One World

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět

jakou skupinu frequent flyer program použiváte?

One World
9
8%
Skyteam
42
36%
Star alliance
13
11%
kombinují 2 a vice skupin
37
32%
nemam frequent flyer program
16
14%
 
Celkem hlasů: 117

cocik
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
autor Trip reportu roku 2011, 2012, 2015; Nejlepší autor trip reportů 2011, 2012; vítěz kategorie Když cesta je cíl 2011, 2012, 2015
Příspěvky: 1689
Registrován: 12. 08. 2008, 05:05
Bydliště: CTU
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od cocik »

V Cine je to celkem jednoduchy - pujde k nim Hainan, kterej je nejlepsi a chysta velkou expanzi. A LATAM maj kvuli regulacnim opatrenim chilsky vlady v podstate jistej, ostatne proto nabira *A v Jizni Americe novy cleny.


dydzej
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 686
Registrován: 28. 01. 2009, 01:34
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od dydzej »

Lanbub píše:Ahoj neví někdo jestly někdo ve one World nabidne status match pro frequent flyer z Malevu?

http://www.oneworld.com/news-informatio ... ctID=28487

-monie-
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 246
Registrován: 21. 01. 2009, 20:45
Pohlaví: muž
Bydliště: LCA, LCY
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od -monie- »

Lanbub píše:Ahoj neví někdo jestly někdo ve one World nabidne status match pro frequent flyer z Malevu?

Vyzkoušel jsem AirBerlin, odeslal e-mail s krátkou žádostí a naskenovanou kartou Malevu a do 20 minut (!!!) mi přišla takováto odpověď:
"Dear Mr. *,
Thank you for your e-mail.
Now the status match has happen and you will receive your new topbonus Card Gold in about 3 weeks time. In order that you can use all the gold benefits from now on you will find a status confirmation attached to this email."

Přílohou e-mailu je i potvrzení v pdf, které říká toto: This print can be considered as valid confirmation until you have the hard copy of your topbonus card.
Platnost karty je do 31.8.2012.

prodejce
Prodejce
Prodejce
Příspěvky: 4294
Registrován: 14. 12. 2004, 11:51
Bydliště: na vejminku
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od prodejce »

A teď už můžem jenom hádat a doufat, jestli Sky Team bude k držitelům OK Plus stejně štědrý..

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od flyingblue »

prodejce píše:A teď už můžem jenom hádat a doufat, jestli Sky Team bude k držitelům OK Plus stejně štědrý..


No jestli nebylo lepsi OK Plus na prelomu roku vymenit za neco lepsiho - treba SkyMiles :-)


rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od rastompk »

Tak a od dnes uz aj vo OneWorld. chtiac nechtiac :)

As of today, airberlin is a full member of the global airline alliance oneworld®, bringing together some of the world’s leading airlines: American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, LAN, Qantas, Royal Jordanian, S7 Airlines – and now airberlin!

As topbonus member, you can now earn award and status miles on flights with all oneworld airline partners. You can redeem your topbonus award miles for award flights throughout the oneworld route network – some 800 destinations in 150 countries are just waiting for you! And best of all, we are celebrating our new membership with a great mileage promotion!

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od salamio »

Škoda, že nebydlím v UK - takhle výhodnou nabídku je hřích nevyužít! :D

Kreditka.jpg
Kreditka.jpg (35.5 KiB) Zobrazeno 9391 x

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od rastompk »

salamio píše:Škoda, že nebydlím v UK - takhle výhodnou nabídku je hřích nevyužít! :D

Kreditka.jpg


Skoda ze jeden nebydli v USA! Co ma privadza k otazke, je tu niekto taky, ktory ma/skusal ziskat jednu z tych mnohych 30-50k miles kreditiek co ponukaju v usa hadam na kazdom rohu?
Verim, ze bez uctu v USA a credit history to asi neni realne ale tak clovek nikdy nevie...

salamio
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 490
Registrován: 22. 07. 2010, 09:43
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od salamio »

Jsem tím spíš myslel to RPSN.

rastompk
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 114
Registrován: 08. 12. 2011, 10:32
Bydliště: CDG/ORY/BVA
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od rastompk »

salamio píše:Jsem tím spíš myslel to RPSN.


A vidis, to som si ani poriadne nevsimol, asi ze ten udaj na kreditkach vlastne ignorujem kedze vzdy splacam do mesiaca tak aby to bolo bezurocne :) 50% je pekne cislo :thumbup:

heroe
Nováček
Nováček
Příspěvky: 9
Registrován: 09. 07. 2009, 08:30
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od heroe »

Ahoj,

dosáhl jsem na Gold status u AA a jako největší výhoda mi kromě fast tracků připadá upgrade z economy do business, když je volno. Jaká je reálná šance tento upgrade dostat u AA, případně u jejich partnera BA na letech z LHR do ORD? Předpokládám, že to tam bejvá hodně natřískaný :-)

A ještě jedna otázka - dají se míle v AAdvantage použít na lety po Evropě? Když jsem si zkoušel vyhledat například PRG - HEL, tak mi to napsalo, že žádný let neexistuje.. ale Finnair tuto trasu létá.

Díky za odpovědi, heroe.

qwdan
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 03. 07. 2012, 22:50
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od qwdan »

heroe píše:Ahoj,

dosáhl jsem na Gold status u AA a jako největší výhoda mi kromě fast tracků připadá upgrade z economy do business, když je volno. Jaká je reálná šance tento upgrade dostat u AA, případně u jejich partnera BA na letech z LHR do ORD? Předpokládám, že to tam bejvá hodně natřískaný :-)

A ještě jedna otázka - dají se míle v AAdvantage použít na lety po Evropě? Když jsem si zkoušel vyhledat například PRG - HEL, tak mi to napsalo, že žádný let neexistuje.. ale Finnair tuto trasu létá.

Díky za odpovědi, heroe.


S AA nelítám, mám zkušenosti s jinými americkými aerolinkami. Nicméně, pokud se Gold myslí nejnižší status u AA, tak šance jsou skorem nulové. Complimentary upgrades poskytuje AA na svých letech jen v rámci Severní Ameriky (USA, Kanada, Mexiko, Karibik) a to pro Gold a Platinum jen pro full fare (B,Y) letenky. Na lety přes Atlantik žádné upgrady zdarma nejsou. A u partnera, BA, tím spíše ne. Šance na upgrade při přeplnění economy třídy je, ale řekl bych, že téměř nulová pro pasažéra s nejnižším možným statusem. Sorry za špatné zprávy.

Také se na upgrade dají použít 500-mílové certifikáty, které eliťáci získavají automaticky dle odlétaných mil, ale ty také fungují jen v rámci výše uvedeného regionu.

satanmar
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 17
Registrován: 03. 01. 2012, 23:14
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od satanmar »

Zdravim,
Cekaji me ted v budoucnu pracovni cesty do jizni ameriky, muzete mi prosim doporucit jaky FF u jake spolecnosti? Dekuji moc za radu. Neco jsem si uz procetl, videl bych to pedbezne na LAN, ale radsi se zeptam.

xmenadis
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 160
Registrován: 16. 06. 2012, 13:24
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od xmenadis »

Zdravím všechny,

jelikož mám zatím nulové zkušenosti s FFP, jak to chodí při check-inu, pokud mám FFP u nějaké aerolinky, ale letím s jinou, která je však ve stejné alianci, tady ve One World? Mám totiž FFP u BA a za necelé dva týdny letím s Air Berlin, tak jestli jim můžu normálně ukázat členské číslo nebo něco takového a oni mi to normálně vezmou.

Díky moc.

happyna
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 872
Registrován: 09. 09. 2008, 18:37
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG, YVR
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: One World

Příspěvek od happyna »

xmenadis píše:Zdravím všechny,

jelikož mám zatím nulové zkušenosti s FFP, jak to chodí při check-inu, pokud mám FFP u nějaké aerolinky, ale letím s jinou, která je však ve stejné alianci, tady ve One World? Mám totiž FFP u BA a za necelé dva týdny letím s Air Berlin, tak jestli jim můžu normálně ukázat členské číslo nebo něco takového a oni mi to normálně vezmou.

Díky moc.

Jojo, normálně ukážeš kartičku FFP BA a tam ti načtou míle (podle toho v jaký bookovací třídě to máš) za ten let s AB. Kolik mílí dostaneš si můžeš zjistit na stránkách executive clubu.


Odpovědět