco jineho, nez jen to, ze tech mist je malo? Jako ze Delta chce od CSA vic neceho a tak CSA letenky na DL proste nevystavuje?

Btw Korean ma jako award ted O? Ja jsem mel na lonskem RTW vzdy "D"


Mozna u RTW tarifu to tak je, ja mam pouze tarif Severni Amerika+Hawaii. Tam je business award u KE "O". RTW routing (i kdyz neproletim vsechny tri IATA areas) jsem si z toho udelal sam...

honzeek1
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 354
Registrován: 12. 11. 2006, 11:19
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od honzeek1 »

flyingblue píše:Pokud Vam da Delta status match z OK Plus, tak budete prvni, koho znam.

Byva pravidlem, ze status match se dava FF z jinoaliancniho tabora.


No ja jim poslal LH SEN, nikoliv OK Plus ;)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poptávka routingu PRG-CDG-LAX-KOA//HNL-ICN-PRG

Příspěvek od flyingblue »

honzeek1 píše:
flyingblue píše:Pokud Vam da Delta status match z OK Plus, tak budete prvni, koho znam.

Byva pravidlem, ze status match se dava FF z jinoaliancniho tabora.


No ja jim poslal LH SEN, nikoliv OK Plus ;)


Jo tak to je jina :-)

VanillA
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 322
Registrován: 22. 02. 2009, 11:57
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od VanillA »

V řijnu mi expiruje 65.000 mil. Prosím, neměl by někdo nějaký tip jak je využít pro 2 os na nějakou koupací destinaci na září?

Děkuji za radu

Tonda 2
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 657
Registrován: 16. 08. 2004, 20:54
Bydliště: Praha a Rožnov p/R
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Tonda 2 »

počkal bych jestli nebude nějaký výprodej na bonusovky SAE,jsou tam taxy kolem 1000CZK...
Normálně jsou za 40tis,tak kdyby to dali za 30tis...


Odpovědět