OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
tomassanto
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 59
Registrován: 07. 04. 2015, 21:23
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od tomassanto »

dík za rady, zabralo to :D


flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

tomassanto píše:dík za rady, zabralo to :D


Vratili taxy? :-)

houslista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 07. 01. 2012, 13:29
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od houslista »

Po delší době se mi "poštěstí" využít služeb ČSA. Letenka zabookovaná přes agenturu. Pokud nedojde ke změně typu, tak operováno SW (B739). Přes web ČSA jsem si chtěl do rezervace doplnit číslo FF OK Plus. Nejde to, píše chybné číslo nebo chybný FF program. Jak je to vůbec s načítáním mílí na letech operovaných SW? Lze doplnit rezervaci v profilu OK Plus, jak to jde třeba u M&M a číslo FF se automatiky propíše i do rezervace letenky?

Btw. V březnu se mi načetlo 1250 mil od Taromu, aby mi k 31.5. všechny expirovaly, protože jsem za poslední 3 roky neletěl OK :clap:

Nemec
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 447
Registrován: 28. 01. 2006, 21:16
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Nemec »

houslista píše:Po delší době se mi "poštěstí" využít služeb ČSA. Letenka zabookovaná přes agenturu. Pokud nedojde ke změně typu, tak operováno SW (B739). Přes web ČSA jsem si chtěl do rezervace doplnit číslo FF OK Plus. Nejde to, píše chybné číslo nebo chybný FF program. Jak je to vůbec s načítáním mílí na letech operovaných SW? Lze doplnit rezervaci v profilu OK Plus, jak to jde třeba u M&M a číslo FF se automatiky propíše i do rezervace letenky?

Btw. V březnu se mi načetlo 1250 mil od Taromu, aby mi k 31.5. všechny expirovaly, protože jsem za poslední 3 roky neletěl OK :clap:


Jestli je to normálně 3 číselný OK let, tak se ti míle načtou a mělo by to jít vložit normálně přes my booking na webu, pokud ne, tak počkej buď OLCI nb na přepážku.

bilbo
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 183
Registrován: 31. 08. 2017, 17:01
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, VIE, STR
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od bilbo »

houslista píše:Po delší době se mi "poštěstí" využít služeb ČSA. Letenka zabookovaná přes agenturu. Pokud nedojde ke změně typu, tak operováno SW (B739). Přes web ČSA jsem si chtěl do rezervace doplnit číslo FF OK Plus. Nejde to, píše chybné číslo nebo chybný FF program. Jak je to vůbec s načítáním mílí na letech operovaných SW? Lze doplnit rezervaci v profilu OK Plus, jak to jde třeba u M&M a číslo FF se automatiky propíše i do rezervace letenky?

Btw. V březnu se mi načetlo 1250 mil od Taromu, aby mi k 31.5. všechny expirovaly, protože jsem za poslední 3 roky neletěl OK :clap:

Pokud je to let OK a letenka začíná na 064, tak by to mělo jít přes správu rezervace na webu ČSA, nebo kdyžtak na checkinu.


houslista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 07. 01. 2012, 13:29
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od houslista »

Díky za odpovědi. Právě, že přes správu rezervace na webu ČSA to hází chybu. Letenka začíná 064. Zkusím při OLCI nebo pak míle reklamovat, když to nepůjde.

PETR2
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 70
Registrován: 07. 05. 2012, 14:08
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od PETR2 »

houslista píše:Díky za odpovědi. Právě, že přes správu rezervace na webu ČSA to hází chybu. Letenka začíná 064. Zkusím při OLCI nebo pak míle reklamovat, když to nepůjde.


Měl jsem v minulých měsících tento problém doplnit jej přes správu webu na csa.cz při každém letu koupeném přes jiný web než jejich a vždy v OLCI to doplnit šlo a míle se načetly automaticky.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od RAdek »

Blíží se mně a zbytku rodiny expirace mil, na letenku po Evropě by to stačilo. Dá se odhadnout, kolik můžou být poplatky k letence "zadarmo" v rámci Evropy? Aby to nebylo víc než běžná letenka. Jsou ty taxy stejný u běžné bonusové letenky a u výprodejové bonusové letenky? Je reálné dostat 4 letenky na ten samý let?

beardie
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1074
Registrován: 08. 10. 2011, 18:58
Bydliště: BRQ
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od beardie »

RAdek píše:Blíží se mně a zbytku rodiny expirace mil, na letenku po Evropě by to stačilo. Dá se odhadnout, kolik můžou být poplatky k letence "zadarmo" v rámci Evropy? Aby to nebylo víc než běžná letenka. Jsou ty taxy stejný u běžné bonusové letenky a u výprodejové bonusové letenky? Je reálné dostat 4 letenky na ten samý let?
podla matrixu si to vies pozriet sam
rataj, ze 70-80 % beznej ceny letenky su taxy

velpa.66
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 280
Registrován: 26. 08. 2012, 17:49
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od velpa.66 »

RAdek píše:Blíží se mně a zbytku rodiny expirace mil, na letenku po Evropě by to stačilo. Dá se odhadnout, kolik můžou být poplatky k letence "zadarmo" v rámci Evropy? Aby to nebylo víc než běžná letenka. Jsou ty taxy stejný u běžné bonusové letenky a u výprodejové bonusové letenky? Je reálné dostat 4 letenky na ten samý let?

Najdi si v rezervačním systému ČSA jakoukoliv letenku a pod zvoleným tarifem máš přesný rozpis ceny.(cena letenky u nejnižších tarifů není někdy ani 100,-Kč)

houslista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 07. 01. 2012, 13:29
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od houslista »

PETR2 píše:Měl jsem v minulých měsících tento problém doplnit jej přes správu webu na csa.cz při každém letu koupeném přes jiný web než jejich a vždy v OLCI to doplnit šlo a míle se načetly automaticky.

Tak to bude nejspíš i můj případ. Zajímavé, že u M&M jsem nikdy neměl problém ani u takových aerolinek jako Ethiopian..

Lemon
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 150
Registrován: 19. 01. 2009, 11:04
Oblíbené typy letadel: E190, A340, IL-96
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Lemon »

beardie píše:
RAdek píše:Blíží se mně a zbytku rodiny expirace mil, na letenku po Evropě by to stačilo. Dá se odhadnout, kolik můžou být poplatky k letence "zadarmo" v rámci Evropy? Aby to nebylo víc než běžná letenka. Jsou ty taxy stejný u běžné bonusové letenky a u výprodejové bonusové letenky? Je reálné dostat 4 letenky na ten samý let?
podla matrixu si to vies pozriet sam
rataj, ze 70-80 % beznej ceny letenky su taxy

Přesně tak, po Evropě to není úplně efektivní způsob, jak se zbavit mil... Nicméně, kdyby nastala zoufalost, tak inspirace zde :lol:

houslista
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 40
Registrován: 07. 01. 2012, 13:29
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od houslista »

houslista píše:
PETR2 píše:Měl jsem v minulých měsících tento problém doplnit jej přes správu webu na csa.cz při každém letu koupeném přes jiný web než jejich a vždy v OLCI to doplnit šlo a míle se načetly automaticky.

Tak to bude nejspíš i můj případ. Zajímavé, že u M&M jsem nikdy neměl problém ani u takových aerolinek jako Ethiopian..

Při OLCI to už šlo doplnit bez problémů.
Jen jsem si při své frekvenci letů s ČSA cca 1x za 4 roky uvědomil, že před 8 lety jsem dostal teplé jídlo v ceně letenky, před 4 lety už bylo veškeré občerstvení zpoplatněno a teď už to nebylo ani letadlo ČSA. Co bude za další 4 roky? Autobus? :mrgreen:

zdenda
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 266
Registrován: 03. 04. 2012, 08:23
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od zdenda »

houslista píše:
houslista píše:
PETR2 píše:Měl jsem v minulých měsících tento problém doplnit jej přes správu webu na csa.cz při každém letu koupeném přes jiný web než jejich a vždy v OLCI to doplnit šlo a míle se načetly automaticky.

Tak to bude nejspíš i můj případ. Zajímavé, že u M&M jsem nikdy neměl problém ani u takových aerolinek jako Ethiopian..

Při OLCI to už šlo doplnit bez problémů.
Jen jsem si při své frekvenci letů s ČSA cca 1x za 4 roky uvědomil, že před 8 lety jsem dostal teplé jídlo v ceně letenky, před 4 lety už bylo veškeré občerstvení zpoplatněno a teď už to nebylo ani letadlo ČSA. Co bude za další 4 roky? Autobus? :mrgreen:

Dobra otazka:-) To je prostě totalni degradace znacky ČSA ze strany TVS/SW, bohužel....

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5901
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: OK Plus

Příspěvek od Globik »

zdenda píše:
houslista píše:
houslista píše:Tak to bude nejspíš i můj případ. Zajímavé, že u M&M jsem nikdy neměl problém ani u takových aerolinek jako Ethiopian..

Při OLCI to už šlo doplnit bez problémů.
Jen jsem si při své frekvenci letů s ČSA cca 1x za 4 roky uvědomil, že před 8 lety jsem dostal teplé jídlo v ceně letenky, před 4 lety už bylo veškeré občerstvení zpoplatněno a teď už to nebylo ani letadlo ČSA. Co bude za další 4 roky? Autobus? :mrgreen:

Dobra otazka:-) To je prostě totalni degradace znacky ČSA ze strany TVS/SW, bohužel....

1) Kdyby nebylo TVS, tak značka ČSA je dnes možná jen na retro suvenýrech, podobně jako třeba PanAm
2) Že zdegradovaly i jiné evropské značky Ti nevadí? Třeba BA v dobytčáku před lety dávaly i na evropských letech dvanáctiletou single malt. Teď na dálkovkách dávají červeného Johnieho Walkera a po Evropě nedají ani vodu.


Odpovědět