One World

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět

jakou skupinu frequent flyer program použiváte?

One World
9
8%
Skyteam
42
36%
Star alliance
13
11%
kombinují 2 a vice skupin
37
32%
nemam frequent flyer program
16
14%
 
Celkem hlasů: 117

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1886
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MEA »

andrewM píše:Rad bych si doplnil svou kolekci FFP i o oneworld. Vychozi situace je takova, ze me v blizke dobe ceka let s FlyNiki a Malevem. Do budoucna by tech letu s OW (Malev, BA) melo byt vice. AirBerlin (FlyNiki) bude clenem OW az pristi rok, nicmene uz nyni lze sbirat mile na jejich lety s Finnair, S7, Hainian Airlines a Bangkok Airlines. Mate nekdo doporuceni na FFP od techto spolecnosti, ktery vzit ? Mne z toho vychazi Finnair.


ved zavisi s kym chces primarne bonusovo lietat, tot vsjo...


Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Lanbub »

Ahoj chci se zeptat mam kartičku u One world ktera mi nenačte body na letech Iberia orperovane jinou leteckou společnosti. Zaujala mě letenka s přestupem v MAD ale useky z a do PRG jsou operované ČSA. Letenku vystaví IB a let je pod IB code-share!
V tomto připadě asi nelze použít OK kartu na useky ČSA?

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MS743 »

Gratulace tem kteri maji zajem a pouzivaji One World Alliance...

MALAYSIAN bude vemi brzy clenem aliance... a Kuala Lumpur bude Hub One world v J V Asii!!!!

Sice velika ztrata pro Skyteam ale nevim proc o teto spolecnosti vubec nejevili zajem... ale ted kdyz maji Vietnam a Garudu tak neni zas tak potreba..

don_quijote
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 276
Registrován: 10. 07. 2011, 18:14
Bydliště: Pitěr
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od don_quijote »

Pokud clovek nelita moc casto, tak u ONE WORLDu mi prijde docela dobrej u nas ponekud exotickej LANPASS. Nacita kilometry i u tech nejlevnejsi tridy u vsech aerolinek (byt BA treba jen 25 %, Iberia 30 %). Ma ale tu vyhodu, ze zpatecni award ticket je uz od 12000 km (tzn. neco kolem 8 000 mil) - u tech nejkratsich letu. Obecne je system award ticektu docela stedrej a lze ho uzit pro vsechny spolecnosti OW Nacitaj se vsechny lety, tzn. i vnitrostatni s LAN, ktery Iberia nenacita vubec. Asi spis pro cloveka, kterej obcas leti do JA a chce z toho award ticket, pokud se divam dobre, tak LANPASS nema ani statusy...

jife
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Autor nejlepších fotografií v trip reportu 2012
Příspěvky: 330
Registrován: 27. 03. 2010, 11:07
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od jife »

Hezký večer, poprosil bych znalce aliance OW o radu. Ač jsem v minulosti již párkrát letěl na palubě některého z aliančních partnerů OW, nemám doposud onu „spořící kartu“. Nyní mám v plánu sedm letů na palubě LANu s celkovou délkou více jak 15 000 km a tak si říkám, že by možná nebylo špatné začít sbírat míle. Pochopil jsem, že u OW neexistuje žádný univerzální společný FFP, ale že si každá aerolinka jede po svém. Netuším, jakým způsobem jednotlivé aerolinky započítávají prolétané lety. Logicky se nabízí využít FFP od LANu, ale mám pocit, že do budoucna už s LANem příliš nepoletím a tak nevím, jestli není lepší zažádat o kartu třeba u American Airlines, kde je ta pravděpodobnost do budoucna vyšší, ovšem jejich platnost je jen 18 měsíců. Také nevím, zda dojde k aktivaci účtu třeba u AA, když onen „první“ let bude s LANem. U kterého z partnerů OW si zažádat? Díky předem.


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od Zlin142 »

jife píše:Nyní mám v plánu sedm letů na palubě LANu s celkovou délkou více jak 15 000 km a tak si říkám, že by možná nebylo špatné začít sbírat míle.


Kolik je to mil dle příslušné knihovací třídy?
Já OW programy neznám, ale vzhledem k tomu jaké almužny jsou mílové kredity u spousty levných knihovacích tříd u prakticky kterékoli aerolinky, tak jestli vůbec má smysl se tím zabývat.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od flyingblue »

Zlin142 píše:
jife píše:Nyní mám v plánu sedm letů na palubě LANu s celkovou délkou více jak 15 000 km a tak si říkám, že by možná nebylo špatné začít sbírat míle.


Kolik je to mil dle příslušné knihovací třídy?
Já OW programy neznám, ale vzhledem k tomu jaké almužny jsou mílové kredity u spousty levných knihovacích tříd u prakticky kterékoli aerolinky, tak jestli vůbec má smysl se tím zabývat.


Treba DL ma prakticky ve vsech tridach 100% :-)

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od Globik »

LH má 50%, UA 100%. Za pár TATL jsem měl IAD-ANC-IAD, taxy 10 USD.
Pokud ale zůstaneme u OW, pak ano, opravdu to nemá smysl :(

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od The810 »

jife píše:Hezký večer, poprosil bych znalce aliance OW o radu. Ač jsem v minulosti již párkrát letěl na palubě některého z aliančních partnerů OW, nemám doposud onu „spořící kartu“. Nyní mám v plánu sedm letů na palubě LANu s celkovou délkou více jak 15 000 km a tak si říkám, že by možná nebylo špatné začít sbírat míle. Pochopil jsem, že u OW neexistuje žádný univerzální společný FFP, ale že si každá aerolinka jede po svém. Netuším, jakým způsobem jednotlivé aerolinky započítávají prolétané lety. Logicky se nabízí využít FFP od LANu, ale mám pocit, že do budoucna už s LANem příliš nepoletím a tak nevím, jestli není lepší zažádat o kartu třeba u American Airlines, kde je ta pravděpodobnost do budoucna vyšší, ovšem jejich platnost je jen 18 měsíců. Také nevím, zda dojde k aktivaci účtu třeba u AA, když onen „první“ let bude s LANem. U kterého z partnerů OW si zažádat? Díky předem.


Pozri si podmienky jednotlivych programov, kolko mil za dane lety v ktorom ziskas a podla toho sa rozhodni. Je uplne jedno v ktorom zacnes zbierat mile ako prvom. Ak vsak ides po statuse, daj si pozor na to, ze vacsina od teba bude chciet urcity pocet letou s danou spolocnostou, inak status nedostanes.

Univerzalny FFP nema ziadna aliancia.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od flyingblue »

The810 píše:
jife píše:Hezký večer, poprosil bych znalce aliance OW o radu. Ač jsem v minulosti již párkrát letěl na palubě některého z aliančních partnerů OW, nemám doposud onu „spořící kartu“. Nyní mám v plánu sedm letů na palubě LANu s celkovou délkou více jak 15 000 km a tak si říkám, že by možná nebylo špatné začít sbírat míle. Pochopil jsem, že u OW neexistuje žádný univerzální společný FFP, ale že si každá aerolinka jede po svém. Netuším, jakým způsobem jednotlivé aerolinky započítávají prolétané lety. Logicky se nabízí využít FFP od LANu, ale mám pocit, že do budoucna už s LANem příliš nepoletím a tak nevím, jestli není lepší zažádat o kartu třeba u American Airlines, kde je ta pravděpodobnost do budoucna vyšší, ovšem jejich platnost je jen 18 měsíců. Také nevím, zda dojde k aktivaci účtu třeba u AA, když onen „první“ let bude s LANem. U kterého z partnerů OW si zažádat? Díky předem.


Pozri si podmienky jednotlivych programov, kolko mil za dane lety v ktorom ziskas a podla toho sa rozhodni. Je uplne jedno v ktorom zacnes zbierat mile ako prvom. Ak vsak ides po statuse, daj si pozor na to, ze vacsina od teba bude chciet urcity pocet letou s danou spolocnostou, inak status nedostanes.

Univerzalny FFP nema ziadna aliancia.


Na vyletani statusu s Deltou nepotrebujes ani jeden let s Deltou, staci litat se Skyteamem.

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5916
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od Globik »

Akce do 5.9. - až 30% dokoupených mílí navíc
EN_table.jpg
EN_table.jpg (21.28 KiB) Zobrazeno 4141 x

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od The810 »

Vzhladom na "enhancement" ktory BA planuju na jesen "based on customer feedback" by som si mile urcite nekupoval. Tie dva vyrazy u nich vzdy vestili katastrofu.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od flyingblue »

The810 píše:Vzhladom na "enhancement" ktory BA planuju na jesen "based on customer feedback" by som si mile urcite nekupoval. Tie dva vyrazy u nich vzdy vestili katastrofu.


Ze by pokus o prekonani te hruzy, co ma dneska AF/KL s Flyin' Blue? :-)

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od The810 »

Takze, zatial BAEC predstavil tieto zmeny:

- Vyrazne znizenie cien europskych awardov na BA a IB metale: uz sa nebudu platit (vysoke) taxy, ale 27 EUR za spiatocny let (alebo 13,50 EUR za jednosmerny). To vsak plati len ak mate len jeden medzinarodny sektor (a je dalsi vnutorstatny, napr. EDI-LHR-VIE, stale plati povodna cena). V opacnom pripade platite 13,50 za kazdy sektor - napr. za VIE-LHR-CPH-LHR-VIE by to bolo 54 EUR (a tiez dvojnasobok mil)
- BA mile sa premenuju na Avios Points a budu sa dat vyuzit aj na hotely a prenajom auta.
- Budu sa menit vysky potrebnych mil na niektore destinacie (napr. east coast USA ma ist dole)

So far so good, ale slubuju dalsie.

tygrlive
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 821
Registrován: 23. 12. 2009, 22:07
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od tygrlive »

malý dotaz na protřelé uživatele...

kdyby jste měli libovolný počet mil pro jeden RT let klidně v F v ramci aliace OneWorld, kam by to bylo?
(předpokládaný termín cesty listopad 11 nebo leden/únor 12)

Rád bych se totiž nechal inspirovati...


Odpovědět