One World

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět

jakou skupinu frequent flyer program použiváte?

One World
9
8%
Skyteam
42
36%
Star alliance
13
11%
kombinují 2 a vice skupin
37
32%
nemam frequent flyer program
16
14%
 
Celkem hlasů: 117

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

janushka píše:Tak musim rict, ze mne clenstvi v BA Executive Club dost nastvalo.... Bohuzel jsem sve clenstvi v klubu potvrdila az po mem letu s jejich partnery, ale vse v jednom mesici. A nic no...nacetli mi mile jen za posledni let s BA a ne s jejich partnery jako Caribbean Airlines nebo American Airlines... To se teda ty mile sbiraji asi docela dost tezko s takovou. No nevadi, letos mne toho ceka jeste dost, za chvili dalsi let s BA a asi na sebe nedaji cekat i jejich partneri. Tak doufam, ze to bude casem fungovat nejak rozumneji.

Jak se tu píše, TATL lety si mezi sebou často neuznávají. Časem to "rozumněji" asi fungovat nebude. Taková je realita. Není vše jako Star Alliance...


JanoS
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 270
Registrován: 13. 06. 2008, 10:46
Pohlaví: muž
Bydliště: ZRH
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od JanoS »

Globík píše:
janushka píše:Tak musim rict, ze mne clenstvi v BA Executive Club dost nastvalo.... Bohuzel jsem sve clenstvi v klubu potvrdila az po mem letu s jejich partnery, ale vse v jednom mesici. A nic no...nacetli mi mile jen za posledni let s BA a ne s jejich partnery jako Caribbean Airlines nebo American Airlines... To se teda ty mile sbiraji asi docela dost tezko s takovou. No nevadi, letos mne toho ceka jeste dost, za chvili dalsi let s BA a asi na sebe nedaji cekat i jejich partneri. Tak doufam, ze to bude casem fungovat nejak rozumneji.

Jak se tu píše, TATL lety si mezi sebou často neuznávají. Časem to "rozumněji" asi fungovat nebude. Taková je realita. Není vše jako Star Alliance...

Konkretne AA a BA to maji zakazano protimonopolnim uradem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

JanoS píše:Konkretne AA a BA to maji zakazano protimonopolnim uradem.

Kterým? US nebo UK?

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MEA »

inak k one world... mam malev duna club uz X rokov, raz som ho aj vyuzil. teraz som letel MUC-HEL-ICN a spat s finnairom, dal cislo duna plus pri rezervacii, pri check-in och a prd makovy, nic mi nenacitali ani mesiac po letoch. a cez otazkove okienko na malev www mi neodpovedali ani nahodou. duna club neodporucam (mam aj emirates, csa, aeroflot, egyptair a lufthansu a nikdy takyto problem nebol s vynimkou bodov za autopozicovne u csa).

neobchodni_cestujici
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 36
Registrován: 21. 06. 2007, 16:35
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od neobchodni_cestujici »

MEA píše:inak k one world... mam malev duna club uz X rokov, raz som ho aj vyuzil. teraz som letel MUC-HEL-ICN a spat s finnairom, dal cislo duna plus pri rezervacii, pri check-in och a prd makovy, nic mi nenacitali ani mesiac po letoch. a cez otazkove okienko na malev www mi neodpovedali ani nahodou. duna club neodporucam (mam aj emirates, csa, aeroflot, egyptair a lufthansu a nikdy takyto problem nebol s vynimkou bodov za autopozicovne u csa).


Máme BAE silver a s AY jsem reklamoval vsechny legy na trase PRG-HEL-BKK RT, a to na palubkach bylo vytisteno neje FF number ale i status BA Silver... takze chyba je primarne na AY


MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1885
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MEA »

neobchodni_cestujici píše:
MEA píše:inak k one world... mam malev duna club uz X rokov, raz som ho aj vyuzil. teraz som letel MUC-HEL-ICN a spat s finnairom, dal cislo duna plus pri rezervacii, pri check-in och a prd makovy, nic mi nenacitali ani mesiac po letoch. a cez otazkove okienko na malev www mi neodpovedali ani nahodou. duna club neodporucam (mam aj emirates, csa, aeroflot, egyptair a lufthansu a nikdy takyto problem nebol s vynimkou bodov za autopozicovne u csa).


Máme BAE silver a s AY jsem reklamoval vsechny legy na trase PRG-HEL-BKK RT, a to na palubkach bylo vytisteno neje FF number ale i status BA Silver... takze chyba je primarne na AY


kludne mozne:) nuz, v blizkej buducnosti sa s OW aj tak letiet nechystam...

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od prodejce »

American Airlines přichází se speciálními nabídkami pro Frequent Flyer.

Cestující mohou nyní získat dvojnásobek nebo až trojnásobek bonusových mil za jednu cestu mezi Curychem / Manchesterem a New Yorkem. Cesta musí být uskutečněna v období 1.7. až 30.9.2010.

Další speciální nabídkou je cesta mezi New Yorkem a Kalifornií (Los Angeles, San Francisco), kde cestující mohou nasbírat až 50.000 mil za zpáteční letenku.

man-jfk.jpg

2024_UK-Transcon_eFlyer.jpg

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od The810 »

Len sa chcem spytat: Cena tax je pri bookovani awardu rovnaka ako pri obycajnej letenke? Ide o BA Executive Club.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od vita »

Taky teď vybírám OneWorld - mám FF u Delty (s nějakými 30 000 mílemi), ale potřebuju v lednu do USA a v září zpátky a nejlevnější SkyTeam je za nějakých 17-18 000, Iberia koupená přes Letušku (operated by British & American) za 13 000, což už je rozdíl, který mi za ty míle nestojí :)

Teď prolézám všechny OneWorld programy. Sice American je podle toho, co bylo tady řečeno, nejvýhodnější, na druhou stranu už jeden program v USA mám a spíš by se mi hodilo něco, na co se dají sbírat míle v Evropě, ale British Airways mají nějak málo partnerů :-O (mimochodem, podle jejich stránek lze už načítat všechny lety AA přes Atlantik i po USA)

Tak má někdo nějaké čerstvé zkušenosti, koho z OneWorldu doporučit?

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

Pokud poletíš párkrát do roka, tak je Ti FF OW k ničemu. Létal jsem 2xročně PRG-IAD-PRG a není z toho reálně vůbec nic. Je to program pro opravdového frequent flyer.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od vita »

Globík píše:Pokud poletíš párkrát do roka, tak je Ti FF OW k ničemu. Létal jsem 2xročně PRG-IAD-PRG a není z toho reálně vůbec nic. Je to program pro opravdového frequent flyer.


Tak mě ani tak nejde o nějaký status, jako o kartičku do sbírky a případně volnou letenku, pokud ty programy udržím při životě dost dlouho :)

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Smurfx »

vita píše: Iberia


Aaaa, fuj. Nejhorší evropská long-haul aerolinka. A vlastně i short-haul. S Iberií fakt pouze za trest a v krajní nouzi dostatečně opilý...

Promiňte, musel jsem :)

hafi
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1807
Registrován: 20. 09. 2007, 17:47
Pohlaví: muž
Bydliště: bejvávalo YVR
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od hafi »

Smurfx píše:Aaaa, fuj. Nejhorší evropská long-haul aerolinka. A vlastně i short-haul. S Iberií fakt pouze za trest a v krajní nouzi dostatečně opilý...

Promiňte, musel jsem :)

ale taky píše, že je to v letadle BA, jen koupený na iberii..

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5915
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

vita píše:
Globík píše:Pokud poletíš párkrát do roka, tak je Ti FF OW k ničemu. Létal jsem 2xročně PRG-IAD-PRG a není z toho reálně vůbec nic. Je to program pro opravdového frequent flyer.


Tak mě ani tak nejde o nějaký status, jako o kartičku do sbírky a případně volnou letenku, pokud ty programy udržím při životě dost dlouho :)

Nejde jen o status, ale i o ty award letenky. Podle mě i u OW award míle "stárnou" a nemáš při občasném létání šanci cokoli dostat.

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Smurfx »

hafi píše:
Smurfx píše:Aaaa, fuj. Nejhorší evropská long-haul aerolinka. A vlastně i short-haul. S Iberií fakt pouze za trest a v krajní nouzi dostatečně opilý...

Promiňte, musel jsem :)

ale taky píše, že je to v letadle BA, jen koupený na iberii..


No jo, to je pravda, to jsem přehlédl. Na druhou stranu to také není žádná výhra, British a American jsou taky zoufalství.


Odpovědět