Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Příspěvek od dejavu »

Zdravim,

letos se zadarilo a dokodrcal jsem se ke stribrne karte OK Plus CSA. Precetl jsem si podminky pouziti, ale nemam s tim zadne zkusenosti a tak mam par dotazu:
Jak problematicke je zadani o upgrade do Businessu? Nejake tipy a triky?
Je mozne zadat o upgrade i u partneru v Sky Teamu?
Lze kartu vyuzit pro vstup do salonku clenu Sky Teamu i tam, kam CSA neleta? Treba v Bangkoku nebo Singapuru?


BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Stribrna karta - jak si nejlepe uzit

Příspěvek od BB »

Na letech ČSA s letenkou ČSA vystavenou do patřičné knihovací třídy je upgrade bez problému, v Praze se tě i ptají, zda chceš upg nebo ne. U aliančních partnerů ne něj nárok nemáš, možná tě někdy zvednou kvůli overbookingu. Do salónku v Singapuru a Bangkoku by ses dostat neměl.

RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Do salonku mimo Prahu se skutečně dostaneš jen pokud máš upgrade do business a ten máš jen v letadle ČSA v kombinaci s odpovídající třídou. Na vstupy do salónku se ale dají využít i jiné nástroje (třeba Diners club nebo Priority Pass).

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

RAdek píše:Do salonku mimo Prahu se skutečně dostaneš jen pokud máš upgrade do business a ten máš jen v letadle ČSA v kombinaci s odpovídající třídou. Na vstupy do salónku se ale dají využít i jiné nástroje (třeba Diners club nebo Priority Pass).


BB/RAdek diky za odpovedi.

Takze nejpraktictejsi vyuziti karty je moznost checkovani u prepazky business. Salonek v Praze moc nevyuziju (snazim se moc casu na letisti netravit) a evropske linky bez upgrade taky preziju - i kdyz proc ne :-)
Muzu vyuzit business prepazku i mimo Prahu?

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

dejavu píše:Muzu vyuzit business prepazku i mimo Prahu?


Muzes. Zejmena na typickych "frontovych" letistich jako SVO to docela prospeje :-)


RAdek
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 509
Registrován: 06. 04. 2006, 14:06
Stav: Offline

Příspěvek od RAdek »

Já myslím, že ano. Pokud je to let OK, bez ohledu na to, kdo ho operuje.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

RAdek píše:Já myslím, že ano. Pokud je to let OK, bez ohledu na to, kdo ho operuje.


Muzes to vyuzit u jakehokoliv letu Skyteamu, nejen OK.

dejavu
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 980
Registrován: 09. 10. 2004, 04:24
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Příspěvek od dejavu »

Night fly píše:
RAdek píše:Já myslím, že ano. Pokud je to let OK, bez ohledu na to, kdo ho operuje.


Muzes to vyuzit u jakehokoliv letu Skyteamu, nejen OK.


Diky za odpovedi, vyzkousim a uvidim :-)

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Příspěvek od MS743 »

ve svete je to dobre vetsinou kvuli checkin business class a priority boarding do letadla s C class cestujici... hodne to pomuze...zadna tlacenice.

C class lounge mimo PRG nemas narok...jen kdyz mas C classletenkunebo UPG cozasi ve svete nepomuze jelikoz CSA tolik zas nelita... se zlatou mas narok na jakykoliv skyteam lounge jen v pripade mas letenku skyteam + vzit jednoho navic s sebou.

trochu oficialniinfo ktere AF nedava ale mam narok na 5kg navic... videljsem to na papirealevetsinou to taji

kdyz jsesv Evrope nebo letas vyhradne sCSA takje to parada... daleve svete prijemne ale zadny C class

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Upgrady s ČSA na Stříbrnou kartu v posledení době.

PRG-ATH: Nabídli mi upgrade na check-inu, ale odmítl jsem necestoval jsem sám.
ATH-PRG: ANO
PRG-BTS: ANO
BTS-PRG: ANO
PRG-SOF: ANO
SOF-PRG: NE
PRG-SOF: ANO
SOF-PRG: NE

V Sofii mi ale 2x na Silver card vystavili pozvánku do salonku, tak proč ne... :)

Ne vždy cestuji s ČSA a ne vždy v patřičných knihovacích třídách, ale ta Stříbrná karta má i výhody v rámci aliance Skyteam.
Například některé jiný FFP nabízí vstupy do salonků už se SC, ale za to je ČSA jedna z mála, kdo nabízí upgrade a i jinak jsou podmínky programu výhodné...

alesesl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2863
Registrován: 27. 02. 2004, 05:55
Oblíbené typy letadel: vrtulove letadla
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha Zapad
Stav: Offline

Příspěvek od alesesl »

Ja jsem posledni dobu dostal/nedostal nasledujici upgrady se Stribrnou Kartou.

25.11.06 PRG-LHR - ANO
08.12.06 LHR-PRG - NE
12.12.06 PRG-AMS - ANO
16.12.06 AMS-PRG - NE (z duvodu, ze nebylo C-class jidlo)
25.02.07 PRG-LHR - NE (misto bylo, ale 2 sedadla ktera byla volna byla pokazena)
01.03.07 LHR-PRG - ANO
08.03.07 CDG-PRG - ANO
Pak jsem minuly rok jsem dostal Upgrade na linkach PRG-BRQ, BRQ-PRG, AMS-SVG s KL, a nekolikrat mezi PRG a AMS.

trochu mimo SK, moje ex-pritelkyne (Korejka) dostala minuly kveten na ceste PRG-ICN s KE upgrade s Economy do First Class z duvodu overbookingu, ale asi spise z duvodu Gold status na Sky Passu

Jay
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 324
Registrován: 21. 07. 2005, 19:10
Stav: Offline

Tipy

Příspěvek od Jay »

Ahoj vsichni,

uz jsem se ptal, ale dostal jsem negativni odpoved.

Rad bych dostal upgrade na ceste pres Altantik s Deltou, mate nejake tipy, jak udelat "dobry dojem". Jsem clenem OK plus, ale zadnou kartu jeste nemam.

Diky za jakekoliv postrehy a rady.

Yusaku
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 23. 12. 2006, 04:30
Stav: Offline

Příspěvek od Yusaku »

obavam se, ze v tomhle pripade udelas "dobry dojem" opravdu jen zaplacenim rozdilu mezi C a Y

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: Tipy

Příspěvek od Zlin142 »

Jay píše:Ahoj vsichni,
Rad bych dostal upgrade na ceste pres Altantik s Deltou, mate nejake tipy, jak udelat "dobry dojem". Jsem clenem OK plus, ale zadnou kartu jeste nemam.

Diky za jakekoliv postrehy a rady.


Kup si letenku v C. Doufat v upgrade s FFP ČSA navíc bez statutu na letu Delty je dost naivní, řekl bych...

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Tipy

Příspěvek od dracoola »

Zlin142 píše:
Jay píše:Ahoj vsichni,
Rad bych dostal upgrade na ceste pres Altantik s Deltou, mate nejake tipy, jak udelat "dobry dojem". Jsem clenem OK plus, ale zadnou kartu jeste nemam.

Diky za jakekoliv postrehy a rady.


Kup si letenku v C. Doufat v upgrade s FFP ČSA navíc bez statutu na letu Delty je dost naivní, řekl bych...


Tovis,vsude jinde jsou ty aerolinky rozumny co se tyce upgrade,to jen CSA dela ze na to ma a upgraduje naprosto kazdyho bez odecteni niceho na Evrope a temer niceho na dalkovce,dyt my na to mame ne... :roll: Takze proc by si nekdo kupoval J/Class letenku kdyz se tam dostane za Y/Class letenku??? Fakt nechapu kroky CSA marketingu... Ale to jen tak mimo,jsem se rozhorel az se mi rozjeli "kladiva..." :D


Odpovědět