Vyuziti volne letenky - Havaj

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
tatranka
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 216
Registrován: 02. 05. 2006, 14:01
Stav: Offline

Příspěvek od tatranka »

No ja pujcuju v USA vetsinou u Budget nebo Enterprise. Ale zalezi co najdes za aktualni nabidky a nebo kupony. S tema se da cena za pronajem snizit o dalsich cca 20 procent. Pojisteni je celkem draha vec..ale s tim nic nenadelas. Myslim, ze loni jsem za tyden na Big Island platil cca 130 dolacu bez pojisteni.


kormidylko
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 131
Registrován: 20. 07. 2005, 04:49
Stav: Offline

Příspěvek od kormidylko »

tatranka píše:No ja pujcuju v USA vetsinou u Budget nebo Enterprise. Ale zalezi co najdes za aktualni nabidky a nebo kupony. S tema se da cena za pronajem snizit o dalsich cca 20 procent. Pojisteni je celkem draha vec..ale s tim nic nenadelas. Myslim, ze loni jsem za tyden na Big Island platil cca 130 dolacu bez pojisteni.


Hlavne rekni ze chces jenom liability nebo te ty vychcanci pojisti i proti povodnim...

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

kormidylko píše:
tatranka píše:No ja pujcuju v USA vetsinou u Budget nebo Enterprise. Ale zalezi co najdes za aktualni nabidky a nebo kupony. S tema se da cena za pronajem snizit o dalsich cca 20 procent. Pojisteni je celkem draha vec..ale s tim nic nenadelas. Myslim, ze loni jsem za tyden na Big Island platil cca 130 dolacu bez pojisteni.


Hlavne rekni ze chces jenom liability nebo te ty vychcanci pojisti i proti povodnim...


Takhle jsem se loni nechal napalit u Sixtu ve Francii. Kyvl jsem na nejaky pojisteni a hned to bylo o 50 % drazsi.
Ted jsem pro zajimavost zkousel cenu za pujceni u Avisu v Thajsku a vubec mi to v cene nezohlednilo bonusove cislo z FF stribrne karty OK - stale stejna cena. Je to tedy vubec k necemu?
Jinak hotely jsem nasel za nizsi ceny u nemeckych cestovek nez primo pres web.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

kormidylko píše: http://boeing.com/commercial/tours/index.html

Muzes objednat online nebo az na miste, myslim ze na miste by to melo bejt v pohode, mozna budes muset chvilku cekat az bude volno, pamatuju si ze prvni dve prohlidky byly plny lidma s online rezervacema. Myslim ze to stalo kolem $5. A nesmelo se tam fotit z udajnyho duvodu, ze by blesky z fotaku rusily zamestnance pri praci :twisted:

Tady jsem bydlel, docela v pohode v centru Seattlu
http://www.greentortoise.net/

Diky za info, to vypada dobre. Asi se tam zastavim. Akorat to foceni je mrzuty... Ani bez blesku to nejde (stabilizator)?

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

dejavu píše:Ted jsem pro zajimavost zkousel cenu za pujceni u Avisu v Thajsku a vubec mi to v cene nezohlednilo bonusove cislo z FF stribrne karty OK - stale stejna cena. Je to tedy vubec k necemu?


Není. Stejně jako není k ničemu Sixt Gold Card nebo Hertz #1 Club. V případě toho prvního často zaplatíš víc než bys platil při rezervaci přes web bez zadání svého profilu z karty.
Z vlastní zkušenosti bych řekl, že se vyplatí vykašlat se na míle a brát to nejvýhodnější co je.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Ještě bych se chtěl vrátit k vlastnímu mechanismu rezervace letenky za míle z OK Plus.
Pokud bych chtěl letět řekněme v listopadu 2007, kdy je optimální začít se shánět po rezervaci bonusové letenky (většina aerolinek má v tento moment kalendáře s možností rezervace jen do konce srpna, max. září 2007), tak aby bylo ještě z čeho vybírat.
Je možný stopover?
Pokud ano:
- je možné si definovat itinerář tak, že řeknu chci letět 5.11. PRG-HNL a 25.11. zpátky s tím, že cestou tam bych chtěl 3 dny stopover v LAS
- nebo si musím dát stopover jen v hubu, tj. např. LAX a trasu LAX-LAS-LAX letět/jet za svoje?

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Příspěvek od pepoš »

Zlin142 píše:Ještě bych se chtěl vrátit k vlastnímu mechanismu rezervace letenky za míle z OK Plus.
Pokud bych chtěl letět řekněme v listopadu 2007, kdy je optimální začít se shánět po rezervaci bonusové letenky (většina aerolinek má v tento moment kalendáře s možností rezervace jen do konce srpna, max. září 2007), tak aby bylo ještě z čeho vybírat.
Je možný stopover?
Pokud ano:
- je možné si definovat itinerář tak, že řeknu chci letět 5.11. PRG-HNL a 25.11. zpátky s tím, že cestou tam bych chtěl 3 dny stopover v LAS
- nebo si musím dát stopover jen v hubu, tj. např. LAX a trasu LAX-LAS-LAX letět/jet za svoje?



Ja si rezervoval letenku cca 7 mesicu dopredu a presne jsem si vyjmenoval i itinerar jak chci letet to jest cesta PRG-CDG-LAX stop na 2 týdny dále SFO-HNL pobyt 3 týdny HNL-SFO-CDG-PRG a bez potizi cca 7 mesicu pred odletem pracovnici na pobocce v Brne zajisteno. Jen bylo potreba do mesice tuto letenku zakoupit ( strhnout míle 100 000 a zaplatit taxy . cca 5000 Kč za osobu )

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

pepoš píše:cesta PRG-CDG-LAX stop na 2 týdny dále SFO-HNL pobyt 3 týdny HNL-SFO-CDG-PRG


To je možné přiletět do LAX a pokračovat ze SFO? Předpokládám, že by asi analogicky šlo letět do LAS a pokračovat z LAX/SFO popřípadě letět do LAX/SFO a pokračovat z LAS.
S jakými společnostmi jsi letěl?

Mimochodem, 3 týdny na Havaji - nechci být indioskrétní ale na kolik tě to přišlo a byl jsi i jinde než na Oahu, bydlel jsi v hotelu/hosteliu, měl jsi půjčené auto?

pepoš
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 176
Registrován: 04. 09. 2004, 12:14
Stav: Offline

Příspěvek od pepoš »

Zlin142 píše:
pepoš píše:cesta PRG-CDG-LAX stop na 2 týdny dále SFO-HNL pobyt 3 týdny HNL-SFO-CDG-PRG


To je možné přiletět do LAX a pokračovat ze SFO? Předpokládám, že by asi analogicky šlo letět do LAS a pokračovat z LAX/SFO popřípadě letět do LAX/SFO a pokračovat z LAS.
S jakými společnostmi jsi letěl?

Mimochodem, 3 týdny na Havaji - nechci být indioskrétní ale na kolik tě to přišlo a byl jsi i jinde než na Oahu, bydlel jsi v hotelu/hosteliu, měl jsi půjčené auto?


Normálně mě ten stop udělali bez problemů. Procestoval jsem 3 ostrovy každej po týdnu Oahu, Maui a Big Island. Bydlel jsem v soukromí a vyšlo mě to za dvojlůžkové ubytování ( se záchodem kuchyní plně vybavenou včetně mikrovlnky sporaku ... ) na 90 USD za 2 osoby na noc i se snídaní přes http://www.all-islands.com/ ... a auto je dle mě nutností bez auta je člověk zvláště na ostatních ostrovech kde není doprava ztracen

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

dejavu píše:
kormidylko píše: http://boeing.com/commercial/tours/index.html

Muzes objednat online nebo az na miste, myslim ze na miste by to melo bejt v pohode, mozna budes muset chvilku cekat az bude volno, pamatuju si ze prvni dve prohlidky byly plny lidma s online rezervacema. Myslim ze to stalo kolem $5. A nesmelo se tam fotit z udajnyho duvodu, ze by blesky z fotaku rusily zamestnance pri praci :twisted:

Tady jsem bydlel, docela v pohode v centru Seattlu
http://www.greentortoise.net/

Diky za info, to vypada dobre. Asi se tam zastavim. Akorat to foceni je mrzuty... Ani bez blesku to nejde (stabilizator)?


...zato si muzes z velmi blizke vzdalenosti prohlednout a v akci i vyfotit tohoto "fesaka" http://www.airliners.net/open.file/1114857/M/, ktery prave stoji na letisti Boeing Field / King County International (BFI / KBFI)
:wink:

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Příspěvek od Zlin142 »

Tak jsem si zarezervoval letenku na HNL (ČSA+AF+DL) se stopoverem v SFO na listopad 2007. Trochu mne ale znervózňuje, že první segment PRG-JFK je s ČSA - a to jenom z důvodu realistické šance na zrušení dálkovek, jinak bych A310 ČSA velmi rád zařadil do seznamu letadel se kterými jsem letěl.


Odpovědět