Qantas Frequent Flyer.

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
likc
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 24. 04. 2007, 11:56
Stav: Offline

Qantas Frequent Flyer.

Příspěvek od likc »

Zdravim. Ma nekdo zkusenosti s timto programem? Nejak mi neni jasne vynulovani bodu vzdy po roce clenstvi. Pisi: At the end of your membership year, your Status credits will be reset to zero. To znamena ze kdyz mile za rok nevyuziji, tak mi propadnou?
Jak je to se Silver a Gold membership? Kdyz dosahnu 7000 mam silver a kdyz 14000 tak gold? Protoze i podle tohoto statusu se pak mile ruzne vydelavaji. Diky moc za odpoved.


Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Já jsem členem FFP OK (OK Plus), mám zkušenosti také s FFP LH a SN.

Myslím, že se QF příliš neliší od ostatních věrnostních programů klasických leteckých společností.¨
Tudíž, během jednoho (kalendářního) roku musíš nashromáždit (proletět) určitý počet mil (případně segmentů), abys získal Stříbrnou (respektive Zlatou, Platinovou...) kartu.
Po překročení nutné hranice je ti doručena Stříbrná karta, jestli se ti podaří překročit další hranici, tak Zlatá karta.
Na konci roku se vše nuluje a začíná se s čistým štítem.

Co se týče nasbíraných mil, to je věc jiná. Do nich se nezapočítává pouze prolet, ale i využití služeb neleteckého patrnera (hotely, autopůjčovny...) nebo aerolinii mimo alianci.
(QF je členem oneworld)

Platnost mil, u ČSA neomezená, u Miles and More ti propadají po 3 letech.
Nevěřím, že by u Quantas platily jen 1 rok.

Pokusil jsem ti to vysvětlit obecně, každý program má sice svá specifika, ale princip je velice podobný.

Když by někdo byl členem FFP programu QF či člena aliance oneworld tak ti asi podá konkrétnější informace.

Odpovědět