Nacitani mili do OK PLUS

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Nacitani mili do OK PLUS

Příspěvek od alesesl »

Chtel bych se zeptat jak je to s nacitanim mili do OK PLUS. Myslim tim mile od neleteckych partneru.

Mel jsem pujcene auto od Hertz tady v PRG. Uz je to vice jak mesic. Vyplnil jsem formular na OK PLUS na missing miles. Hertz mi poslal, ze mne udelili 750 miles a uz to submitovali OK PLUS. To vsechno pres 3 tydny. To trva tak dlouho CSA aby ty moje mile konecne nacetly?


Rizek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 30. 08. 2005, 21:00
Stav: Offline

Re: Nacitani mili do OK PLUS

Příspěvek od Rizek »

alesesl píše:Chtel bych se zeptat jak je to s nacitanim mili do OK PLUS. Myslim tim mile od neleteckych partneru.

Mel jsem pujcene auto od Hertz tady v PRG. Uz je to vice jak mesic. Vyplnil jsem formular na OK PLUS na missing miles. Hertz mi poslal, ze mne udelili 750 miles a uz to submitovali OK PLUS. To vsechno pres 3 tydny. To trva tak dlouho CSA aby ty moje mile konecne nacetly?



Jenom tři týdny? Zvykneš si i na delší dobu.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Nacitani mili do OK PLUS

Příspěvek od RAdek »

Ja mám dnes přesně měsíc od letu OK s Brussels airlines a míle nemám :(. Nejhorší zkušenost mám ale s hotelovou sítí Accor, kde mně míle načetli až po třetí reklamaci s ročním zpožděním. Hlavně v cizině je OK karta dost exotická a odmítají se s ní zabývat. Je to obvykle o tom, nakolik ty míle chceš a kolik do toho jsi ochoten investovat času, protože efektivita takového počínání nevychází vždy úplně příznivě.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ahoj Vsichni,
takze mile od Hertzu mne byli nacteny tento tyden. Hertz mi odpovedel ze bych mel dostat 750 mil, ale CSA me nacetli 1000 mil.

Takze jsem celkem spokojen.

Rizek
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 90
Registrován: 30. 08. 2005, 21:00
Stav: Offline

Příspěvek od Rizek »

Já zase čekám tři neděle na vyřízení reklamace načtených mil z 16.4. OK PRG-AMS, kde mi načetli pouze Y namísto C.


Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Ja se uz treti mesic snazim u AF domoci mil za let z 2.2. AMS-GRU s KLM.

20.2. online reklamace pres web Flying Blue - nefungovala, pisemne si vyzadali predlozeni BP a kopii letenky

27.2. jsem je dodal do kancelare AF v Praze
12.4. jsem to znovu urgoval u AF v Praze, mezitim mi byly jine reklamace z 27.2. vyrizeny
25.5. uz jsem to urgoval pisemne ve Francii

A ted zase cekam...

Do lonska se reklamace u AF standardne vyrizovaly do tri tydnu... Kdeze lonsk snehy jsou.

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

V tomto roce se mi s CSA nacetli vsechny body, krome jednoho letu a to byl BRQ-PRG. Tady jsem musel posilat BP do OK PLUS centra. Jinak vsechny lety s OK, KL a AF byly nacteny do tydne a to jsem hodne odletal ze Stavangeru, Aberdeenu a Sandefjordu.

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

Jsem SILNE rozloben na CSA a poprve v zivote uvazuji o odchodu se skyteamu jako clen. kazdy rok mam MINIMALNE stribrnou kartu ale co mi ted predvedli, tak se citim silne podveden.

- Ceske Aerolinie CSA je soucasti globalni aliance SkyTeam a v unoru meli 5 vyroci aliance. Pri te slavnosti vyhlasily ze jakykoliv interkontinentalni let s clenem SkyTeam dostane klient/pasazer 2000bodu na sve clenske karte (Frequent Flyer - tim padem OK PLUS).

- Prvni cast asi nemohu ovlivinit jelikoz ta se tykalo Korean Air i kdyz jsem dotazal info u CSA

- Pred odletem s CSA a Korean jsem se dotazal elektronicky kolik mi daji bodu v pripade ze odletim mezikontinentalnim letem (CSA a KOREAN) jelikoz litam Bangkok / Seoul a do Prahy a CSA mi poslala email s info a pocet bodu bez jakehokoliv problemu. (momentalne pobyvam v THajskem Bangkoku)

-Ted a po nekolika mesicu a po 6 emailu CSA mi napise zpet ze Korean nebyla soucasti teto akce a CSA byla ale Kahira (muj let) nebyl totez soucasti akce.

Jako klient citim se podvedem. Skyteam aliance jako takova se prezentuje jako celek a nabyla zadna zminka ze Korean Air nebyla soucasti akce (byla to akce 5 narozenin Skyteam). Druha vec je ze jsem kontaktoval CSA min 3 tydny pred odletem a to min 2x emailem a tyto fakta mi nebyly sdeleny. Dotazal jsem PRIMO zda let Praha-Kahira je povazovan jako interkontinentalni let (v podminkach jakykoliv let Evropa-Afrika je interkontinentalni).

Veliky problem je ze tyto puvodni emaily nemam ale jsem si jist ze to maji v jejich systemu. jako podvedeny klient jsem ztratil 8000 bodu ktere by meli byt na muj ucet.

asi fakt podlehnu FlyBlue ... OK posledni dobou se fakt nestara a vidim jak to jde z kopce... je mi to lito.. CSA mam rad.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od axen »

Ja se do tehle akce taky prihlasil, v pulce unora jsem letel s NW/KLM PRG-AMS-LAX-SAN a dodnes jsem zadnych 2000 extra mil nevidel. Nenacetli mi ani mile za segment LAX-SAN, asi ze to operovaly AA, i kdyz to je code share s NW. Az se vratim do CEch, zkusim to zareklamovat.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

Codeshare let NW operovany s AA ti IMHO neuznaji - nekde v podminkach to pisou, mne loni na tomhle principu neuznali IST-PRG operovany TK (ale letenka byla na CSA). 2000 bonus za interkontinentalni let mam, ale stale nemam nacteny outbound segment, se vsemi bonusy bratru za 10.000mil...

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od axen »

Night fly píše:Codeshare let NW operovany s AA ti IMHO neuznaji - nekde v podminkach to pisou, mne loni na tomhle principu neuznali IST-PRG operovany TK (ale letenka byla na CSA). 2000 bonus za interkontinentalni let mam, ale stale nemam nacteny outbound segment, se vsemi bonusy bratru za 10.000mil...


Pri ceste do PRG mi ten segment SAN-LAX operovany AA zapocetli, ze pry je rozhodujici s jakou spol. je vystavena letenka. A ta byla na NW.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

axen píše:Pri ceste do PRG mi ten segment SAN-LAX operovany AA zapocetli, ze pry je rozhodujici s jakou spol. je vystavena letenka. A ta byla na NW.


Mne tvrdili pravy opak :roll: :?: A pak se v tom vyznej...

A posledni update: dnes mi konecne po trech mesicich reklamaci nacetli mile za ten vyse zmineny unor - 10.673 mil...

january
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 71
Registrován: 14. 05. 2005, 02:21
Stav: Offline

Příspěvek od january »

Pro načtení mílí do OK Plus je podstatné číslo letu (musí být OK, AF, AM, AZ, CO, DL, KE, KL, NW, SU + partner KM) bez ohledu na to, kdo let provozuje nebo kdo vystavil letenku. Musí se jednat o pravidelnou linku, chartery se nenačítají. Výše mil je zavislá na tarifu resp. knihovací třídě, která je zakoupená (směrodatné je písmenko v kolonce Class na letence nikoli palubní vstupence). Pokud je v Endorsement boxu na letence uvedeno NO FFP, NO CREDIT nebo NO MILEAGE ACCRUAL, tak se nic nenačte. Samozřejmě se nenačítají míle za bonusové letenky a letenky s agentskou či zaměstnaneckou slevou. Číslo OK Plus karty se má hlásit při rezervaci letenky (eventuelně dodatečně, ale před datem odletu) a předkládat na odbavení. Pro jistotu schovat kopii letenky nebo itinerář e-ticket a palubní lístky, kdyby nedošlo k automatickému načtení. Opravdu jsou potřeba oba doklady, na načtení je lhůta 30 dní jako u reklamace.

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

axen píše:Ja se do tehle akce taky prihlasil, v pulce unora jsem letel s NW/KLM PRG-AMS-LAX-SAN a dodnes jsem zadnych 2000 extra mil nevidel. Nenacetli mi ani mile za segment LAX-SAN, asi ze to operovaly AA, i kdyz to je code share s NW. Az se vratim do CEch, zkusim to zareklamovat.


Ten NW code share na LAX-SAN je s American Eagle. Aby ti mile nacitali, to by na boku toho lietadla muselo byt velke "NWA". To, ze je to code share partner SkyTeam partnera nie je dostacujuca podmienka.

axen
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 112
Registrován: 06. 02. 2005, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od axen »

Jano píše:
axen píše:Ja se do tehle akce taky prihlasil, v pulce unora jsem letel s NW/KLM PRG-AMS-LAX-SAN a dodnes jsem zadnych 2000 extra mil nevidel. Nenacetli mi ani mile za segment LAX-SAN, asi ze to operovaly AA, i kdyz to je code share s NW. Az se vratim do CEch, zkusim to zareklamovat.


Ten NW code share na LAX-SAN je s American Eagle. Aby ti mile nacitali, to by na boku toho lietadla muselo byt velke "NWA". To, ze je to code share partner SkyTeam partnera nie je dostacujuca podmienka.


Na boku maleho letadla sice bylo velike American Eagle, ale byl to let NW 2687/ AA 3087. Jsem jen obycejny cestujici a prd tomu rozumim, ale kdyz si koupim letenku s NW, tak chci dostat mile za vsechny segmenty, i kdyz ve finale ani jeden let neni operovany NW :wink: . V opacnem smeru to bylo to same a mile nacetli bez reci.
Ale o tomhle uz dost, vic me trapi tech 'akcnich' 2000 mil za mezikontinentalni let. To se asi budu muset ozvat u OK plus, ze?


Odpovědět