Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

salam píše:
jane píše:Predpokladam, ze ty cestaci na ATH rvali recky? Rekove jsou taky trochu jina mentalita, coz se projevi, kdyz je potreba naboardovat 130 lidi za 15 minut a vetsinou to tak trva trojnasobek..Presne - ja chci sedet s tamtim, proc nesedim tam, ne, cekat nebudu, az nastoupi vsichni, chci si tam sednout ted, kufr si dam jedine nad sebe, to ze tam je pytel s dekama a kolem je misto - ne, ja zacnu posouvat ten pytel, misto abych si to dal vedle nej..

To bych je asi zabil. Sám se snažím chovat tak, abych nikoho moc neobtěžoval (i když si tím pádem někdy připadám jako úplný debil a poslední hlupák) a když něco takového vidím, tak mě to dokáže pěkně naštvat.

OR píše:Ale nektere prispevky tu fakt vyznivaji, jako by nejvetsi problem byly lidi, kteri litaji casto.

To mi je tady taky divné. Myslel jsem, že opravdoví FQTV by měli dělat co nejméně problémů. Já třeba kolikrát ani nechci C jídlo - radši si zdřímnu nebo se těším, až si dám pivo u baru v hotelu nebo panáka doma se ženou. Bohužel si to někdy FA špatně vyloží a nedostanu ani sklenku vody :wink:
Samozřejmě jsem rád, když mě upgradnou, ale při s-h letech, které většinou lítám, je mi to skoro jedno. Akorát mám více místa na šířku (oproti třeba BA, kde mají v A320 ACDEF i v C :shock: ) a můžu si vzít nějaký časák ze stojánku - i když teda asi člověk viditelně nemusí být v C, aby si je bral :) - opět si připadám jako hlupák: když letím v Y, je mi jaksi blbé si je brát.
A check-in agenty i CC samozřejmě taky obdivuju a cením si jejich práce - pokud ji tedy dělají a ne, jak se mi taky stalo, že je půl hodiny po plánovaném odletu, oficiální ohlášení žádné a v gatu z personálu nikdo.



Pak ovsem jsi prinosem pro jakekoliv spolecnosti! Ja myslim ze tady spis mluvime o tech silenejch radoby nafuku (kteri urcite nechodej na airways.cz protoze je jim litani u pr... a jde jim jen o to nekoho nastvat nebo ukazovat jaky jsou frajeri) takze jakekoliv utoky insideru jsou myslim na uplne jine typy osob. Jde fakt o to chovani a ne o to kolik toho upgrade sni a vypije v letadle. To salam:Pochvala za nebrani casopisu pokud jsi v eko class! :) Ono totiz vysvetlovat business cestakovi ze jiz neni Euro protoze si to nejaky kolemdouci eko vzal je docela sila... :)


salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

No ono to vyznělo tak, že každý, komu letenku PRG-DUS-PRG v Y za 18k CZK zaplatí zaměstnavatel, se pak u gatu serve o upgrade.

Pokud to bylo myšleno "každý kromě salama", tak souhlasím :D

MK
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 947
Registrován: 21. 02. 2006, 17:48
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od MK »

jane píše:Predpokladam, ze ty cestaci na ATH rvali recky? Rekove jsou taky trochu jina mentalita, coz se projevi, kdyz je potreba naboardovat 130 lidi za 15 minut a vetsinou to tak trva trojnasobek..Presne - ja chci sedet s tamtim, proc nesedim tam, ne, cekat nebudu, az nastoupi vsichni, chci si tam sednout ted, kufr si dam jedine nad sebe, to ze tam je pytel s dekama a kolem je misto - ne, ja zacnu posouvat ten pytel, misto abych si to dal vedle nej..


Jo! Cizinci se do toho davu Reku radsi netlacili ani a jen stali stranou a cumeli :D No ja si kvuli nejakymu reckymu parecku musel v letadle presedat, protoze si na self check-inu ve FRA vybrali spatny mista, ktery byly asi 5 rad od sebe, tak jsem jim radsi vyhovel a opustil svou dvousedacku u okna a sednul si na tu ctyrku co je vprostred do skupinky Korejcu...Jinak vetsina Reku delala v letadle peknej bordel, dost hlasite se bavili, nekteri (ti posilneni alkoholem) i zpivali a po pristani v ATH tleskali...a tech tasek, co si s sebou tahli do letadla, to jsem taky nikdy nevidel... :D

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

bezplatne upgrade do C class

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

Tak nevim, mozna umim blbe anglicky, ale podle informaci na webu pro sve FF cleny nabizi bezplatne upgrade vsechny americke spolecnosti ve SKY TEAMu, od urovně E+ nektere dokonce i pro spolucestujici osobu, alespon na linkach v oblasti NA. Takze vidim praxi CSA v Evrope jako nezvyklou, ale jinak pomerně normalni.
Z obchodního hlediska je to dost motivujici, naklady na upgrade jsou de facto minimalni (jestli toho snim a vypiju za 300,- oproti Y, tak to bych se divil) a misto by bylo stejne prazdne......

bludr
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 15. 06. 2007, 03:43
Stav: Offline

Příspěvek od bludr »

Mam dotaz. Podle jakeho klice se rozhoduje kteri pasazeri z waiting listu dostanou upgrade (kdyz je vice zajemcu nez volnych mist)? Kdo driv prijde, ten driv mele? Nebo podle poctu bodu? Nebo nahodne?

Diky.


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

bludr píše:Mam dotaz. Podle jakeho klice se rozhoduje kteri pasazeri z waiting listu dostanou upgrade (kdyz je vice zajemcu nez volnych mist)? Kdo driv prijde, ten driv mele? Nebo podle poctu bodu? Nebo nahodne?

Diky.


1. Podle barvy karty.
2. Podle toho, kdo se driv odbavi.

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

BB píše:1. Podle barvy karty.
2. Podle toho, kdo se driv odbavi.


Není tam náhodou taky ještě hledisko, kdo má dražší tarif?

ripo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 81
Registrován: 23. 02. 2003, 18:28
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od ripo »

dalším faktorom môže byť aj fakt, keď sa FF dáva do rezervácie. Automat potom do SSR môže dať hlášku : UPHRADE POSSIBLE
Keby sa tá karta do PNR nedala, automat ju nespracuje a nemusí dať do rady na upgrading.

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

ripo píše:dalším faktorom môže byť aj fakt, keď sa FF dáva do rezervácie. Automat potom do SSR môže dať hlášku : UPHRADE POSSIBLE
Keby sa tá karta do PNR nedala, automat ju nespracuje a nemusí dať do rady na upgrading.


Nevim, jak v jinych check-in systemech, ale v tom, co pouziva CSA jako vlastni, samotna existence cisla (vlozeni) karty nema vliv na upgrade, ten musi byt manualne "vyzdan".

Yankee Alpha
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 760
Registrován: 30. 01. 2005, 12:41
Oblíbené typy letadel: MD11
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Yankee Alpha »

Jafa píše:
BB píše:1. Podle barvy karty.
2. Podle toho, kdo se driv odbavi.


Není tam náhodou taky ještě hledisko, kdo má dražší tarif?

Pokud já vím, tak je pouze skupina tarifů, které se neupgradují vůbec (a nezáleží, zda je cestující držitel zlaté nebo stříbrné) a pak jsou tarify, které se upgradují. Tečka. Žádný pořadník Y, M, ... neexistuje.
Takže pořadí je pak ještě takhle doplněné:
1) Tarif - možno upgrade x bez upgradu
2) Barva karty
3) Pořadí při odbavení

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Yankee Alpha píše:
Jafa píše:
BB píše:1. Podle barvy karty.
2. Podle toho, kdo se driv odbavi.


Není tam náhodou taky ještě hledisko, kdo má dražší tarif?

Pokud já vím, tak je pouze skupina tarifů, které se neupgradují vůbec (a nezáleží, zda je cestující držitel zlaté nebo stříbrné) a pak jsou tarify, které se upgradují. Tečka. Žádný pořadník Y, M, ... neexistuje.
Takže pořadí je pak ještě takhle doplněné:
1) Tarif - možno upgrade x bez upgradu
2) Barva karty
3) Pořadí při odbavení


Ano, tarif hraje roli, jestli bude sance upgrade nebo vubec, ale pokud tarif upg umoznuje, tak se jiz pri poradi nezohlednuje, tedy kdo prijde jako posledni, i kdyby mel full fare, muze mit smulu.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Stribrna karta - 2 lety s ČSA

Příspěvek od Zlin142 »

Také vám přišla od ČSA tahle nabídka?

Vážený pane XY,

bla, bla, bla

Již za pouhé 2 zpáteční letenky na lety Českých aerolinií, které zakoupíte a proletíte v období od 1. září
do 31. prosince 2010 od nás získáte Stříbrnou kartu OK Plus, která Vám přináší řadu exkluzivních výhod. Například na letech Českých aerolinií budete mít možnost létat ve třídě Business, i pokud si zakoupíte letenku do třídy Economy.
Navíc Vaše Stříbrná karta OK Plus bude vystavena již do 2 týdnů od splnění všech podmínek akce.

bla, bla, bla

S přátelským pozdravem,

Ing. Tomáš Hrdlička


Podmínky akce:
- koupě a prolet 2 zpátečních letenek na lety OK operované Českými aeroliniemi v období 1. 9. – 31. 12. 2010
- registrace do akce před zakoupením první letenky (viz. odkaz v mailu)
- číslo OK Plus musí být uvedeno v rezervaci a míle za každý letový segment načteny na účtu OK Plus
- Stříbrná karta OK Plus bude vystavena do 2. týdnů od splnění všech podmínek akce. Doručení karty může trvat
až 4 týdny v závislosti na adrese a zemi doručení.
- platí všechna ostatní pravidla pro vystavení Stříbrné karty OK Plus
- nabídka je určena pouze vybraným členům programu OK Plus


Dívám se, že u letů do AMS, FCO, MAD, CPH a OSR by se tahle sranda dala pořídit celkem za přijatelné peníze.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Stribrna karta - 2 lety s ČSA

Příspěvek od flyingblue »

Zlin142 píše:Také vám přišla od ČSA tahle nabídka?

Vážený pane XY,

bla, bla, bla

Již za pouhé 2 zpáteční letenky na lety Českých aerolinií, které zakoupíte a proletíte v období od 1. září
do 31. prosince 2010 od nás získáte Stříbrnou kartu OK Plus, která Vám přináší řadu exkluzivních výhod. Například na letech Českých aerolinií budete mít možnost létat ve třídě Business, i pokud si zakoupíte letenku do třídy Economy.
Navíc Vaše Stříbrná karta OK Plus bude vystavena již do 2 týdnů od splnění všech podmínek akce.

bla, bla, bla

S přátelským pozdravem,

Ing. Tomáš Hrdlička


Podmínky akce:
- koupě a prolet 2 zpátečních letenek na lety OK operované Českými aeroliniemi v období 1. 9. – 31. 12. 2010
- registrace do akce před zakoupením první letenky (viz. odkaz v mailu)
- číslo OK Plus musí být uvedeno v rezervaci a míle za každý letový segment načteny na účtu OK Plus
- Stříbrná karta OK Plus bude vystavena do 2. týdnů od splnění všech podmínek akce. Doručení karty může trvat
až 4 týdny v závislosti na adrese a zemi doručení.
- platí všechna ostatní pravidla pro vystavení Stříbrné karty OK Plus
- nabídka je určena pouze vybraným členům programu OK Plus


Dívám se, že u letů do AMS, FCO, MAD, CPH a OSR by se tahle sranda dala pořídit celkem za přijatelné peníze.


K cemu Ti bude stribrna karta? Je na ni aspon vstup do salonku v Praze?

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Příspěvek od salamio »

flyingblue píše:K cemu Ti bude stribrna karta? Je na ni aspon vstup do salonku v Praze?

Ano, pokud letíš OK ve třídě Y nebo M. Jinak za 290 Kč. A to se vyplatí, ne? :)

BTW, mám tam cca 16500 mil a chybějících 3500, abych si to mohl převést na HHonors, už s nima asi nenalítám, páč jsem od července přesedlal na BA a OS.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Příspěvek od flyingblue »

salamio píše:
flyingblue píše:K cemu Ti bude stribrna karta? Je na ni aspon vstup do salonku v Praze?

Ano, pokud letíš OK ve třídě Y nebo M. Jinak za 290 Kč. A to se vyplatí, ne? :)

BTW, mám tam cca 16500 mil a chybějících 3500, abych si to mohl převést na HHonors, už s nima asi nenalítám, páč jsem od července přesedlal na BA a OS.


Ja nevim, mam jeste par stovek tisic mil u AF (zatim nebylo za co utratit) a uz rok sbiram s Deltou.


Odpovědět