....a zhasne transparent pripoutejte se

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
bubo
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 482
Registrován: 14. 06. 2005, 14:09
Stav: Offline

....a zhasne transparent pripoutejte se

Příspěvek od bubo »

je to postreh, ktery nema s FFP nic spolecneho, ale nekam jinam mi to nepasuje.
Asi jste vsichni zazili, ze se nekteri z cestujicich "odvazujou" (myslim odpoutavaji) uz behem pojizdeni, casto jeste pred tim, nez je eroplan mimo RWY. Proc to nedelat je treba tady:
http://www.flightglobal.com/articles/2007/05/15/213833/engine-shutdown-caused-northwest-collision.html

Co jsem ale zazil minuly tyden s Aegean (BTW, perfektni servis) - na trati ATH-MUC - pri pristani na O8R se pan vedle me podival z okna asi tak v 20-30 metrech a s vyrazem "ted uz je to v pohode" si rozepl pas. Kdyz se po pristani otevrely spoilery, tak zasvecene neco te madam, co sedela vedle neho u okna, vysvetloval - asi to byl odbornik. Potkali jste se nekdo s necim podobnym ?


dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

Jo,tak to ze se odpoutaji pri pojizdeni je bohuzel naprosto bezne a je taky bezne ze uz rovnou vstavaji a neco uz lovi v binu nad nima (hlavne SVO linky).To uz my pak ale na ne vlitneme a rveme :) Ale to ze se nekdo odpouta jeste ve vzduchu nebo pri kontaktu s drahou my tezko muzem zaznamenat a abych byl uprimny - at si treba natluce kokos kdyz je blbej.
Ale to ze se odpoutaji pri pojezdu a zapinaji mobily je naprosta klasika... :?

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

Jsem jenom obyčejný cesťák, ale tohle mě taky trochu točí. Kam spěchají? Stejně pak stojí a čekají na otevření dveří...
Když jsem občas v uličce, tak sedím s naprostým klidem, i když pasažér vedle nadskakuje až hlavou mlátí do binu :roll:

briketa
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 115
Registrován: 18. 09. 2006, 10:14
Bydliště: Milevsko
Stav: Offline

Příspěvek od briketa »

Já jsem letěl před měsícem s BMIbaby z Cardiffu do Prahy. Přistáli jsme v Praze a pojížděli jsme ke stojánce. Tu se sebral jeden chlapík a vzal malého synka na toaletu. No byla z toho hádka mezi tatíkem a letuškou, nevídaná. Letuška vyhrála. Nakonec jsme přirazili a pustili pána i se synkem an WC. Snad to stihli :-)

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

dracoola píše:Jo,tak to ze se odpoutaji pri pojizdeni je bohuzel naprosto bezne a je taky bezne ze uz rovnou vstavaji a neco uz lovi v binu nad nima (hlavne SVO linky).
Ale to ze se odpoutaji pri pojezdu a zapinaji mobily je naprosta klasika... :?


Máš recht...na linkách do ex sovětských republik je to často síla. Mobily zapínají a telefonují i během letu (nebo telefony nevypnou vůbec... - často slýchám, jak to v binech vyzvání a pípá... :evil: )


zajkodano
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 56
Registrován: 03. 05. 2003, 19:35
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od zajkodano »

Ja patrim medzi tych co maju casu a tak radsej sedia a vstavaju a odopinaju sa vtedy ked je uz lietadlo pomerne prazdne. Ale musim sa zastat tych, ktori niekedy az panikaria len aby sa co najrichlejsie dostali von z lietadla. Ide totiz vecsinou o tranzistnych cestujucich, ktori maju malo casu na prestup. Stalo sa to aj mne takze uz si s toho nic nerobim a tak ked sa neponahlam radsej sedim. Nedavno som letel z Atlanty do New Yourku a som sa cudoval ze este nestihlo zhasnut znamenie priputajte sa a uz polovicka lietadla stala v ulicke aj so svojou batozinou. Letusky to vsetko sledovali a vobec im nebranili.

salam
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 356
Registrován: 14. 08. 2006, 17:33
Stav: Offline

Příspěvek od salam »

zajkodano píše:Ale musim sa zastat tych, ktori niekedy az panikaria len aby sa co najrichlejsie dostali von z lietadla. Ide totiz vecsinou o tranzistnych cestujucich, ktori maju malo casu na prestup.

Nejlepší je pak potkat tyto spěchálky na runwayi v autobuse :)

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3039
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Night fly »

dracoola píše:Jo,tak to ze se odpoutaji pri pojizdeni je bohuzel naprosto bezne a je taky bezne ze uz rovnou vstavaji a neco uz lovi v binu nad nima (hlavne SVO linky).


No z vlastni zkusenosti muzu rict, ze zejmena na SVO rozdil deseti rad v letadle dela zhruba pul hodiny na pasovce. 20. a vyssi rada plneho era znamenala automaticky hodinove cekani :? Proto jsem si pri svych letech do Moskvy vetsinou zadal misto u ulicky co nejvic vepredu. Tim ale nechci nikoho omlouvat, zejmena pipajici mobily jeste na RWY me dokazi namichnout fest.

Ostatne soudim, ze povolit pouzivani mobilu na palube je cesta do pekel. :twisted:

Jafa
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1594
Registrován: 18. 02. 2003, 10:59
Stav: Offline

Příspěvek od Jafa »

Night fly píše:
dracoola píše:Jo,tak to ze se odpoutaji pri pojizdeni je bohuzel naprosto bezne a je taky bezne ze uz rovnou vstavaji a neco uz lovi v binu nad nima (hlavne SVO linky).


No z vlastni zkusenosti muzu rict, ze zejmena na SVO rozdil deseti rad v letadle dela zhruba pul hodiny na pasovce. 20. a vyssi rada plneho era znamenala automaticky hodinove cekani :? Proto jsem si pri svych letech do Moskvy vetsinou zadal misto u ulicky co nejvic vepredu. Tim ale nechci nikoho omlouvat, zejmena pipajici mobily jeste na RWY me dokazi namichnout fest.

Ostatne soudim, ze povolit pouzivani mobilu na palube je cesta do pekel. :twisted:


Jak už jsem tu několikrát psal, tak na východních letech je nedisciplinovanost cestujících naprosto normální - naposled včera musela letuška opět jednomu cestujícímu (exSovět) důrazně vysvětlovat, že se během letu skutečně nemůže telefonovat... :!:

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

Jafa píše:
dracoola píše:Jo,tak to ze se odpoutaji pri pojizdeni je bohuzel naprosto bezne a je taky bezne ze uz rovnou vstavaji a neco uz lovi v binu nad nima (hlavne SVO linky).
Ale to ze se odpoutaji pri pojezdu a zapinaji mobily je naprosta klasika... :?


Máš recht...na linkách do ex sovětských republik je to často síla. Mobily zapínají a telefonují i během letu (nebo telefony nevypnou vůbec... - často slýchám, jak to v binech vyzvání a pípá... :evil: )

No jak jsem se na vlastni kuzi vcera presvedcil, tak mozna ne vzdy to musi byt zapomenuty zapnuty mobil. Jelikoz beru antibiotika v 9 a 21:00, mam to nastavene v kalendari v mobilu, abych nezapomel. No a vcera na finale v BTS mi zacal pipat z binu jak divoky (no ony ty telefony jsou totiz tak drze, ze upominky a budik se spusti i pri vypnutem telefonu :wink: ) a tim, ze jsem byl pripoutany a jeste u okynka, tak jsem nemohl jit ani vstat a vypnout. Stewardi jen vrazdili ocima. No sice moje blbost, ale tohle me vazne nenapadlo...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Muj mobilak ma i Aircraft mode - to vypne i budik a podobne veci.
Telefon pak nedela nic az do zapnuti.
Ale priznam, se ze to vetsinou nepouzivam.

dracoola
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 823
Registrován: 13. 08. 2006, 07:57
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od dracoola »

OR píše:Muj mobilak ma i Aircraft mode - to vypne i budik a podobne veci.
Telefon pak nedela nic az do zapnuti.
Ale priznam, se ze to vetsinou nepouzivam.



Prestoze CSA "tak nejak" toleruje flight-mode tak presto ta vyzva jak v hlaseni tak v safety kartach zni jasne: ZAKAZ POUZIVANI MOBILNICH TELEFONU PO CELOU DOBU LETU! Neni tam ani slovo o flight-modu! Ale to je fuk...

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Tak to jsme si nerozumeli.
Muj telefon se v aircraft mode vypne. A to tak, ze uplne - to znamena, ze ani nezvoni, kdyz je na nem nastaveny budik, schuzka, neco v organizeru....

OR
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1026
Registrován: 10. 02. 2004, 18:40
Stav: Offline

Příspěvek od OR »

Tak to jsme si nerozumeli.
Muj telefon se v aircraft mode vypne. A to tak, ze uplne - to znamena, ze ani nezvoni, kdyz je na nem nastaveny budik, schuzka, neco v organizeru....

Kamyl
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1644
Registrován: 20. 01. 2006, 18:49
Oblíbené typy letadel: B747, A330
Pohlaví: muž
Bydliště: OSR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od Kamyl »

OR píše:Tak to jsme si nerozumeli.
Muj telefon se v aircraft mode vypne. A to tak, ze uplne - to znamena, ze ani nezvoni, kdyz je na nem nastaveny budik, schuzka, neco v organizeru....

Tak to ja doted zil v mylne domence, ze aircraft mode u mobilu je stav, kdy je telefon zapnuty, ale nevyhledava sit, tzn, ze na nem lze hrat hry, pracovat s organizerem a ja nevim, co jeste, ale pouze v rezimu off-line. No je fakt, ze jsem to nejak nestudoval a ani nezkousel jeste...


Odpovědět