Která je NEJLEPŠI aliance a proč?

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Odpovědět
Letadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 23. 08. 2006, 20:31
Stav: Offline

Která je NEJLEPŠI aliance a proč?

Příspěvek od Letadlo »

Chci se zeptat na letecké aliance, která se Vám zdá nejlepší a proč? Jaké máte zkušenosti ?? Který program je nejlepší ? které aerolinie jsou nejlepší? Píšu o aliancích diplomku, tak mě zajímá skutečně vše zajímavé, co se člověk nedočte na jejich stránkách.


context
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1391
Registrován: 26. 02. 2007, 23:47
Bydliště: PU
Stav: Offline

Re: která je NEJLEPŠI aliance a proč?

Příspěvek od context »

Letadlo píše:Chci se zeptat na letecké aliance, která se Vám zdá nejlepší a proč? Jaké máte zkušenosti ?? Který program je nejlepší ? které aerolinie jsou nejlepší? Píšu o aliancích diplomku, tak mě zajímá skutečně vše zajímavé, co se člověk nedočte na jejich stránkách.


skús si prečítať príspevky pravidelných lietačov a iste sa veľa dozvieš tak ako ja...

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

SkyTeam :!:
SKYTEAM BYL ČASOPISEM BUSINESS TRAVELER JMENOVÁN NEJLEPŠÍ LETECKOU ALIANCÍ ROKU 2007
Aliance SkyTeam získala v každoročním průzkumu uznání čtenářů Business Traveler
New York, 5. prosince 2007 – Letecká aliance SkyTeam dnes byla oficiálně jmenována nejlepší leteckou aliancí v průzkumu nazvaném „Volba čtenářů pro cestování za obchodem 2007“, který pořádá časopis Business Traveler. Čtenáři časopisu ocenili SkyTeam za spolehlivost, vysokou kvalitu služeb a rozsáhlou síť, kterou nabízí. SkyTeam je globální aliancí jedenácti leteckých společností a tří přidružených aerolinií.
„Tímto uznáním jsme poctěni,“ řekl Leo van Wijk, předseda správní rady SkyTeam. „Tato cena je důkazem trvalého odhodlání SkyTeamu poskytovat zákazníkům po celém světě špičkové služby, výhody a přístup do regionů, do nichž chtějí cestovat nejvíce.”
Ocenění Nejlepší letecká společnost ve střední a východní Evropě získaly v anketě čtenářů magazínu Business Traveler také České aerolinie, které jsou členem SkyTeamu od roku 2001.
V letošním roce SkyTeam přivítal svého 11 plnoprávného člena: China Southern Airlines a tři přidružené členy – Air Europa (Španělsko), Copa Airlines (Panama) a Kenya Airways – a dále tak posílil svou globální síť.
V roce 2008 plánuje SkyTeam dále posilovat svou globální síť a zkoumat možnosti, jak se spojit s dopravci ve strategických regionech a oblastech, po nichž je velká poptávka, včetně Indie a Brazílie. Aliance se rovněž bude nadále zaměřovat na svou politiku společných zastoupení na letištích, především na mezinárodním letišti Londýn Heathrow.
SkyTeam spolu s ostatními oceněnými společnostmi v žebříčku Business Traveler bude vyznamenán na slavnostním vyhlášení vítězů v Los Angeles v Kalifornii 17. ledna 2008. Výsledky čtenářského průzkumu nejlepší Volby čtenářů pro cestování za obchodem 2007 byly zveřejněny v čísle časopisu Business Traveler na prosinec/leden.
Business Traveler je přední publikace o cestování za obchodem. Průzkum Volba čtenářů pro cestování za obchodem časopis provádí každý rok. Průzkum sleduje téměř 50 kategorií, včetně kategorií „Nejlepší program letecké aliance“, „Absolutně nejlepší letecká společnost“ či „Nejlepší letištní salonek“. Předplatitelé časopisu Business Traveler byli vybráni náhodně a byli požádání, aby identifikovali společnosti, které jim nejvíce zpříjemnily cesty za obchodem.
O SkyTeamu
SkyTeam je globální aliancí jedenácti leteckých dopravců, v níž se spojily společnosti Aeroflot, Aeroméxico, Air France, Alitalia, China Southern Airlines, Continental Airlines, České aerolinie, Delta Air Lines, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air a Northwest Airlines a tři přidružené letecké společnosti: Air Europa (Španělsko), Copa Airlines (Panama) a Kenya Airways. V rámci nejrozsáhlejší sítě hubů na světě nabízí SkyTeam 428 milionům cestujících ročně celosvětový systém 16 400 letů denně do 841 destinací v 162 zemích. www.skyteam.com.

Já mám SkyTeam nejradši, Star Alliance má ale více členů, větší obsluhu destinací. Každá aliance má něco do sebe. O aliancích najdeš dost na Wikipedii (EN), radil bych zajít i na jejich web stránky.

Nicolas
Cestující First Class
Cestující First Class
Příspěvky: 542
Registrován: 26. 02. 2007, 22:11
Pohlaví: muž
Bydliště: PRG
Stav: Offline

Příspěvek od Nicolas »

Jinak, co se týče "těch nejlepších", na to se podívej na OAG, Skytrax, Business Traveler, AEA.

Letadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 23. 08. 2006, 20:31
Stav: Offline

Příspěvek od Letadlo »

každá se chlubí nějakým oceněním, spíše jsem myslel jak vy je vnímáte. četl jsem tu spoustu textu, ale některé už jsou hodně staré, tak nevěřím v jejich aktuálnost


whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4155
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Příspěvek od whiskey »

Letadlo píše:každá se chlubí nějakým oceněním, spíše jsem myslel jak vy je vnímáte. četl jsem tu spoustu textu, ale některé už jsou hodně staré, tak nevěřím v jejich aktuálnost


Presne tak, napr. OneWorld je podla wiki World's Leading Airline Alliance for the fifth consecutive year at the 2007 World Travel Awards.

Velmi zavisi od toho, kde sa geograficky nachadzas, a kam a ako casto lietas. S OneWorld som nalietal len nejaky longhaul a feedery s BA, s AY nieco do Finska (MA neboli vtedy este clen) a nechal som to tak, lebo to nestalo za to.

So SkyTeamom som toho nalietal viac, na SkyTeam Elite Plus (OK+Gold), ale skutocne benefity pre mna boli minimalne, kedze CSA lieta longhaul len minimum destinacii (dnes prakticky uz len jednu) a u ostatnych aliancnych partnerov su to benefity len symbolicke.

Nakoniec som skoncil ako StarAlliance Gold (LH Senator), kedze LH je v podstate jedina spolocnost, co lieta z BTS (okrem CSA, a potom, ako to LO zabalil). Naviac kedze byvam v Bratislave, tak mam stredne velky hub *A 50km od domu vo VIE. A benefity maju hned iny rozmer, ak ich mozes vyuzit napr. pri ceste do SIN, JNB, CGK, SFO, PVG, a nielen pri ceste do JFK, ako to bolo s CSA. Jedna vec, ktora ma rozladila v suvislosti s mojim FFP je to, ze OS prestali lietat do Australie, tym padom nemozem mat z Miles&More award letenky pre spolucestujuceho za 50% mil, kedze ziadna z Miles&More spolocnosti uz do Australie nelieta.

Letadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 23. 08. 2006, 20:31
Stav: Offline

Příspěvek od Letadlo »

děkuju za pomoc všem, píšu diplomku o vzniku a úloze aliancí, takže mi fakt pomůže jakékoliv info k tomuto témátu

BB
Druhý pilot
Druhý pilot
Příspěvky: 1211
Registrován: 28. 02. 2003, 13:19
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Příspěvek od BB »

Letadlo píše:děkuju za pomoc všem, píšu diplomku o vzniku a úloze aliancí, takže mi fakt pomůže jakékoliv info k tomuto témátu


no, ted by bylo spis aktualnejsi o ztrate ulohy alianci

Letadlo
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 98
Registrován: 23. 08. 2006, 20:31
Stav: Offline

Příspěvek od Letadlo »

Myslíš že už aliance ztratili smysl a svoji úlohu?proc?

Jano
Stav: Offline

Příspěvek od Jano »

Ako Whiskey pise, zalezi kde si a co lietas.

Pre mna je to SkyTea, and Northwest WoldPerks. Zvykol som robit tak 6-7 TATL letov, teraz to bude len 2-3. Ked som vyberal alianciu tak NWA mali najlepsie huby, velmi dobry schedule, velmi slusne ceny a casom aj vynikajuci TATL produkt.


Odpovědět