One World

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět

jakou skupinu frequent flyer program použiváte?

One World
9
8%
Skyteam
42
36%
Star alliance
13
11%
kombinují 2 a vice skupin
37
32%
nemam frequent flyer program
16
14%
 
Celkem hlasů: 117

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od vita »

Smurfx píše:
hafi píše:
Smurfx píše:Aaaa, fuj. Nejhorší evropská long-haul aerolinka. A vlastně i short-haul. S Iberií fakt pouze za trest a v krajní nouzi dostatečně opilý...

Promiňte, musel jsem :)

ale taky píše, že je to v letadle BA, jen koupený na iberii..


No jo, to je pravda, to jsem přehlédl. Na druhou stranu to také není žádná výhra, British a American jsou taky zoufalství.


13tisíc, ani ne měsíc před odletem a když mám fixní datum a nemůžu si vybírat, to byl hoooodně silný argument :)
Navíc British jsem ještě neokusil, stejně tak B777, na LHR a IAD jsem taky ještě nebyl a vlastně ani A319 a A321 jsem taky neletěl, takže z mého pohledu to bude zajímavá cesta plná novinek :)


Zlin142
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2049
Registrován: 21. 01. 2004, 00:53
Bydliště: LKHK
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Zlin142 »

vita píše:Navíc British jsem ještě neokusil, stejně tak B777, na LHR a IAD jsem taky ještě nebyl


Hlavně se modli aby odboráři BA z Unite, věrni revolučnímu odkazu Arthura Scargilla :roll: , se nejali opět zběsile stávkovat a/nebo na Heathrow nenapadly tři centimetry sněhu, na runwayi čtyři...

Smurfx
Vedoucí kabiny
Vedoucí kabiny
Příspěvky: 961
Registrován: 05. 01. 2008, 21:30
Oblíbené typy letadel: Airbus A320, Airbus A380, Airbus A330
Canadair CRJ900, ULL Zephyr :)
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Smurfx »

Zlin142 píše:
vita píše:Navíc British jsem ještě neokusil, stejně tak B777, na LHR a IAD jsem taky ještě nebyl


Hlavně se modli aby odboráři BA z Unite, věrni revolučnímu odkazu Arthura Scargilla :roll: , se nejali opět zběsile stávkovat a/nebo na Heathrow nenapadly tři centimetry sněhu, na runwayi čtyři...


A také se modli, aby na long-haul letu bylo alespoň stěží poživatelné jídlo a hlavně aby u British nedávali zase mini porce a pak se během letu už nikdo neobjevil ani s vodou - klasika. O jídle a servisu u American radši ani nemluvit :)

skater
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 706
Registrován: 08. 05. 2006, 21:13
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od skater »

Smurfx píše:
Zlin142 píše:
vita píše:Navíc British jsem ještě neokusil, stejně tak B777, na LHR a IAD jsem taky ještě nebyl


Hlavně se modli aby odboráři BA z Unite, věrni revolučnímu odkazu Arthura Scargilla :roll: , se nejali opět zběsile stávkovat a/nebo na Heathrow nenapadly tři centimetry sněhu, na runwayi čtyři...


A také se modli, aby na long-haul letu bylo alespoň stěží poživatelné jídlo a hlavně aby u British nedávali zase mini porce a pak se během letu už nikdo neobjevil ani s vodou - klasika. O jídle a servisu u American radši ani nemluvit :)


S BA jsem letěl v 2009 LHR-LAX a jídla i pití (viz obrázek) bylo celkem dost...hned po vypití prvního Smirnova mi byl nabídnut další. Ze zpátečního letu fotku nemá, ale taky bez výhrad. Celkově si na BA nemohu stěžovat.
Přílohy
IMG_0084.jpg

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

Nikdo vodu neroznáší? Tak si dojdu nebo si zazvoním. Když mi CC po půl hodině nepřinesla dvanáctiletou singlovku (zapomněla), došel jsem si pro ni a ona mi s omluvou dala dvě (druhou jsem si odnesl domů). Když jsem si u UA chtěl koupit obyčejnou whisky (lepší nemají), byl jsem poučen, že je ještě brzy a milostivě mi ji prodali asi po hodině a půl. Asi srovnávám blbé airlines, ale člověk holt nemůže vždy létat s těmi nejlepšími.


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od vita »

To jídlo vypadá celkem slušně :-) a myslím, že horší, než Alitalie to být nemůže, to snad ani nejde, to i v té nejhorší školní jídelně vaří líp :-D Těm se kvůli jídlu vyhýbám stejně jako Air France kvůli CDG, v obou případech by musel být cenový rozdíl mezi nimi a další nejlepší nabídkou v řádu tisíců, abych o nich uvažoval :)

S American jsem letěl v roce 2005 Zurich - New York s B767 a interiér letadla nic moc, ale jídlo super (steak), dobré zkušenosti jsem měl i s Deltou, teda až na poslední let ATL-PRG, který byl gastronomicky na úrovni Alitalie :(

Pravda, odborů a sněhu se dost bojím :( Snad to do půlky ledna z toho LHR odkliděj :-/

Lanbub
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 431
Registrován: 15. 08. 2006, 06:12
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Lanbub »

Zajimavé že někdo je ochoten dát několik tisic navíc kvuli jidlu v letadle :D To asi v leteckých společnostech maj asi hodně dobre kuchaře :D

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od vita »

Lanbub píše:Zajimavé že někdo je ochoten dát několik tisic navíc kvuli jidlu v letadle :D To asi v leteckých společnostech maj asi hodně dobre kuchaře :D


Ono naštěstí Alitalia poslední dobou rozhodně není nejlevnější, takže díky bohu toto dilema nemusím řešit :))

Globik
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5906
Registrován: 04. 01. 2004, 11:53
Oblíbené typy letadel: B767, Cessna 208
Pohlaví: muž
Bydliště: Honolulu
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od Globik »

Lanbub píše:Zajimavé že někdo je ochoten dát několik tisic navíc kvuli jidlu v letadle :D To asi v leteckých společnostech maj asi hodně dobre kuchaře :D

Taky mě to udivuje. Já sice nemám co moc kecat, protože jsem se kvůli alkoholu a příjemnějšímu pocitu z lepších CC a z toho, že jsem prakticky v Evropě už během letu nevědomky připravil o 50% mílí za TATL let (volba metal LH nebo UA při změně letenky), pokud se mi náhodou nepřeklopí tarif. Ale dávat v Y o několik tisíc víc za lepší jídlo nebo pití taky nechápu.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MEA »

Globík píše:
Lanbub píše:Zajimavé že někdo je ochoten dát několik tisic navíc kvuli jidlu v letadle :D To asi v leteckých společnostech maj asi hodně dobre kuchaře :D

Taky mě to udivuje. Já sice nemám co moc kecat, protože jsem se kvůli alkoholu a příjemnějšímu pocitu z lepších CC a z toho, že jsem prakticky v Evropě už během letu nevědomky připravil o 50% mílí za TATL let (volba metal LH nebo UA při změně letenky), pokud se mi náhodou nepřeklopí tarif. Ale dávat v Y o několik tisíc víc za lepší jídlo nebo pití taky nechápu.


cojaviem... vonkoncom si nemyslim ze by som bol rozhadzovacny, alebo snobsky, ale ked je v europe na vyber trebars aua redticket versus nejaky lowcost - beriem to prve. iny pocit, aspon nejaky tan snack a cervene vinko. a ten rozdiel cenovy byva zanedbatelny. no a na nejaky long haul? kebyze si mam vybret medzi niecim otrasnym (ukrajinci trebars) a normalnym (emirates napriklad) tak rad dodam dajakych tych 100-150 eur. najma preto, ze ide o celkovy dojem zo zaciatku cesty. radsej tie chechtaky potom usetrim inde - nevozim sa na taxikoch a nebyvam za draho. lowcostovy extrem (ak neratam sragory typu ryanair) su air baltic a norwegian, kde nedaju ani len vody napit a stoji nenormalne palky 2,5 ci 3 eur za malu flasku. toto fakt nemusim... v tejto skupine-zlaty fly niki...

mvalent
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 19
Registrován: 24. 03. 2011, 15:13
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od mvalent »

Koupil jsem let na léto z BUD to SFO a teď dumám, který FF program je the best? Zatím mám pouze klasické OK s cca 44000miles a poohlížím se po nějakém FFP u OW. Co si myslíte o Asia Miles? Díval jsem se hlavně na výhody a ceny (v mílích) bonusových letenek a není to vůbec špatné. http://www.asiamiles.com/am/en/about/pa ... ce1c39RCRD Díky za názor :wink:

The810
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 755
Registrován: 27. 08. 2009, 19:02
Bydliště: BTS
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od The810 »

Ak chces status tak FFP toho kto operuje lety s ktorymi chodis najcastejsie (ak je to rovnomernejsie tak urcite chod po BA, BAEC je velmi fajn), ak o award letenky tak je to viac-menej jedno.

MEA
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1884
Registrován: 18. 04. 2009, 18:29
Oblíbené typy letadel: DG-1000, VSO-10, C-101 Pegase, Jak-40,Li-2,Tu-134,Em-145,A-320,Ae-45,L-200
Pohlaví: muž
Bydliště: Svet
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MEA »

z OW mam malev. kedze je budapest za humnami, je to logicke. raz som vyuzil mile na OW ist-bud, pohoda...

MS743
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1639
Registrován: 12. 02. 2003, 11:16
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od MS743 »

mvalent píše:Koupil jsem let na léto z BUD to SFO a teď dumám, který FF program je the best? Zatím mám pouze klasické OK s cca 44000miles a poohlížím se po nějakém FFP u OW. Co si myslíte o Asia Miles? Díval jsem se hlavně na výhody a ceny (v mílích) bonusových letenek a není to vůbec špatné. http://www.asiamiles.com/am/en/about/pa ... ce1c39RCRD Díky za názor :wink:


Hlavne z toho nevybirej Mexicanu :eh:

andrewM
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 83
Registrován: 29. 01. 2011, 13:27
Stav: Offline

Re: ONE WORLD

Příspěvek od andrewM »

Rad bych si doplnil svou kolekci FFP i o oneworld. Vychozi situace je takova, ze me v blizke dobe ceka let s FlyNiki a Malevem. Do budoucna by tech letu s OW (Malev, BA) melo byt vice. AirBerlin (FlyNiki) bude clenem OW az pristi rok, nicmene uz nyni lze sbirat mile na jejich lety s Finnair, S7, Hainian Airlines a Bangkok Airlines. Mate nekdo doporuceni na FFP od techto spolecnosti, ktery vzit ? Mne z toho vychazi Finnair.


Odpovědět