FlyingBlue vs OK Plus

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

No bohviekolko ich naozaj nie je, hlavnym "benefitom" asi je, ze sa nemusis zakazdym dohadovat u vstupu do salonika :wink: Obecne je karta AF viacej respektovana, ale vzhladom k tomu, ze som po 1.4.2009 dramaticky obmedzil lietanie s AF, nemam teraz prehlad o najnovsich aktualitach. Z minulosti si napr.spominam na priletovy salonik na CDG so sprchami, velmi dobre zasity na 2C, kam bol s platinovou FB vstup volny (a IMHO s OK+G nie) - velmi prijemna zalezitost po celonocnom lete; navyse tam clovek dostal okrem uterakov aj kozmeticky balicek vratane holenia, takze nebolo treba tahat to so sebou.


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od context »

S platinovou kartou OK Plus je vstup do lounge v Prahe pri odlete aj prílete akejkoľvek linky
má nejaká iná karta nejakej aliancie takúto "feature" ? (samozrejme aspoň na domácom letisku)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:No bohviekolko ich naozaj nie je, hlavnym "benefitom" asi je, ze sa nemusis zakazdym dohadovat u vstupu do salonika :wink: Obecne je karta AF viacej respektovana, ale vzhladom k tomu, ze som po 1.4.2009 dramaticky obmedzil lietanie s AF, nemam teraz prehlad o najnovsich aktualitach. Z minulosti si napr.spominam na priletovy salonik na CDG so sprchami, velmi dobre zasity na 2C, kam bol s platinovou FB vstup volny (a IMHO s OK+G nie) - velmi prijemna zalezitost po celonocnom lete; navyse tam clovek dostal okrem uterakov aj kozmeticky balicek vratane holenia, takze nebolo treba tahat to so sebou.


Nojo vono se rekne priletovy salonik, ale my co litame z USA do Prahy a mame na prestup hodinu, mame odbykle ponekud naspech :-) A to uz je to lepsi, nez kdyz litaly OK z 2B.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3038
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od Night fly »

flyingblue píše:Nojo vono se rekne priletovy salonik, ale my co litame z USA do Prahy a mame na prestup hodinu, mame odbykle ponekud naspech :-) A to uz je to lepsi, nez kdyz litaly OK z 2B.


Neboj, ja jsem se tam taky dostal vetsinou jen v situaci, kdy mi ten navazny let uletel ;-)

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

Night fly píše:
flyingblue píše:Nojo vono se rekne priletovy salonik, ale my co litame z USA do Prahy a mame na prestup hodinu, mame odbykle ponekud naspech :-) A to uz je to lepsi, nez kdyz litaly OK z 2B.


Neboj, ja jsem se tam taky dostal vetsinou jen v situaci, kdy mi ten navazny let uletel ;-)


... a proto se sveruji do pece Delte a pokud mozno primo z JFK do maticky stovezate. Naposled sem zvolil cestu pres AMS a taky mi to na ceste zpet frnklo. Uz sem toho fokouse ani nehonil, prece jenom z konce Ecka na posledni gejt becka se to za 15 minut (bez asistence) dat neda.


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od context »

Nechcem zakladať nové vlákno tak skúsim tu.
Mám status od FB. Nemám tento rok s nimi žiadne míle ani segmenty. Padnem na nulu... Ponúkajú mi za kvalifikačný let kartu o level nižšie. Nejaké tipy na vhodný "kvalifikačný" let?
Mimochodom kvalifikačný let je ten za ktorý AF/ST partner napočítava segment?

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

context píše:Nechcem zakladať nové vlákno tak skúsim tu.
Mám status od FB. Nemám tento rok s nimi žiadne míle ani segmenty. Padnem na nulu... Ponúkajú mi za kvalifikačný let kartu o level nižšie. Nejaké tipy na vhodný "kvalifikačný" let?
Mimochodom kvalifikačný let je ten za ktorý AF/ST partner napočítava segment?


segment nebo mile

Ja to obvykle resim zapocitanim nejakeho ze segmentu evropskych priskoku long haul linek, ale treba PRG-AMS-PRG muze byt dobra volba (v zavislosti na cene).

xkema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 01. 2011, 22:36
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od xkema »

Zdravím,
letíme v lednu s Korean toto: PRG-ICN-MEL / SYD-ICN-PRG..

Mám pocit, že na cestě zpátky už budu mít - na úplně nové kartě - u Flyingblue přes 10.000mil.

Poradíte, za co nejlépe to třeba už právě na zpáteční cestě v Soulu utratit? Vstup do salonku? Do jakého a za kolik mílí? Nějaké alko? Nebo jdou třeba lázně/masáže na letišti?

díky

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

xkema píše:Zdravím,
letíme v lednu s Korean toto: PRG-ICN-MEL / SYD-ICN-PRG..

Mám pocit, že na cestě zpátky už budu mít - na úplně nové kartě - u Flyingblue přes 10.000mil.

Poradíte, za co nejlépe to třeba už právě na zpáteční cestě v Soulu utratit? Vstup do salonku? Do jakého a za kolik mílí? Nějaké alko? Nebo jdou třeba lázně/masáže na letišti?

díky


Mas spatny pocit. Zapomen na to, ze ty mile na aktualni ceste k necemu pouzijes.

Konec. :wave:

context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od context »

flyingblue píše:
context píše:Nechcem zakladať nové vlákno tak skúsim tu.
Mám status od FB. Nemám tento rok s nimi žiadne míle ani segmenty. Padnem na nulu... Ponúkajú mi za kvalifikačný let kartu o level nižšie. Nejaké tipy na vhodný "kvalifikačný" let?
Mimochodom kvalifikačný let je ten za ktorý AF/ST partner napočítava segment?


segment nebo mile

Ja to obvykle resim zapocitanim nejakeho ze segmentu evropskych priskoku long haul linek, ale treba PRG-AMS-PRG muze byt dobra volba (v zavislosti na cene).


aktuálne to vidím na segment s OK. PRG-OSR alebo naopak... Je to za 50% míl/skyteam segment. Tak hádam mi to AF bude akceptovať...

xkema
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 24
Registrován: 20. 01. 2011, 22:36
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od xkema »

flyingblue píše:
xkema píše:Zdravím,
letíme v lednu s Korean toto: PRG-ICN-MEL / SYD-ICN-PRG..

Mám pocit, že na cestě zpátky už budu mít - na úplně nové kartě - u Flyingblue přes 10.000mil.

Poradíte, za co nejlépe to třeba už právě na zpáteční cestě v Soulu utratit? Vstup do salonku? Do jakého a za kolik mílí? Nějaké alko? Nebo jdou třeba lázně/masáže na letišti?

díky


Mas spatny pocit. Zapomen na to, ze ty mile na aktualni ceste k necemu pouzijes.

Konec. :wave:


Radikální odpověď, to mám rád :-)
Ale i tak, jsem v tomhle nováček (asi je to poznat), můžu tedy poprosit o bližší vysvětlení pravidel, resp. nápovědu, kdy a při jaké příležitosti budu moct míle utratit za něco super užitečného?

Díky moc.

romul
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1004
Registrován: 26. 11. 2010, 16:21
Oblíbené typy letadel: B-777, TU-152
Pohlaví: muž
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od romul »

xkema píše:Radikální odpověď, to mám rád :-)
Ale i tak, jsem v tomhle nováček (asi je to poznat), můžu tedy poprosit o bližší vysvětlení pravidel, resp. nápovědu, kdy a při jaké příležitosti budu moct míle utratit za něco super užitečného?

Díky moc.


Tak nejdříve je nutné počkat, až dopravce míle na účet skutečně načte. A z výpisu nebo na webu FFP programu je přesně uvedeno za co je možné tyto míle utratit. Neexistuje univerzální "užitečnost". Letiště Incheon nabízí při delším čekání na přestupu dost možností jak ten čas efektivně strávit (zdarma nebo za peníze) a na webu letiště je vše popsané. A pokud je let s Korean nebo s Asiana Airlines tak dopravci nabízí tranzitním pasažérům i krátké výlety do města a okolí...

nada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28. 12. 2010, 13:19
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od nada »

Prosím o radu. Mám před sebou let s Aeroflotem a asi 15 000 mil. Kam si je mám nechat zapsat - mám OK Plus a FB. Nebo je to jedno? Jde mi vlastně jen o salonky. Víc toho mít dlouhou dobu nebudu. Předem děkuji

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od flyingblue »

nada píše:Prosím o radu. Mám před sebou let s Aeroflotem a asi 15 000 mil. Kam si je mám nechat zapsat - mám OK Plus a FB. Nebo je to jedno? Jde mi vlastně jen o salonky. Víc toho mít dlouhou dobu nebudu. Předem děkuji


Myslim, ze za 15.000 mil (letis ve spravnych tridach?) Ti ke vstupu do salonku nebude stacit nikde.

nada
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: 28. 12. 2010, 13:19
Stav: Offline

Re: FlyingBlue vs OK Plus

Příspěvek od nada »

Aha, někde jsem četla, že je to za 5 000 mil. Letím PRG-BKK s aeroflotem v business.


Odpovědět