Rezervace bonusovych letenek

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

to outliter: no tak vidis to mas super jestli mas dost mily na return tak jen do toho... Nakonec v OKplus (KTC) ti zchecknou vsechny mozne kombinaci skyteamu v pripade ze na letech OK by uz nebyla mista a ze jich je dost se neboj! problem s misty na award TKT muze byt treba v lete fakt to zalezi ale konecne nechci zbytecne malovat certa na zed! Takze je zkontaktuj napis preferenci dat a do max 3 dni cekej odpoved.
Pul roku sem mozna prehnal i ja!!! :wink:


dubaf
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 502
Registrován: 20. 08. 2006, 23:43
Bydliště: Praha
Stav: Offline

Příspěvek od dubaf »

Ze se ty mile nevyplati tak proc ste je treba minuly rok nedali na ucet paraolympiku?! Ale na druhou stranu ty mile je na uvazeni jak clovek vyuzije ale treba clovek ktery lita za praci a najednou ma na ucte 150000mil tak myslim ze ma v roce tak vytizeny diar a veci si casto musi planovat dopredu jelikoz je pro nej cas tak drahy ze si proste rekne tak a za rok chci udelat cestu kolem sveta a hotovo! A ten cas mu uz nikdo nevezme protoze pred tim treba opravdu nekolik let dlouho dovolenou nemel..
Pravda je ze casto nelze vyuzit bonusovou letenku spusobem zitra musim letet z prahy do pekingu... Mam na mysli ze na vytizenych trasach na kterych maji aerolinie prave vysoky yield ktere pouziva business klientela clovek nemuze pocitat ze mu vyjde bonusova letenka par dni pred odletem. Pro vsechny aerolinky od prvni do posledni bude vzdy prednejsi ty mista vyhodne prodat nez je poskytnou za mile nikdo to nerekne ale je to tak! Ono sehnat misto do jistych destinaci par dni pred odletem muze byt orisek i pres to ze to budou placene letenky. Protoze presto ze jsou setsakramentsky drahe tak je o ne zajem. A pro levnejsi variantu je nekdy treba prave objednat letenku i min pulroku dopredu.. Vzpomenu si jen na letosni brezen a vyhledavani letenky nekam do Asie na prelom kveten cerven - letni Finnair smer vychod byl totalne full house a misto nebylo ani v J. A nejlevnejsi varianty zbyvaly uz jen LH AF KL od 70 000 Kc vys za economy!
A ze s lowcostem se po Evrope dostane clovek levneji? No urcite to zabere daleko vic casu to naplanovat. Ale clovek ktery ma na ucte dostatek mil nevim cemu da prednost pohodli nebo setreni na letistnich poplatcich? Navic kdyz u CSA muze kdykoliv bezplatne stornovat predelat atd. to ti lowcost nikdy nenabidne + stopovery a zase x moznosti jak to menit... A po evrope award booking tridy najdes vetsinou dost bez problemu..
Navic bonusove letenky jsou neco navic co clovek dostava za vernost ale kvuli nim potazmo milim preci neleta! I kdyz i tady na foru jsou milovi honici. Na druhou stranu jestli se jim to vyplati a stoji jim to za to nic proti!

outlier
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 360
Registrován: 20. 09. 2007, 18:02
Stav: Offline

Příspěvek od outlier »

dubaf píše:Navic bonusove letenky jsou neco navic co clovek dostava za vernost ale kvuli nim potazmo milim preci neleta! I kdyz i tady na foru jsou milovi honici. Na druhou stranu jestli se jim to vyplati a stoji jim to za to nic proti!


No já žádný hon na míle nedělal, ale párkrát jsem letěl se Skyteamem jenom kvůli mílím, když konkurence měla pohodlnější spojení. Skyteam má ty awrdy totiž opravdu nejštědřejší.

Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

SXM za míle

Příspěvek od Zlin142 »

Máte někdo zkušenost s tím jak složité a v jakém předstihu je nutné rezervovat letenku, abych se "upíchnul" s bonusovou letenkou za míle do tolik oblíbené destinace jako je SXM???
A pokud bych do toho chtěl zakomponovat stopover ve Státech (kdekoli na Floridě) je to proveditelné v rámci zpáteční letenky nebo bych musel mít jednosměrnou bonusovou PRG-Florida a jednosměrnou bonusovou SXM-PRG a z Floridy se na SXM nějak dostat za svoje?

firefly
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 601
Registrován: 17. 06. 2009, 20:15
Pohlaví: žena
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od firefly »

Letos jsem měla OK bonusovou letenku z PRG - CDG - Miami, tam týden pobyt a zpět Miami-JFK, tam 5 dnů pobyt a pak JFK-PRG. Všechny lety byly s ČSA a Deltou. Letenku jsem měla rezervovanou od prosince 2008, letěla jsem z PRG koncem dubna. Platila jsem akorát taxy ( asi 5000 Kč).


proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od proreo »

Je tu niekto, kto ma pristup do enginu bonusovych leteniek a bol by ochotny mi pomoct? :?:
Uz som celkom frustrovany... :cry:

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od Night fly »

proreo píše:Je tu niekto, kto ma pristup do enginu bonusovych leteniek a bol by ochotny mi pomoct? :?:
Uz som celkom frustrovany... :cry:


A s cim konkretne? Ak sa tyka disponibility miest, odporucam pohrat si najskor s KVS a potom tu patrat po detailoch.

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od proreo »

rad by som sa s KVS pohral, keby nebol plateny :roll:
no ale 15USD prezijem, tak snad ma aktivuju 8)

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od proreo »

Takze kupil som si KVS Tool a http://www.expertflyer.com
Ten expertflyer ukazuje bonusove letenky CSA, [s]to zial KVS nevie[/s]

Uz som bol z minula pouceny, ze kupit bonusovku nie je vobec lahke. Pokial ide o vyhladavanie, pretoze CSA nema ziadny interface a riesit to po telefone... :roll:

stravil som niekolko hodin hladanim destinacii v Sev.Amerike a odletovych miest v Europe, kam sa da dostat z Prahy. Zial, vyhladavanie typu PRG SFO nefunguje a clovek si to musi hladat segment po segmente. Obzvlast to plati pre business triedu.
Tak som si urobil rozpis a pri letoch, ktore mali alternativu, som si ju pre istotu poznacil. S telefonatmi na OK plus ani s mejlami som velmi nepochodil, tak som sa vybral do jednej ich kancelarie.
Slecne som musel slusne vysvetlit, ze tie segmenty by mali byt volne v triede bonusoviek. Pretoze ani jej uz spominane vyhladavanie typu PRG SFO nefungovalo v jej systeme. Takze sa islo segment po segmente. Mal som stastie, ze sa slecna dala presvedcit :)
Za tych par hodin sa vypredal len jeden segment, ale ten mal nastastie alternativu. Ostatne boli vsetky k dispozicii. Cize info z KVS aj EF sedia :)
Letenku mi najprv neautorizovali. Vyuzil som vsetkych 8 segmentov a aj jeden Open Jaw. Co som nevedel, bolo to, ze open jaw sa povazuje za dalsi segment. Sice vas na nom neprepravuju, ale na letenke sa vraj ukaze (open jaw je napriklad let z JFK do TPA a potom z MCO do LAX, a cesta TPA MCO sa povazuje za segment).
Preto som vyuzil alternativu a open jaw som vyhodil.
Potom mi to uz schvalili a z kancelarie som odchadzal s bonusovkou :) Bol som naozaj velmi rad. Neveril som totiz, ze to je vobec mozne.
Teraz mam strach, ako mi zacnu vsetci z OK plus, s ktorymi som si pisal alebo volal, vytelefonuvat a vypisovat :lol:

EDIT:
ako som zistil, KVS vie OK. Ale nie cez bonusovu(award) cast, ale cez normalnu. OK zverejnuju svoje volne bonusove miesta ako normalne triedy.
tiez OK neponukaju ziadne svoje bonusove miesta na codesharovych letoch, ktore operuje ina skyteam masina.

KVS nevie AZ (alitalia)
Naposledy upravil(a) proreo dne 15. 12. 2009, 19:55, celkem upraveno 2 x.

proreo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 37
Registrován: 08. 12. 2009, 07:37
Oblíbené typy letadel: Airbus A330(310), B747, B767, CRJ
Stav: Offline

Re: Rezervace bonusovych letenek

Příspěvek od proreo »

este z ineho sudka. Celkom by ma zaujimalo, preco bonusovka s NW stoji az 100 tisic mil a preco AF ani DL nemaju v blizkej buducnosti na takmer ziadnych transatlantickych letoch volne bonusove miesta... :?:


Odpovědět