Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Který je nejštědřejší, zkušenosti s používáním...
Carlos_Plzeň
Cestující Business Class
Cestující Business Class
Příspěvky: 350
Registrován: 19. 07. 2007, 15:02
Stav: Offline

Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od Carlos_Plzeň »

Ahoj lidi, jelikož se chystám v únoru na první delší výlet za velkou louži, rád bych nenechal ty míle jen tak propadnout. Letím s US-Airways a za můj let dostanu 6756 mil celkem. Vím že to asi není zrovna moc ale lepší začít sbírat už teď, než abych v budoucnu litoval že jsem už neměl tenkrát zřízený účet... Letím s dalšíma dvěma kamarádama, kteří by vstoupili do programu po mě na mé jméno, takže bych za ně mohl dostat nějaké bonusové míle-"za nové duše". Nejraději bych asi později míle využil na nějaké cesty po Evropě, protože víc asi těžko nasbírám a interkontinentální lety po Asii ani USA neplánuji...

Jde mi tedy o to, abych co nejdříve dosáhnul na nějakou volnou letenku po Evropě, takže hledám program kde jsou jak levné odměny za míle, tak vyšší odměny za příchozí členy,případně za další blbosti(jako přihlaš se k odběru našeho newsletteru za 500mil, popř. prvních XXX lidí kdo vyplní tenhle dotazník má od nás 1000 mil). Nějaké pravidelné cesty s tou a tou aerolinkou neplánuji-létám většinou jenom po Evropě s NE nebo FR...

Díky všem za rady. Snad můj text není nějak přehnaně laický, protože v té změti všech možných programů mám z toho teď hlavu jak balon :D


vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od vita »

Já sice nejsem odborník, účet mám taky díky letu za oceán, ale u Delty, nicméně hádám, že ti doporučí buď Miles & More Lufthansy nebo FF od BMI. Kdysi mi tu někdo říkal, že je tam nejsnazší získat nějaké výhody :)

pepa007
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3029
Registrován: 01. 11. 2004, 11:33
Oblíbené typy letadel: CRJ900, A320, A346, A350, B757
Bydliště: Olomouc
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od pepa007 »

Carlos_Plzeň píše:Ahoj lidi, jelikož se chystám v únoru na první delší výlet za velkou louži, rád bych nenechal ty míle jen tak propadnout. Letím s US-Airways a za můj let dostanu 6756 mil celkem. Vím že to asi není zrovna moc ale lepší začít sbírat už teď, než abych v budoucnu litoval že jsem už neměl tenkrát zřízený účet... Letím s dalšíma dvěma kamarádama, kteří by vstoupili do programu po mě na mé jméno, takže bych za ně mohl dostat nějaké bonusové míle-"za nové duše". Nejraději bych asi později míle využil na nějaké cesty po Evropě, protože víc asi těžko nasbírám a interkontinentální lety po Asii ani USA neplánuji...

Jde mi tedy o to, abych co nejdříve dosáhnul na nějakou volnou letenku po Evropě, takže hledám program kde jsou jak levné odměny za míle, tak vyšší odměny za příchozí členy,případně za další blbosti(jako přihlaš se k odběru našeho newsletteru za 500mil, popř. prvních XXX lidí kdo vyplní tenhle dotazník má od nás 1000 mil). Nějaké pravidelné cesty s tou a tou aerolinkou neplánuji-létám většinou jenom po Evropě s NE nebo FR...

Díky všem za rady. Snad můj text není nějak přehnaně laický, protože v té změti všech možných programů mám z toho teď hlavu jak balon :D


Ja myslel ze kazda aerolinka ma svuj FF program, takze tim ze sis koupil letenku US Airways tak sis zvolil ten jejich.

Night fly
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 3040
Registrován: 13. 05. 2005, 09:25
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od Night fly »

pepa007 píše:
Ja myslel ze kazda aerolinka ma svuj FF program, takze tim ze sis koupil letenku US Airways tak sis zvolil ten jejich.


Vetsina aerolinek sice ma svuj FF program, ale v ramci jedne aliance je jedno, jaky FF program mas, mile proletene s jednim clenem muzes nacist na jakykoli jiny program z teze aliance, v tomto pripade Star Alliance (LH a spol., jak psano vyse).

ketko
Cestující Economy (low-cost)
Cestující Economy (low-cost)
Příspěvky: 80
Registrován: 19. 08. 2005, 12:27
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od ketko »

Ahoj,

neviem, co si si vybral, ale s tou jednou cestou mile na letenku asi nenazbieras.

Ale vybral by som asi MnM, tam je myslim 2000 mil za kazdeho clena co 'zlakas'.


persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od persona »

Ahoj, také jsem o uvažoval o sbírání mílí, ale nevím, zda to vůbec stojí za námahu: dosud mám za sebou jen dva lety přes Atlantik (ČSA a Delta což je jedna aliance, ale lety uskutečněné v průběhu 2 let, letos mě čeká třetí a jeden do jihovýchodní Asie) a navíc se nechci omezovat ve volbě aerolinek pokud, jak mám podezření, jsou ty výhody zanedbatelné, tedy pokud člověk neletí 20 dálkovek do roka. A jak si teď čtu v brožurce ČSA, člověk musí nalétat 25 000 mil ročně nebo 15 segmentů se SkyTeam za kalendářní rok, což je docela hodně, aby získal stříbrnou kartu OK Plus - a měl malou výhodu v tom, že bude mít přednostní odbavení, přednostní nástup do letadla a možnost preferovaného místa. při 50 000 prolétaných mílích a zlaté kartě OK Plus získá z opravdových výhod jen vstup do salonků SkyTeamu s jedním hostem a výhody uvedené výše. Bonusová letenka do USA pak v economy za 50 000 mil. Co o tom soudíte?

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od whiskey »

kvoli tomu, aby si zbieral mile na jednu "zadarmo" letenku po Europe, sa ti urcite neoplati ziadny FF program. To, co zaplatis na taxach a priplatkoch, by si mohol v konecnom dosledku investovat do nakupu leteniek s LCC alebo aj "beznymi" aerolinkami, ak vies planovat kus dopredu. Ako priklad ti mozem dat VIE-ARN s OS, co som kupil na jun 2009. Cele dokopy 86 EUR spiatocka, fare je 9 EUR, ostatne su taxy. Takze keby som to chcel za mile, tak dam z Miles&More 20.000 mil a 77 EUR taxy a priplatky. To sa fakt neoplati.

vita
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 1812
Registrován: 06. 09. 2004, 21:57
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od vita »

To je to tak všude?
Koukal jsem na lety po USA s Deltou za míle a tam chtěli 25 000 mil (když jsem trefil ten nejlevnější termín) a 10, slovy DESET dolarů jako taxes. Což mi příjde sakra výhodný když počítám, že to je za zpáteční let s přestupem na druhou stranu USA.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od persona »

vita píše:To je to tak všude?
Koukal jsem na lety po USA s Deltou za míle a tam chtěli 25 000 mil (když jsem trefil ten nejlevnější termín) a 10, slovy DESET dolarů jako taxes. Což mi příjde sakra výhodný když počítám, že to je za zpáteční let s přestupem na druhou stranu USA.


Ano, v USA je to asi jinak....nejsem expert na problematiku bonus programů, létám hlavně po Evropě s Ryan a Sky...každopádně to má smysl hlavně pro toho, kdo létá tak 2x měsíčně dálkovky...uvidíme....a pokud by to šlo nastřádat v průběhu 2 či 3 let, bylo by to lepší než za 1 rok.

flyingblue
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 5478
Registrován: 16. 12. 2008, 14:31
Bydliště: up in the air
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od flyingblue »

persona píše:
Ano, v USA je to asi jinak....nejsem expert na problematiku bonus programů, létám hlavně po Evropě s Ryan a Sky...každopádně to má smysl hlavně pro toho, kdo létá tak 2x měsíčně dálkovky...uvidíme....a pokud by to šlo nastřádat v průběhu 2 či 3 let, bylo by to lepší než za 1 rok.


Tak spatne to zase neni. Treba u FlyingBlue vylitas platinovou kartu za 70.000 mil. To je cca pet az sest cest do San Diega.

Kupodivu znam lidi, kterym se povedlo ziskat platinovou kartu u CSA na segmenty hopsanim po Evrope, ale tem ji clovek opravdu zavidet nemuze.

persona
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 2130
Registrován: 24. 05. 2008, 12:26
Bydliště: BRQ
Kontaktovat uživatele:
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od persona »

flyingblue píše:
persona píše:
Ano, v USA je to asi jinak....nejsem expert na problematiku bonus programů, létám hlavně po Evropě s Ryan a Sky...každopádně to má smysl hlavně pro toho, kdo létá tak 2x měsíčně dálkovky...uvidíme....a pokud by to šlo nastřádat v průběhu 2 či 3 let, bylo by to lepší než za 1 rok.


Tak spatne to zase neni. Treba u FlyingBlue vylitas platinovou kartu za 70.000 mil. To je cca pet az sest cest do San Diega.

Kupodivu znam lidi, kterym se povedlo ziskat platinovou kartu u CSA na segmenty hopsanim po Evrope, ale tem ji clovek opravdu zavidet nemuze.


Ach, díky, ale já mám tak, když je to dobré, 1-2 cesty do USA ročně plus možná jednu jinam (Asie) plus 5-10 po Evropě s LC.

A jak jsem zjistil, liší se dvě věci: A) minimální počet mil, který musí člověk posbírat za kalendářní rok - podmínka pro aktivaci první bonusové karty; B) období, během něhož je pak může utratit - doba expirace (25 000 mil; 3 roky na utracení třeba u Emirates Skywards). No uvidíme, s Emirates by to měl být březen do Singapuru (14 000 mil. za zpátečku) a pak červenec s Continental nebo United do USA. (8 000 mil.). Uvidím.

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od kilgore »

No, koukam ze na puvodni otazku se Carlos z Plzne moc kloudne odpovedi nedockal. :-) Tak to zkusim ja ...

* jestlize ten let do USA je s US Airways, tak z toho jasne vychazi Miles And More od Lufthansy. Je to vsechno *A, takze by se mile mely nacist (zalezi na tridach ovsem)
* M&M nahravaji i ty pozdejsi United. Taktez *A
* Singapore s Emirates? No, Emirates nejsou v zadne alianci, takze je to slozitejsi. Myslim, ze by bylo lepsi (ne jenom kvuli milim, ale i kvuli pohodli a cene) letet s LH nebo SQ. Singapore je daaaaaleko a tak je za nej dost mil. Pokud to tedy nebude zase ta nejlevnejsi trida
* co treba misto tech LC po Evrope litat s full fare aerolinkama. Vetsinou to nevychazi draz a kdyz tak ne o moc. Pokud to tedy nejsou ty jednocentove vylety na vikend, ale business cesty, kdy se stejne musi letet v dane datum. Swiss (take *A a dceruska LH) ma hodne dobre ceny a to vcetne business class (=spousta mil navic)!
* obecne je M&M docela dobry program. Na Frequent Traveler status je treba 35 000 mil za kalendarni rok (da se to z odrenejma usima udelat i na par letech). Vyhoda statusu je, ze se extra mile (+25%) pocitaji i do statusovych, a status je na 2 roky. Je proto pomerne jednoduche ho udrzet.
* bonusove letenky na M&M po Evrope jsou uz za 17k mil (Fly Smart) a dokonce se daji za 10k (od noveho roku za 12k) mil zaplatit i taxy, takze je ta letenka pak uplne zadarmo.

* znam jeste hodne dobre FlyingBlue (momentalne hrave platinum) a to je Skyteam. Tady je nekolik vyhod, jako treba Silver status uz za 25k mil (ten je ale krome mil navic dost na nic), uz pri Silver statusu je 50% mil navic za kazdy let, se zlatou kartou pak muzu vsude do salonku a muzu si vzit jednoho hosta (u M&M muzu jenom sam a to jeste jen do *A salonku, takze tady v Praze ne)
* Na FB se tedy daji nasbirat rychle mile, ale taky rychle utratit. Letenka do Parize je za 30k mil a jeste k tomu asi 100EUR v taxach. Takze to nema vubec cenu a mile se vyplati utracet jen za long-haul lety v C class (100k+ mil).

Oba programy maji sve vyhody a nevyhody, je to treba poradne prostudovat na webu. Ja momentalne mirne preferuju M&M a snazim se prejit se status match z FB. Sice je to trochu z blata do louze, ale alespon to tem nemcum funguje. Vyridit neco s FB je na zesediveni.

Rozhodne radim se nekam prihlasit. Nic to nestoji a maximalne ty mile po 3 letech propadnou :-) A jestli je ta letenka s US Airways uz koupena, pak je asi M&M jedinou poradnou volbou (americke programy moc neznam, ale nejsou site pro Evropany, nekdy dokonce nemuzu byt clenem bez adresy v USA). No a pak staci prizpusobit dalsi cestovani tomu, ze jsem *A FF a mile se budou jen kutalet :-)

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od whiskey »

kilgore píše:* znam jeste hodne dobre FlyingBlue (momentalne hrave platinum) a to je Skyteam. Tady je nekolik vyhod, jako treba Silver status uz za 25k mil (ten je ale krome mil navic dost na nic), uz pri Silver statusu je 50% mil navic za kazdy let, se zlatou kartou pak muzu vsude do salonku a muzu si vzit jednoho hosta (u M&M muzu jenom sam a to jeste jen do *A salonku, takze tady v Praze ne)


ako to, ze sam? Defaultne ako *A gold mozes do lounge s jednym hostom. V Nemecku do LH lounges dokonca bez boarding passu, vsade inde s boarding passom na *A flight v dany den z daneho letiska.

Star Alliance Gold Customers Travelling in Any Class: Customers have access to any Star Alliance member carriers' owned lounges with the Star Alliance Gold logo at the entrance.
Customer must present a valid frequent flyer programme Star Alliance Gold level card
Customer must also present a boarding card for a same day Star Alliance flight departing from the local airport
Customer is entitled to one guest

zdroj: http://www.staralliance.com/en/travelle ... olicy.html

kilgore
Cestující Economy Class
Cestující Economy Class
Příspěvky: 120
Registrován: 13. 02. 2005, 18:45
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od kilgore »

No ale ja psal o Frequent Traveler. Coz je asi jen *A Silver status. Gold je asi Senator a na to potrebuju nalitat uz 100k rocne.

whiskey
Kapitán
Kapitán
Příspěvky: 4157
Registrován: 17. 08. 2007, 12:03
Stav: Offline

Re: Poraďte začátečníkovi jaký FF program zvolit

Příspěvek od whiskey »

kilgore píše:...se zlatou kartou pak muzu vsude do salonku a muzu si vzit jednoho hosta (u M&M muzu jenom sam a to jeste jen do *A salonku...)

tak som toto pochopil nespravne, ospravedlnujem sa.


Odpovědět